Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 2:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Zmartwychwstanie ciała (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Dociekliwy napisał(a):
W Księdze Rodzaju mowa jest o morzu w Niebie, w Raju.
W Ks.Rodzaju nie ma mowy o morzu jako zbiorowisku wód w Niebie...nie zmyślaj.
Masz wyraźnie napisane: 9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak się stało, 10 Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem..

Pt sty 04, 2019 10:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, Niebo w którym Jezus dał nam udział to nie "powrót do stanu z Raju". To znacznie, znacznie, znacznie więcej.
Dlatego mówimy w liturgii paschalnej "felix culpa" (szczęśliwa wina) - bo Jezus, gładząc ją, nie tylko przywrócił nam to, co utraciliśmy, ale dał nam znacznie więcej.

Pt sty 04, 2019 11:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie, Niebo w którym Jezus dał nam udział to nie "powrót do stanu z Raju". To znacznie, znacznie, znacznie więcej.
Dlatego mówimy w liturgii paschalnej "felix culpa" (szczęśliwa wina) - bo Jezus, gładząc ją, nie tylko przywrócił nam to, co utraciliśmy, ale dał nam znacznie więcej.

Zgadza sie, Raj to nie Niebo, tylko ze sie tak wyraze przedsionek Nieba.
Jak mamy w opisach, to byl tylko ogrod, maly fragment calosci, a nie cala posiadlosc.

Pt sty 04, 2019 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

"Ojcze nasz ktorys jest w niebie" vs. "dzis bedziesz ze mna w raju"
Raj to cos podobnego w jezykach wschodnich do paradyse a niebo to nie wiem ale kiedys sie dowiem.

Pt sty 04, 2019 11:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zgadza sie, Raj to nie Niebo, tylko ze sie tak wyraze przedsionek Nieba.
Jak mamy w opisach, to byl tylko ogrod, maly fragment calosci, a nie cala posiadlosc.

No nie bardzo to pasuje do tego co mówi św, Paweł: „Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty ‒ czy w ciele ‒ nie wiem, czy poza ciałem ‒ też nie wiem, Bóg to wie ‒ został porwany aż do trzeciego Nieba (tritos ouranos). I wiem, że ten człowiek ‒ czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, Bóg to wie ‒ został porwany do Raju (paradeisos) i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać” (2 Kor 12,2).

W świetle tych słów powinniśmy uznać, że gdzieś w sferze duchowej istnieje kilka poziomów Nieba co najmniej trzy . Raj, o którym pisze apostoł Paweł, znajdował się ‒ według niego ‒ w trzecim Niebie, a zatem w tym ujęciu ‒ w Niebie najwyższym, więc Raj według św, Pawła nie może być przedsionkiem Nieba.

So sty 05, 2019 6:22 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):
Masz wyraźnie napisane: 9 A potem Bóg rzekł: «Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha!» A gdy tak się stało, 10 Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem..

To jest nieprawda. W Biblii Niebo oznacza świat duchowy, a Ziemia świat materialny. Jeżeli jest napisane, że na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię to oznacza tyle, że stworzył świat duchowy i materialny, a nie planetę Ziemię i przestrzeń nad nią, którą widzimy spoglądając w górę. Tak więc w biblijnym znaczeniu np. Piekło czy Czyściec też są częściami Nieba (świata duchowego), natomiast Słońce, Księżyc, planety, gwiazdy itd. to jest Ziemia, czyli świat materialny.

Według Apokalipsy Bóg stworzy Nowe Niebo i Nową Ziemię, a więc nowy świat duchowy (np. bez Piekła) i nowy świat materialny, ale inny od naszego. Nowa Ziemia będzie jak nowe ciało Chrystusa po zmartwychwstaniu, czyli jednocześnie cielesne (z krwi i kości) i duchowe (bez ograniczeń praw fizyki). I ta Nowa Ziemia będzie jakby częścią Nieba. Niebo i Raj to oznaczało, oznacza i będzie oznaczało dokładnie to samo. Jezus obiecał "dobremu łotrowi", że będzie z nim w Raju, czyli w Niebie.

