Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 17, 2020 4:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kosz 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Msza Święta w pierwotnym kościele
Dzien dobry.Dostalem odpowiedz od strony teoretycznej w postaci starannego doboru cytatow biblijnych i okolobiblijnych.Moje pytanie dotyczy chrzescijanskiej praktyki.Dlaczego tolerowana jest bezboznosc w Kosciele wlasnie w temacie okoloeucharystycznym.Powtorze jeszcze raz:nagminna praktyka,ktora obserwuje od dziecinstwa w moim sasiedztwie bylo i jest:bieganie do spowiedzi,przyjmowanie doustnej komunii,po czym swiadome bieganie do kochanki,badz kochanka(pod nieobecnosc wspolmalzonka,nie wspominajac juz o powszechnym zlodziejstwie,obmawianiu zaraz po wyjsciu z budynku koscielnego(pomijajac sluszna krytyke).Powtarzam:taka praktyka byla zawsze tolerowana przez ksiedza dziekana i wikarego.Ksiadz dziekan nigdy oficjalnie nie zakazal notorycznierozwiazlym kobietom i mezczyznom zakazu wstepu do budynku koscielnego(pomimo,iz wiedzial z dobrze poinformowanego zrodla,kto z kim sypia poza malzenskim lozem i dobrze wiedzial,ze pokuta przed konfesjonalem jest nieszczera).
Obserwowalem jeszcze jedno zjawisko:narodzone autentycznie z Bozego Ducha cnotliwe kobiety bywaly posylane przez Boga do lozka chorego,badz konajacego,aby mu glosic ewangelie ku upamietaniu i pokucie przed smiercia.Wspomne przy tym,ze byly to osoby po spowiedzi,przyjeciu oplatka,czestokroc po ostatnim namaszczeniu.
Bywaly rowniez sytuacje,gdzie dana osoba(po sakramentach)umierala,widzac zle duchy,ktore przychodzila po nia przed i w momencie smierci.Znajomi(w tym rowniez pielegniarki asystujace byli przerazeni).Mozna wzruszyc ramionami i przejsc nad tym do porzadku dziennego,niemniej praktyka jest niepokjaca.
Stawiam teze:w moim malym miasteczku patologia teoretycznie religijnych,ale nie nawroconych ludzi skupiala sie w oczach obserwujacych,jak w soczewce.Jesli moje miasteczko jest malym wycinkiem ogolnopolskiej rzeczywistosci,to znaczy,ze mamy w Polsce miliony nienarodzonych z Bozego Ducha katolikow i ewangelikow.Ergo:spozywaja teoretycznego Chrystusa w postaci oplatka chleba,ale z Chrystusem nie ma nic wspolnego,albo odklada szczere pojednanie na czas starosci,bo poki co ma ochote pohasac w lozku z kochankiem.Zatem obrzadek katolicki,czy ewangelicki jest bezsilny wobec rozpasania millionow Polakow....

N sty 12, 2020 2:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Kosz
Jak w tytule.

N sty 12, 2020 6:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kazania o. Augustyna Pelanowskiego
marian62 napisał(a):
sachol napisał(a):
Widocznie o. Pelanowki ma uzasadnione obawy

https://www.thescottishsun.co.uk/news/5 ... harebarweb

Tak, Jorge Mario Bergoglio " Franciszek" chce zniszczyć Prawdę oraz tych którzy przy Niej stoją, i robi to konsekwentnie.

Jeszcze jeden taki pogardliwy wpis o papieżu a zaczną się kary regulaminowe

N sty 12, 2020 8:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
marian62 napisał(a):
sachol napisał(a):
Widocznie o. Pelanowki ma uzasadnione obawy

https://www.thescottishsun.co.uk/news/5 ... harebarweb

Tak, Jorge Mario Bergoglio " Franciszek" chce zniszczyć Prawdę oraz tych którzy przy Niej stoją, i robi to konsekwentnie.

Jeszcze jeden taki pogardliwy wpis o papieżu a zaczną się kary regulaminowe

PeterW, W moim poście nie ma żadnej pogardy.Daleki jestem od tego.Mój wpis przenika wielka troska nie pogarda.

N sty 12, 2020 11:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Tak, Jorge Mario Bergoglio " Franciszek"

Bujać to my, ale nie nas.. Ja tam ten cudzysłów wpakowałem?
Odsyłam do wyjaśnienia, jak się powinno tytułować papieży

N sty 12, 2020 11:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Cytuj:
Tak, Jorge Mario Bergoglio " Franciszek"

Bujać to my, ale nie nas.. Ja tam ten cudzysłów wpakowałem?
Odsyłam do wyjaśnienia, jak się powinno tytułować papieży

Dzięki za odsyłacz, przeczytałem.
Nie wiedziałem że tak to może być odebranie i zinterpretowane.
Jeżeli możesz zdejmij ten cudzysłów, ponieważ ja nie mam możliwości edycji swoich postów.
Przy okazji proszę o dodanie takiego uprawnienia.
Pozdrawiam.

Pn sty 13, 2020 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia teizmu
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Z tekstów, które wypisujesz na forum (między innymi w tym temacie). :D

Konkretnie - z których?

Sorry, ale nie zamierzam tracić czasu na Twoje odwracanie kota ogonem do dołu i udawanie greka. Dobrze wiesz do napisałeś i do czego się odnosiłem, więc nie rżnij głupa.

Nie rżnę cię.
Wiem co napisałem i nie ma tam nic, z czego możnaby wyciągnąć wniosek o którym piszesz.
Jeżeli twierdzisz inaczej to zacytuj zamiast uciekać od odpowiedzi.

Cz sty 16, 2020 4:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia teizmu
A cóż takiego niby misyjnie głoszę?
Jakie tezy?

Coś czuję, że lista będzie długa...

Pt sty 17, 2020 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Instytucja świętej krowy: Przemówienie Mariana Turskiego
Przykład świętej krowy, który pierwszy przychodzi mi do głowy to, z całym szacunkiem, Jan Paweł II. Pamiętam jak kiedyś jeden użytkownik został głęboko urażony kiedy napisałem, że młody Karol Wojtyła dojrzewał w ten sam sposób co każdy normalny chłopiec.
Dla wielu Polaków jest on tak święty, że trzeba stawać na baczność i ściągać czapki jak tylko ktoś o nim wspomni.

Śr sty 29, 2020 11:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Przykład świętej krowy, który pierwszy przychodzi mi do głowy to, z całym szacunkiem, Jan Paweł II. Pamiętam jak kiedyś jeden użytkownik został głęboko urażony kiedy napisałem, że młody Karol Wojtyła dojrzewał w ten sam sposób co każdy normalny chłopiec.
Dla wielu Polaków jest on tak święty, że trzeba stawać na baczność i ściągać czapki jak tylko ktoś o nim wspomni.

Chyba myli ci sie szacunek do osob, z uznawaniem siebie za swieta krowe, np. piszac cos nie biorac pod uwage krytycznego zdania innych.

Śr sty 29, 2020 11:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Chyba myli ci sie szacunek do osob, z uznawaniem siebie za swieta krowe, np. piszac cos nie biorac pod uwage krytycznego zdania innych.

Święta krowa to osoba, odnośnie której żadna niepochlebna wypowiedź nie jest akceptowana. Niezależnie od jej prawdziwości. Nie uważam, że JP2 uznawał siebie za świętą krowę, ale jest on nią za sprawą swoich wyznawców. Czyż nie?

Śr sty 29, 2020 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Święta krowa to osoba, odnośnie której żadna niepochlebna wypowiedź nie jest akceptowana. Niezależnie od jej prawdziwości. Nie uważam, że JP2 uznawał siebie za świętą krowę, ale jest on nią za sprawą swoich wyznawców. Czyż nie?

A czy uwazasz ze nikt nie ma prawa skrytykowac niepochlebnej wypowiedzi?
Twoje podejscie to jest bycie samemu swieta krowa.
Zwrot swieta krowa zostal tu nieco wypaczony w pierwszym poscie, bo oznacza on bycie swieta krowa poprzez uznawanie siebie za kogos wyjatkoowego i nietykalnego, a nie jako obiekt ktory inni uznaja za nietykalny.
W tym drugim przypadku chodzi o szacunek, a nie tak jak w pierwszym, wlasciwym temu okresleniu "swieta krowa", o uwazanie siebie za kogos nietykalnego.

Śr sty 29, 2020 11:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niektorzy bezmyslnie podazaja za blednymi sugestiami tytulow tematow i wypowiedzi, jak slepcy prowadzeni przez slepcow.

Śr sty 29, 2020 11:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję Ci samie za bezbłędne zobrazowanie tego o czym pisałem. Zastanawiałem się czy mój podstęp nie zostanie zwietrzony, ale jednak tak jak się spodziewałem, sama wzmianka o JP2 bez akompaniamentu superlatyw spowodowała natychmiastowe poskarżenie się moderacji :wink:

Śr sty 29, 2020 12:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję Ci samie za bezbłędne zobrazowanie tego o czym pisałem. Zastanawiałem się czy mój podstęp nie zostanie zwietrzony, ale jednak tak jak się spodziewałem, sama wzmianka o JP2 bez akompaniamentu superlatyw spowodowała natychmiastowe poskarżenie się moderacji :wink:

mylisz sie, wzmianka do moderacji ma na celu oczyszczenie forum z bezsensownych tematow ktore wypaczaja pojecia, a nie wpisow czy osob podazajacych za wypaczeniami.
Na forum jest cala masa tematow ktore juz na starcie nie powinny byc dopuszczone do dyskusji w formie jaka autorzy im nadali sugerujac bledne rozumienie pojec, za ktorym podazaja inni wkrecajac sie w te wypaczenia i kreujac tym samym nowe wypaczenia.
To co ty zrobiles, to po prostu podczepiles sie pod te wypaczenia by dolozyc komus, czego nie umiales innaczej i bezposrednio zrobic, nie odkrywajac swoich tendencji.
Wykozystales to wypaczenie jako okazje do kopniecia kogos tak by nikt nie zauwazyl.

Śr sty 29, 2020 12:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona