Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 10:04 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
:) merss, mnie się podoba twarda mowa. Ja jestem prosty i nieokrzesany człek. Zadałem proste pytanie i stać Ciebie na rozległą odpowiedź, która nie jest odpowiedzią na to pytanie, to co ja mam pomyśleć?
To samo, czego Ty nie chcesz powiedzieć. :)
Darujmy sobie, bo wieszczę, iż z tego będzie przepychanka na długie miesiące a celu jak nie osiągnę, to nie osiągnę.
W końcu nie jestem tu aż tak ważny, by rozliczać Was z Waszych ruchów. :)
No, żebyście choć trochę mnie bali, lub tyćkę lubili, to na ucho szepnęlibyście. :)

N gru 01, 2019 11:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Jeśli czegoś nie chcę powiedzieć, nigdy nie kręcę. Pomijam milczeniem. Pozwalam miec rację, nawet jeśli ktoś racji nie ma. Ludzie się rejestrowali z wpisem' bez łączności z papieżem', bo nie rozumieli a potem chcieli pisać w działach katolickich. Peter wciąż prowadził korenspodencję, by wyjaśnić ich wyznanie. Ty możesz pisać w takiej forumule, ale ten katolik bez łączności mial zamknięty dostęp do działu. A pytać się nie powinno, bo to osobista sprawa. Nie pytam czemu masz taki wpis w profilu.
A ciebie osobiście lubię. Jeśli ja nie kręcę, nie lubię jak czytam taki zarzut pod swoim adresem. To, że jestem wredna to oczywista oczywistość, ale nie zakłamuję rzczywistości.

N gru 01, 2019 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Jeśli czegoś nie chcę powiedzieć, nigdy nie kręcę. Pomijam milczeniem. Pozwalam miec rację, nawet jeśli ktoś racji nie ma. Ludzie się rejestrowali z wpisem' bez łączności z papieżem', bo nie rozumieli a potem chcieli pisać w działach katolickich. Peter wciąż prowadził korenspodencję, by wyjaśnić ich wyznanie. Ty możesz pisać w takiej forumule, ale ten katolik bez łączności mial zamknięty dostęp do działu. A pytać się nie powinno, bo to osobista sprawa. Nie pytam czemu masz taki wpis w profilu.
A ciebie osobiście lubię. Jeśli ja nie kręcę, nie lubię jak czytam taki zarzut pod swoim adresem. To, że jestem wredna to oczywista oczywistość, ale nie zakłamuję rzczywistości.
Ja nie powiedziałem, że mnie okłamujesz, merss, tylko, że nie chcesz mi powiedzieć.
Jednak już w poprzedniej wypowiedzi zadarła Ci się spódnica "Dziwię się adminowi(...) ja poczekałabym rok. "
A ja jestem łasy na takie widoki. :)
Już prawie kolano odsłoniłaś. To znaczy, że wiecie z góry co ludzie mogą pomyśleć i konsultujecie ruchy. Widać, że decyzja nie zapadła jednogłośnie.

Wiem, jak Was wybawić z opresji. Mówcie ludziom, że katolicy w pełnej łączności z papieżem, lub też bez tej łączności, przynoszą Wam wstyd. A resztę niech każdy sobie dochodzi. :) Co Ty na to?

Pn gru 02, 2019 12:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Też polecam ten filmik, który zaproponowałam sachol. Cenię sobie tego księdza. Ucięłam sobie niedawno dłuższą pogawędkę z jego wieloletnią dobrą znajomą. Jest zachwycona tym księdzem jako kapłanem i człowiekiem. Ja też czytam w nim szczerość. Tacy ludzie są mi bliscy. W podejrzliwych nie ma prawdy. Dialog - najpierw wysłuchaj

Pn gru 02, 2019 12:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Też polecam ten filmik, który zaproponowałam sachol. Cenię sobie tego księdza. Ucięłam sobie niedawno dłuższą pogawędkę z jego wieloletnią dobrą znajomą. Jest zachwycona tym księdzem jako kapłanem i człowiekiem. Ja też czytam w nim szczerość. Tacy ludzie są mi bliscy. W podejrzliwych nie ma prawdy. Dialog - najpierw wysłuchaj

Dlaczego mnie kusisz? :) Słyszałem jego historię przejścia na emeryturę. I ma to swój związek z tym, co Was zawstydza w "katolikach w łączności, tudzież bez łączności z papieżem." Sprawa jest enigmatyczna tylko z mojej woli, bo ks. Roman nie krył się z tym. Jak widzisz, ja nie wszystko chcę mówić wprost, zwłaszcza o osobach trzecich. Wolno mi. A jak ktoś chce wiedzieć więcej, to poproszę o tortury. Być może wszystko wyśpiewam. :)
A za to, że ukłułaś mnie, człowieka podejrzliwego w serce, zdaniem "W podejrzliwych nie ma prawdy." zemszczę się.;)
Gdybym nie był podejrzliwy, nie podejrzewałbym, że mi to powiesz a skoro jestem...?
Merss, dałaś mi kiedyś dobrą szkołę: "Przypowieść o płaszczu i wieszaku", pamiętasz?
Nie jestem aż tak daleki od Ciebie. :)

Pn gru 02, 2019 1:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jestem z urodzenia bydgoszczanką, więc znam sporo bydgoskich historii i sporo plotek, bo do mnie docierają. Pomówień i oszczerstw też trochę znam. Musiałam jednak zawsze odsiewać ziarno od plew, taka robota.
Nie pamiętam tej przypowieści, nie pamiętam rozmowy o czymkolwiek z tobą. Mozliwe, że zrozumialeś jak moje wyjaśnienie wyżej; koniecznie chcialeś obrzucić błotem. Dam dziś jeszcze jedną skoro taki pamiętliwy. To prosta historia, ale i tę możesz wykręcić. Twoje myśli to woda płynąca w rzece. Siedzisz na brzegu słuchając relaksacyjnej muzyki. Rzeka porośnięta jest w obu stron pięknymi drzewami, jak Brda płynąca zakolami przez lasy. Twoje myśli to ta czysta płynąca w górnym biegu Brda. Obserwujesz tę wodę. Pojawiają się też brudy w tej wodzie. Pozwól im przepłynąć, to są twoje myśli. należą do ciebie. Ty próbujesz zmienić im właściciela. :)

Pn gru 02, 2019 2:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

merss napisał(a):
Jestem z urodzenia bydgoszczanką, więc znam sporo bydgoskich historii i sporo plotek, bo do mnie docierają. Pomówień i oszczerstw też trochę znam. Musiałam jednak zawsze odsiewać ziarno od plew, taka robota.
Nie pamiętam tej przypowieści, nie pamiętam rozmowy o czymkolwiek z tobą. Mozliwe, że zrozumialeś jak moje wyjaśnienie wyżej; koniecznie chcialeś obrzucić błotem.
Chciałem? Mogłabyś poczekać aż obrzucę i wtedy mi wytknąć. Wiedziałaś, co chciałem a mnie nie wolno wiedzieć co Ty chciałaś. To chociaż pochwal mnie, że się pohamowałem. :)

merss napisał(a):
Dam dziś jeszcze jedną skoro taki pamiętliwy. To prosta historia, ale i tę możesz wykręcić. Twoje myśli to woda płynąca w rzece. Siedzisz na brzegu słuchając relaksacyjnej muzyki. Rzeka porośnięta jest w obu stron pięknymi drzewami, jak Brda płynąca zakolami przez lasy. Twoje myśli to ta czysta płynąca w górnym biegu Brda. Obserwujesz tę wodę. Pojawiają się też brudy w tej wodzie. Pozwól im przepłynąć, to są twoje myśli. należą do ciebie. Ty próbujesz zmienić im właściciela. :)

Hipnoza zadziałała. :) Chcę jeszcze.:) W tak bajecznym otoczeniu, przyznam się do wszystkiego, tyle, że Ty nie uwierzysz mi. Więc Ci nie powiem.:)
Prędzej opowiem Ci o pstrągach z Twojej rzeki, choć to hobby już nie aktualne, niż o zakamarkach mojej duszy.

Pn gru 02, 2019 3:31 am
Gaduła
Gaduła

Post Re: Homoseksualizm a LGBT
Ja jestem za ślubami dla trójkątów, poligamistów i związków kazirodczych. Jak się bawić, to się bawić.

Nie widzę problemu, żeby czterech braci homosiów wzięło ze sobą ślub i adoptowali dziecko.

Oczywiście to wszystko sarkazm.

A tak na serio, to trzeba zlikwidować śluby cywilne. Ślubów powinien udzielać kto chce, tylko nie Państwo. Ateiści też mogą sobie założyć własną organizację, w której w świetle prawa tej organizacji ich śluby będą ważne. My mamy Kościół, a oni niech sobie coś założą. Poza tym istnieją jeszcze śluby humanistyczne.

Ostatnio edytowano Pn gru 02, 2019 5:19 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Wszystko pięknie, ładnie. To jednak dział naukowy

Pn gru 02, 2019 5:09 pm
Gaduła
Gaduła

Post Re: Rozumowe poznanie Boga
lajkonik.2 napisał(a):
Jak na piszesz to się przekonasz co to będzie.

Naprawdę nie zauważasz potencjalnego problemu w tym, że ST został ostatecznie spisany(w znanej nam wersji) po tych wydarzeniach, które miał przepowiedzieć Izajasz?

Pt gru 06, 2019 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

HeresJohnny napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Jak na piszesz to się przekonasz co to będzie.

Naprawdę nie zauważasz potencjalnego problemu w tym, że ST został ostatecznie spisany(w znanej nam wersji) po tych wydarzeniach, które miał przepowiedzieć Izajasz?

Też bym nie uwierzył, gdybym nie zobaczył.
U nich zaprzeczanie rzeczywistości jest wpisane w psychikę.
Nawet dają filmiki z księżmi, którzy wprost o tym mówią.

So gru 07, 2019 1:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

EOT-ku, twarda rzeczywistość jest taka, że przyklepujesz bezkrytycznie najzwyklejsze KŁAMSTWA wygłaszane przez arcybiskupa.
Gdy się was przyciśnie z jakimkolwiek konkretem (np. co to za proroctwo, którego głoszenie i spełnienie jest opisane tylko w jednej księdze), to pozostaje wam jedynie górnolotny foch.

Tak naprawdę próbuję sprawdzić, czym się mentalnie różnicie od płaskoziemców. Jak znajdę jakąś różnicę, dam znać.

So gru 07, 2019 2:24 pm
Gaduła
Gaduła

@merss
Dlaczego jak ognia unikasz odpowiadania na konkretne pytania? To wkleisz link, to wysmarujesz jakieś kazanie, ale na pytanie nie odpowiesz.

So gru 07, 2019 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

HeresJohnny napisał(a):
@merss
Dlaczego jak ognia unikasz odpowiadania na konkretne pytania? To wkleisz link, to wysmarujesz jakieś kazanie, ale na pytanie nie odpowiesz.

Jeżeli na to odpowie, to kolejnymi szamańskimi "ci, co rozumieją, nie potrzebują wyjaśnień" itp. jak do tej pory.
Zwróć uwagę, że inni też to czytają - a na nich tego typu "argumenty" działają.

So gru 07, 2019 2:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Kto znajdzie prosty błąd logiczny arcybiskupa?
Tu arcybiskup odpowiada, co to jest ateizm i co daje:

https://www.youtube.com/watch?v=iLtvPmrCPrw

W wypowiedzi abepa jest mnóstwo błędów logicznych, ciekawy jestem, czy ktoś znajdzie najprostszy:
W pewnym miejscu wielebny zarzuca ateizmowi nietolerancję (zwalczanie religii przez komunizm, Hitlera i północnokoreańskich Kimów).
Podobno wierzący są niesamowicie inteligentni, zgłębiający itp.
Więc proszę bardzo - gdzie w powyższym rozumowaniu o nietolerancji ateizmu jest szkolny błąd logiczny?

Ostatnio edytowano So gru 07, 2019 9:59 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Nie jest to temat odrębny.

So gru 07, 2019 2:43 pm
Gaduła
Gaduła

Każda "dyskusja" jaką miałem okazję odbyć z merss, miała ten sam przebieg i kończyła się zawsze takim podsumowaniem, jakie napisała w ostatnim poście. Jej podejście do ateistów to jest jota w jotę to, co prezentuje ks. Dziewiecki w tym nagraniu:
https://www.youtube.com/watch?v=aRnaNliL19s&t
Fałszywa dobrotliwość podszyta głęboką pogardą.

So gru 07, 2019 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona