Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 20, 2021 2:10 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Trudne fragmenty Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Trudne fragmenty Pisma Świętego
robaczek2 napisał(a):
Renata ewangelikalna napisał(a):
wiara rodzi się ze słuchania Słowa Chrystusowego

A moze pojscia za Chrystusem. Bo sluchac i nie slyszec to sobie mozna.

To, co zacytowałeś z mojej wypowiedzi to Rzymian 10,17, więc Twój dalszy komentarz wydaje się trochę nie na miejscu.

So maja 15, 2021 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Twój dalszy komentarz wydaje się trochę nie na miejscu.

Z tymi slowami jest tak jak napisal 1antyk: "wszyscy mają jakąś wykładnie"
wiec nie masz zadnej gwarancji ze to co czytasz jest tym co Autor chcial wyrazic.

So maja 15, 2021 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
wszyscy mają jakąś wykładnie

Tak sobie pomyslalem, ze niestety musze powolac sie na to co krytykuje "poznacie ich po ich owocach" w kontekscie wspanialego wynalazku Kosciolow Wschodnich, Pawoslawia i KRK a co niestety zostalo odrzucone przez Koscioly powstale z Reformacji i pochodne - chodzi mi o beatyfikacje i kanonizacje specjalnych swiadkow Chrystusa. Jezeli sie tych swiadkow nie uznaje to chyba pozostaje tylko pycha ze to ja wiem lepiej. Bo co tam Karolina Kozkowna lub sw. Faustyna (ktora jest dla mnie niezbyt strawna)

So maja 15, 2021 9:55 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Twój dalszy komentarz wydaje się trochę nie na miejscu.

Z tymi slowami jest tak jak napisal 1antyk: "wszyscy mają jakąś wykładnie"
wiec nie masz zadnej gwarancji ze to co czytasz jest tym co Autor chcial wyrazic.

Jest jedno świadectwo wiary naszej, Jezus. Oddał życie, że to wszystko to prawda. A to że się potykamy... także o własny rozum jako wykładnie...
spoko, to jest zaufanie.

robaczek2 napisał(a):
1antyk napisał(a):
wszyscy mają jakąś wykładnie

Tak sobie pomyslalem, ze niestety musze powolac sie na to co krytykuje "poznacie ich po ich owocach" w kontekscie wspanialego wynalazku Kosciolow Wschodnich, Pawoslawia i KRK a co niestety zostalo odrzucone przez Koscioly powstale z Reformacji i pochodne - chodzi mi o beatyfikacje i kanonizacje specjalnych swiadkow Chrystusa. Jezeli sie tych swiadkow nie uznaje to chyba pozostaje tylko pycha ze to ja wiem lepiej. Bo co tam Karolina Kozkowna lub sw. Faustyna (ktora jest dla mnie niezbyt strawna)

Wybacz jakoś "nie siedzę w tym" podziale jeśli chodzi o szczegóły. Choć w biblii (której już od ponad 12 lat nie czytam, poza fragmentami i ciężko mi czasami znaleźć) to jest tam przepychanka kto Apollosowy, kto Pawłowy czy Piotrowy. A sam Jezus powiedział, że kto gdzie zasiądzie nie do Niego należy, choć warto słuchać innych (lecz nie czynić jak oni).
Dalej nie piszę bo wyjdę na świra. :x

So maja 15, 2021 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Jest jedno świadectwo wiary naszej, Jezus.

JPII tez calym swoim zyciem o tym swiadczyl.

So maja 15, 2021 10:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
1antyk napisał(a):
Jest jedno świadectwo wiary naszej, Jezus.

JPII tez calym swoim zyciem o tym swiadczyl.

nie piszę co inni swoim życiem świadczą, tylko o świadectwie Jezusa. To znaczy, że jak mówię Jezus i trąbię o tym wokół (prawda Merss) to wcale nie znaczy, żebyś szedł za mną tylko za Jezusem. Bo jeśli jestem ślepy to razem wpadniemy do dołu. A jeśli nie to jesteśmy Braćmi równymi sobie bez względu na dary czy powołanie.

So maja 15, 2021 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
tylko o świadectwie Jezusa

Chcesz przyklady takich ktorzy na swiadectwo Jezusa sie powolywali?
Bluznierczo.

N maja 16, 2021 12:01 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
1antyk napisał(a):
tylko o świadectwie Jezusa

Chcesz przyklady takich ktorzy na swiadectwo Jezusa sie powolywali?
Bluznierczo.

przecież napisałem:
Cytuj:
to wcale nie znaczy, żebyś szedł za mną tylko za Jezusem. Bo jeśli jestem ślepy to razem wpadniemy do dołu.

więc po co patrzeć na tych, którzy upadają. A jeśli już, to po to, aby samemu nie zginąć, jak pracownicy przy budowie, o których Jezus mówi do uczniów.
(znasz cytat)

N maja 16, 2021 9:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Co do słowa "tej" - równie dobrze może mieć tu funkcję nie zaimka wskazującego, a rodzajnika określonego, oznaczającego konkretną, jedyną rzecz, czyli biorąc pod uwagę, że w języku polskim rodzajniki nie występują sens byłby taki, jak pisałam poprzednio: Ty jesteś Skalniak, a ja zbuduję mój Kościół na Skale.
Ale co niby miałoby znaczyć to "skalniak"?
Cytuj:
Poza tym, pozostając już przy tym, że jest to zaimek wskazujący, to już z całkiem z gramatycznego punktu widzenie osoba mówiąca to zdanie mogłaby również wskazywać na siebie.
Nie. Słyszałem te argumentację wielokrotnie - opiera się ona na zupełnie fałszywym założeniu egzegetycznym, że Ewangelia to zapis "magnetofonowy" a nie opisowy, i że abstrahuje on całkowicie od istnienia czytelnika.

Cytuj:
Spójniki "i" oraz "a" w wielu językach są używane zamiennie.
KAI,chociaż może być używane jako „a” pozbawione jest polskiego znaczenia do podziału, oddzielenia, ale wprost przeciwnie, zawsze dotyczy połączenia, komasacji, części wspólnej.
Kai jest stosowany w sytuacjach gdy istnieje pewien związek przyczynowy pomiędzy łączonymi nim zdarzeniami.

Przykład:
Słowa KAI użyto w Mat 1,23:
IDEU PATHENOS EN GASTER ECHO KAI TIKTO HUIOS KAI KALEO AUTOS ONOMA EMMANNUEL
(pol.” Oto Dziewica pocznie i (KAI) porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami.”)
Urodzenie Syna jest związane przyczynowo z poczęciem

Jak widać, tłumacz np.Biblii Gdańskiej dokonał wyraźnej „interpretacji” tekstu; zwrot: „a na tej opoce” nie jest obecny w tekście greckim. Tekst grecki zawiera zwrot „i na tej opoce” i to w znaczeniu że to iż na tej opoce będzie budowane jest związane z pierwszą częścią zdania.

Cytuj:
Wniosek jest moim zdaniem taki, że to nie jest argument w żadną stronę. Sporu na płaszczyźnie językowej nie rozstrzygniemy. Załóżmy nawet, że ktoś posiada perfekcyjną znajomość greki i to starożytnej. Podchodząc uczciwie, taka osoba przyzna, że jest to w tym przypadku sprawa bardziej lub mniej uzasadnionych językoznawczych hipotez, badań porównawczych itd. Formy rodzajnika, zaimka, odmiana - to mogło zmieniać się przez wieki.
Przeciwnie. Podchodząc uczciwie, każdy kompetentny badacz dojdzie do wniosku, że argumentacja "antypiotrowa" jest wyraźnie pod tezę, wymyślona ex post.

Cytuj:
Co do dalszych Twoich argumentów, to zakładam, że słyszałeś już kontrargumenty, jakich mogłabym tu użyć.
To prawda :)

Cytuj:
Ale myślę, że zarówno Ty, jak i ja rozumiemy, że wiara rodzi się ze słuchania Słowa Chrystusowego, a nie z wygrywania dyskusji:-)
Owszem. Ale słuchanie nie polega na odrzucaniu istotnych fragmentów Pisma.

N maja 16, 2021 12:14 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Maciek napisał(a):
A tak w ogóle to czy kościół ewangelicko- augsburski nie jest sektą? Przecież cały protestantyzm to sekciarstwo. Więc w sumie, to nie ma co tego zestawiać.
Maćku najpierw sprawdź jak funkcjonuje strona i czytaj ze zrozumieniem innych. A to co zacytowałem jest pierwszym zaparciem się Piotra. Nie inaczej, jak "bicie" braci pomniejszych.

Cytuj:
Wyznanie Piotra

13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: «Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?» 14 A oni odpowiedzieli: «Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków». 15 Jezus zapytał ich: «A wy za kogo Mnie uważacie?» 16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego». 17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.[/color]

Wszyscy wierzący w Jezusa są Jego Ciałem zbudowanym na Piotrze. I wszyscy mamy ten ciężar odstępstwa od nauk Jezusa. Mam nadzieję, że kiedyś to zrozumiesz i przestaniesz wymachiwać mieczem, którego nie masz. Wybacz, że może za ostro, ale i tak czasem trzeba.
Dla mnie jesteś bratem żyjącym w zaparciu Piotrowym.

Bracie, ale co oznacza w naszej  czasoprzestrzeni "Wszyscy wierzący w Jezusa są Jego Ciałem zbudowanym na Piotrze."? To że protestant głosi, że wierzy w Chrystusa i to, że katolik głosi, że wierzy w Chrystusa, czy z automatu oznacza Chrystusa (tego samego)? Jak wytłumaczyć wiarę protestancką w Chrystusa (tego samego), jeżeli Kościół Katolicki( w tym i kościół) jest tym Kościołem, który powołał Chrystus, którego bramy piekielne nie przemogą, w którym mamy być, bo taką wolę ma sam Chrystus, a którego odszczepieńcy nie uznają( Bo wiedzą lepiej? Bo ulegli jakimś tam być może zgorszeniom i postanowili lepszą wiarę dać człowiekowi? )Czy tu się nie zaczyna  kreowanie swojego Chrystusa, tak jak Żydzi kiedyś  zaczęli kreować swojego mesjasza (i do końca świata nie wykreują)? A może sekty( od łac. secta – kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi – iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. seco, secare – odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś)) protestanckie chcą wierzyć w Chrystusa, ale z jakiegoś powodu nie pojmują? Czy to nie jest taka wiara jaką wierzy diabeł w Chrystusa? Jeżeli nie, to gdzie tkwi błąd w moim myśleniu? Miłości w tym myśleniu nie ma? Rzeczywiście, przecież jeżeli z miłości, to mam wierzyć wszystkiemu. 
Już rozumiem, wierzę, że Żydzi, muzułmanie, protestanci, katolicy wierzymy w Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. (mimo że sami Żydzi nienawidzą Chrystusa, ale to tak naprawdę nienawidzą wyobrażenie o Chrystusie, a że ich wiara wynika z Tory, to tak naprawdę wierzą i w Chrystusa, tylko sami nie wiedzą, że wierzą. Tylko że podobno katolicy, wierzą w znaczeniu zawierzamy Chrystusowi, a nie że wierzymy tak jak świat wierzy, ale w sumie to mniejsza o to, ważne że wierzymy). Poproszę Antyku1, byś napisał czy jeszcze gdzieś Cię zraniłem i czy dalej się zapieram? 
Maciek napisał(a):
Cóż, niech Ci będzie, może i masz rację, jeżeli wziąć pod uwagę zastany porządek świata. Hm,  ale nie myśl sobie, że Ci odpuszczę tak łatwo. Bo, słuchaj, jeżeli dla Ciebie tak ważny jest tylko Chrystus i Biblia, to cóż, powinnaś napisać jednak Chrześcijanin wielką literą ze względu na Chrystusa człowieka i Boga( i Boga Ojca i Ducha Świętego) i Ojczyznę-polszczyznę. No i co Ty teraz na to Renata? : )
(...)

Renata, opierasz się na piśmie tak jak je rozumiesz, a zdajesz sobie sprawę, że jesteś w grupie ryzyka jeżeli wziąć pod uwagę myślenie (podobno statystycznie kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn)

Ho, ho, czyżby kończyły się inne argumenty?
Ok., niech będzie, że kobiety są statystycznie mniej inteligentne od mężczyzn, ale a nuż rozmawiasz z wyjątkiem? Statystyczny tzw. kapelusz Napoleona zakłada, że są takie w każdej populacji:-)

Niemniej jednak wniosłeś tym wpisem promień uśmiechu w mój dzisiejszy dzień:-)

A tak już bardziej na poważnie, zajrzyj do Dziejów 11,26. W polskim przekładzie w Biblii Tysiąclecia chrześcijanie są napisani z małej litery, więc co się mnie akurat tak tu czepiasz? Co do formy, w której użyłeś mojego imienia, to skoro już rozmawiamy o polszczyźnie, to po "co Ty teraz na to" wypadałoby użyć wołacza.

Jeszcze bardziej na poważnie, z tą inteligencją to tak średnio trafione. Na pewno znasz ludzi we wszystkich innych sprawach bardzo inteligentnych, którzy w tej najważniejszej - odrzucają Boga lub "dopuszczają" jego istnienie. Jeśli nie znasz takich osobiście, to pomyśl o Einsteinie.

Co do sukcesji apostolskiej nie zgadzam się. Jakby nie patrzeć na rolę apostoła Piotra (już tu się zapewne nie zgadzamy) Pismo Św. nie mówi o jego sukcesorach.

Akurat Renata po Twoich wpisach widać, że jesteś inteligentna, więc dobrze wiesz, że nie  chodziło o żadną konkretną kobietę, cóż,  po prostu chciałem zobaczyć czy rozmawiam z normalną osobą. Może i wulgarne to z mojej strony, ale feminazistki starają się zawłaszczyć rzeczywistość co doprowadza do pf takich sytuacji, że trzeba o  inteligencji wśród kobiet.
Każdy kto nie wierzy w Boga jest głupcem i Einstein jeżeli nie wierzył, to był po prostu inteligentnym głupcem. Bo tak naprawdę to najpewniejsze na tym świecie, to to, że Bóg jest.( Irbisol z tego forum też nawet coś tam inteligentny, a głupiec).

Jeśli chodzi Ci o to, że kobieta nie powinna nauczać w kościele, za to powinna być pomocna mężowi itd., to zgadzam się z Tobą. Jednak ani nie jesteśmy w jednym kościele, ani też nie jesteś moim mężem. 

A mąż pomocny żonie, jakby nie było są jednym ciałem.
Nawet jeśli nie jesteśmy w jednym kościele, to jakie w sumie teraz znaczenie? W tego samego Boga wierzymy (tylko czy zawierzamy temu Bogu?), czy to nie najważniejsze?  

Barney napisał(a):
Maciek napisał(a):
Renata, opierasz się na piśmie tak jak je rozumiesz, a zdajesz sobie sprawę, że jesteś w grupie ryzyka jeżeli wziąć pod uwagę myślenie (podobno statystycznie kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn)
Macieju, mam nadzieję, że to (niezbyt udany) żart.

Po pierwsze dlatego, że to nieprawda. Owszem, kobiety mają o 50 gramów mniejszy mózg, ale to nie ma bezpośredniego wpływu na inteligencję.

Po drugie dlatego, problem wyłącznie własnego opierania się na Piśmie Świętym (czyli użycia Biblii niezgodnie z Jego przeznaczeniem) nie polega na tym, kto jaką ma inteligencję.

Po trzecie, Renata (z którą się przeważnie nie zgadzam... ;) ) swymi wpisami na forum udowodniła swoją inteligencję i kulturę. Również jej odpowiedź wykazuje te cechy (kłaniam się Renacie)

Poza tym, skoro już się czepiamy, to trochę się dziwię, że piszesz "Chrześcijanin" z wielkiej litery, a "pismo" z małej.

Nie no Barney, przynajmniej na obecną chwilę można jednak stwierdzić, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn (średnio). Bo w zawodach/czynnościach i wszystkim tym w czym wymagana jest w pierwszym rzędzie inteligencja królują mężczyźni( np. szachy, warcaby przywołując dowód, który przywołał p. Janusz Korwin-Mikke). I jest to taka sama prawda jak ta, że niscy są gorsi w skoku wzwyż, albo że kobiety mają ładniejsze nogi niż mężczyźni.(średnio)
To że Renata jest w grupie ryzyka, bo jest kobietą, to znaczy tyle o Renacie, że jest w grupie ryzyka, bo jest kobietą. Ale z tego co pisze, wynika że jest ponad przeciętnie inteligenta. Zresztą, wydaje się, że sporo tu całkiem inteligentnych dziewczyn/kobiet/pań/ niewiast( chociaż  "niewiasta" to dla niektórych podobno obraźliwe określenie i nie życzą sobie), więc o co Ci chodzi Barney?

Odnośnie napisania małą literą.
Bo nie zawsze  pismo odnosi się do Pisma Świętego/świętego. W tamtej wypowiedzi chodziło mi o zwykłe pismo w sensie tekst. Przy dobrej woli, wydaje mi się, że jednak można to tak odczytać, a jeżeli nie i jestem w błędzie, to cóż, ale ja akurat mimo, że nie jestem w grupie ryzyka, to też nie jestem ponad przeciętnie inteligentny, więc po prostu głupoty mogą się zdarzać z mojej strony i proszę miej to na uwadze. Pewnym zagrożeniem wynikłym z  wolności pisania  i internetu jest to, że nawet pyszałkowate mędrki mogą się udzielać. Koryguj proszę.  

N maja 23, 2021 10:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Obawiam się, że ulegasz temu samemu błędowi, jakiemu kiedyś ulegali badacze, twierdząc, jakoby rzekomo IQ afrykańskich Murzynów było mniejsze niż "Białych".
Tym błędem jest błąd kryteriów.
Jeśli bada się osób z innej kultury testami zbudowanymi na podstawie innej, to oczywiste, że będą mieli gorsze wyniki. I nie ma to nic wspólnego z ich poziomem inteligencji - po prostu w kulturze afrykańskiej nie istnieje praktyka zagadek logicznych.
Podobnie Ty określasz inteligencję kobiet na podstawie gry w szachy czy warcaby, które po prostu mniej interesują kobiety. Również bujdą jest lepsze sprawdzanie się kobiet w zajęciach wymagających inteligencji.
Różnimy się, ale nie inteligencją. Różnimy się tym, że kobiety lepiej panują nad szczegółami, a mężczyźni nad ogólnym obrazem. I jeszcze paroma rzeczami.
A Korwin Mikke... jest parę dziedzin, w których warto go (choć nie bezkrytycznie) słuchać. I wiele, w których opowiada banialuki.
Przy czym polecam "wczesnego Korwina" (jeszcze przed 90 rokiem), bo potem to była równia pochyła w dół.

N maja 23, 2021 7:29 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Bracie, ale co oznacza w naszej  czasoprzestrzeni "Wszyscy wierzący w Jezusa są Jego Ciałem zbudowanym na Piotrze."? To że protestant głosi, że wierzy w Chrystusa i to, że katolik głosi, że wierzy w Chrystusa, czy z automatu oznacza Chrystusa (tego samego)? Jak wytłumaczyć wiarę protestancką w Chrystusa (tego samego), jeżeli Kościół Katolicki( w tym i kościół) jest tym Kościołem, który powołał Chrystus, którego bramy piekielne nie przemogą, w którym mamy być, bo taką wolę ma sam Chrystus, a którego odszczepieńcy nie uznają( Bo wiedzą lepiej? Bo ulegli jakimś tam być może zgorszeniom i postanowili lepszą wiarę dać człowiekowi? )Czy tu się nie zaczyna  kreowanie swojego Chrystusa, tak jak Żydzi kiedyś  zaczęli kreować swojego mesjasza (i do końca świata nie wykreują)? A może sekty( od łac. secta – kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi – iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. seco, secare – odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś)) protestanckie chcą wierzyć w Chrystusa, ale z jakiegoś powodu nie pojmują? Czy to nie jest taka wiara jaką wierzy diabeł w Chrystusa? Jeżeli nie, to gdzie tkwi błąd w moim myśleniu? Miłości w tym myśleniu nie ma? Rzeczywiście, przecież jeżeli z miłości, to mam wierzyć wszystkiemu. 
Już rozumiem, wierzę, że Żydzi, muzułmanie, protestanci, katolicy wierzymy w Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego. (mimo że sami Żydzi nienawidzą Chrystusa, ale to tak naprawdę nienawidzą wyobrażenie o Chrystusie, a że ich wiara wynika z Tory, to tak naprawdę wierzą i w Chrystusa, tylko sami nie wiedzą, że wierzą. Tylko że podobno katolicy, wierzą w znaczeniu zawierzamy Chrystusowi, a nie że wierzymy tak jak świat wierzy, ale w sumie to mniejsza o to, ważne że wierzymy). Poproszę Antyku1, byś napisał czy jeszcze gdzieś Cię zraniłem i czy dalej się zapieram? 

Na tyle na ile znam Jezusa to wiem sercem, rozumem i duszą, że pójdzie w największą ciemność aby i stamtąd wydobyć zaginioną owcę (Nawet z innej owczarni, bo i tak będzie jedna owczarnia). Niczym mnie nie uraziłeś, ale to raczej ja jestem Ci winien przeprosiny za to, że się jednak uniosłem. Piotr zaparł się wobec służki-kobiety (przez wiele lat kobiety były tak traktowane)
Łatwo jest budować siebie wykazując innym błędy, to takie dzisiaj powszechne. Jednak i tak czasem trzeba. Jednak wybierając Chrystusa przyjmuję z całym dobytkiem błędy nas wszystkich. Mordowanie niewinnych w imię Boga też.
to jest cytat z Ap.
17 Kiedym Go ujrzał,
do stóp Jego upadłem jak martwy,
a On położył na mnie prawą rękę, mówiąc:
«Przestań się lękać!
Jam jest Pierwszy i Ostatni 18 i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
i mam klucze śmierci i Otchłani11.
19 Napisz więc to, co widziałeś,
i to, co jest, i to, co potem musi się stać12.
20 Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które ujrzałeś w mojej prawej ręce,
i co do siedmiu złotych świeczników:
siedem gwiazd - to są Aniołowie13 siedmiu Kościołów,
a siedem świeczników - to jest siedem Kościołów.

Widać wyraźnie Pana pośród 7 świeczników. I dwa klucze które dostał Piotr.
Dlatego zamiast wykazywać błędy, lepiej jest podejść i powiedzieć Bracie zrezygnuję z wszystkiego co wiem, czego się nauczyłem i za kogo inni mnie mają i razem poczekajmy aby On był na powrót między nami.
Głoszę Pana muzyką z buntu korego (własnie słucham "zaopiekuj się mną") :)

N maja 23, 2021 9:03 pm
Gaduła
Gaduła

Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Obawiam się, że ulegasz temu samemu błędowi, jakiemu kiedyś ulegali badacze, twierdząc, jakoby rzekomo IQ afrykańskich Murzynów było mniejsze niż "Białych".
Tym błędem jest błąd kryteriów.
Jeśli bada się osób z innej kultury testami zbudowanymi na podstawie innej, to oczywiste, że będą mieli gorsze wyniki. I nie ma to nic wspólnego z ich poziomem inteligencji - po prostu w kulturze afrykańskiej nie istnieje praktyka zagadek logicznych.
Podobnie Ty określasz inteligencję kobiet na podstawie gry w szachy czy warcaby, które po prostu mniej interesują kobiety. Również bujdą jest lepsze sprawdzanie się kobiet w zajęciach wymagających inteligencji.
Różnimy się, ale nie inteligencją. Różnimy się tym, że kobiety lepiej panują nad szczegółami, a mężczyźni nad ogólnym obrazem. I jeszcze paroma rzeczami.
A Korwin Mikke... jest parę dziedzin, w których warto go (choć nie bezkrytycznie) słuchać. I wiele, w których opowiada banialuki.
Przy czym polecam "wczesnego Korwina" (jeszcze przed 90 rokiem), bo potem to była równia pochyła w dół.

Nie ma co się oszukiwać, przecież jeżeli spojrzy się na świat i obiektywnie spojrzy na osiągnięcia kobiet i mężczyzn przez pryzmat inteligencji, to widać, że mężczyzna jest nad kobietą (czyli kobieta pod mężczyzną :cfaniak: ) w tej hierarchii. Oczywiście zawsze taki obraz będzie generalizacją rzeczywistości, bo każdy pryzmat generalizuje. Ale to, że statystycznie kreuje się taki obraz między kobietą a mężczyzną, to cóż, tak jak każdy z nas jest istotą osobową, jednostką, tak też żyjemy wśród innych i jesteśmy zależni od siebie. Po prostu to jest jakaś wiedza o nas jako o społeczeństwie.
Tak samo przez pryzmat koloru skóry i inteligencji. Wiadomo (po tym co murzyni zrobili i po tym czego nie zrobili) że są mniej inteligentni niż biali (żółci chyba inteligentniejsi niż biali i murzyni?) 
Czy takim stwierdzeniem poniżam, albo jestę rasistą?

To raczej ktoś kto  będzie chciał obalać tę zastaną rzeczywistość( i wmawiać że kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni, albo bardziej, albo że murzyni tak samo a nawet i bardziej od białych!) będzie szczególnie korzystał z błędu kryteriów i tworzył ideologię. (Czyli gdyby statystyczna kobieta była mężczyzną  to co najmniej byłaby tak samo inteligenta jak statystyczny samiec.  :evil:)

A  p.Janusz Korwin-Mikke jaki był taki jest.

1antyk napisał(a):
Na tyle na ile znam Jezusa to wiem sercem, rozumem i duszą, że pójdzie w największą ciemność aby i stamtąd wydobyć zaginioną owcę (Nawet z innej owczarni, bo i tak będzie jedna owczarnia). Niczym mnie nie uraziłeś, ale to raczej ja jestem Ci winien przeprosiny za to, że się jednak uniosłem. Piotr zaparł się wobec służki-kobiety (przez wiele lat kobiety były tak traktowane)
Łatwo jest budować siebie wykazując innym błędy, to takie dzisiaj powszechne. Jednak i tak czasem trzeba. Jednak wybierając Chrystusa przyjmuję z całym dobytkiem błędy nas wszystkich. Mordowanie niewinnych w imię Boga też.
to jest cytat z Ap.
17 Kiedym Go ujrzał,
«Przestań się lękać!

Dlatego zamiast wykazywać błędy, lepiej jest podejść i powiedzieć Bracie zrezygnuję z wszystkiego co wiem, czego się nauczyłem i za kogo inni mnie mają i razem poczekajmy aby On był na powrót między nami.

Antyk, nie za bardzo to do mnie dociera. 
Chodzi Ci o to, żeby nie potępiać? Albo żeby nie nawracać? Tylko przyjąć takimi jacy wszyscy są i wspólnie poczekać  na Chrystusa?

Śr maja 26, 2021 7:42 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
1antyk napisał(a):
to jest cytat z Ap.
17 Kiedym Go ujrzał,
«Przestań się lękać!

Antyk, nie za bardzo to do mnie dociera.
Chodzi Ci o to, żeby nie potępiać? Albo żeby nie nawracać? Tylko przyjąć takimi jacy wszyscy są i wspólnie poczekać  na Chrystusa?

Modlić się o Ducha Pana naszego. Ostatnio Franciszek też o to prosił.

Śr maja 26, 2021 7:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zebrać się w jedną wielką grupę i pacierz odmawiać?

Śr maja 26, 2021 8:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 509 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona