Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 9:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
znaLeźczyni,

Cytuj:
Ale żeby być w temacie :) oglądacie seriale?

A kto ich nie ogląda? :-)

Dla mnie serialem Wszechczasów jest "Dr. House", niestety, wobec definitywnego zakończenia, pozostało mi oglądanie powtórek. :(
Niedawno przeleciałem przez pierwsze sześć sezonów "Dextera", nie sposób łobuza nie polubić.
A z polskich, TVP zrobiła porządny serial kryminalny, jak się okazało, za dobry, by go kontynuować po pierwszym sezonie. Piszę o "Paradoksie", w którym kilka interesujących kreacji stworzyło grono aktorów z Bogusławem Lindą na czele.

agar,

Cytuj:
Jeśli chodzi o seriale, kiedyś tak. teraz, z okazji braku odbiornika TV (z własnej, nieprzymuszonej woli). Chyba, że znajdę gdzieś na stronach VOD coś ciekawego, to pooglądam.

Od dawna oglądam serialowe sezony na monitorze komputerowym, a z własnej nieprzymuszonej woli wywaliłem TV na sześć lat i były to bardzo dobre lata. :)

Wt lip 02, 2013 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jakoś nie umiałam się do Dr House przekonać. Może dlatego, że nie przepadam za serialami z wątkami medycznymi.
Odtwórca głównej roli (Dr House) zapadł mi w pamięć w serialu Czarna Żmija, gdzie grał (genialnie) Księcia Walii :)

Wt lip 02, 2013 10:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLeźczyni
Cytuj:
Odtwórca głównej roli (Dr House) zapadł mi w pamięć w serialu Czarna Żmija, gdzie grał (genialnie) Księcia Walii :)

Pamiętam. :D
Facet jest posiadaczem wielu talentów. Dziecko podarowało mi płytę Hugh Laurie'ego:
http://merlin.pl/Let-Them-Talk_Hugh-Laurie/browse/product/4,904068.html
Porządna porcja tradycyjnego Jazzu.

Może się kiedyś do Dr. House'a przekonasz? :-)

Wt lip 02, 2013 10:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Może się kiedyś do Dr. House'a przekonasz?

Kto wie :)

Póki co, oglądam szósty sezon Mad Men, jak skończę to obejrzę nowy sezon Borgiów, potem mam w planach Ashes to ashes (przy okazji, polecam Life on Mars), potem nowy sezon Breaking Bad i Zakazanego Imperium.

Jak czytam to, co napisałam, to zaczyna to mnie samej na jakieś uzależnienie wyglądać :) ale oglądam zazwyczaj tylko jeden odcinek dziennie, chyba że jest leniwy weekend i coś mnie wciągnie. W ten sposób obejrzałam prawie cały I sezon Gry o tron w jeden dzień :)

Śr lip 03, 2013 9:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaleźczyni,

a w zimę nie miałem co ze sobą zrobić wieczorami. A tu od razu tyle rekomendacji seriali, o których nawet nie słyszałem.
Uświadomiłaś mi skalę mojej ignorancji w tej dziedzinie.

Grę o tron i Borgiów kojarzę, ale reszta jest białą kartą. Gdybyś zechciała i mogła, napisz o nich choć kilka słów, proszę.
Cytuj:
ale oglądam zazwyczaj tylko jeden odcinek dziennie, chyba że jest leniwy weekend i coś mnie wciągnie. W ten sposób obejrzałam prawie cały I sezon Gry o tron w jeden dzień :)

To luksus jak oferuje Inetrnet. Nie trzeba czekać przez tydzień na emisję ulubionego serialu w TV. :wink:
W identyczny sposób zaliczyłem trzy sezony Dextera. :-)
Oglądałaś?

Śr lip 03, 2013 12:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter,

Cytuj:
Gdybyś zechciała i mogła, napisz o nich choć kilka słów, proszę.

Z przyjemnością :)

1. O Carnivale już wspomniałam. Serial produkcji HBO (trzeba im przyznać, umieją robić dobre seriale).
Pełen magii, ale nie w stylu fantasy (jak w Grze o tron). Rzecz dzieje się w Stanach w latach mniej więcej 20-stych (30-stych?). Jest wędrowne Wesołe Miasteczko i grupa ludzi pracujących w nim. Upał, kurz, piękne zdjęcia i niesamowite postaci. Bogata symbolika magiczna i religijna. Jeden z najlepszych seriali, jakie w życiu widziałam.

Carnivale

2. Mad Men. Stany Zjednoczone, lata 60-te ubiegłego wieku, Nowy York, Manhattan. Główni bohaterowie pracują w agencji reklamowej na Madison Avenue. To co w serialu zachwyca, to drobiazgowo odtworzone lata sześćdziesiąte. Oglądając film człowiek nie może się nadziwić, że świat tak bardzo się zmienił w ciągu pięćdziesięciu lat. Wyraziste postaci, niezłe poczucie humoru od czasu do czasu.

Mad Men

3. Ashes to ashes nie oglądałam jeszcze, jest to w pewnym sensie kontynuacja Life on Mars, brytyjskiego serialu dziejącego się w Manchesterze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie chcę zdradzać za wiele, żeby nie psuć Ci ewentualnej przyjemności oglądania, ale główny bohater ma wątpliwości... gdzie naprawdę jest, czy może raczej: kiedy naprawdę jest.
Każdy odcinek odnosi się do innej sprawy kryminalnej (bo bohaterowie to policjanci), czego zazwyczaj nie lubię, ale w tym filmie nie przeszkadzało mi. Dużo brytyjskiego poczucia humoru (brytyjski humor jest chyba najśmieszniejszy na świecie :)

Life on Mars

Aha, uważaj, jest też amerykańska wersja.

4. Breaking Bad - znowu wracamy do Stanów, tym razem współczesnych. Nauczyciel chemii dowiaduje się, że coś niedobrego zdarzyło się (a właściwie dzieje się) w jego życiu i postanawia się przekwalifikować. Na bardzo nietypowy zawód.
Serial gangsterski, ale w nietypowy sposób. Dużo zabawnych momentów, ale i dużo trudnych. Jest przemoc i dużo emocji.

Breaking Bad

5. Zakazane Imperium - Stany Zjednoczone czasów prohibicji. W roli głównej Steve Buscemi, którego bardzo, bardzo lubię oglądać i miło go wreszcie zobaczyć w roli głównej, bo zazwyczaj jest mistrzem drugiego planu. Polityka i świat przestępczy splątane w jedno plus wiele ciekawych wątków dotyczących relacji pomiędzy bohaterami.

Zakazane Imperium

A gdybyś chciał coś lżejszego, do pośmiania się, to polecam:

6. Office - wersja brytyjska koniecznie (oczywiście Amerykanie zrobili remake). Rzecz dzieje się w biurze, głównym bohaterem jest kierownik plus reszta zespołu. Wiele, wiele humoru plus pokazane sytuacje, które są tak żenujące, że aż śmieszne :)

(Nie znalazłam trailera).

7. Psychoville - absurdalny brytyjski humor w najlepszym wydaniu.

Psychoville

Większość seriali do obejrzenia w necie, przy części będziesz musiał się potrudzić, żeby znaleźć. Jak będziesz chciał jeszcze, to służę pomocą, nie napisałam przecież jeszcze o Deadwood, Forbrydelsen, Hell on Wheels itd. :)

Dextera nie oglądałam jeszcze, ale może się skuszę :)
Miłego oglądania zwiastunów :)

Śr lip 03, 2013 1:51 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):
2. Mad Men. Stany Zjednoczone, lata 60-te ubiegłego wieku, Nowy York, Manhattan. Główni bohaterowie pracują w agencji reklamowej na Madison Avenue. To co w serialu zachwyca, to drobiazgowo odtworzone lata sześćdziesiąte. Oglądając film człowiek nie może się nadziwić, że świat tak bardzo się zmienił w ciągu pięćdziesięciu lat. Wyraziste postaci, niezłe poczucie humoru od czasu do czasu.

Mnie początkowo podobało się w tym serialu drobiazgowe odtworzenie realiów lat 60 :). Perełką jest wg mnie ujęcie obyczajowości: picie alko w pracy, nałogowe palenie czy podejście do kwestii rasowych i do kobiet.
W pierwszych sezonach pokazano szowinizm z takiej perspektywy, że dzisiejsze kobiety mogą się cieszyć, że dziś świat jest lepszy ;).
Gdzieś w 2 sezonie zaintrygowała mnie postać Peggy. I chyba przez rozwinięcie jej wątku, serial, który zaczynał mnie nudzić, znów w moich oczach zyskał.
Z sierotki Marysi, niedocenianej i olewanej przez szefów, zebrała się na odwagę, aby walczyć o swoją pozycję w firmie, gdzie kobiety mogą liczyć głównie na posadę sekretarki. I tak, z sezonu na sezon, obserwujemy jak zmienia się Peggy, jak wygląda jej walka o równe traktowanie w czasach, gdzie dyskryminacja ze względu na płeć jest czymś naturalnym.
Żeby nie było: główny bohater również jest ciekawą postacią ;).

Na pewno serial spodoba się ludziom, którzy szukają seriali klimatycznych, oldskulowych i oryginalnych :)

Śr lip 03, 2013 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLeźczyni,

dziękuję za recenzje. Są świetne. :)

Skoro nie widziałaś Dextera, mogę się choć trochę zrewanżować.
Nietypowy serial policyjny ulokowany w Maiami, którego głównym bohaterem jest młody sympatyczny, bardzo kompetentny ekspert kryminalistyki badający ślady na miejscach zbrodni. Będący jednocześnie emocjonalnie upośledzonym seryjnym zabójcą, wykorzystującym zawodowe umiejętności do wyśledzenia i wyeliminowania ze społeczeństwa podobnych do siebie.

Perfidia scenarzystów polega na takim przedstawieniu postaci Morgana Dextera, że nie sposób go nie polubić i identyfikowac się z jego "misją".
Zabawa polega z grubsza na kibicowaniu Dexterowi w kolejnych sezonach i trzymaniu za niego kciuków, aby nie złapali go koledzy z Wydziału Zabóstw.
Świetnym pomysłem było złączenie Dextera z dziewczyną po przejściach, która potrafi wydobyć światło z jego mrocznej duszy. Niestety, happy end nie był celem twórców serialu, o co do dziś mam do nich pretensje. :(

W sumie, serial wciągnął mnie i zafascynował.
Ciekaw jestem Twojej reakcji.
http://www.filmweb.pl/Dexter

Śr lip 03, 2013 10:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter,

Postaram się znaleźć miejsce dla Dextera w moim tegorocznym grafiku serialowym ;) Po pierwszych odcinkach dam znać, jak jest - i dzięki za polecenie :)

Pt lip 05, 2013 8:46 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dwa filmy jeden kryminał // Gdzie jest trzeci król // drugi piszą western // Wilcze echa //

Śr lip 24, 2013 8:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Polecam postapo/SF "Niepamięć"/"Oblivion"

Pt sie 02, 2013 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Proponuję dorzucić do listy polecanych filmów ten:

Upadek

Wt sie 20, 2013 2:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ostatnio obejrzane w kategorii SF:

"Niepamięć"
Kolejna inwazja kosmitów ale trochę zakręcona. Okazuje sie ze wszystko jest dokładnie na odwrót niż się z początku zdawało. Nie jakieś cudo ale można obejrzeć.
"Raport Europa" Misja na księżyc Jowisza w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. Pomysł niezły, ale wyszło długie i nudne. Zieeew!

"Jurasic Atak" Gniot. Wyłączyłem po 5 minutach. Dinozaury na poziomie ZX Spectrum

W jesieni ma byc ekranizacja "Gry Endera", ciekawe co z tego wyjdzie?

N sie 25, 2013 3:36 pm
Odpowiedz z cytatem
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
W jesieni ma byc ekranizacja "Gry Endera", ciekawe co z tego wyjdzie?

Czytałam książkę. Przekonamy sie czy film bedzie równie dobry co ksiązka.

Dla ludzi o mocnych nerwach polecam film Bakhita

N sie 25, 2013 10:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Batllestar Galactica" - najlepszy serial SF jaki ostatnio widziałam. Zapadły mi w pamięć trafne słowa odtwórcy jednej z głównych ról - tj. dowódcy Galactici, który stwierdził, że ten serial jest jednym z tych co to i po 20 latach nie straci nic ze swojej aktualności. Zgadzam się, tym bardziej, że Cyloni istnieją już dzisiaj.
Właściwie to nie ma co oglądać po Cylonach. :(

http://www.youtube.com/watch?v=q2x14ZhEc9k

Cz sie 29, 2013 12:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna strona