Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 11:33 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 61  Następna strona
 Jezus Chlebem z Nieba 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Szkoda, że twierdzisz to bezpodstawnie...

Jesteś Bogiem ?
Nie. Ale umiem czytać drukowane ;)

Cz lis 09, 2017 11:44 am
Zobacz profil WWW
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
"Biblijny" w sensie że twierdzi, że kieruje się Biblią? ;)

Ale przede wszystkim Prawdą Objawioną nam przez Jezusa Chrystusa, którą poznajemy w Nowym testamencie.

Również cię pozdrawiam :-D

Nie żartuj sobie.Kierujesz się nauką protestancką i własnymi interpretacjami Biblii, a nie prawdą objawioną przez Jezusa, której zresztą Nowy Testament w całości nie zawiera.Samo Pismo święte wyraznie wskazuje, że na jego kartach nie jest zawarte pełne nauczanie Chrystusa (J 21:25)

Cz lis 09, 2017 8:06 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Sajmon napisał(a):
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
"Biblijny" w sensie że twierdzi, że kieruje się Biblią? ;)

Ale przede wszystkim Prawdą Objawioną nam przez Jezusa Chrystusa, którą poznajemy w Nowym testamencie.

Również cię pozdrawiam :-D

Nie żartuj sobie.Kierujesz się nauką protestancką i własnymi interpretacjami Biblii, a nie prawdą objawioną przez Jezusa, której zresztą Nowy Testament w całości nie zawiera.Samo Pismo święte wyraznie wskazuje, że na jego kartach nie jest zawarte pełne nauczanie Chrystusa (J 21:25)

A znasz inne i lepsze?

N lis 12, 2017 11:39 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tak Magisterium Kościoła

N lis 12, 2017 11:45 pm
Gaduła
Gaduła

Jockey napisał(a):
Tak Magisterium Kościoła

Temat był o naukach Jezusa.

N lis 12, 2017 11:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

A nauki Kościoła niby o kim są?

N lis 12, 2017 11:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Gdybyś kierowała się naukami Biblii, byłabyś posłuszna Kosciołowi.
Kierujesz się własnymi naukami, bluźnierczo posługując się Biblią by próbować to usprawiedliwić.

Pn lis 13, 2017 12:22 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wybrana napisał(a):
Jockey napisał(a):
Tak Magisterium Kościoła

Temat był o naukach Jezusa.

I właśnie o tym mówię.
Nauki Jezusa są w Kościele.
Barney prawdę ci napisał.

Pn lis 13, 2017 12:36 am
Gaduła
Gaduła

Pragnę przedstawić poniżej treść artykułu, bardzo owocnego dla wszystkich, którzy mają nadzieję zbawienia - jak piękne życie ich czeka.
Ja w pełni podzielam pogląd piszącego.

Jak wygląda Niebo?
[ciach]

Śmierć

[ciach]
Niebo nie będzie bezczynnością
[ciach]

Źródło::
http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=75&id=204&Itemid=121

Nie widzę sensu przekopiowywania całego tekstu (aczkolwiek fajnie się go czyta) z jednego miejsca w sieci do drugiego, to że tak właściwie offtop, to już niech będzie.. (PW)

Pt gru 01, 2017 3:04 pm
Gaduła
Gaduła

wybrana napisał(a):
Pragnę przedstawić poniżej treść artykułu, bardzo owocnego dla wszystkich, którzy mają nadzieję zbawienia - jak piękne życie ich czeka.
Ja w pełni podzielam pogląd piszącego.

Jak wygląda Niebo?
[ciach]

Śmierć

[ciach]
Niebo nie będzie bezczynnością
[ciach]

Źródło::
http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=75&id=204&Itemid=121

Nie widzę sensu przekopiowywania całego tekstu (aczkolwiek fajnie się go czyta) z jednego miejsca w sieci do drugiego, to że tak właściwie offtop, to już niech będzie.. (PW)

Dziękuję, w sumie masz rację.

Pt sty 26, 2018 6:29 pm
Gaduła
Gaduła

robaczek2 napisał(a):
wybrana napisał(a):
Słuszne spostrzeżenie.
A zapomnieli o tym co najważniejsze - o Jezusie Chrystusie - swoim Zbawicielu.

Porownujac poprzednie oraz te Twoja wypowiedz:

"Jezus mieszka w naszych sercach, w naszej duszy, pragnieniach, a poucza nas Jego Duch Pocieszyciel - Duch Święty."
Jezus powinien mieszkac ale czy mieszka? Ja czesto zachowuje sie jak by nie mieszkal. A Ty?

A to już już twoja wola. Ty decydujesz, czy pragniesz zaprosić Go do swojego życia.

Cz lut 01, 2018 8:32 pm
Gaduła
Gaduła

Biblia Warszawska Ewangelia Łukasza

22:14A gdy nadeszła pora, zajął miejsce przy stole, a apostołowie z nim.
22:15I rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć tę wieczerzę paschalną z wami przed moją męką;
22:16Powiadam wam bowiem, iż nie będę jej już spożywał, aż nastąpi spełnienie w Królestwie Bożym.
22:17I wziąwszy kielich, i podziękowawszy, rzekł: Weźcie go i rozdzielcie między sobą;
22:18Powiadam wam bowiem, iż odtąd nie będę pił z owocu winorośli, aż przyjdzie Królestwo Boże.
22:19I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest ciało moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę moją.
22:20Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.

Słowa tej ewangelii stały się podstawą do ustanowienia katolickiej Eucharystii.
Wśród czterech Ewangelii Nowego Testamentu jedynie Łukasz, który nie był wybranym przez Jezusa Apostołem, który nie chodził z Jezusem, który nie słuchał bezpośrednio nauk Jezusowych mówi o czynieniu pamiątki.
Ani Apostoł Jan, ani Apostoł Mateusz - wybrani Apostołowie, naoczni świadkowie nauk Jezusowych - takiego stwierdzenia nie dają.
O czynieniu pamiątki wspomina Paweł, który też nie znał Jezusa i nie słuchał Jego nauk. Łukasz nauki o Jezusie poznał dzięki Pawłowi, bo razem z nim chodził, więc nic dziwnego, że ich nauki są podobne.
Jednak jest w nich wyraźna różnica w stosunku do prawdziwych nauk uczniów Jezusa, którzy byli wybrani i naocznie wszystko słyszeli.

Cz lut 01, 2018 9:13 pm
Gaduła
Gaduła

W czasie Paschy - podczas Ostatniej Wieczerzy, Jezus złożył z siebie jako baranka Bożego ofiarę symboliczną.
Kazał jeść Apostołom chleb jako - swoje ciało i pić wino jako - swoją krew.
Była to ofiara symboliczna.
Prawdziwą ofiarę złożył na drugi dzień na krzyżu, która była - pełna, doskonała i ostateczna.

Pt lut 02, 2018 12:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wybrana napisał(a):
Jednak jest w nich wyraźna różnica w stosunku do prawdziwych nauk uczniów Jezusa, którzy byli wybrani i naocznie wszystko słyszeli.

A ja myslalem, ze mniej wiecej znam juz wszystkie argumenty wszelkiej masci odkrywcow. Okazuje sie, ze ci ktorzy 20 wiekow temu ustalali Kanon nie zdawali sobie sprawy kto jest prawdziwym uczniem a kto tylko sie podszywa.
Czego to ludzie nie wymysla.

Pt lut 02, 2018 1:28 am
Gaduła
Gaduła

wybrana napisał(a):
W czasie Paschy - podczas Ostatniej Wieczerzy, Jezus złożył z siebie jako baranka Bożego ofiarę symboliczną.

W czasie Ostatniej Wieczerzy, Chrystus ustanowił Eucharystię w której jest obecny pośród nas . Nie była to ofiara symboliczna. Pod postaciami chleba i wina obecny jest w najprawdziwszy sposób sam nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus. Swoją wiarę w prawdziwą, rzeczywistą i substancjalną obecność Chrystusa w Eucharystii Kościół opiera przede wszystkim na Jego słowach, wypowiedzianych w czasie ustanowienia tego sakramentu. Jezus nie powiedział o chlebie: "oto symbol, oto przypomnienie mojej obecności", lecz: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje." (Mt 26,26). Aby nie było wątpliwości, o jakie Ciało chodzi, św. Łukasz uściśli: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" (Łk 22,19). Nie chodzi zatem o jakieś pozorne ciało ani o jego symbol, lecz o to Ciało, które za kilka godzin po ustanowieniu Eucharystii miało być wydane na śmierć. Podobnie o prawdziwej swojej Krwi — a więc o tej, którą przelał w niedługim czasie po ustanowieniu Eucharystii — mówi Chrystus: "to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów." (Mt 26,28)

wybrana napisał(a):
Kazał jeść Apostołom chleb jako - swoje ciało i pić wino jako - swoją krew.Była to ofiara symboliczna.

Chrystus Nie miał na myśli żadnego symbolicznego swojego Ciała czy symbolicznej Krwi Chrystus, kiedy zapowiedział ustanowienie przedziwnego Sakramentu swojej obecności. Powiedział: "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem." (J 6,55). Słuchacze nie mogli inaczej, jak tylko w sensie ścisłym zrozumieć tę naukę, dlatego, jak mówi św. Jan, sprzeczali się między sobą, mówiąc: "Jak On może nam dać (swoje) ciało do spożycia?" (J 6,52). Jezus, Nauczyciel Prawdy, nie dał żadnych dodatkowych wyjaśnień, aby rozwiać ewentualne pomyłki lub mylne rozumienie Jego słów. Nie udzielił ich nawet swoim wybranym uczniom, którym zwykle wyjaśniał na osobności niezrozumiałe przypowieści (por. Łk 8,9). Zamiast wyjaśnienia usłyszeli słowa: "Czyż i wy chcecie odejść?" (J 6,67). Jezus dał im przez to do zrozumienia, że dobrze pojęli Jego naukę ci, którzy odeszli, bo faktycznie nie mówił o symbolicznym, lecz o realnym i prawdziwym swoim Ciele i Krwi — pokarmie eucharystycznym..

Pt lut 02, 2018 6:03 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 61  Następna strona