Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 23, 2019 1:51 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Zmartwychwstanie ciała (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
...

Ponawiam prośbę: Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że "ciało Jezusa było skażone grzechem"

Pt sty 11, 2019 4:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregorze...upodobnianie się do Chrystusa, to podążanie za Nim i dźwiganie na swoich barkach tego co jest naszym krzyżem, zatem jak jakieś ciało, które nigdy nie doświadczyło żadnych zmagań ani jakiegokolwiek krzyża codziennych zmagań z trudami życia może być upodobnione do noszącego rany krzyżowania ciała Chrystusowego ? Toż to absurd...

Będzie upodobnione w swojej świętości i doskonałości. Nowe ciało to dar od Boga nie z tego świata.
sahcim napisał(a):
Nie widzisz sprzeczności, bo wymyśliłeś, że dla Pawła będącego żydem ciało, to jeden z „elementów składowych” a nie cały człowiek ..

Mówiąc "ciało" zawsze ma na myśli: kości, mięsnie, organy wewnętrzne itd. I w tym znaczeniu jest to jeden z elementów składowych całego człowieka.
sahcim napisał(a):
Nic nie komplikuje tylko nie wyjaśniłeś co lepszego dla ciebie oznacza oglądanie chwalebnego Chrystusa w tym ciele, będącym dla ciebie tylko jednym z elementów składowych i tak oddalającym cię od Chrystusa jeśli po śmierci tegoż „elementu” mógłbyś już bez przeszkód ogladać Go twarzą w twarz takiego jakim jest...?

Chodzi o fakt pozostania przy życiu doczesnym w chwili przyjścia Jezusa po swoich, bo niektórzy tego doświadczą i w ten sposób unikną śmierci fizycznej. Natomiast mój czas życia określił Bóg, więc nie będę się na siłę sam wyrywał z tej ziemi. ;)
sahcim napisał(a):
Nie wiesz, bo nie rozumiesz tego co napisane czy z innego powodu nie wiesz...?

Nie zrozumiałem co chcesz przez to powiedzieć:
sahcim napisał(a):
sahcim napisał(a):Koleżko sympatyczny...jeśli twoje ciało określa tylko twój zewnętrzny wygląd, to albo doświadczenie twojego „zewnetrznego wyglądu” jest twoim osobistym doświadczeniem albo jest doświadczeniem czegoś zewnetrznego w stosunku do ciebie(wewnętrznego wyglądu) i ciebie jako takiego(wnętrza) nie dotyczy...a więc ??

sahcim napisał(a):
Nowe ciało wg twojej interpretacji nie będzie ciałem zmartwychstałym ale nowostworzonym czyli zupełnie nie związanym z daną osobą...a zatem nie wierzysz w zmartwychstanie o którym naucza Koscioł powszechny

Mnie interesuje bardziej to, czego naucza Biblia. Zmartwychwstanie ciała, to ostateczne zwycięstwo nad śmiercią. Jezus już tego dokonał i to zwycięstwo będzie udziałem każdego kto do Niego należy, a polega ono na połączeniu żywego ducha człowieka z nieśmiertelnym ciałem i pojawieniu się fizycznie na ziemi podczas przyjścia Pana. Ci co będą w tym czasie żyć zostaną przyobleczeni w nowe ciała i śmierć zostanie wchłonięta przez życie - o tym nauczał Ap. Paweł [II Kor.5.2]:Dlatego też w tym doczesnym/namiocie/ wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
Dla mnie termin 'zmartwychwstanie' oznacza ostateczne połączenie odrodzonego/żywego ducha człowieka z nieśmiertelnym ciałem i w ten sposób zwycięstwo nad śmiercią całego człowieka.

A tak przy okazji to wg Twojej wiary to święci, którzy są obecnie w niebie, będą musieli przyjść na ziemię i położyć się w swoich grobach, aby otrzymać ciało, które zmartwychwstanie? Tak to rozumiesz?

Pt sty 11, 2019 7:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sajmon napisał(a):
Ponawiam prośbę: Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że "ciało Jezusa było skażone grzechem"

Zanim Ci podam, to wyjaśnię, że nie mam na myśli iż Pan Jezus dopuścił się jakiegokolwiek grzechu. Skażenie ciała odziedziczył po Marii, która to odziedziczyła skażenie jak każdy człowiek po Adamie, o czym Biblia jasno mówi [Rzym.3.23]:Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,
Jezus, choć święty w duchu odziedziczył skażone ciało, dlatego mógł doświadczyć wszystkiego czego my doświadczamy: bólu, cierpienia, głodu, pragnienia, zmęczenia, strachu i śmierci.
Tak czytam Biblię i dodatkowo poniżej tekst w 3 przekładach, które wskazują na ten sam element [Rzym.8.3]:
(BW) Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele.

(BT) Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech,

(BG) Bo co niemożnego było zakonowi, w czem on był słaby dla ciała, Bóg posławszy Syna swego w podobieństwie grzesznego ciała i dla grzechu, potępił grzech w ciele,

Pt sty 11, 2019 8:03 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Tak Was czytam, ale nikt nie pisze, co to w ogóle znaczy, że Ciało Jezusa jest/nie jest skażone grzechem. Jest skażone grzechem, czyli co? Co ma to konkretnie oznaczać, że jest skażone grzechem, albo co ma oznaczać że nie jest.

A dusza Jezusa jest skażona grzechem? Myślę, że nie. A jeżeli dusza nie jest to i ciało również.

(Ap 12, 1)

N sty 13, 2019 5:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie zrozumiałem co chcesz przez to powiedzieć:
sahcim napisał(a):
sahcim napisał(a):Koleżko sympatyczny...jeśli twoje ciało określa tylko twój zewnętrzny wygląd, to albo doświadczenie twojego „zewnetrznego wyglądu” jest twoim osobistym doświadczeniem albo jest doświadczeniem czegoś zewnetrznego w stosunku do ciebie(wewnętrznego wyglądu) i ciebie jako takiego(wnętrza) nie dotyczy...a więc ??
Być może nie zrozumiałeś, bo nie dociera do ciebie pewna zależność w twoich wypowiedziach, a mianowicie, że pisząc iż nie chcesz doświadczać śmierci, nie masz na uwadze tego, co określa tylko twój zewnętrzny wygląd, ale mówisz o sobie jako osobie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nowe ciało wg twojej interpretacji nie będzie ciałem zmartwychstałym ale nowostworzonym czyli zupełnie nie związanym z daną osobą...a zatem nie wierzysz w zmartwychstanie o którym naucza Koscioł powszechny
Mnie interesuje bardziej to, czego naucza Biblia.
Gdyby tak było, to wskał byś w nauczaniu Biblii miejsce, które mówi o zmartwychstaniu jako czymś innym niż o powstaniu z martwych ciała...
Cytuj:
Zmartwychwstanie ciała
No i tu się zatrzymajmy...
Gregorze, czy te ciała wg ciebie oczekujace na nas w nieba są martwe ??
Cytuj:
A tak przy okazji to wg Twojej wiary to święci, którzy są obecnie w niebie, będą musieli przyjść na ziemię i położyć się w swoich grobach, aby otrzymać ciało, które zmartwychwstanie? Tak to rozumiesz?
Nie...wg mojej wiary niebo nie jest miejscem, które znajduje się gdzieś tam w...Niebo, to rzeczywistość/stan przebywania z Bogiem, a co do powstania z martwych, to nie bij się...Bóg radzi sobie z materią lepiej już ty sobie wyobrażasz i dusze świętych nie będą musiały się kłaść w miejscach pochówku ciał aby boska moc życia je „zinformowała” w ciała nowe...

N sty 13, 2019 9:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Być może nie zrozumiałeś, bo nie dociera do ciebie pewna zależność w twoich wypowiedziach, a mianowicie, że pisząc iż nie chcesz doświadczać śmierci, nie masz na uwadze tego, co określa tylko twój zewnętrzny wygląd, ale mówisz o sobie jako osobie...

Nie chcę doświadczyć śmierci, podobnie jak Ty, jako człowiek będący w ciele, które odczuwa. Jako istota duchowa zostałem obdarowany życiem wiecznym, więc tu śmierć nie ma już władzy.
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to wskał byś w nauczaniu Biblii miejsce, które mówi o zmartwychstaniu jako czymś innym niż o powstaniu z martwych ciała...

Już wskazywałem. Ap. Paweł o tym dużo napisał. Powstać z martwych, to tak jak ja czytam jego nauczanie, otrzymać nieśmiertelne ciała z nieba w miejsce śmiertelnych z prochu ziemi. Na tym polega powstanie do życia wiecznego w ciele. Wskazują też na to inne fragmenty NT, które też przytaczałem.
sahcim napisał(a):
No i tu się zatrzymajmy...Gregorze, czy te ciała wg ciebie oczekujace na nas w nieba są martwe ??

On zostaną stworzone gdy nadejdzie czas przyjścia Pana Jezusa po swoich.
Spotkamy się już z Nim w nowych ciałach, w które zostaniemy przyobleczeni - o tym też pisał Ap. Paweł.
sahcim napisał(a):
Nie...wg mojej wiary niebo nie jest miejscem, które znajduje się gdzieś tam w...Niebo, to rzeczywistość/stan przebywania z Bogiem, a co do powstania z martwych, to nie bij się...Bóg radzi sobie z materią lepiej już ty sobie wyobrażasz i dusze świętych nie będą musiały się kłaść w miejscach pochówku ciał aby boska moc życia je „zinformowała” w ciała nowe...

Czyli sam nie wiesz do końca co znaczy powstać z martwych. Bo niby skąd mają powstać świeci podczas powtórnego przyjścia Jezusa po Kościół - z grobów lub innego miejsca. A więc....?

Pn sty 14, 2019 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Tak Was czytam, ale nikt nie pisze, co to w ogóle znaczy, że Ciało Jezusa jest/nie jest skażone grzechem. Jest skażone grzechem, czyli co? Co ma to konkretnie oznaczać, że jest skażone grzechem, albo co ma oznaczać że nie jest.

A dusza Jezusa jest skażona grzechem? Myślę, że nie. A jeżeli dusza nie jest to i ciało również.

Wg mnie skażenie polega na tym, że przyjął je od człowieka, a każdy człowiek rodzi się ze skażoną naturą [Rzym.3.23; 5.12], co potwierdza fakt, że ciała ludzi są śmiertelne.

Pan Jezus jako istota duchowa przyjął ograniczenie ciała aby doświadczyć tego wszystkiego co my. Sam w duchu był święty, ale przyoblekł się w skażone grzechem i jego konsekwencjami ciało, choć sam grzechu nie popełnił.

Pn sty 14, 2019 4:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No i tu się zatrzymajmy...Gregorze, czy te ciała wg ciebie oczekujace na nas w nieba są martwe ??
On zostaną stworzone gdy nadejdzie czas przyjścia Pana Jezusa po swoich.
Czyli ty nie wierzysz w zmartwychstanie ciał, czyli że nasze śmiertelne ciała powstaną z martwych przemienione w nieśmiertelne ale w nowe stworzenie...
Cytuj:
Czyli sam nie wiesz do końca co znaczy powstać z martwych.
Już to mówiłem dużo razy wcześniej...powstanie z martwych dotyczy ciała gdyż dusza nie jest martwa...

Pn sty 14, 2019 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli ty nie wierzysz w zmartwychstanie ciał, czyli że nasze śmiertelne ciała powstaną z martwych przemienione w nieśmiertelne ale w nowe stworzenie...

Wierzę w zmartwychwstanie w nowym, nieśmiertelnym ciele, ale otrzymanym z nieba. Ci co umarli i jeszcze umrą przed przyjściem Pana Jezusa powstaną z martwych w nieśmiertelnych ciałach, ale nie z prochu ziemi.
Tak odczytuję NT.

Pn sty 14, 2019 8:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozumiesz co oznacza słowo "zmartwychwstanie"?

Pn sty 14, 2019 8:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wierzę w zmartwychwstanie w nowym, nieśmiertelnym ciele
Ale wyjaśnij w końcu co(który z „elementów składowych") wg ciebie z martwych powstanie, jeżeli twierdzisz, że ciało będzie stworzone...?

Pn sty 14, 2019 9:06 pm
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wg mnie skażenie polega na tym, że przyjął je od człowieka...

Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że Jezus "przyjął skażone ciało" albo przestań pisać nieprawdę.

Pn sty 14, 2019 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):

Np. to samo co 'wskrzeszenie', a tu nie ma tego co podkreśliłeś. :mrgreen:
sahcim napisał(a):
Ale wyjaśnij w końcu co(który z „elementów składowych") wg ciebie z martwych powstanie, jeżeli twierdzisz, że ciało będzie stworzone...?

Przecież wg tego co Ty wyznajesz to każde ciało, które się w proch obróciło Bóg stworzy powtórnie jako nieśmiertelne. I w takim ciele powstaną do życia wiecznego ci, którzy umarli w Chrystusie. Nawet w Katechizmie masz napisane, że ciała doczesne w śmierci zostają zniszczone. Przytaczał ten fragment P524 Yarpenowi.

Różnica miedzy nami to postrzeganie źródła pochodzenia nieśmiertelnego ciała. Twoje źródło to ziemia, a moje to niebo.
Sajmon napisał(a):
Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że Jezus "przyjął skażone ciało" albo przestań pisać nieprawdę.

Piszę zgodnie z własnym przekonaniem, więc nie używaj stwierdzenia, że kłamię.
O tym Ci już pisałem na str. 35, więc odszukaj sobie.

Wt sty 15, 2019 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Np. to samo co 'wskrzeszenie', a tu nie ma tego co podkreśliłeś. :mrgreen:

Owszem. A teraz napisz mi gdzie widzisz wskrzeszenie lub zmartwychwstanie w wymianie starego martwego ciała na nowe żywe?

Wt sty 15, 2019 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Przecież wg tego co Ty wyznajesz to każde ciało, które się w proch obróciło Bóg stworzy powtórnie jako nieśmiertelne.
Gregorze ! ! ! Po pierwsze, prosiłem cię o odpowiedź(wyjaśnienie), który z „elementów składowych” z martwych powstanie, jeżeli twierdzisz, że ciało będzie stworzone(czyli powołane do istnienia z nicości)...możesz odpowiedzieć czy nie ?
Po dugie natomiast, nie wciskaj w moje posty swoich wymysłów, bo nigdzie nie dałem ci powodu abyś wnioskował z moich wpisów, że Bóg stworzy ciało(czyli powoła do istnienia Z NICOŚCI - patrz definicja słowa „stworzyć” w znaczeniu Wiary)...
Cytuj:
Nawet w Katechizmie masz napisane, że ciała doczesne w śmierci zostają zniszczone. Przytaczał ten fragment P524 Yarpenowi.
Zniszczenie ciała o którym mówi KKK, to nie anihilacja materii tegoż ciała(jak ty postulujesz) zatem do tego aby powstało z martwych nie potrzeba stwarzać z nicości materii składającej się na to ciało ale przekształcić(patrz Flp 3:21) istniejącą w chwalebną...
Cytuj:
Różnica miedzy nami to postrzeganie źródła pochodzenia nieśmiertelnego ciała. Twoje źródło to ziemia, a moje to niebo.
Aha...czyli wg ciebie to Niebo jest źródłem materii...hmm...a mówiłeś że Bóg STWORZY nowe ciała...czyżbyś nie rozumiał co dla chrześcijanina znaczy słowo „stworzyć” ?? Polecam się dokształcić, a nie używać słów, których znaczenia się nie rozumie...

Wt sty 15, 2019 4:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona