Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 1:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów?
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj teraz kota ogonem, bo to, że Matka Pana na ziemi służyła tylko i wyłącznie Bogu to fakt, którego potwierdzenie masz w Piśmie i stąd wiemy, że była jedno z Nim...

O jakiej jedności mówisz i znajdź w Biblii takie stwierdzenie. :mrgreen:
sahcim napisał(a):
To nie ja odlatuję tylko ty celowo(chyba?) ignorujesz fakt, że jedno z naszym Panem i Bogiem są wszyscy ci, za których się modlił do Ojca(który Go ZAWSZE wysłuchuje) aby nimi się stali...a zatem masz jakieś biblijne dowody, że Matka naszego Pana i Boga nie jest jedno z Nim i je przedstawisz czy dalej będziesz się kręcił wokół własnego ja...?

Jedność Jezusa z Bogiem to zupełnie coś innego niż jedność , o której piszesz.
Poza tym wymyślasz jakieś teologie o jedności Marii z Bogiem, to je sobie udowadniaj i wskazuj podstawy tych twierdzeń.
powodzenia...

So lip 21, 2018 2:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie odwracaj teraz kota ogonem, bo to, że Matka Pana na ziemi służyła tylko i wyłącznie Bogu to fakt, którego potwierdzenie masz w Piśmie i stąd wiemy, że była jedno z Nim...
O jakiej jedności mówisz i znajdź w Biblii takie stwierdzenie.
O takiej jedności o jaką Jezus modlił się dla swoich uczniów...wiesz o jaką jedność chodzi czy dalej bedziesz udawał głupiego ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
To nie ja odlatuję tylko ty celowo(chyba?) ignorujesz fakt, że jedno z naszym Panem i Bogiem są wszyscy ci, za których się modlił do Ojca(który Go ZAWSZE wysłuchuje) aby nimi się stali...a zatem masz jakieś biblijne dowody, że Matka naszego Pana i Boga nie jest jedno z Nim i je przedstawisz czy dalej będziesz się kręcił wokół własnego ja...?

Jedność Jezusa z Bogiem to zupełnie coś innego niż jedność , o której piszesz.
Poza tym wymyślasz jakieś teologie o jedności Marii z Bogiem, to je sobie udowadniaj i wskazuj podstawy tych twierdzeń.
powodzenia...
Skoro już wiesz, że nie piszę o jedności „substancjonalnej” Boga tylko o tej jedności Matki Pana z Nim, którą nazywamy jednością w Duchu Świętym, to może przestaniesz już udawać głupiego i przedstawisz jakiś biblijny dowód podważający tytuł królowej wobec Matki(Rodzicielki) Osoby, który jest Królem...

Ostatnio edytowano So lip 21, 2018 2:50 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

So lip 21, 2018 2:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Cytuj:
2. Jezus został wzięty do nieba / Maria też
Po pierwsze - nic podobnego. Zapamiętaj raz na zawsze: Jezus wniebowstąpił, a nie został wzięty do Nieba.

Łapiesz się słów ja brzytwy - słabość argumentów i zerknijmy do Pisma [Dz.1.9]:I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.

A może poczytamy dalszy ciąg?

Dz 1,10-11
10 Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. 11 I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

To jak w końcu było? Kościół Chrystusa głosi, że Jezus wstąpił do nieba własną mocą (bo jak by nie patrzeć, jest Bogiem). Ty zaś, że został zabrany. Która wersja jest prawdziwa, bo w Dziejach "wzięty" i "wstąpił" są używane zamiennie?

So lip 21, 2018 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
o jak w końcu było? Kościół Chrystusa głosi, że Jezus wstąpił do nieba własną mocą (bo jak by nie patrzeć, jest Bogiem). Ty zaś, że został zabrany. Która wersja jest prawdziwa, bo w Dziejach "wzięty" i "wstąpił" są używane zamiennie?

To nie ja mam z tym problem tylko Barney, który stwierdził:
Barney napisał(a):
Zapamiętaj raz na zawsze: Jezus wniebowstąpił, a nie został wzięty do Nieba.

Dla mnie nie ma różnicy - liczy się fakt gdzie Jezus odszedł i że macie dorobioną do tego maryjną historię, która nie jest prawdziwa w świetle prorockich słów Jezusa [Jana 3.13]:A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy.

Ale wy możecie sobie wierzyć w historie jakie chcecie. :mrgreen:

So lip 21, 2018 3:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro już wiesz, że nie piszę o jedności „substancjonalnej” Boga tylko o tej jedności Matki Pana z Nim, którą nazywamy jednością w Duchu Świętym, to może przestaniesz już udawać głupiego i przedstawisz jakiś biblijny dowód podważający tytuł królowej wobec Matki(Rodzicielki) Osoby, który jest Królem...

W Biblii masz świadectwo tego, że aniołowie są poddani Jezusowi i że żaden sługa ( w tym aniołowie) nie może dwom panom służyć. To wyklucza Marię zupełnie.
Wyznanie chrześcijanskie jest jasne i proste [I kor.8.6]: Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
Temu jedynemu Panu są poddani aniołowie, zwierzchności i moce.

Tytuł królowej jest pozabiblijny/niebiblijny, więc To ty przedstaw jego podstawy.

So lip 21, 2018 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No przepraszam, ale jak nie ma różnicy skoro jest diametralna różnica między "wstąpił do nieba" i "został więty do nieba"? Kościół jasno i jednoznacznie głosi, że Chrystus wstąpił do nieba, a NMP została wniebowzięta. Twierdząc, jakoby nie było różnicy w KK mięzy Chrystusem i NMP, bo oboje zostali wniebowzięci, zwyczajnie kłamiesz.

So lip 21, 2018 3:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No przepraszam, ale jak nie ma różnicy skoro jest diametralna różnica między "wstąpił do nieba" i "został więty do nieba"? Kościół jasno i jednoznacznie głosi, że Chrystus wstąpił do nieba, a NMP została wniebowzięta. Twierdząc, jakoby nie było różnicy w KK mięzy Chrystusem i NMP, bo oboje zostali wniebowzięci, zwyczajnie kłamiesz.

"Technika" dostania się do nieba nie ma znaczenia.
Znaczenie ma to, ze KRK twierdzi, że coś takiego miało miejsce i że Maria tak jak Jezus znalazła się w niebie z duszą i ciałem, choć nie ma na to żadnych dowodów biblijnych - a pierwsze 4 wieki chrześcijaństwa o tym milczą.
Potem historia zaczyna się rozwijać, aż do ogłoszenia dogmatu w 1950 r., który nie opiera się na Biblii tylko innych przesłankach - ale to już Wasza sprawa.

So lip 21, 2018 3:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

W Biblii masz świadectwo tego, że aniołowie są poddani Jezusowi i że żaden sługa ( w tym aniołowie) nie może dwom panom służyć.
To, że sługa może dwom panom posiadającym tego samego ducha służyć już ci udowodniłem Biblią zatem teraz twoja kolej aby udowodnić Biblią, że Matka naszego Pana nie jest tego samego ducha, co Jej Syn, a co za tym idzie służący Jej nie służą Bogu...
Cytuj:
Tytuł królowej jest pozabiblijny/niebiblijny, więc To ty przedstaw jego podstawy.
Podstawa tytułu „Królowej” dla Matki/Rodzicielki Osoby, którą ktoś obrał sobie za Króla jest jak najbardziej biblijny...toż jeśli Maryja nazwana jest przez Autora Biblii „Matką Pana” (który jest przecież Królem), to oczywistym jest, że jest „Matką Króla”, czyli Królową...to tylko tacy, którzy nie uznali jeszcze w swoim duchu Jezusa za swojego Pana i Króla nie uznają też Jego matki za Królową...

So lip 21, 2018 3:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

"Technika" dostania się do nieba nie ma znaczenia.

Idąc w zaparte nie zmienisz faktu, że napisałeś bzdurę i de facto skłamałeś na temat rzekomego braku różnicy między tym, co Kościół głosi na temat tego, jak Chrystus i NMP znaleźli się w niebie.

Cytuj:
Znaczenie ma to, ze KRK twierdzi, że coś takiego miało miejsce i że Maria tak jak Jezus znalazła się w niebie z duszą i ciałem, choć nie ma na to żadnych dowodów biblijnych - a pierwsze 4 wieki chrześcijaństwa o tym milczą.

Po pierwsze, "tylko to co w Biblii" o protestancki problem. Po drugie, to od kiedy to "pierwsze 4 wieki" mają znaczenie dla protestantów? Po trzecie, widać jednak nie milczały, skoro ta nauka istnieje w Kościele Chrystusa. :)

So lip 21, 2018 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Idąc w zaparte nie zmienisz faktu, że napisałeś bzdurę i de facto skłamałeś na temat rzekomego braku różnicy między tym, co Kościół głosi na temat tego, jak Chrystus i NMP znaleźli się w niebie.

Chłopie o co ci chodzi?
Żadnej bzdury nie napisałem, tylko jak zwykle trzeba rozwodnić temat.
Barney miał problem, a nie ja.

Liczy się efekt końcowy, a ten w przypadku Marii jest niebiblijny i dla mnie to zamyka sprawę.
A Ty jak chce wierzyć w to co ci podaje KRK to proszę bardzo.
Po pierwsze, "tylko to co w Biblii" o protestancki problem.

To nie problem tylko bezpieczeństwo wiary. Ty tego bezpiecznika nie masz, więc przyjmujesz jak ci podadzą.
Po drugie, to od kiedy to "pierwsze 4 wieki" mają znaczenie dla protestantów?

Mają znaczenie w kontekście tworzenia się opowieści dziwnej treści. :mrgreen:
Po trzecie, widać jednak nie milczały, skoro ta nauka istnieje w Kościele Chrystusa.

Do Kościoła wnikały od samego początku zwodnicze nauki, baśnie itp. o czym wspominają apostołowie na kartach NT.

So lip 21, 2018 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
To, że sługa może dwom panom posiadającym tego samego ducha służyć już ci udowodniłem Biblią zatem teraz twoja kolej aby udowodnić Biblią, że Matka naszego Pana nie jest tego samego ducha, co Jej Syn, a co za tym idzie służący Jej nie służą Bogu...

W tym przypadku nie chodzi o to kto ma jakiego ducha, tylko kto kim jest.
Dlatego niczego nie udowodniłeś, tylko przekręciłeś prawdę Pisma.
Klasyczne podejście: zrównać Marię z Jezusem

Jednak Jezus ≠ Maria

Biblia jasno stwierdza:
1. Aniołowie są poddani Jezusowi
2. Nikt dwom panom nie może służyć
3. Dla chrześcijan istnieje tylko jeden Pan/Król - Jezus Chrystus.

Jeśli odrzucasz tą prawdę Słowa Bożego to Twoja sprawa i wierz w co chcesz i wyznawaj tylu panów i królów ilu chcesz.

So lip 21, 2018 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Biblia jasno stwierdza:
1. Aniołowie są poddani Jezusowi
2. Nikt dwom panom nie może służyć
3. Dla chrześcijan istnieje tylko jeden Pan/Król - Jezus Chrystus.

Jeśli odrzucasz tą prawdę Słowa Bożego to Twoja sprawa i wierz w co chcesz i wyznawaj tylu panów i królów ilu chcesz.
Ad 1) Poddaństwo aniołów Chrystusowi ani biblijnie ani logicznie nie stoi w sprzeczności z tytułem wobec matki Króla aniołów ich Królową...
Ad 2) Nikt nigdzie nie stwierdził, że Matka Pana i Króla jest Panem i Królem...to tylko twoje chore urojenie...Ad 3) A kto i gdzie(poza tobą) sugeruje, że to nie Chrystus Jezus jest Panem i Królem ?
ps...pominąłem twoje urojenia odnośnie zrównywania Maryi z Jej Synem, bo to tylko w twojej głowie..

So lip 21, 2018 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ad 1) Poddaństwo aniołów Chrystusowi ani biblijnie ani logicznie nie stoi w sprzeczności z tytułem wobec matki Króla aniołów ich Królową...

Oczywiście, że biblijnie i logicznie stoi, gdyż Biblia przdstawia tylko Jezusa, któremu aniołowie są podlegli, a to dlatego, że tylko Jezus posiada wszelką władzę na niebie i ziemi. Taka jest prawda.
sahcim napisał(a):
Ad 2) Nikt nigdzie nie stwierdził, że Matka Pana i Króla jest Panem i Królem...to tylko twoje chore urojenie..

Tytułujecie Marię "Królową", a to określa rodzaj władzy. Słowo Boże tego nie robi.
sahcim napisał(a):
Ad 3) A kto i gdzie(poza tobą) sugeruje, że to nie Chrystus Jezus jest Panem i Królem ?

Biblia mówi o Jezusie, że On dziś już króluje i nikt poza nim.
Wy dokładacie do tego swoją "prawdę".

Ostatecznie sahcim każdy z nas dokonał wyboru jak wierzy.
Wyraziłem swoje zdanie w odpowiedzi na tytuł wątku i tyle.
Ty masz swoje zdanie i ok.

So lip 21, 2018 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Oczywiście, że biblijnie i logicznie stoi, gdyż Biblia przdstawia tylko Jezusa, któremu aniołowie są podlegli, a to dlatego, że tylko Jezus posiada wszelką władzę na niebie i ziemi. Taka jest prawda.
Ale już tego nie doczytałeś(albo celowo zignorowałeś), że władza ta(dziedziczenie tronu, sądzenie, królowanie) jest udziałem świętych pańskich...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ad 2) Nikt nigdzie nie stwierdził, że Matka Pana i Króla jest Panem i Królem...to tylko twoje chore urojenie..

Tytułujecie Marię "Królową", a to określa rodzaj władzy. Słowo Boże tego nie robi.
Słowo Boże wyraźnie mówi o udziale świętych w niebiańskiej władzy Chrystusa tylko że ty z tobie wiadomych powodów ignorujesz Go...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ad 3) A kto i gdzie(poza tobą) sugeruje, że to nie Chrystus Jezus jest Panem i Królem ?

Biblia mówi o Jezusie, że On dziś już króluje i nikt poza nim.
Wy dokładacie do tego swoją "prawdę".
My niczego nie dokładamy...to tylko ty nie wierzysz w obietnice Słowa mimo iż sam twierdziłeś, że świeci żyją w niebie...

So lip 21, 2018 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Tytułujecie Marię "Królową", a to określa rodzaj władzy. Słowo Boże tego nie robi

Ojej, Gregor - nie tylko Krolowa, rowniez Matka Kosciola, Przybytkiem Ducha Swietego i mnostwo innych. Po prostu jezeli sie kogos kocha to trzeba to jakos wyrazic i dlatego uzywamy tych wszystkich slow znanych z Litanii Loretanskiej.
A to i tak za malo. Po prostu nie ma takich slow ktore wyrazily by moja/nasza milosc i uwielbienie dla Tej, ktora wybral sam Bog.
A Ty jak chcesz. Do milosci jeszcze nikt nikogo nie zmusil.

So lip 21, 2018 9:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona