Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 07, 2021 2:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nasze zbawienie
Gregor napisał(a):
He'sBack napisał(a):
Przeciwnie - różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą" jest fundamentalna. Pierwsze jest bowiem po prostu prawdą, drugie byłoby uzurpacją.

Różnicy nie ma żadnej.
Wystarczy zadać sobie pytanie: czy jakikolwiek człowiek może zastąpić Syna Bożego?
I tu jest właśnie różnica między ludzką religią chrześcijańską, a chrześcijaństwem biblijnym.
Jezus wyraźnie powiedział, ze po jego odejściu przyjdzie Duch Św., aby być z wierzącymi zawsze. Między Jezusem, a Duchem Św. nie ma różnicy co do istoty, gdyż Biblia nazywa Ducha Św. Duchem Chrystusowym.
I dlatego po odejściu Jezusa nic się nie zmieniło.
Jezus jest nadal jedynym Panem i Głową swojego Kościoła i nie potrzebuje mieć ludzki "zastępców".

Oczywiście inaczej jest w kościele założonym na człowieku.
Tu człowiek (papież) uczynnił się "zastępcą" Jezusa.
Jakże to smutny widok.
Może zastanówcie się nad tym?

Jak ty sobie wyobrazasz-tlumaczysz dzialaniie Ducha Sw.?
Objawi sie wszystkim i wyjasni co powinni robic?
Czy tez wyjasni to jednej osobie, lub kilku, by przekazaly innym-pozostalym?
Nie potrafie sobie wyobrazic objawiania sie wszystkim, bo po pierwsze Chrzescijanstwo nie bylo by juz wtedy wiara tylko wiedza, po drugie to pewnie bylo by ich o 80% mniej, bo tyle pewniie bylo by zawalow.

Pt gru 23, 2016 1:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Jak ty sobie wyobrazasz-tlumaczysz dzialaniie Ducha Sw.?Objawi sie wszystkim i wyjasni co powinni robic?Czy tez wyjasni to jednej osobie, lub kilku, by przekazaly innym-pozostalym?Nie potrafie sobie wyobrazic objawiania sie wszystkim, bo po pierwsze Chrzescijanstwo nie bylo by juz wtedy wiara tylko wiedza, po drugie to pewnie bylo by ich o 80% mniej, bo tyle pewniie bylo by zawalow.

W Biblii możesz przeczytać, że każdy kto uwierzył ewangelii otrzymywał w darze Ducha Św. Apostołowie oprócz poznania otrzymali moc do zwiastowania ewangelii. Jednak każdy wierzący miał Ducha Św. w sobie, który go pouczał i wprowadzał w prawdę.

Nawrócony eunuch pojechał do swojego kraju i kto miał go tam uczyć?

Wszyscy, którzy są jednego ducha - Ducha Chrystusowego poznają prawdę, gdyż pochodzi ona z jednego źródła - Ducha Św.
Ci, którzy są starszymi w wierze mają prawo nauczać niemowlęta w Chrystusie.

Dlatego Ap. Jan napisał do chrześcijan [I Jan.2.20,27]: 20. A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko. 27. Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
Tak właśnie działa Duch Św. wśród wierzących w Kościele.

Pt gru 23, 2016 2:12 am
Odpowiedz z cytatem
Musze ci powiedziec ze nie odpowiedziales na pytanie.
Chodzilo o Papieza, a nie wiernych.

Pt gru 23, 2016 2:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
He'sBack napisał(a):
Przeciwnie - różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą" jest fundamentalna. Pierwsze jest bowiem po prostu prawdą, drugie byłoby uzurpacją.

Różnicy nie ma żadnej.

następca - ktoś obejmujący, dziedziczący po kimś jakąś funkcję, posadę, urząd itp.
zastępca - ktoś, kto zastępuje jakąś osobę w obowiązkach

Dlatego właśnie papież jest następcą św.Piotra, a zastępcą Jezusa

Cytuj:
Wystarczy zadać sobie pytanie: czy jakikolwiek człowiek może zastąpić Syna Bożego?
Demagogia.
Każdy kto kiedykolwiek pracował w jakiejkolwiek firmie wie, że "zastępca" nie jest kimś, kto może zastąpić nieobecnego szefa we WSZYSTKIM.
Cytuj:
I tu jest właśnie różnica między ludzką religią chrześcijańską, a chrześcijaństwem biblijnym.
To raczej tu nie ma żadnej różnicy.
Pisząc równie demagogicznie mógłbym jak Ty powyżej, mógłbym napisać, że w końcu przyznałeś, że nie jesteś chrześcijaninem... ;)
Cytuj:
Jezus wyraźnie powiedział, ze po jego odejściu przyjdzie Duch Św., aby być z wierzącymi zawsze. Między Jezusem, a Duchem Św. nie ma różnicy co do istoty, gdyż Biblia nazywa Ducha Św. Duchem Chrystusowym.
O, i tu właśnie jest różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą".
Redukowanie Ducha Świętego do roli "zastępcy Jezusa" - jak to uczyniłeś powyżej - to zanegowanie równości Osób Trójcy Świętej.
Sam wpadłeś w pułapkę własnych konstrukcji erystycznych :)
Cytuj:
I dlatego po odejściu Jezusa nic się nie zmieniło.
Jezus jest nadal jedynym Panem i Głową swojego Kościoła i nie potrzebuje mieć ludzki "zastępców".

Oczywiście inaczej jest w kościele założonym na człowieku.
Tu człowiek (papież) uczynnił się "zastępcą" Jezusa.
Jakże to smutny widok.
Smutne jest to, że kolejny raz ktoś, kto trąbi na prawo i lewo że jest "biblijny" (a nawet "tylko biblijny"), kto pogardliwie wyraża się o chrześcijaństwie przeciwstawiając je mitycznemu "chrześcijaństwu biblijnemu", formułuje tezy sprzeczne z Pismem Świętym.

A jeszcze smutniejsze, że ci, którzy dumnie obwieszczają, że kieruje nimi bezpośrednio Duch Święty dzielą się bezustannie (Duch Święty sobie z nich żartuje?)

Pt gru 23, 2016 9:42 am
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
He'sBack napisał(a):
Co jeśli ktoś wierzy (albo tylko czysto wie) w to, że Jezus jest jego Panem, że go zbawi, ale tego kompletnie nie czuje, bo nie czuje się ważny? Znika radość a pojawia się niedowierzanie "jak to ja? Na pewno nie, przecież jestem taki i taki, nie nadaję się". Czy to może utrudnić zbawienie?

Prawdą jest to co Barney napisał. Uczucia w duchowości nie są jakoś szczególnie istotne. To co jednak napisałeś odkrywając małą cząsteczkę swojej duchowości ,wskazuje że masz problem który cię przygnębia.

Postaraj się zacząć od nowa czytać ewangelię. Znajdź w niej to ,co kiedyś cię uwiodło i sprawiło że się w niej zakochałeś. Dla mnie ,jak i chyba dla każdego z nas ,była to świadomość faktu ,że Bóg nas kocha. W każdej ewangelicznej scenie ,odnajdź więc siebie i wielką miłość Jezusa do ciebie. I to,pomimo ogromnych win jakie masz. A może właśnie ,ze względu na nie. Jezus nie przyszedł przecież do sprawiedliwych ,ale do grzeszników. To własnie my grzesznicy ,otrzymujemy najwięcej Jego uwagi ,troski i miłości. Jesteś więc człowiekiem kochanym. Kochanym przez Boga ,aż do końca i ponad wszystko. Rozbudź na nowo w sobie tą świadomość.

Mam dziwne odczucia, bo jakoś wydaje mi się, że każdy przeżywa jakieś objawienia, ma taki kontakt z Bogiem, że modlą się, poproszą o pomoc i słyszą odpowiedzi, a ja nic. Zero. Nawet nie chodzi o emocje, ale niby się modlę, a w ogóle nie widzę Boga w swoim życiu. Gdzieś tam jest, ale gdzieś tam. Tam, nie tu.
Skoro wszystko jest darem, to czemu go nie dostałem. Nie czuję się ważny, bo Boga w życiu nie widzę. Pomodlę się, poproszę o pomoc, "zawierzę się", i nic. Pytam i nic. Czasem poproszę i nic. Czasem podziękuje i nic. Opowiadam o dniu przy modlitwie a może równie dobrze mógłbym tego nie robić bo nic się nie dzieje. Jestem jakiś gorszy, bo odnoszę takie wrażenie? Muszę być idealny, żeby mieć z Nim relacje?... Wymagania?...

Pt gru 23, 2016 5:29 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):
Mam dziwne odczucia, bo jakoś wydaje mi się, że każdy przeżywa jakieś objawienia, ma taki kontakt z Bogiem, że modlą się, poproszą o pomoc i słyszą odpowiedzi, a ja nic. Zero. Nawet nie chodzi o emocje, ale niby się modlę, a w ogóle nie widzę Boga w swoim życiu. Gdzieś tam jest, ale gdzieś tam. Tam, nie tu.
Skoro wszystko jest darem, to czemu go nie dostałem. Nie czuję się ważny, bo Boga w życiu nie widzę. Pomodlę się, poproszę o pomoc, "zawierzę się", i nic. Pytam i nic. Czasem poproszę i nic. Czasem podziękuje i nic. Opowiadam o dniu przy modlitwie a może równie dobrze mógłbym tego nie robić bo nic się nie dzieje. Jestem jakiś gorszy, bo odnoszę takie wrażenie? Muszę być idealny, żeby mieć z Nim relacje?... Wymagania?...

Napiszę ci pewną przypowieść.

Na wstępie chciałabym napisać pewną przypowieść:
W niedużym miasteczku miała miejsce duża powódz.Pod budynek kościoła podjechała straż i strażacy wołają-proszę księdza proszę się ewakuować i pojechać z nami,bo niedługo woda wszystko zaleje.Ksiądz odpowiedział im-nie dziękuje,ja zostanę.Modlę się i opatrzność Boża mnie uratuje.Za kilka minut ponownie strażacy podjechali pod kościół i wołają księdza,który i tym razem powołał się na opatrzność Bożą i nie pojechał z nimi.Strażacy za kilka minut podjechali trzeci raz ale również ksiądz nie pojechał z nimi.Po 10 minutach woda zalała kościół i ksiądz się utopił.
Stanął ksiądz przed Panem Bogiem pełen żalu i mówi:Panie Boże,ja tak tobie ufałem,modliłem się mocno a ty mnie zawiodłeś.Pan Bóg mu odpowiedział-ja trzy razy po ciebie ludzi posyłałem.

Widzimy w tej przypowieści,że ciągle oczekujemy rzeczy niezwykłych(cudu) a nie widzimy rzeczy i zdarzeń prostych,które się wokół nas dzieją.W tych prostych zdarzeniach również jest działanie Boga ale my rzadko to dostrzegamy.Chcemy,aby Bóg spełniał nasze prośby już tu i teraz i to bez naszego udziału.Bóg pragnie,aby z naszym udziałem działo się w naszym życiu lepiej.To my musimy sami dążyć do lepszego i udoskonalać się.Dbać o nasze życie,o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.Wiara i miłość Boża może nas tylko w tym dążeniu wzmocnić.Nigdy nie powinniśmy godzić się na to co jest złe w naszym życiu,co nas wyniszcza.Bóg pragnie abyśmy byli szczęśliwi.

Pt gru 23, 2016 7:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
następca - ktoś obejmujący, dziedziczący po kimś jakąś funkcję, posadę, urząd itp.zastępca - ktoś, kto zastępuje jakąś osobę w obowiązkachDlatego właśnie papież jest następcą św.Piotra, a zastępcą Jezusa
Tako rzecze katolicka wiara, tylko gdzie to jest w Słowie ?
Barney napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:Jezus wyraźnie powiedział, ze po jego odejściu przyjdzie Duch Św., aby być z wierzącymi zawsze. Między Jezusem, a Duchem Św. nie ma różnicy co do istoty, gdyż Biblia nazywa Ducha Św. Duchem Chrystusowym.
O, i tu właśnie jest różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą". Redukowanie Ducha Świętego do roli "zastępcy Jezusa" - jak to uczyniłeś powyżej - to zanegowanie równości Osób Trójcy Świętej.Sam wpadłeś w pułapkę własnych konstrukcji erystycznych
Tu nikt nie redukuje DŚ, to co napisał Gregor to nic innego jak obietnica Pana Jezusa: Jana 14:16-18 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. (18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.

Pt gru 23, 2016 8:44 pm
Odpowiedz z cytatem
He'sBack napisał(a):

Jak widac z twojej wypowiedzi to masz z Nim relacje i nie popsuj jej takimi myslami czy oczekiwaniem objawien.Wlasnie taka wiara, bez oczekiwan i zadan jest piekniejsza.
I wierz mi ze niektorych rzeczy wolal bys nie widziec i nie wiedziec, wiec unikaj takich mysli i oczekiwan.
Sadze ze woliisz zaplate otrzymac po zyciu doczesnym, a nie w jego trakcie.

Pt gru 23, 2016 9:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
następca - ktoś obejmujący, dziedziczący po kimś jakąś funkcję, posadę, urząd itp.zastępca - ktoś, kto zastępuje jakąś osobę w obowiązkachDlatego właśnie papież jest następcą św.Piotra, a zastępcą Jezusa

A czy czytałeś coś o Dobrym Pasterzu, co to za zabłąkaną owcą idzie w chaszcze? A czytałeś to (już tu cytowane) że Dobry Pasterz kazał paść swoje baranki? Skoro Chrystus - Dobry Pasterz, dbając o każdą swoją owieczkę, każe Kefasowi paść te owce, to kim w końcu staje się Kefas? Czy nie zastępuje tu Dobrego Pasterza (na wyraźne Jego polecenie) w wypasie tych owiec? Czy nie zostaje Jego zastępcą w roli pasterza?

Pt gru 23, 2016 9:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):

A czy czytałeś coś o Dobrym Pasterzu, co to za zabłąkaną owcą idzie w chaszcze? A czytałeś to (już tu cytowane) że Dobry Pasterz kazał paść swoje baranki? Skoro Chrystus - Dobry Pasterz, dbając o każdą swoją owieczkę, każe Kefasowi paść te owce, to kim w końcu staje się Kefas? Czy nie zastępuje tu Dobrego Pasterza (na wyraźne Jego polecenie) w wypasie tych owiec? Czy nie zostaje Jego zastępcą w roli pasterza?
Bajki waść opowiadasz, a gdzie w ww. fragmencie Słowa jest mowa o następcy, czy też zastępcy ?

Pt gru 23, 2016 9:30 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Bajki waść opowiadasz, a gdzie w ww. fragmencie Słowa jest mowa o następcy, czy też zastępcy ?

Jeśli opiekuję się stadem owiec, w pewnym momencie proszę Cię, żebyś popasał moje owce, bo sam gdzieś wyjeżdżam, to czyż z automatu nie czynię Cię moim zastępcą, jako pasterza?? Nie zastępujesz mnie przy tej robocie?? Na prawdę to takie trudne?

:roll: Ja tego nie rozumiem - iść w zaparte nawet kosztem tego by być podejrzanym o analfabetyzm funkcjonalny.. Masochista, czy jak?

Pt gru 23, 2016 10:19 pm
Odpowiedz z cytatem
To sa raczej oczy ktore nie widza i uszy ktore nie slysza.

Pt gru 23, 2016 10:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
@wybrana

Niestety nie wykazałaś niczego Barneyowi. Tak więc mocy pozostaje to wcześniejsze wyproszenie z dyskusji.

Pt gru 23, 2016 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Tym razem wystarczył słownik.
Polecam :)
wujo44 napisał(a):
Barney napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:Jezus wyraźnie powiedział, ze po jego odejściu przyjdzie Duch Św., aby być z wierzącymi zawsze. Między Jezusem, a Duchem Św. nie ma różnicy co do istoty, gdyż Biblia nazywa Ducha Św. Duchem Chrystusowym.
O, i tu właśnie jest różnica pomiędzy "zastępcą" a "następcą". Redukowanie Ducha Świętego do roli "zastępcy Jezusa" - jak to uczyniłeś powyżej - to zanegowanie równości Osób Trójcy Świętej.Sam wpadłeś w pułapkę własnych konstrukcji erystycznych
Tu nikt nie redukuje DŚ, to co napisał Gregor to nic innego jak obietnica Pana Jezusa: Jana 14:16-18 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. (18) Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
Ten werset mówi o tym, że Duch Święty zostanie zesłany po wniebowstąpieniu.
W żadnym wypadku nie ma tu nic o tym, jakoby był tylko "zastępcą".
Że zapytam Twoimi słowami " tylko gdzie to jest w Słowie ?"
;)

Pt gru 23, 2016 11:55 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
Jak ty sobie wyobrazasz-tlumaczysz dzialaniie Ducha Sw.?Objawi sie wszystkim i wyjasni co powinni robic?Czy tez wyjasni to jednej osobie, lub kilku, by przekazaly innym-pozostalym?Nie potrafie sobie wyobrazic objawiania sie wszystkim, bo po pierwsze Chrzescijanstwo nie bylo by juz wtedy wiara tylko wiedza, po drugie to pewnie bylo by ich o 80% mniej, bo tyle pewniie bylo by zawalow.

W Biblii możesz przeczytać, że każdy kto uwierzył ewangelii otrzymywał w darze Ducha Św. Apostołowie oprócz poznania otrzymali moc do zwiastowania ewangelii. Jednak każdy wierzący miał Ducha Św. w sobie, który go pouczał i wprowadzał w prawdę.

Nawrócony eunuch pojechał do swojego kraju i kto miał go tam uczyć?

Wszyscy, którzy są jednego ducha - Ducha Chrystusowego poznają prawdę, gdyż pochodzi ona z jednego źródła - Ducha Św.
Ci, którzy są starszymi w wierze mają prawo nauczać niemowlęta w Chrystusie.

Dlatego Ap. Jan napisał do chrześcijan [I Jan.2.20,27]: 20. A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko. 27. Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie.
Tak właśnie działa Duch Św. wśród wierzących w Kościele.

a co z 1J 4,1

So gru 24, 2016 10:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna strona