Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 5:35 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Marek, nie potrafie pojac dlaczego wszelkie wypowiedzi sprowadzasz na personalne, bo widac to w kazdej twojej odpowiedzi i nie pomoga tu zadne twoje teksty ze jest innaczej.
Odpowiedzialem wyraznie na poprzedni twoj problem ze zrozumieniem ze Duch Sw. byl od zawsze, a po Wniebowstapieniu stal sie osoba.
W tym obecnym wyjasnieniu w zwiazku ze Sprawiedliwoscia, po prostu uzylem akurat przykladu sytuacji w jakiej jestem piszac w tym temacie i nie ma to zadnego zwiazku z jakimikolwiek adwersarzami jak to probujesz wszystkim tu wciskac i sugerowac.
Uzylem tkiego przykladu ktory akurat tu na forum latwo zrozumiec, bo kazdy zna sytuacje zwiazane z ostrzezeniami i banami. tobie jednak wszystko kojazy sie z adwersarzami i narzekaniami czy biadoleniem na forum w kazdym temacie.
Naruszanie sprawiedliwosci Boga ty wcisnales w moje wypowiedzi, i to jest twoj tok rozumowania w trakcie czytania moich wypowiedzi, wiec nie wciskaj tego jako moje wypowiedzi, Swija wypowiedz wyjasnilem dosc szczegolowo w tym wzgledzie. wystarczy ze wczytasz sie w to co napisalem, szczegolnie we fragment o wszystkich stworzeniach, szczegolnie upadlych aniolach.
Ten temat mozna jeszcze szczegolowiej rozwinac, ane nie w tym watku.
Poza tym ty znasz Pisma lepiej ode mnie wiec zakladam ze wielu szczegolow nie musze ci wyjasniac, bo z pewnoscia je znasz.

N paź 06, 2019 12:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Orfeusz napisał(a):
Barney napisał(a):
- dlaczego uważasz, ze Boża sprawiedliwość wymagała śmierci Jezusa?

Sam chciałbym znać racjonalną odpowiedż.

Odpowiedz jest prosta, bo kazdy inny sposob Zbawienia nie byl by w pelni zgodny ze Sprawiedliwoscia Boga i z tego powodu nie mogl by zaistniec jako zbawienie.
Innaczej mowiac kazdy inny sposob nie spelnial by wszystkich na raz warunkow Sprawiedliwosci Boga, by zbawienie bylo Zbawieniem.
Nie chodzi tu o jakies naruszanie Sprawiedliwosci Boga jaki sugeruje Marek, tylko odwrotnie, o brak wypelnienia warunkow Sprawiedliwosci Boga w jakimkolwiek innym sposobie zbawienia.

N paź 06, 2019 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

chyba jednak nie rozumiesz tego ze Ofiara Chrystusa byla jedynym wyjsciem dla nas z naszej sytuacji bez wyjscia po grzechu pierworodnym i ciaglym odchodzeniu od Przykazan.
Moze napisz jak rozumiesz kwestie pokonania szatana przez Smierc Chrystusa.
Obawiam sie ze wlasnie ten fragment Ofiary Chrystusa nie rozumiesz i gnebisz innych by to czego nie rozumiesz od nich wyciagnac.
Obawiam sie ze traktujesz swoje ksiazki i to co w nich napiszesz ponad wiare w boga i dlatego niszczysz wiare innych by zrozumiec co powinienes napisac w swoich ksiazkach.
To jest gorsze od wylewania dziecka z kapiela i nie chce tego kontynuowac i nie zycze sobie bys to kontynuowal, bo jesli to bedziesz dalej robil to nic ci juz nie pomoze

Pn paź 07, 2019 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Halo, ziemia, Barney, to ja, twoje sumienie, akceptujesz mnie?

Pn paź 07, 2019 10:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jakis cud wycofal twoj ostni, wpis, w ktorym odwolales sie do jednego z twoich wczesniejszych wpisow, lecz nie zauwazylem zadnej w nim odpowiedzi na zadane pytanie.
Pammietaj chociarz to ze bede kontynuowal odpowiedzi jako twoje sumienie ktorejak widac strasz sie zagluszyc.
Ono nie odejdzie od ciebie do czasow ostatecznych, ktore sa blisko, blizej niz ci sie wydaje.

Pn paź 07, 2019 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Moze zadal by onkretne pytanie ktorego wyjasninienie dalo by odpowiedz wszystjim nie tylko tobie by zamiescic je w ksiazce za ktora trzeba zaplacic by sie tego dowiedziec.
L
kozystasz z niezmierzonej ilsci ilosci objawien prywatnych coraz czesciej pokazujacych sie nna forum, wiec choc by w skocie masz oboowiazek udostepnienia tych fragmentow ktore sa zgodne z dogmatami.
Jak do tej pory negujesz wszystko co pojawia sie na forum, ale pewnie wiesz o tym vze nie wszystko jest falszem i herezja.
Jesli uwazasz innaczej nie zaslugujesz na miano teologa.

Pn paź 07, 2019 11:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Barney napisał(a):
jotef napisał(a):
Barney napisał(a):
Otóż odniosłem się do wyróżnionego fragmentu; miałby on sens jedynie wówczas, gdybyś porównał komendanta obozu do Boga Ojca otrzymującego życie Jezusa w zamian.

Przemyśl to jeszcze, bo mnie nie zrozumiałeś. Napisałeś, że "Konieczność śmierci Jezusa NIE implikuje "wymiany" - to zwykłe bluźnierstwo, stawiające Boga w fatalnym świetle".

Czyli stwierdziłeś tu, że wymiana uwłaczałaby Bogu. Żeby wykazać, że nie uwłaczałaby Bogu, odpowiedziałem za pomocą przykładu z Kolbem. Chodziło mi o to, że tak jak wymiana Kolbego nie uwłacza Kolbemu, tak wymiana Chrystusa nie uwłacza Chrystusowi, a więc Bogu.
Przecież - nawet gdyby przyjąć Twoją analogię z Kolbem - to byłby On odpowiednikiem Jezusa, a nie Boga Ojca - bo to On byłby "Okupem" - a otrzymującym okup byłby komendant obozu!

Juz ci pisalem i powtorze , bo rozpatrujesz sprawe z niewlasciwej strony i wlasnie to robi zamieszanie.
Jesli chcesz zrozumiec szczegoly zacznij od poczatku, czyli od tego co i jak sie stalo z czlowiekiem i cala sytuacja z upadlymi aniolami.
Wtedy krok po kroku dojdziesz ze Ofiara Chrystusa byla jedynym dla nas wyjsciem z sytuacji w jakij znalazl sie czlowiek.
Bog nie mogl z wiadomego powodu zrobic dla nas nic co nie bylo by sprawiedliwe wobec wszystkich innych stworzen.
Jak przystawisz wszelkie wymysly ludzi co Bog moglby zrobic do sprawiedliwosci wobec innych stworzen to zauwazysz i zrozumiesz dlaczego taki byl plan Zbawienia i co ktore tego planu fragmenty znacza i dlaczego tak a nie innaczej.
Znajdziesz wtedy tez odpowiedz na swoje pytanie i pytanie tytulowe watku.
Wszystko masz opisane od poczatku w ST i od tego zacznij.

Wt paź 08, 2019 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

H2O napisał(a):
Niekoniecznie.
Zadał konkretne pytanie. Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Odpowiedź- Bogu Ojcu. Zatem Pierwszej Osobie Boskiej.
Przyznam się że tego również nie pojmuję.
Bóg Ojciec nie potrzebuje ofiary Jezusa. Po co?
Potrzebna jest nam, grzesznikom.
To ciekawe pytanie. Może zostawny Oswięcim na chwilę.

ja po prostu proponuje rozpatrzenie okolicznosci i zaleznosci z ktorych wynikala taka a nie inna Ofiara Chrystusa.rozumiejac okolicznosci i zaleznosci wyjdzie dlaczego i w jakim znaczeniu Bogu Ojcu Chrystus zlozyl Ofiare na krzyzu.
W obecny sposob beda to jedynie domysly i lub sugestie, podpierane domyslami i sugestiami, zamiast opierac sie na faktach i opisach ST.

Śr paź 09, 2019 12:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

A jakiej analogii bys potrzebowal?
Moze dokoncze ci swoja ktora zaczalem, ze znalazlem sie w sytuacji forumowej takiej ze ryzykiem jest pisanie odpowiedzi, ktore mogly by ci cos wyjasnic.
Zrozumiales ta analogie jako jakas forme zalu ze mam ostrzezenia, ale to nie ma nic tu do rzeczy, bo bym mogl swobodnie pisac i cokolwiek wyjasniac, musial bym miec jakies wyjscie z tej sytuacji.
Teraz wyobraz sobie ze ktos kto ma idealna opinie na forum, poddaje swoj udzial na forum (swoje zycie forumowe) bym ja, czy inni zbanowani mogli pisac, powolujac sie na to co ten ktos zrobil i na co moderacja by sie zgodzila. Pewnie cale forum wygladalo by totalnie innaczej.
Prosi moderacje by ojego bana mu przypisano i pozwolono mi pisac, a on sam odejdzie z forum.
W ten spodsob taka osob a wyzwoli mnie z pod prawa, (regulaminu forum) bym mogl wrocic na to forum.
Niemniej jako wybawionyy z pod tego prawa forumowego mam zobowiazanie by przestrzegac zasad (dekalog) i wtedy moderacja zamiast trzymac sie sztywno prawa (regulaminu) pozwala mi na swobode, ktora reguluja zasady (dekalog) i sumienie.
Nie musze wtedy stosowac sie idealnie do litery prawa, tylko zasad moralnych i wlasnciwego ich rozumienia. Przede wszystkim nie moge wtedy byc hipokryta, bo to jest lamaniem wszelkich zasad.
Przelozenie tego na strone wiary pozostawie dla ciebie.

Śr paź 09, 2019 10:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No dobra - nie wiem jaki odbiór będzie Twojej Samie analogii ale ze swej strony spróbuję podrążyć.

Można jeszcze dodatkowo wyobrazić sobie, że tym użytkownikiem, który bierze na siebie Twoje Samie ostrzeżenia , bany jest jeden z moderatorów. Mamy tutaj wymianę typu on daje się zbanować, byś Ty mógł pisać, poza tym może potem ponieważ jest modem za zgodą moderacji ( zmartwychwstać w cudzysłowie) wrócić na forum. Nasuwajace się pytania?

Po co moderacja to zrobiła?
Odp. Bo taki jest regulamin( prawo).

Czy mogła anulować Twoje grzechy bez poświęcenia tamtego bioracego na siebie Twoje bany moda?
Odp. Teoretycznie mogła, bo moderacja może wszystko, nawet zawiesić wyjątkowo regulamin, czy anulować Ci ostrzeżenia, cofnąć bana ale wtedy taka zabawa na forum jest, staje się z punktu widzenia użytkownika niespójna, nigdy nie wiadomo jaki będzie kaprys moderacji, dlaczego jedym będzie anulować ostrzeżenia , bany a innym nie, by bylo sprawiedliwie winna wsztstkim uzytkownikom anulować przewinienia, no ale wtedy , forum nie będzie dobrze funkcjonowało, bo wtedy każdy może robić i wypisywać co chce i w formie jakiej chce, takie forum nie przetrwa , zmieni się w magiel.

Czy zatem ten zabieg , by uratować Cię przed banem stałym , poświęcił się za Ciebie tamten szlachetny mod , biorąc na siebie Twoje ostrzeżenia był słusznym, dobrym wyjściem, mimo, że wszak moderacja mogła zrobić co chciała i jak chciała inaczej?

Od. Wydaje się, że tak , bo i Ty zostałeś uratowany jako użytkownik i forum nie zostało zdestabilizowane.

Cz paź 10, 2019 7:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

dobrze to zrozumialas, z tym ze chodziloo mi nie o moja osobe, tylko o wszystkich uzytkownikow z banami i ostrzezeniami.
Jak widac na forum to regulamin jest coraz czesciej naciagany i przeroznie interpretowany.
Analogia tego jest Prawo z ktorego zostalismy uwolnieni, ale jak pisalem i wynika z analogii, to uwolnienie z pod Prawa nie czyni bezprawia, bo obowiazuje Dekalog, sprawiedliwosc i moralnosc.Jeden drugiego wtedy powinien wspomagac, a nie odsadzac od czci i wiary, jak to sie dzieje w zgodzie z regulaminem.

Cz paź 10, 2019 8:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Pewnie dostane ostrzezenie i bana, ale zaryzykuje rozumienie wiary przez moderacje.
Otoz, Ofiara Chrystusa zostala zloozona nam samym, bo jak sam Chrystos mowil, " coscie uczynili tym najmniejszym, mniescie uczynili? czyli my jestesmy tymi winowajcami a slowa ze "zostalismy stworzeni na obraz i podoobienstwo Boga" oznacza ze Ofiara Chrystusa zostala zloozona nam.
Bog jest w kazdym z nas i kazdy moze odczuc Jego obecnosc.
Duch Sw to Wola Boga i kazdy ma ja w postaci sumienia. Wystarczy poddac sie wlasnemu sumieniu, by zlaczyc sie z Wola Boga.
To jest wlasnie ta iskra, ten element podarowany nam przez Boga. Ta Boska czesc nas samych.
Chrzest jest jej uaktywnieniem, a Ewangelia rozwinieciem i zrozumieniem..

Śr paź 16, 2019 3:27 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2