Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 9:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Arwena,

podpisuję się pod Twoją oceną wszystkimi kończynami. :-)
Sądzę, że mogę to zdradzić, do oglądania BG skłoniła mnie recenzja jednego z forumowych userów - Pilastra.
Ponieważ nic nie straciła na urodzie i wartości, dlatego warto ją przytoczyć:
http://pilaster.blog.onet.pl/2009/12/21/so-say-we-all/

Cz sie 29, 2013 6:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
"Batllestar Galactica" - najlepszy serial SF jaki ostatnio widziałam. Zapadły mi w pamięć trafne słowa odtwórcy jednej z głównych ról - tj. dowódcy Galactici, który stwierdził, że ten serial jest jednym z tych co to i po 20 latach nie straci nic ze swojej aktualności. Zgadzam się, tym bardziej, że Cyloni istnieją już dzisiaj.
Właściwie to nie ma co oglądać po Cylonach. :(

http://www.youtube.com/watch?v=q2x14ZhEc9k

Nakręcono także prequel "Caprica". Niestety nie trafił on w target. Serial jest niezły, ale nie wiadomo dla kogo. Większość fanów BG może być rozczarowana fabułą, będącą skrzyżowaniem kryminału i kina obyczajowo-familijnego, a dla kogoś, kto nie zna BG, "Caprica" jest kompletnie niezrozumiała. :no:

Jest inaczej Blog człowieka leniwego

Cz sie 29, 2013 4:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak juz mowa o serialach SF to chciałem dorzucić że według mnienajśmieszniejszym (w pozytywnym sensie) odcinkiem wszystkich takich produkcji jest odcinek 5 sezonu Star Gate "Tunel Ekstremalny" W tym odcinku bohaterowie trafiają na plan tandetnego serialu kręconego na motywach ich własnych przygód. Przy okazji mamy scenę gdzie aktorzy tego "serialu w serialu" narzekają na różne absurdy i błędy (np: dlaczego przez tunel można przechodzić tylko w jedna stronę ale fale radiowe rozchodzą się w obie? albo: dlaczego źli kosmici nigdy się nie kryją i nie maskują?)
Tu do ściągnięcia:
http://chomikuj.pl/martin016/Seriale/St ... 45452.rmvb
Jak ktos nie zna to polecam, ubaw po pachy :lol:

Cz sie 29, 2013 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Znam i rzeczywiście jest to zabawny odcinek, aczkolwiek bez znajomości serialu i filmu kinowego niektóre dowcipy mogą być niezrozumiałe.

Jadąc zaś serialami, to polecam obejrzenie czterech odcinków Star Treka:

1. TNG 2x08 - A Matter of Honor
Wątek na Enterprise jest mało ciekawy, ale godne polecenia jest obserwowanie jak się potoczyły losy komandora Rikera na klingońskim krążowniku.

2. TOS 2x15 - The Trouble with Tribbles
Historia o małym, niewinnym zwierzątku, które wygląda jak pluszowa kulka...

3. DS9 6x10 - The Magnificent Ferengi
Co się dzieje, kiedy handlarze postanawiają zabrać się za pracę komandosów. Uważni widzowie powinni dostrzec nawiązania do pewnego bardzo znanego westernu.

4. VOY 5x12 - Bride of Chaotica
Trudno opisać, aby nie zdradzić wszystkiego. Ogólnie jest to nabijanie się z tego, jak w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych kręcono seriale. Kapitan okrętu będzie miała szczególne zadanie...

Cz sie 29, 2013 10:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Nakręcono także prequel "Caprica". Niestety nie trafił on w target. Serial jest niezły, ale nie wiadomo dla kogo. Większość fanów BG może być rozczarowana fabułą, będącą skrzyżowaniem kryminału i kina obyczajowo-familijnego, a dla kogoś, kto nie zna BG, "Caprica" jest kompletnie niezrozumiała. :no:

Nie mogę osobiście zgodzić się z powyższymi stwierdzeniami.

Zobaczyłam serial BG (późniejszą wersję, nie tę z lat siedziemdziesiątych) i wszystko inne, co nawiązywało do BG i dało się do oglądania znaleźć ("BG Razor", "BG Blood and Chrome").
Serial BG zobaczyłam cały z rozpędu, mimo że miałam dużo zastrzeżeń i momentami przynudzano. Przeczytałam zalinkowaną recenzję pilastera i mam odmienne od niego wrażenia.
Serial jest bardzo amerykański. Postaci są płaskie i szablonowe. Typowa układanka współpraca/konflikt/ współpraca młodego amerykańskiego mężczyzny ze starszym (najczęściej ojcem, choć nie zawsze). Układ taki można znaleźć np. w Synach Anarchii i wielu innych.
Młody Adama to skrzyżowanie robota wielofunkcyjnego z samcem alfa: świetnie się sprawdza we wszystkich rolach, jakie pełni - od pilota, poprzez dowódcę, śledczego, polityka, mechanika (nie pamiętam, za co jeszcze się brał, ale było tego sporo).
Mnóstwo amerykańskich przemówień, nagradzanych brawami typu Ryanair wylądował. Okropne zakończenie, wyglądało jakby zabrakło funduszy na dalszą realizację bądź pomysłu na scenariusz i chcieli szybko skończyć.
Były też plusy: podobał mi się wątek z doktorem Baltarem i Numerem 6. To było całkiem niezłe.
Siłą rozpędu obejrzałam wszystkie sezony a potem siegnęłam po Caprica. I tu było wielkie zaskoczenie, pozytywne. Serial znacznie lepszy od BG. Więcej niedomówień, tajemnicy, mniej amerykańskich herosów.
Mogę się zgodzić z tym, co napisał pilaster, że oba seriale nie do końca są adresowane do tej samej grupy odbiorców. Jeśli ktoś uważa BG za świetny serial, będzie się prawdopodobnie nudził na Caprica. Ze swej strony jednak szczerze serial polecam - nie jest wybitny czy nawet świetny, ale dobrze się ogląda i ma znacznie (moim zdaniem) ciekawszy klimat niż BG.

A, i nie jest to kino familijne, tylko thriller SF.

Pt sie 30, 2013 4:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):
Cytuj:

Nie mogę osobiście zgodzić się z powyższymi stwierdzeniami.

Nic dziwnego, w końcu Znalezczyni jest kobietą. :)

Cytuj:
Serial jest bardzo amerykański.

W jakim sensie?

Cytuj:
Młody Adama to skrzyżowanie robota wielofunkcyjnego z samcem alfa: świetnie się sprawdza we wszystkich rolach, jakie pełni - od pilota, poprzez dowódcę, śledczego, polityka, mechanika (nie pamiętam, za co jeszcze się brał, ale było tego sporo).

Nie sprawdza się natomiast jako mąż i partner i dlatego Znalezczyni go nie lubi :no:

Cytuj:
Mnóstwo amerykańskich przemówień, nagradzanych brawami

Owszem, jest patos. Ale przecież to zaleta, a nie wada :)

Cytuj:
Okropne zakończenie

Co w nim jest okropnego? Faktycznie mogłoby być lepsze, ale to tez nie jest złe.

Cytuj:
nie jest to [Caprica -p] kino familijne, tylko thriller SF.

SF tam tyle co kot napłakał. Głównym wątkiem dramatycznym są relacje dorosłych ze starszymi i młodszymi dziećmi. Ojciec - córka (co z tego, że wirtualna), ojciec-syn, stryj-bratanek, matka -córka, etc

Pt sie 30, 2013 7:19 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pilaster,

Cytuj:
Cytuj:

W jakim sensie?

1.Powiela schematy znane z innych amerykańskich seriali.
2. Specyficzna relacja stary-młody mężczyzna (już pisałam o tym).
3. Specyficzne podkreślanie patriotyzmu.
4. Zadęcie i patos (które imo nie są zaletami, tylko wadami).

To tak na szybko. Seriale, które mają wiele wspólnego, jeśli chodzi o pokazanie budowy społeczności oraz głównych bohaterów (mimo że osadzone w innych realiach) to np.
"Jerycho"
"Synowie Anarchii"
"Revolution"
"Terra Nova"
"V: Goście" (do pewnego stopnia)

Słowo amerykański odnosi się do mojego subiektywnego wrażenia, oglądając filmy czy seriale amerykańskie, zwłaszcza te nie najwyższych lotów, natykam się na podobne schematy, podobny sposób postrzegania społeczeństwa jako grupy, podobną wizję patriotyzmu itd. Europejskie czy azjatyckie filmy są zazwyczaj inne.

Cytuj:
Nie sprawdza się natomiast jako mąż i partner i dlatego Znalezczyni go nie lubi :no:

Szczerze mówiąc, zapomniałam w ogóle o tym, że nie sprawdzał się prywatnie. Ale to nie jest minus, wręcz przeciwnie. Fakt iż nie jest w czymś świetny (bo młody Adama przecież we wszystkim musiał być świetny, na wzór chyba starożytnych Herosów) czyni go nieco bardziej wiarygodną postacią i może przysporzyć mu wyłącznie nieco sympatii - bo przestaje być podobny do robota.

Cytuj:
Co w nim jest okropnego? Faktycznie mogłoby być lepsze, ale to tez nie jest złe.

Jest moim zdaniem spłycone, okrojone i na dodatek rzewnie łzawe, czego nie lubię.

A teraz przejdźmy do serialu Caprica :)

Cytuj:
SF tam tyle co kot napłakał.

Obawiam się, że nie masz racji. Sf to nie tylko latanie viperami po kosmosie i nawalanki. Są filmy SF (bardzo dobre), które bardzo dalekie są od takiego wzorca.
Żeby nie być gołosłowną (w kwestii Twojego braku racji) sięgnęłam po definicję SF i jego typowych cech i sprawdziłam, ile ich można znaleźć w Caprica.
Z anglojęzycznej wiki , bo tam to jest lepiej opracowane niż na polskiej:

Cytuj:
Science fiction is a genre of fiction dealing with imaginative content such as futuristic settings, futuristic science and technology, space travel, parallel universes, extraterrestrial life, and paranormal abilities. (...)

The settings for science fiction are often contrary to consensus reality, but most science fiction relies on a considerable degree of suspension of disbelief, which is facilitated in the reader's mind by potential scientific explanations or solutions to various fictional elements. Science fiction elements include:

1. A time setting in the future, in alternative timelines, or in a historical past that contradicts known facts of history or the archaeological record.
2. A spatial setting or scenes in outer space (e.g. spaceflight), on other worlds, or on subterranean earth.[3]
3. Characters that include aliens, mutants, androids, or humanoid robots and other types of characters arising from a future human evolution.
4. Futuristic technology such as ray guns, teleportation machines, and humanoid computers.[4]
5. Scientific principles that are new or that contradict accepted laws of nature, for example time travel, wormholes, or faster-than-light travel or communication.
6. New and different political or social systems, e.g. dystopian, post-scarcity, or post-apocalyptic.[5]
7. Paranormal abilities such as mind control, telepathy, telekinesis, and teleportation.
8. Other universes or dimensions and travel between them.

1. Osadzenie w przyszłości - jest.
2. Podróże międzyplanetarne - są.
3. Humanoidalne roboty - są.
4. Futurystyczna technologia - jest.
5. Podróże w czasie itd. - nie ma (o ile dobrze pamiętam).
6. Nowy system społeczno-polityczny - jest.
7. Paranormalne zdolności - tu się waham (czy to co było, można podciągnąć pod ten pkt).
8. Inne wszechświaty i podróże do nich - nie ma (o ile dobrze pamiętam).

Jak widzisz, całkiem sporo tego SF. Tylko, że oprócz tych elementów dołożono konkretną fabułę i intrygę - a to coś innego niż strzelanie w kosmosie.

Cytuj:
Głównym wątkiem dramatycznym są relacje dorosłych ze starszymi i młodszymi dziećmi.

Tu też się nie zgadzam. Głównym wątkiem jest praca nad nową technologią, wzbogacone jest to konfliktami pomiędzy bohaterami. Jest także wątek polityczny, religijny i mafijny.

Imo zmarnowano dobry serial, podpinajac go pod BG.

Cytuj:
Początkowo "Caprica" nie miała być w żaden sposób związana z serialem "Battlestar Galactica". Twórca tego pierwszego, Remi Aubuchon, dostarczył scenariusz przedstawicielom stacji NBC i studia Universal, którzy po lekturze pilota zaproponowali mu spotkanie z Ronaldem D. Moorem i Davidem Eickiem, autorami "Battlestar Galactica", którzy akurat w ówczesnym czasie rozważali stworzenie spin-offu. W wyniku spotkania w przeciągu kilku miesięcy powstał "Caprica".

filmweb

I z innej beczki: idę dziś do kina na "The Conjuring"/ "Obecność". Podzielę się wrażeniami po obejrzeniu :)

So sie 31, 2013 3:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLeźczyni, Pilaster,

Tak, czy inaczej, oboje skutecznie zachęciliście do obejrzenia Capriki. :-D

N wrz 01, 2013 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):
pilaster,

Cytuj:
Cytuj:

W jakim sensie?

1.Powiela schematy znane z innych amerykańskich seriali.
2. Specyficzna relacja stary-młody mężczyzna (już pisałam o tym).
3. Specyficzne podkreślanie patriotyzmu.
4. Zadęcie i patos (które imo nie są zaletami, tylko wadami).

Ad 1) tautologia
Ad 2) "Pan Tadeusz" jest amerykańskim serialem? A "Krzyżacy" Sienkiewicza?
Ad 3) Na czym polega ta specyfika?
Ad 4) Patos jest zaletą, zadęcie wadą. W BG jest to pierwsze, nie ma tego drugiego.

Cytuj:
Cytuj:

Szczerze mówiąc, zapomniałam w ogóle o tym, że nie sprawdzał się prywatnie. Ale to nie jest minus, wręcz przeciwnie. Fakt iż nie jest w czymś świetny (bo młody Adama przecież we wszystkim musiał być świetny, na wzór chyba starożytnych Herosów) czyni go nieco bardziej wiarygodną postacią i może przysporzyć mu wyłącznie nieco sympatii - bo przestaje być podobny do robota.

No to niech się w końcu Znalezczyni zdecyduje. Czy jest Lee Adama herosem bez skazy czy jednak nie jest?

Jeżeli w BG w ogóle taka postać niezłomnego herosa występuje, to jest to nie młody Adama, ale stary. Strateg, który nigdy żadnej bitwy nie przegrywa, Wódz, za którego podkomendni poszliby w ogień. Przyjaciel o niezłomnej lojalności.

Cytuj:
Cytuj:

Jest moim zdaniem spłycone, okrojone i na dodatek rzewnie łzawe, czego nie lubię.

A konkretnie jakie powinno by być, żeby się znalezczyni podobało?

Cytuj:
A teraz przejdźmy do serialu Caprica :)

Cytuj:
SF tam tyle co kot napłakał.

1. Osadzenie w przyszłości - jest.

Nic podobnego. Jest to osadzenie w przeszłości, a nie w przyszłości. :no:

Cytuj:
2. Podróże międzyplanetarne - są.

Nic podobnego. W "Caprice" ich nie ma. Tzn jest o tym mowa, ale nie mają one żadnego znaczenia dla fabuły. :no:

Cytuj:
3. Humanoidalne roboty - są.

Są budowane. Dopiero w ostatnim odcinku pojawiają się w realu.

Cytuj:
4. Futurystyczna technologia - jest.

Nie bardzo futurystyczna. :no:

W sumie oczekiwać od znalezczyni obiektywnej recenzji BG, to jak oczekiwać od geja obiektywnej recenzji komedii romantycznej. :no:

Pn wrz 02, 2013 11:17 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pilaster,

Widzisz, chciałam z Tobą podyskutować (bo w odpowiedziach na moje stwierdzenia wielokrotnie nie masz racji), ale zdanie

Cytuj:
W sumie oczekiwać od znalezczyni obiektywnej recenzji BG, to jak oczekiwać od geja obiektywnej recenzji komedii romantycznej. :no:

odebrało mi chęć. BG z Tobą - EOT.

exeter,

Cieszę się :)
A jak już obejrzysz - podziel się wrażeniami, proszę.

Pn wrz 02, 2013 3:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No i argumenty się znalezczyni skończyły, zatem trzeba było wziąć przykład z Lenina. :D

W sumie najbardziej podobało mi się uznanie przez Znalezczynię "Krzyżaków" Sienkiewicza za "typowo amerykański serial" :D :D :D

1.Powiela schematy znane z innych amerykańskich seriali. (tzn z innych powieści)
2. Specyficzna relacja stary-młody mężczyzna - jest
3. Specyficzne podkreślanie patriotyzmu. - jest
4. Zadęcie i patos - są

:D :D :D :D

Wt wrz 03, 2013 11:25 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pilaster,

Cytuj:
No i argumenty się znalezczyni skończyły, zatem trzeba było wziąć przykład z Lenina.

Interpretuj to sobie jak chcesz. Jeśli jednak w przyszłości będziesz miał ochotę porozmawiać ze mną o czymkolwiek, zwłaszcza zaś jeśli będzie to coś tak mało znaczącego jak ocena jakiegoś serialu, daruj sobie złośliwostki i przytyki, proszę. Rozmawianie o czymkolwiek, zwłaszcza zaś o takich sprawach jak muzyka, filmy, książki może być fajną rozrywką, pod warunkiem, że nikt nie ucieka się do personalnych wycieczek, niepotrzebnego ironizowania i złośliwości.
Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno. Pozostaję w nadziei, że może kiedyś na temat jakiegoś filmu uda nam się porozmawiać.

A teraz o Obecności.
Byłam, widziałam. I rozczarowałam się. Mówiono mi, że film naprawdę jest straszny, a mnie nie przestraszył. Może dlatego, że powielał wątki z innych filmów a i sama realizacja nic nowego nie wniosła. Zakończenie okropne. Okropne, tj. nie podobało mi się.

W środę może wybiorę się na Elysium do kina :)

Wt wrz 03, 2013 12:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zacząłem oglądać "Battelstar" 1 sezon. Faktycznie fajne o wiele mniej schematyczne niz na przykład Star Trek" zobaczymy jak sie rozwinie dalej.
Jedyny denerwujący element to przydługie "w poprzednich odcinkach" zajmujące około 1/3 każdego kolejnego.
Chyba jednak lepiej bawiłem się przy Star Gate SG1,szczególnie z powodu szoku kulturowego Tlika w zetknięciu z amerykańską cywilizacją.

Wt wrz 03, 2013 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Zacząłem oglądać "Battelstar" 1 sezon. Faktycznie fajne o wiele mniej schematyczne niz na przykład Star Trek" zobaczymy jak sie rozwinie dalej.
Jedyny denerwujący element to przydługie "w poprzednich odcinkach" zajmujące około 1/3 każdego kolejnego.

Z każdym sezonem będzie jeszcze lepsze. