Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 9:35 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kosz 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Instytucja świętej krowy: Przemówienie Mariana Turskiego
towarzyski.pelikan napisał(a):
sam2 napisał(a):
Zwrot swieta krowa zostal tu nieco wypaczony w pierwszym poscie, bo oznacza on bycie swieta krowa poprzez uznawanie siebie za kogos wyjatkoowego i nietykalnego, a nie jako obiekt ktory inni uznaja za nietykalny.

https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=23682

święta krowa - pejorat. osoba mająca liczne przywileje, na które nie zasługuje

https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%9Bwi%C4%99ta_krowa
święta krowa - przen. osoba z różnego powodu uprzywilejowana, której się pobłaża i pozwala na zbyt wiele

Polecam lekturę słowników jezyka polskiego

Tak jak pisalem, slepcy podazajacy za slepymi.

To co podajesz blednie rozumiesz, bo dotyczy to osoby "swietej krowy" a nie osob traktujacych kogos jak "swieta krowe".
Poblazanie, czy szacunek do kogos nie stanowi o tym ze kogos nazywa sie "swieta krowa", tylko stanowi o tym zachowanie sie tej osoby.

Śr sty 29, 2020 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Jak myslisz, o co chodzi z Korea Polnocna?
Czy komukolwiek naprawde chodzi o dobro ich obywateli, lub zagrozenie nuklearne.
Przeciez jakakolwiek rakieta ktora wystartuje moze byc natychmast wykryta i zniszczona zanim ustabilizuje swoj kierunek-cel.
Gdyby ktos ci sie wtracal do prowadzenia wlasnego domu to co bys mu powiedzial?
Tu chodzi przede wszystkim o zasoby naturalne, a nie o dobro obywateli czy w ogole cokolwiek innego.
To samo w iranie, Iraku, Afganistanie, czy Syrii.
Jakich wlasnych interesow w tych krajach moze bronic jakikolwiek inny kraj, by zbrojnie interweniowac?
Jesli obawiaja sie o wlasnych obywateli przebywajacych na tych terenach to maja inne proste metody, ewakuowac ich natychmiast, zamiast wykozystywac srodki ktore umozliwily by ewakuacje, do sprowadzania tysiecy zolnierzy do obcego im kraju.

Nie na temat.R.

So lut 01, 2020 8:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przyszłość UE czy grozi nam rozpad?
Czy chcialbys by w sytuacji w ajkiej znalazla sie Polska w latach 80-tych (stan wojenny) Niemcy zbrojnie wkroczyli do Polski by bronic interesow filii Mercedesa, czy innej niemieckiej firmy w Polsce?

Nadal nie do rzeczy. R.

So lut 01, 2020 8:52 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Usunę ten post, ale przyjrzyj się swojemu wpisowi. Stosujesz zasadę, że po kropce, kolejne zdanie rozpoczynasz od nowego wiersza. W języku polskim rozdziela sie w ten sposób inną myśl a nie kontynuację pewnego jednolitego ciągu myślenia. Nie ma zasady, którą stosujesz. Można rozdzielać myśli mniej lub bardziej udolnie, ale w przypadku krótkich zdań, fatalnie się to czyta.

N lut 16, 2020 2:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Usunę ten post, ale przyjrzyj się swojemu wpisowi. Stosujesz zasadę, że po kropce, kolejne zdanie rozpoczynasz od nowego wiersza. W języku polskim rozdziela sie w ten sposób inną myśl a nie kontynuację pewnego jednolitego ciągu myślenia. Nie ma zasady, którą stosujesz. Można rozdzielać myśli mniej lub bardziej udolnie, ale w przypadku krótkich zdań, fatalnie się to czyta.

Nie wydaje mi się,żeby usuniecie mojego postu było uzasadnione i potrzebne zwłaszcza ,że wydaje się potrzebny w dyskusji,jest poprawny ,i może pobudzić innych do wypowiedzi.Rozumiem tylko tyle,że powinienem praktycznie pisać w jednym ciągu,poza wyraźnym przykładem zmiany myśli.I nie wydaje mi się,żeby wszyscy tutaj pisali wzorcowo.Aja postaram się poprawić.
Pozdrawiam.

N lut 16, 2020 2:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pisałam o usunięciu swego postu informacyjnego. Czy ty potrafisz czytać co inni piszą i odpowiadać na to co napisane, czy tylko głosisz/uczysz się argumentacji by głosić lepiej?
Nie radzę też odpowiadać na posty wrzucone do kosza, jest w regulaminie coś o tym. Przeczytaj ten regulamin.

N lut 16, 2020 2:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Niektórzy ludzie jednak nigdy nie schodzą w głąb. To się może zmienić z dnia na dzień lub nigdy.

Nie niektórzy, tylko większość. I mają rację. Bo tam w głębi nic nie ma poza pustką. A efekt takiego wgłębiania mizerny. Człowiek traci pamięć, demencja, alzheimer, zdziecinnienie. Przykład: Choćby ks.Maliński. Tak się wgłębił, że na kazaniu wydusił tylko jedno zdanie. "Bracia i siostry chamiejemy". Gdyby się jednak wgłębił bardziej pewnie nie powiedziałby nic i zawieźliby go do Tworek.

Śr lut 26, 2020 3:43 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
To by było ujęcie tematu wiary czy też jej braku, oraz potrzeby istnienia wiary. Tak by rozumiał to zarówno teista, czy wierzący, czy ateista, bądź innowierca. Innego w sumie prostackiego ujęcia tego tematu się nie spodziewajcie. Prostackość to zrozumiałość przez całość ludzi to czytających. A na pewno nie jest to prymitywizm. To dla tych co się w tych sprawach pogubili.

Niech wasza mowa będzie "nie, nie, tak, tak". A więc wszystko co napisałeś od Złego pochodzi. Bierz przykład od ks. Malińskiego.

Śr lut 26, 2020 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czepialska i to wszystko. Zgoda tak tak, nie nie to prawdziwie zrozumiałe podejście. Pozwól że tobie coś ukażę. W twej obecnej dyskusji z Yarpenem, właśnie jest stosowane tak tak, nie nie. Tylko że jednostronnie, przez Yarpena, a nie przez Ciebie. Ty tam tylko odsyłasz, więc inaczej jak tu podałaś. Masz na sobie przykład, czy to choć oczywiste, to jest tak proste?
Natomiast tu uzupełnię to co napisałem. A mianowicie, pisząc tak jak to ująłem to. Tekst tak tak, nie nie, nie może obowiązywać w samej analizie której dokonałem. We wszystkich rozważaniach biblijnych tak. A to co ja napisałem to rozważanie logiczne z podaniem argumentów, także biblijnych. Wybacz że nie trafiłem tym tekstem w twe myślenie. Lecz prawie zawsze teksty porządkujące takie jak ten, nie są dla wszystkich do końca zrozumiałe. Czego jesteś potwierdzeniem. Z kolei mój tekst jest do przemyśleń i brania pod uwagę, gdy do innych sę zwracamy. Na początku napisałem że piszę z pozycji Boga. A taka pozycja by nie myliła, musi być zaakceptowana w postaci, w jakiej została zapisana. Bez żadnego ale. Wtedy ma sens niemylących wyjaśnień. Po czepieniu się do użytych słówłów, wszystko zmienia postać żeczy ( czytaj nieposłuszeństwo w raju ). Trzeba na nowo wyjaśniać tak jak, to nastąpiło poprzez wygnanie Adama i Ewę z raju. Czujesz teraz różnicę?

Napisałem to do - przepraszam, a zniknął jej komentarz z tego tematu. Proszę więc i komentarz przenieść w odpowiednie miejsce.

Ostatnio edytowano Śr lut 26, 2020 3:52 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

Nie wszedł na forum, by wymieniać poglądy. Zdąży przeczytać i tutaj.

Śr lut 26, 2020 3:28 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Rzeżby
Nie wiecie można spieniężyć tego typu rzeźby?Może doradzicie gdzie to można upchlnąć?Paweł z Krakowa.

Ostatnio edytowano Śr lut 26, 2020 8:23 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wycięto link do ogłoszenia

Śr lut 26, 2020 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Straciłem wiarę w Boga.
Chamome napisał(a):
Dlaczego tak uważasz?

Ponieważ zazwyczaj za doradzanie takim osobom ja Ty zabiera się tutaj forumowa "elita", na którą składają się fundamentalni fanatycy oraz osoby osoby z dość mocno zaburzone w inny sposób. Nie jest ich wiele, ale są najbardziej widoczne. Może już zacząłeś się orientować kogo mam na myśli. Ci prawdziwie wierzący i uduchowieni katolicy są tu raczej pokorni i wycofani. Kiedyś pisałem na tym forum pod innym nickiem i poprosiłem o usunięcie konta po tym jak jeden z administratorów bez powodu usunął moją odpowiedź, której udzieliłem innej osobie będącej zagubionej w swojej wierze, podobnie jak Ty. Próbowali go zindoktrynować a ja poleciłem mu myśleć.
Ten post też pewnie zostanie uznany za niestosowny. Obserwuj.

Ps.
Cytuj:
Nie wiem, skąd to się bierze, ale bije od was straszny chłód względem drugiego człowieka. Niby miłosierdzie, niby bliźni to tamto, a jednak zawsze jakiś powód się znajdzie, żeby nie myśleć o drugim człowieku.

Widzę, że zacząłeś zauważać co mam na myśli.
Cytuj:
Niedobór dopaminy i serotoniny w mózgu sprawia, że nie odczuwam przyjemności, ahedonia, jednak nie róbcie ze mnie jakiegoś świra, to, że mam tą chorobę nie oznacza, że nie mam problemów duchowych.

Ja również mam niedobór dopaminy, ale prawdopodobnie nie ma to tak ostrej postaci jak u Ciebie. Tak czy inaczej da się z tym sobie radzić, a nawet znaleźć pewne pozytywne aspekty.

Pt mar 13, 2020 12:31 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Chamome napisał(a):
Dlaczego tak uważasz?

Ponieważ zazwyczaj za doradzanie takim osobom ja Ty zabiera się tutaj forumowa "elita", na którą składają się fundamentalni fanatycy oraz osoby osoby z dość mocno zaburzone w inny sposób. Nie jest ich wiele, ale są najbardziej widoczne. Może już zacząłeś się orientować kogo mam na myśli. Ci prawdziwie wierzący i uduchowieni katolicy są tu raczej pokorni i wycofani. Kiedyś pisałem na tym forum pod innym nickiem i poprosiłem o usunięcie konta po tym jak jeden z administratorów bez powodu usunął moją odpowiedź, której udzieliłem innej osobie będącej zagubionej w swojej wierze, podobnie jak Ty. Próbowali go zindoktrynować a ja poleciłem mu myśleć.
Ten post też pewnie zostanie uznany za niestosowny. Obserwuj.

Ps.
Cytuj:
Nie wiem, skąd to się bierze, ale bije od was straszny chłód względem drugiego człowieka. Niby miłosierdzie, niby bliźni to tamto, a jednak zawsze jakiś powód się znajdzie, żeby nie myśleć o drugim człowieku.

Widzę, że zacząłeś zauważać co mam na myśli.
Cytuj:
Niedobór dopaminy i serotoniny w mózgu sprawia, że nie odczuwam przyjemności, ahedonia, jednak nie róbcie ze mnie jakiegoś świra, to, że mam tą chorobę nie oznacza, że nie mam problemów duchowych.

Ja również mam niedobór dopaminy, ale prawdopodobnie nie ma to tak ostrej postaci jak u Ciebie. Tak czy inaczej da się z tym sobie radzić, a nawet znaleźć pewne pozytywne aspekty.

Dziękuję za odpowiedz.

Pt mar 13, 2020 12:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O proszę, jak moja odpowiedź na pytanie autora wątku szybko trafiła do kosza. Policja myśli przybyła a miejsce i ewaporowała co trzeba. Chamome, już chyba dokładanie wiesz co mam na myśli i o kim pisałem.

Pt mar 13, 2020 9:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzieki merss, pomoglas mi podjac decyzje. Natomiast porady na temat widowisk udzielane przez narcyza niewiele mnie interesuja.

Pt mar 13, 2020 11:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wstrzymanie Mszy Świętej ze względu na koronawirusa
Stefan12 napisał(a):
[ciach.. Zakaz pisania w wątku. Powinszować jak każą Ci w ramach kwarantanny pozostać w domu - kiepsko to widzę - 5000 zł nie Twoje (PW)]

Uwolnijcie Stefana! Kazdy ma prawo sie bać. Biorac pod uwagę tempo przyrostu wirusa we wloszech nie jest niemozliwy scenariusz podawany przez Stefana. Obecnie już np. Pan Ziemkiewicz czy inni ktorzy jeszcze tydzień temu mówili ze o co to cale hallo ze to tylko taka grypa. Zmiekli i nienwygłaszają takich sadów.

Pn mar 16, 2020 1:12 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona