Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 17, 2018 9:59 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 ... 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Wolna wola
Myślę, że budowanie wałów obronnych jest kiepskim sposobem na korzystanie ze swej wolności. Nie jest twórcze i do niczego sensownego czlowieka nie prowadzi. Wlaśnie wolność najpełniej objawia się w decyzji: wierzyć, czy nie wierzyć? Zakladam, że taka decyzja nie jest zbudowana na lęku, który jedym podpowiada by wierzyć ze względu na możliwość zemsty Boga/presję środowiska/inne, inni próbują się od tego lęku wyzwolić rzucając kamieniami w Boga i Kościół. Tu pada sakramentalne: indokrynacja w dzieciństwie...ale jestem ynteligentny i pokazuję że nie muszem.Nie wiedzą, że nadal myślą na fundamencie lęku.
Gdzie zaczyna się wolność skoro motywacje są zwykle nieświadome? Niektórzy powiadają, że na etapie zmiany podjętej już decyzji i dzialania. Zwierzę dziala po podjęciu decyzji, człowiek może wstrzymać/zmodyfikować działanie.

Śr gru 05, 2018 3:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Inczuczuna napisał(a):
Wierzący też są różni. Są tacy którzy starają się przestrzegać prawa/przykazań, są też tacy którzy uważają niektóre za mniej ważne i naginają je lub całkowicie lekceważą. Jest kategoria wierzący-niepraktykujący, czyli w gruncie rzeczy agnostycy, wierzą w Boga ale mają w d*** rytuały i przykazania. Granica jest może jednoznaczna dla kogoś identyfikującego się jako "katolik w pełnej łączności z papieżem", dla ludzi nie zgłębiających swojej religii jest bardzo rozmazana. Znam bardzo wielu ludzi z powierzchowną wiarą, na tyle wielu że ośmielę się twierdzić że stanowią większość: chodzą od czasu do czasu do kościoła-głównie w święta, podchodzą bardzo liberalnie do nakazów religijnych, wyrażają poglądy sprzeczne z doktryną kościoła.

Przy odrobinie dobrej, wolnej woli mozna stanac ponad takimi podzialami i prowadzic normalna rzeczowa dyskusje zamiast obrzucac innych blotem.

Śr gru 05, 2018 4:15 pm
Gaduła
Gaduła

sam2 napisał(a):
Przy odrobinie dobrej, wolnej woli mozna stanac ponad takimi podzialami i prowadzic normalna rzeczowa dyskusje zamiast obrzucac innych blotem.

Twoja wypowiedź sam2, powinna się odnieść do tego zdania:
merss napisał(a):
Zakladam, że taka decyzja nie jest zbudowana na lęku, który jedym podpowiada by wierzyć ze względu na możliwość zemsty Boga/presję środowiska/inne, inni próbują się od tego lęku wyzwolić rzucając kamieniami w Boga i Kościół. Tu pada sakramentalne: indokrynacja w dzieciństwie...ale jestem ynteligentny i pokazuję że nie muszem.

Śr gru 05, 2018 5:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Inczuczuna napisał(a):
sam2 napisał(a):

Twoja wypowiedź sam2, powinna się odnieść do tego zdania:
merss napisał(a):
Zakladam, że taka decyzja nie jest zbudowana na lęku, który jedym podpowiada by wierzyć ze względu na możliwość zemsty Boga/presję środowiska/inne, inni próbują się od tego lęku wyzwolić rzucając kamieniami w Boga i Kościół. Tu pada sakramentalne: indokrynacja w dzieciństwie...ale jestem ynteligentny i pokazuję że nie muszem.

Zapomniales ze to forum katolickie?
Gdyby ktos z nas pisal tak na forum ateistow to wtedy mial bys tu racje. Merss napisala to w celu wyjasnien ktorych zwykle domagaja sie ateisci.
Natomiast to ty przyszedles do katolikow dyskutowac a nie katolicy do ciebie.
To jest ta podstawowa roznica o ktorej wiekszosc ateistow zapomina jeszcze zanim tu przyjda.

Śr gru 05, 2018 6:05 pm
Gaduła
Gaduła

sam2 napisał(a):
Gdyby ktos z nas pisal tak na forum ateistow to wtedy mial bys tu racje. Merss napisala to w celu wyjasnien ktorych zwykle domagaja sie ateisci.
To jest ta podstawowa roznica o ktorej wiekszosc ateistow zapomina jeszcze zanim tu przyjda.

Czy mam rozumieć że twoim zdaniem jeśli prawda może dotknąć/oburzyć katolika to mam milczeć? Albo że na form katolik można lekceważąco albo pogardliwie mówić o niekatolikach , i analogicznie na forum ateistów pogardliwie i lekceważąco o wierzących?

Śr gru 05, 2018 6:37 pm
Dyskutant
Dyskutant

Inczuczuna napisał(a):
sam2 napisał(a):

Czy mam rozumieć że twoim zdaniem jeśli prawda może dotknąć/oburzyć katolika to mam milczeć? Albo że na form katolik można lekceważąco albo pogardliwie mówić o niekatolikach , i analogicznie na forum ateistów pogardliwie i lekceważąco o wierzących?

Radze poczytac ze zrozumieniem bo widze ze prosisz o to czego nie chcial bys, a wlasnie sam to robisz, a o co wlasnie masz nieuzasadnione pretensje.

Śr gru 05, 2018 8:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: ...
Myślę, że zakończyliście tę rozmowę, więc nie będę przenosić offtopu na ring.

Cz gru 06, 2018 12:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Jedzenie miesa, szczegolnie czerwonego nie jest zdrowe.
Czym jestesmy starsi tym mniej go jemy, zeby lepiej sie czuc.
Nie to za wiele wspolnego z religia, ale dziala pozytywnie.

Pt gru 07, 2018 4:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Masseur napisał(a):
Zachęca też do przejścia na wegetarianizm. Mówi, że pomysł Boga na ten świat był wegański, a gdy przychodziły one do Adama, to nie otrzymywały śmiertelnej rany, ale imię. Wspomina też, że zabijanie zwierząt na dłuższą metę szkodzi nam i albo się opamiętamy jeżeli chodzi o nasz stosunek do natury (zwierząt), albo sami się wykończymy (6:10 min).
Przyznam, że chociaż nie wyobrażam sobie przejścia na wegetarianizm (przynajmniej teraz), to skłoniło mnie to do refleksji. Co o tym sądzicie?

Człowiek jest wszystkożerny, więc jeśli zachęca ludzi do przejścia na wegetarianizm powołując się na rzekome nakazy Boga, to znaczy, że jest nieodpowiedzialny.

Zwierzętom należy okazać należyty szacunek, ponieważ są istotami żywymi, czującymi, co nie znaczy, że mamy je zacząć traktować jak ludzi. To jest pogwałcenie porządku Bożego.

Pt gru 07, 2018 5:02 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Spirytyzm
merss napisał(a):
Są jeszcze sataniści, oni też potrafią mieć kontakty z duchami
Serio? :roll: Czytałem to i owo i nie widziałem, nie słyszałem. Satanizm to taka zabawa w przebieranki, żadnego wywoływania duchów tam nie ma :D :roll:
merss napisał(a):
Zły duch prewyższa Cię inteligencją (nie sięgamy mu do panokcia u nogi), więc tak przygotuje informację, byś uwierzył.
Uuu...to wychodzi na to, że ty jesteś na tyle inteligentna aby zamiary i atrybuty tegoż złego ducha przeniknąć mimo, że niby nie jesteśmy na tyle inteligentni, ale ty już jakoś wiesz, zwłaszcza biorąc pod uwagę dalszy paranoicznie szczegółowy i przydługi opis, co taki duch zamierza zrobić :roll:.
merss napisał(a):
Tak jak zweryfikowałeś sobie brak Boga
Błąd logiczny. Nie weryfikuje się nieistnienia czegoś (Latającego Potwora Spaghetti np.), tylko istnienie, ale dobra... bo ktoś się obrazi :roll:
merss napisał(a):
Szatan wchodzi w schematy myślowe człowieka i to jego musi przekonać.
Czyli nie tylko jako przewyższająca wszystko nieziemską inteligencją istota potrafisz czytać złego ducha z jego czynów (bo inni mu nie dorastają do paznokcia u nogi - twój dokładny cytat), ale wchodzisz już w sferę myśli! Mogłabyś mi podesłać wyniki swojego testu IQ, skoro twierdzisz, że taką zręcznością umysłu dysponujesz? :roll:
merss napisał(a):
Tyle jednak Zły może, na ile mu Bóg pozwoli. :)
To już w ogóle kuriozum...nie tylko przewyższasz wszystko inteligencją na tyle, żeby czytać złego ducha, któremu "intelektem nie dorastamy do paznokcia u nogi" (zaznaczam po raz kolejny, że to twój dokładny cytat, powtórzony swoją drogą za jakimś księdzem), ale potrafisz czytać samego Stwórcę Wszechrzeczy! To niesamowite. Masz jakiś portal czasoprzestrzenny, którym kontaktujesz się z tymże, czy może znowu przeczytałaś to w książce albo powiedział to jakiś ksiądz, co uznałaś za wystarczający powód? :roll:
merss napisał(a):
Dowodami są spotkania z nimi.
Jeszcze kilka postów wstecz nie różnicowałaś kontaktów z duchami od schizofrenii - teraz znowu, że jakieś spotkania trzeciego stopnia są na to dowodem. Czy są zarejestrowane kamerami albo zrelacjonowane na żywo dla pokaźnej grupy odbiorców, czy może nie tak samo jak w innych teoriach spiskowych bliskie spotkania z UFO i potworem z Loch Ness, że wiem ale nie powiem? :roll:
merss napisał(a):
Sa też bardzo pomocne jako testery miejsc, w których jesteśmy najdalej od Boga.
Brzmi jak radiesteta, który różdżką albo wahadełkiem szuka żyły wodnej :D
merss napisał(a):
Literatura dotycząca duchowści wskazuje co należy wówczas czynić.
Aha. Panowie w czarnych ubraniach i szpiczastych czapkach piszą książki. A jak ja założę inną czapkę to już się jakoś nie będzie liczyło? :roll:
merss napisał(a):
Wejście w spirytyzm to jak poddanie się narkotykom. Uzależnia i przesuwa w świat determinizmu. Człowiek powoli traci poczucie rzeczywistości, kreuje ją na podstawie widzeń i kontaktów z duchami, staje się zombie. Potrzebuje tych wzmocnień w postaci widzeń, bo one stają się wyrocznią, powoli oddaje człowiek swą decyzyjność w ich ręce.
Ludzka psychika jest zbyt chwiejna, by zapanowała nad tym światem. Człowiek wiedziony naturalną ciekawością schodzi w moce, których siły oddziaływania nie zna. Świat duchów istnieje, ale Boża łaska nie pozwala na mieszanie się świata ludzi ze światem mu nieznanym; wlaśnie dlatego, że człowiek jest tu bezbronny. Powolutki wchodzi w moce ciemności, bo ten świat nie ma nic do zaoferowania poza karmieniem pychy. Gdy wchodzi się w świat ciemności, nie ma już żadnych negocjacji co do warunków kontraktu. Duchy przejmują kontrolę nad człowiekiem prowadząc go dokąd chcą.

O co więc chodzi? O przejęcie kontroli nad czujnością i wolą człowieka. Najbardziej zbliżoną analogią będzie przejście w stan schizofrenii, gdzie perspektywa widzenia zbliża się, zanika czujność, obrazy świata wewnętrznego wylewają się na zewnątrz mieszając się ze sobą a racjonalizacja przejmuje kontrolę nad człowiekiem. Ludzie tracą moc wchodzenia w realcje ze schizofrenikiem, przewiduje ich reakcje, wie że się mylą. Potrafi nimi manipulować. Tu świat duchów/Boga jest też realny. Prowadzi też, jeśli nie jest leczony do dezintegracji osobowości.
"Ja tworzę światło i stwarzam ciemności,
sprawiam pomyślność i stwarzam niedolę.
Ja, Pan, czynię to wszystko.
" (Iz 45, 7).
"Oczy Twoje widziały czyny moje, w księdze Twej zapisane były wszystkie dni przyszłe, gdy jeszcze żadnego z nich nie było." (Ps 139, 15).
"Mówisz, tak jak mówią głupie kobiety. Czy tylko dobro będziemy przyjmować od Boga, a zła przyjmować nie będziemy? W tym wszystkim Hiob nie zgrzeszył swymi ustami." (Hi 2, 10).
Sorry, ale to tenże bawi się z tobą w ciuciubabkę i wychodzi na to, że jesteś marionetką w jego złośliwej i kapryśnej gierce.
Barney napisał(a):
Hansek na kolejnym forum propaguje to samo spirytystyczne g....
Przeczytał książkę swojego guru i bezmyślnie rezonuje.
Ojej, ale ty jesteś zły. Tylko nie opluj i nie pogryź nikogo.
Ciekaw jestem jakiego ty guru literaturę preferujesz :D :roll:
Barney napisał(a):
A tak w ogóle, dziwię się, że daliście się wciągnąć w dialog z szatańskim spirytyzmem.
No mamy demokrację i świeckie państwo - sorry :D Są różne opcje i światopoglądy, gdzie panuje właśnie dialog. Pogódź się, a jak jest to dla ciebie aż taką solą w oku to klimat watykański powinien ci odpowiadać, więc masz wolność spakowania manatek i swobodnego przemieszania się z miejsca na miejsce według upodobania :D :roll:
Barney napisał(a):
Nie z każdym i nie na każdy temat warto dialogować. Można się ubrudzić g...wnem.
Serio ci się wydaje, że w ten sposób zachęcasz gości do swojej religii miłości i mądrości? :roll: Szkodzisz teraz tylko i wyłącznie sobie. Ja bym na twoim miejscu teraz przeprosił i powiedział, że to się więcej nie powtórzy.
merss napisał(a):
Moja bliska koleżanka, oczytana katoliczka
Oczytana katoliczka...Cóż za oksymoron :D Chyba, że to katoliczka tylko z chrztu, albo oczytana tylko w książkach napisanych przez księży. :roll:
merss napisał(a):
nie miała oporu, by opowiadać o aurach i swej znajomej, która jest medium.
To masz bardzo ciekawe otoczenie: nie tylko katolicy, nie tylko podobno oczytani ale nawet spirytyści, których, gdyby tylko oczywiście była taka możliwość, za wypowiedzią swojego forumowego kolegi Yarpen Zirgina w temacie o filmie Kler wyrzuciłabyś pewnie na śmietnik historii, bo przecież przeszkadzają nam w zbawieniu i zwodzą nas na wieczne potępienie :D
merss napisał(a):
To zasady spirytyzmu na podstawie nauk udzielonych przez Duchy wyższe przy pomocy mediów zebrane i uporządkowane przez A. Kardec'a. Duchy wyższe chcą zniechęcić człowieka w jego usiłowaniu pogłębienia znajomości Boga. Wydaje się, że te duchy nie mają najmniejszego pojęcia o koncepcji Objawienia.
Nawet orientujesz się w fuchach i stanowiskach tych złych duchów: duchy wyższe, duchy niższe, dawanie cynków przy pomocy mediów, zbieranie i porządkowanie przy pomocy tego i tamtego, kto co wie i jakie ma kompetencje - no nieźle :D :D :D A jak z zarobkami? Czy patrzą może na wykształcenie? :roll: :roll: :roll:
equuleuss napisał(a):
''Nigdy nie spotkałem diabła ateisty.''
Ojciec Amorth
Racja. Bo nigdy nie spotkał żadnego.
equuleuss napisał(a):
Problem jest w tym że już Cię znieczulił.
Ludzie wyluzujcie z cytowaniem tych samych dwóch-trzech książek/rekolekcyjnych nowinek na krzyż :D Świat jest dużo ciekawszy.

Ja serio sobie nie robię jaj - tylko doszukuję się logicznej spójności w tych nadzwyczajnych twierdzeniach :roll: :D Nie miałbym nic przeciwko i nie wymagał za wiele gdyby się to jakoś kupy trzymało :roll:

Pt gru 07, 2018 11:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Re: Puste piekło
merss napisał(a):
poczucie sprawiedliwości i ładu ogólnego, tęsknota za człowiekiem, któremu można ufać to nie są cechy zwierzęce, ale wlaśnie z Boga.
Bzdury. Są to cechy zwierzęce :D . Dowiedzione to zostało wielokrotnie. :roll: Nie chce mi się już odsyłać do linków. Religia to jedynie uzewnętrznienie tych pragnień tak samo jak prawo albo kultura.
merss napisał(a):
Ten świat prowadzą święci. To zaczyna być coraz bardziej widoczne i proroctwo Benedykta XVI sprzed pół wieku zaczyna być dostrzegane przez Resztę.
Jest na odwrót. Wszystkie dane pokazują, że religijność maleje również w Polsce i świat ma się świetnie, przy czym maleje również przestępczość :roll: . Już dawno mniej niż 45% katolików w Polsce praktykuje (dane kościelne).

So gru 08, 2018 11:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

PeterW napisał(a):
Oj Maciuś Maciuś. Ledwo przylazłeś z banicji i znowu sadzisz na korcu ten no głupoty..

Kto to NowyLogin?

N gru 09, 2018 7:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Post Chyba coś zniszczyłem..
Byłem w parku trampolin gdzie był uszkodzony materac.
Skoczyłem w to miejsce i coś wydało dźwięk prucia sie a ja lekko wpadłem w dziurę.
Zgłosiłem to że chyba jak skoczyłem to uszkodziło się coś ze słyszałem odgłos jakby cos strzeliło a pracownik powiedzial że tak było i tyle.

Tam są kamery więc gdyby coś..

Czy muszę coś zrobić?

Pn gru 10, 2018 5:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Globalna zmiana klimatu.
PeterW napisał(a):
Tak szczerze Exeter powiedz: sądzisz że ludzie wierzący, katolicy, chrześcijanie co tu pisują to same ćmoki po podstawówce? Wydaje mi się, że takie sobie założenie uczyniłeś - że należy z kagankiem trafić pod strzechy i nauczać ten lud biedny, niedouczony... ;-)

Tak mysli bo ma wypraną mózgownicę.

So gru 15, 2018 1:46 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7