Według ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną w Niebie jest grunt (ziemia) i obłoki (niebo). O tym mówi opis z Księgi Rodzaju.

(Ap 12, 1)

So sty 05, 2019 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
sahcim napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):
To jest nieprawda. W Biblii Niebo oznacza świat duchowy, a Ziemia świat materialny. Jeżeli jest napisane, że na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię to oznacza tyle, że stworzył świat duchowy i materialny, a nie planetę Ziemię i przestrzeń nad nią, którą widzimy spoglądając w górę.
Zatem co jest nieprawdą, bo nie wiem co negujesz w treści mojego posta: czy to co zacytowałem z Ks. Rodz. czy to, że W Ks.Rodzaju nie ma mowy o morzu jako zbiorowisku wód w Niebie...
Cytuj:
Tak więc w biblijnym znaczeniu np. Piekło czy Czyściec też są częściami Nieba (świata duchowego), natomiast Słońce, Księżyc, planety, gwiazdy itd. to jest Ziemia, czyli świat materialny.
No więc co w mojej wypowiedzi jest nieprawdą...?

So sty 05, 2019 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
Cytuj:
Chwytasz się brzytwy. Po pierwsze, to w Flp 3,21 jest słowo "μετασχηματίσει", które znaczy "zmienić kształt, "przekształcać". Po drugie zaś, to w 1 Kor 15,51 oczywiście jest αλλαγησομεθα, tyle, że nawet jak już przyjmiemy takie tłumaczenie jak podałeś, to dalej jest to "zmiana", a nie "zamiana", więc i tak w Biblii jest inna nauka, niż Ty to głosisz.

Yarpenie, co z tego wynika? Czyż Twój Kościół w katechizmie nie naucza, ze "W śmierci, będącej "rozdzieleniem duszy i ciała, ciało człowieka ulega zniszczeniu". W chrześcijańskiej wierze (...)

Bardzo nieładna manipulacja, P524.

W czym tkwi manipulacja? Czy nie piszesz:

Yarpen Zirgin napisał(a):
I pierwszy zonk, bo tu jak wół stoi, że nasze ciała zostaną odmienione, a nie zniszczone

"Yarpen Zirgin napisał(a):
A tu już totalnie sobie strzeliłeś w stopę, bo jak wół stoi o przekształceniu naszych ciał w ciała chwalebne, a nie zniszczeniu doczesnego.

Ok, to Twoje poglądy, ja tylko zwróciłem uwagę na to,że to sprzeczne z przekonaniami wyrażonymi w katechizmie Kościoła, którego poglądy deklarujesz się podzielać: W śmierci, będącej "rozdzieleniem duszy i ciała, ciało człowieka ulega zniszczeniu", i stawiają pod znakiem zapytania chrześcijańskie wyznanie wiary w Stworzyciela nie demiurga .

Bóg prawdziwie, swoją stwórczą mocą wskrzesza człowieka ze śmierci, zniszczenia i nicości do nowego życia, a nie jedynie zajmuje się przekształcaniem jego tkanek.

[/quote]

Cytuj:
Jak widać, nie jest on, jak to usiłujesz zasugerować, powtórzeniem pomysłów Gregora na temat "zastępowania" ciał doczesnych przez chwalebne,
,

Nie odnoszę się tu w ogóle do wypowiedzi Gregora tylko do Twoich. Moim zdaniem, co już pisałem, pisze zupełnie o czym innym niż Ty czy sahcim. Jest byłym rzymskokatolikiem, więc może chyba mieć poglądy jakie chce (rzadko podzielam, najczęściej nie rozumiem, jeśli już o mój stosunek do wypowiedzi Gregora chodzi). Nie zasłaniaj się Gregorem.

Cytuj:
ale przypomnienie o zwykłym procesie rozkładu w czasie oczekiwania duszy na zmartwychwstanie ciał.

Gdzie tu jest o tym? 8O 8O 8O Wyraźnie napisane jest o "W śmierci .... ciało ulega zniszczeniu" a nie o tym że po śmierci ludzkie tkanki podlegają rozkładowi. Zobacz co w tej części Twojego Katechizmu oznacza słowo "ciało".

So sty 05, 2019 8:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, że w Księdze Rodzaju nie ma mowy o zbiorowisku wód w Niebie jest nieprawdą.

Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz Niebo, ale ja sobie Je wyobrażam tak jak ludzie, którzy doświadczyli śmierci klinicznej. Jest tak samo jak tutaj, tylko bardziej... . Bardziej kolorowo, lepiej itd. Jest grunt pod nogami (ziemia) i obłoki (niebo), a ludzie są szczęśliwi, bo mają stan kontaktu z Bogiem. Są tam dusze (a po Paruzji również ludzie), które ze swojej własnej i wolnej woli tam przebywają. I jest tam normalnie wszystko jak tutaj (morza i oceany również), tylko że Uwielbione jak ciało Chrystusa. Jednocześnie cielesne (można dotknąć) i duchowe (przekraczające prawa fizyki). Z takiego Raju zostali wypędzeni Adam i Ewa i taki Raj obiecał "dobremu łotrowi" Jezus na krzyżu.

Polecam przeczytanie tej książki: https://www.religijna.pl/bylem-w-niebie

(Ap 12, 1)

So sty 05, 2019 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Wskaż/zacytuj fragment Ks.Rodz. który o tym mówi...
Cytuj:
Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz Niebo, ale ja sobie Je wyobrażam tak jak ludzie, którzy doświadczyli śmierci klinicznej.
Wyobrażenia, wyobrażenia, wyobrażenia...może lepiej poczytać wizji Nieba, które otrzymali święci...

So sty 05, 2019 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ok, to Twoje poglądy, ja tylko zwróciłem uwagę na to,że to sprzeczne z przekonaniami wyrażonymi w katechizmie Kościoła, którego poglądy deklarujesz się podzielać: W śmierci, będącej "rozdzieleniem duszy i ciała, ciało człowieka ulega zniszczeniu", i stawiają pod znakiem zapytania chrześcijańskie wyznanie wiary w Stworzyciela nie demiurga .
Bzdurzysz.
Owo "zniszczenie" jest naturalnym zepsuciem - nikt nie twierdzi, jakoby ciała chrześcijan się nie rozkładały. Ale zmartwychwstaje już przemienione.
Niemniej, nie jest to "inne" ciało, tylko to samo.
O tym właśnie czytamy w 1Kor 15:44 "zasiewa się ciało zmysłowe - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie."
Jednak mamy wyraźnie napisane, że zarówno ciała tych, których zastanie Paruzja w doczesności, jak i ciała tych, którzy umarli będą przemienione.

Dociekliwy napisał(a):
Są "wody górne" bo tak wówczas sobie wyobrażano Wszechświat - wypełniony wodą, w której pływa Ziemia. Bóg stworzył "sklepienie niebieskie" oddzielając wody na ZIemi od tych, w której ona pływa (czyli Ziemia jest w takim "bąblu" powietrza), po czym na tym sklepieniu "pozawieszał" gwiazdy itd.

Tak po prostu sądzili współcześni Mojżeszowi i tak to zapisał (nie miał żadnej większej od swoich rodaków wiedzy na temat budowy Wszechświata). Pismo mówi o rzeczach Bożych, a nie o kosmologii, geografii czy fizyce atomowej.

Jesli idzie o "morze" w Apokalipsie, to jest ono symbolem wszelkiego zła (na Izrael często napadano od strony morza, więc tak im się wówczas kojarzyło).

Cytuj:
Nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz Niebo, ale ja sobie Je wyobrażam tak jak ludzie, którzy doświadczyli śmierci klinicznej. Jest tak samo jak tutaj, tylko bardziej... . Bardziej kolorowo, lepiej itd. Jest grunt pod nogami (ziemia) i obłoki (niebo), a ludzie są szczęśliwi, bo mają stan kontaktu z Bogiem. Są tam dusze (a po Paruzji również ludzie), które ze swojej własnej i wolnej woli tam przebywają. I jest tam normalnie wszystko jak tutaj (morza i oceany również), tylko że Uwielbione jak ciało Chrystusa. Jednocześnie cielesne (można dotknąć) i duchowe (przekraczające prawa fizyki). Z takiego Raju zostali wypędzeni Adam i Ewa i taki Raj obiecał "dobremu łotrowi" Jezus na krzyżu.
Nic podobnego.
Jezus wprowadził nas do Rodziny Bożej, Niebo będzie uczestnictwem w wewnętrznym życiu Boga (Trójcy Świętej).
Będzie bardziej stanem niż miejscem.
Z całą pewnością będzie czymś znacznie lepszym, niż raj Adama i Ewy.

Cytuj:
Polecam przeczytanie tej książki: https://www.religijna.pl/bylem-w-niebie
Czytałem. Jest cała część takiej szmirowatej literatury, opartej na niczym i w oczywisty sposób prymitywnej, za to bardzo romantycznej i "wyciskającej łzy" - ludzie czytają ją bo brak im wiary.

So sty 05, 2019 11:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Owo "zniszczenie" jest naturalnym zepsuciem - nikt nie twierdzi, jakoby ciała chrześcijan się nie rozkładały. Ale zmartwychwstaje już przemienione.Niemniej, nie jest to "inne" ciało, tylko to samo.

Zastanów się nad tym co napisałeś, bo jest to samo w sobie sprzeczne.
Przemienić można coś co istnieje. Skoro ciało ulega rozpadowi to przestaje istnieć. Nie przemienia się czegoś co nie istnieje.

Natomiast o Bogu czytamy [Rzym.4.17]:(...), który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.
Bóg powoła do bytu nowe duchowe ciała, których teraz nie posiadamy.
Będą to zupełnie inne ciała , o czym czytamy [I Kor.15.37-38]:37. A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać, lecz gołym ziarnem, może pszenicznym, a może jakimś innym;
38. Ale Bóg daje mu ciało, jakie chce, a każdemu z nasion właściwe jemu ciało.

Wg mnie nic nie wskazuje, że będą to te same ciała. Jest wręcz przeciwnie.

N sty 06, 2019 3:19 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak widać Gregor nie wierzy rownież w zmartwychwstanie.

N sty 06, 2019 4:38 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Owo "zniszczenie" jest naturalnym zepsuciem - nikt nie twierdzi, jakoby ciała chrześcijan się nie rozkładały. Ale zmartwychwstaje już przemienione.Niemniej, nie jest to "inne" ciało, tylko to samo.

Przemienić można coś co istnieje. Skoro ciało ulega rozpadowi to przestaje istnieć. Nie przemienia się czegoś co nie istnieje.

Natomiast o Bogu czytamy [Rzym.4.17]:(...), który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.
Bóg powoła do bytu nowe duchowe ciała, których teraz nie posiadamy.
Będą to zupełnie inne ciała , o czym czytamy [I Kor.15.37-38]:37. A to, co siejesz, nie jest przecież tym ciałem, które ma powstać, lecz gołym ziarnem, może pszenicznym, a może jakimś innym;
38. Ale Bóg daje mu ciało, jakie chce, a każdemu z nasion właściwe jemu ciało.

Wg mnie nic nie wskazuje, że będą to te same ciała. Jest wręcz przeciwnie.

Gregor... Ręce i nogi opadają.. Widzisz - św. Paweł nie wiedział nic o genetyce, a wyprowadził myśl wręcz opartą na niej. Ziarno ma komplet informacji genetycznych dokładnie takich samych co dojrzały osobnik. Ono obumiera (ziarno), bo się przekształca. Ziarno znika, bo się przeobraża zgodnie z zapisanym w nim programem genetycznym. Nie powstaje coś całkiem nowego - inny organizm, tylko rodzi się organizm ten sam, ale przemieniony.

N sty 06, 2019 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Pretensje do Pisma, którego zapis o "przemienieniu" właśnie zanegowałeś, teoretyczny solascripturowcu ;)

N sty 06, 2019 1:07 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona