Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 4:17 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Pycha
[ciach.. masz zakaz wstępu do świadectw (PW)]

Pn paź 08, 2018 5:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Skąd wiadomo, że Biblia mówi prawdę?
NowyLogin napisał(a):
Mahometa też, a odleciał do nieba na skrzydlatym rumaku

Został pochowany. No, może Maciej czegoś się dowie jak wreszcie skończy 13lat i przestanie wklejać miliardy emotek

Cytuj:
brzytwą Hitchensa

Tego debila, nieuka i komucha?

Cz paź 11, 2018 2:05 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Quinque napisał(a):
Tego debila
Jakieś merytoryczne uzasadnienie? :D :roll:
Quinque napisał(a):
nieuka
Jakieś merytoryczne uzasadnienie? :D :roll:
Quinque napisał(a):
komucha?
Marksisty a nie Komunisty przez krótki okres swojej studenckiej młodości, anty-komunisty przez całe swoje późniejsze życie :D :roll: Ratzinger był w Hitlerjugend, fajny "argument" na podważenie wszystkiego co mówisz, nie? :D :D
Quinque napisał(a):
Został pochowany.
Serio? :roll: Powiedz to jednemu miliardowi ludzi wyznania muzułmańskiego z czego milionom corocznie pielgrzymującym do Mekki i Medyny :D
Quinque napisał(a):
No, może Maciej czegoś się dowie jak wreszcie skończy 13lat i przestanie wklejać miliardy emotek
Pozamerytoryczny sposób argumentowania. Nie zgadzam się na takie traktowanie rozmówcy.

Cz paź 11, 2018 9:14 am
Dyskutant
Dyskutant

NowyLogin napisał(a):
Quinque napisał(a):
nieuka
Jakieś merytoryczne uzasadnienie?

Np. Nieuk, debil i komuch Hitchens uważał że góra Ararat leży w Armenii

Cytuj:
Marksisty a nie Komunisty

Komucha, ale nie zwykłego, tylko trockisty

Cytuj:
przez krótki okres swojej studenckiej młodości,

całe życie

Cytuj:
anty-komunisty przez całe swoje późniejsze życie

Anty Stalinisty, ale tylko dlatego że Stalin wygnał Trockiego

Cytuj:
Ratzinger był w Hitlerjugend

Łgarstwa świeckich humanistów mają krótkie nogi. Papież jako katolik nie mógłby być w hitlerjugent. Gdyż było to fizycznie niemożliwe. A to dlatego że hitlerjugent zwalczało katolicyzm i katolików na wszelakie sposoby

Cytuj:
fajny "argument" na podważenie wszystkiego co mówisz, nie?

Raczej śmieszny, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością

:
Cytuj:
Serio? :roll: Powiedz to jednemu miliardowi ludzi wyznania muzułmańskiego z czego milionom corocznie pielgrzymującym do Mekki i Medyny

Nie mam zamiaru, gdyż Islam jest minimalnie mniej szkodliwy społecznie niż świecki humanizm

Cz paź 11, 2018 1:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jockey napisał(a):
Każdy twój post z tematu chociażby o farmakologii

Po 1) nie zamknąłeś tematu o farmakologii tylko temat:
viewtopic.php?f=11&t=29413
Na pewnym poziomie w pewne rzeczy wątpić nie wypada

Proszę o uzasadnienie, dlaczego został zamknięty, a więc wykazanie konkretnie głupoty, która tak Cię poraziła, że postanowiłeś kliknąć - zamykam.

Po 2) Proszę o wykazanie, na czym polega głupota posta z tematu o farmakologii:
viewtopic.php?f=3&t=29401&start=120

Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=92bFgxUaHAw
Powikłania poszczepienne NOP - dr n.med. Urszula Krupa - 08.09.2018

Kolejna odważna pani doktor w dyskusji o szczepieniach. Czego możemy się dowiedzieć z audycji? M.in.:

- o pomyśle Ministerstwa Zdrowia, żeby również farmaceuci mogli szczepić. Gdyby ktoś nie dowierzał, zapraszam np. tutaj:
http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Szcze ... ,1018.html
- o elektrycznym rejestrze szczepień, który ma objąć nie tylko dzieci, ale też dorosłych (i już nikt się nie wywinie - komentarz Pelikana)
- w ciągu 2 lat od urodzenia polskie dziecko otrzymuje 26 szczepionek (czasem więcej), w innych krajach z przymusem szczepień jest to zwykle do 10 szczepionek, a pierwsze szczepienia w wielu krajach odbywają się od 3 miesiąca zycia
- przy czym pełną dojrzałość systemu immunologicznego dziecko uzyskuje dopiero w wieku ok. 3 lat; wciąż brakuje dowodów, jak na taką intensywną stymulację odpowiada dopiero kształtujący się system immunologiczny
- ostatnio (ostatnie 20 lat) obserwujemy duży wzrost (niekiedy mówi się o epidemii) takich chorób jak autyzm, innych schorzeń psychoneurologicznych jak padaczka, ADHD, zaburzeń umysłowych, zaburzeń zdolności uczenia się, cukrzycy, astmy, chorób tarczycy, alergii, reumatyzmu etc. Choroby mózgu u dzieci pojawiają się od najwcześniejszych lat życia
- lata 70. USA, UK - 1 dziecko na 2,5 tys, z autyzmem; obecnie 1/68 ma autyzm, co 6. dziecko przejawia trudności w uczeniu się, 1 na 10 dzieci cierpi na zespół pobudliwości psychoruchowej, z deficytem uwagi, a 1 dziecko na 5 cierpi na inne formy schorzeń psychoneurologicznych; od lat 90-tych XX wieku pojawiły się nowe szczepionki dla niemowoląt zaw. tiomersal (dawka rtęci w 125% przekraczająca bezpieczną dawkę); dlatego kraje skandynawskie zakazały stosowania rtęci
- neurotoksyczność, kardiotoksyczność, kancerogenność składników szczepionek, detergenty zawarte w szczepionkach i ułatwiające przenikanie toksycznych składników do komórek; materiał genetyczny z hodowli komórkowych
- póki co formułuje się tylko teoretyczne modele oddziaływania szczepionek, niewiele wiemy na temat tego, jak przebiegają zmiany w układzie immunologicznym
- szykują się zmiany w technologii produkowania szczepionek, szczepionki mają być produkowane na wschodzie (także w Azji), w nieznanych warunkach
- choć polskie źródła zapewniają o bezpieczeństwie szczepionek, amerykańskie źródła pokazują inną rzeczywistość (baza VAERS rejestrująca NOPy oraz zgony poszczepienne), a tam szacuje się, że zgłaszany jest tylko ułamek wszystkich NOPów, w latach 1990-2010 (do 10%), w latach 2010-2013 (do 5%); Tak więc do 2010 roku zgłoszono 4483 zgony poszczepienne (szacuje się, że realna liczba wynosi 44 000); liczba zgonów poszczepiennych wzrasta wraz z wprowadzaniem nowych szczepionek i ich kombinacji; pierwszy szczyt zgonów przypada na lata 90-te (tiomersal w szczepionkach), później ta liczba zmalała, gdyż wielu rodziców przestało szczepić dzieci; drugi szczyt zgonów przypada na lata 2007-2009 (szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka dla dziewcząt i młodych kobiet); do 2006 roku umieralność w grupie kobiet od 6 roku życia do 29 roku życia bardzo niska, w 2008 roku wzrosła 4-krotnie
- kontrowersyjna szczepionka przeciwko pneumokokom, którą stosuje się również na wcześniakach i noworodkach z niedowagą
- kraje zachodnie coraz bardziej narzekają na brak inżynierów, techników, matematyków, fachowców w dziedzinach ścisłych, obserwuje się spadek poziomu inteligencji
- przymusowe szczepienia pogwałcają prawa człowieka i prawa UE

Ogólnie rzecz biorąc, dr n.med. Urszula Krupa jest zaniepokojona obecną polityką szczepieniową w Polsce.

Wszystkie uwagi w tym poście sporządziłam na podstawie wstawionej audycji. Wszelkie zastrzeżenia proszę kierować w stronę pani doktor. Ja jestem tylko sprawozdawcą.

Cytuj:
Nikt cię tutaj nie trzyma. Nie pasuje ci forum to droga wolna. Byłem trochę na pewnym forum (jakieś 10 lat temu) ale mi klimat nie pasował i przestałem tam bywać. Proste.

Ależ to nie ja mam problem z forum, tylko forum ma problem ze mną.
Cytuj:
Rozumiem że merss dla ciebie nie jest autorytetem. Ale ty dla mnie jesteś trollem i małą rozkapryszoną dziewczynką która tylko potrafi tupać i próbować wymusić swoją wolę. Doszłaś do granicy i albo się uspokoisz albo się pożegnamy. Bez żalu z mojej strony.

Nie jestem spolegliwym bydłem. Masz rację. Nigdy nim nie będę. Moja wiara mi na to nie pozwala.
Cytuj:
Najwidoczniej katolik.pl jest drugim forum na którym nie możesz się dogadać z moderacją.

Jedno i drugie katolickie. Przypadek? :wink:
Cytuj:
Jest różnica pomiędzy dyskusjami międzywyznaniowymi od prozelityzmu który ty tutaj uprawiasz

Na czym polega mój prozelityzm? Proszę o uzasadnienie.

Wt paź 16, 2018 8:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Proszę uprzejmie. Dumnie wypinam pierś na strzał. Tylko obyś nie chybił. Nie chcę umierać w męczarniach.

Ps. Pozdrawiam moderatorkę M. z wiary.pl. która właśnie mi napisała priv, tak się za mną stęskniła. Jak tu dostanę bana, wracam na wiarę.pl.

Wt paź 16, 2018 8:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego moje posty zostały wywalone do kosza?
viewtopic.php?f=10&t=29328&start=15

Czy na forum grasuje jakaś niedoinformowana sprzątaczka?

Śr paź 17, 2018 8:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie. Doinformowany moderator. Ale dobrze, że masz świadomość, że to były śmieci.

Śr paź 17, 2018 9:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Jak działa Ofiara Jezusa? (wydz.)
czy nie za daleko w off-top poszliście?

Śr paź 17, 2018 11:53 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

lajkonik.2 napisał(a):
Nic z tych rzeczy
Przeciwnie. Jesteś w 100% :D :D :D Przekopiowujesz przez 15 stron te same eseje ze stronniczych witryn internetowych schodząc z tematu zamiast odnosić się do konkretów i czynisz to nadal.
lajkonik.2 napisał(a):
A czy na te dzieła które nie są kwestionowane prze takich jak ty, a których kopie są datowane na setki a nawet tysiące lat , można wyłowić oryginały? Zamiast bardzo źle zachowanych kopi? Napisane nie wcześniej niż setki i tysiące lat po fakcie, przez domniemanych autorów ? Proszę o odpowiedź, wyjdź spod tej miotły szczurze tchórzliwy, i odpowiedz, tak lub nie .
Odpowiadałem ci na to pytanie przez 15 stron i odpowiedziałem ci przed chwilą nawet obszerniej, bo wzbogacając odpowiedź o kolejne wersety :D :D :D Iz 40,8; Ps 119:89; Jana 14:6-11 i Dz 2,1-3 narzuca stuprocentową doskonałość przekazu żydowskiego Boga w przeciwieństwie do wszystkich innych książek, które możesz sobie tutaj wymieniać.
lajkonik.2 napisał(a):
Ja dobrze to wiem, i nie tylko ja, bo każdy wierzący wierzący w Boga , że każda z tych Ksiąg, Ewangelii, i Dziejów, z których powyrywałeś cytaty mówi o czym innym
Nie masz żadnych podstaw do tego stwierdzenia, bo póki co załatwiasz sprawę na gębę :roll: Pouczasz mnie, a sam nie wiesz na temat żydowskiego Boga więcej niż ja, nie wie tego również Papież, jego świta ani żaden inny teolog czy apologeta dopóki nie przedstawisz weryfikowalnych dowodów lub kryteriów podlegających falsyfikacji :D :D :D Proste. Stwierdzenie bez dowodów odrzucam bez dowodów na zasadzie vice versa. :-D
lajkonik.2 napisał(a):
w Iz 40, całym rozdziele jest mowa o powrocie z wygnania. Czyli powrocie z niewoli babilońskiej.
Szerszy kontekst w żaden sposób nie zmienia faktu, że to stwierdzenie tam widnieje tak samo jak szerszy kontekst objawienia 10 przykazań (cała, 40-letnia wędrówka Żydów przez pustynię ze szczegółami i powrót z niewoli egipskiej) nie jest kontrargumentem na to, że widnieje tam np. przykazanie "Nie zabijaj" :D :D :D Mamy więc klasyczny mechanizm wyparcia. :roll: :roll: :roll:
lajkonik.2 napisał(a):
Natomiast Ewangelia Jana przedstawia Jezusa jako odwieczne Słowo które przyjęło ludzkie ciało, by poprzez swoje nie zwykłe czyny objawić nam Boga Ojca.
Według tego fragmentu Jezus jest wcieleniem żydowskiego Boga i jedyną, wyłączną, nieposzlakowaną drogą do prawdy a więc jego przekaz jest absolutnie doskonały. Właśnie potwierdziłeś to samo, co napisałem, więc nie rozumiem, w jaki sposób jest to z twojej strony kontrargument :D :D :D Mamy kolejny mechanizm wyparcia :roll: :roll: :roll:
lajkonik.2 napisał(a):
Wyrywanie wersetów z kontekstów Ksiąg, Ewangelii, i Dziejów, które wszystkie całe rozdziały mówią o czym innym, i dopasowywanie ich do swoich twierdzeń, po to żeby robić wodę z mózgu tym co , co Pisma Świętego nie znają, jest propaganda gebelsowską i niczym więcej.
Więc powoływanie się na przykazanie "Nie zabijaj" też jest w takim razie wyrwaniem z kontekstu całej 40-letniej wędrówki Żydów do Izraela z niewoli egipskiej, bo przedstawia tylko pojedynczy wątek, jakim jest objawienie przykazania :D :D :D Zupełnie analogiczna argumentacja. Następny mechanizm wyparcia :roll: :roll: :roll:
lajkonik.2 napisał(a):
Kiedy Jezus umarł, położył kres prawom Starego Przymierza (Rzymian 10:4 / Galacjan 3:23-26 / Efezjan 2:15).Hebrajczyków 8:7-13) W miejsce starotestamentowego zakonu został nadany Zakon Chrystusowy (Galacjan 6:2) - Zakon Ducha (Rzumian 8:1-17), który polega na; - „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy ” (Ewangelia Mateusza 22:37.
Przez 15 stron ci pisałem, że nie chodzi o Prawo tylko o wydarzenia ze Starego Testamentu i czyny żydowskiego Boga i napisałem ci to samo przed chwilą chyba dwukrotnie :roll: :roll: :D :D Więc albo oszukujesz, albo stosujesz mechanizm wyparcia.
lajkonik.2 napisał(a):
Takiemu filozofowi jak ty, to jak się uprze to nie będzie dało mu się udowodnić ż jest 2018 rok, i ze ta dyskusja teraz trwa, i ze czas liczy się przed Chrystusem, i po Chrystusie.
Piszę ci te same rzeczy przez 15 stron i znowu zaczynam przez kolejne 15 a ty dalej nie odnosisz się do ani jednego konkretu, więc do kogo tu coś nie dociera i u kogo coś nie halo? :D :D :roll: :roll:

Jeśli chodzi o tą tyradę o księdzu to podał on naukowe, wiarygodne źródła w swoim wykładzie na swoje stwierdzenia i podawałem kolejne również ja :D :D :D

So paź 20, 2018 6:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

@Nowy legion. Ja jednak bede cierpliwy i poczekam co teraz zrobią Moderatorzy.

Dobrego Wieczoru.

So paź 20, 2018 6:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: ...
Zacytowaleś Księgę Przysłów, o ile dobrze pamiętam. Skończyło się na cytacie, bo nie wykorzystaleś rady. Jak postepuje się z ateistycznym prorokiem neofitą ukształtowanym na forum racjonalistycznym? Może to nie tylko sprawa modów, ale i użytkownicy powinni rozeznawać?
viewtopic.php?p=1033147#p1033147
viewtopic.php?p=942975#p942975

Rozumiem, że to forum dyskusyjne. Przychodzi jednak moment, że warto nie wypowiadać się. by nie zaciągnąć dlugu. Nie ten czas.

N paź 21, 2018 1:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Kwestia bluźnierstwa
Chodziło o ochronę możnowładcy przed krytyką bo teokracja istnieje od początku dziejów, względy praktyczne żeby utrzymywać porządek prawny i polityczny a ludzie nie wychodzili przed szereg, ten koncept nie "powstał" jak sugeruje rozmówca w pierwszym poście i kapłani nie byli tacy cwani i mądrzy że sami sobie wymyślali jakichś bożków do sprawowania władzy tylko sami w to wierzyli bo nie mieli takich możliwości tłumaczących otaczające zjawiska jak dzisiaj, a współcześnie to pozostałość po dawnych czasach służąca bardziej próżnemu klerowi liczącemu na zysk, poklask i przywileje bo pojęcie "Boga" w zlaicyzowanym świecie jest coraz bardziej zbędne. :roll: Oczywiście cały czas mowa o bluźnierstwie.

Maciek. Przykro mi - nie na temat.

Ostatnio edytowano So paź 27, 2018 1:08 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

informacja moderatorska

So paź 27, 2018 11:50 am
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Kwestia bluźnierstwa
Uuuu...ktoś tu usunął mój wpis :roll: Jestem ciekawy, z jakiego powodu tym bardziej, że ani słowem nie wspomniałem o chrześcijaństwie i żydowskim Bogu, a napisałem jedynie o bożkach innych religii (oczywiście tych fałszywych, ma się rozumieć), ustroju teokratycznym i złych księżach chyba że tacy w ogóle się nie zdarzają :roll: Bądź tu wyrozumiały :oops:...Smuteczek :(

So paź 27, 2018 2:35 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Mamy wątek o papieżu. Papież - wal obronny przed samowolą. Pasuje tam?

So paź 27, 2018 9:28 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona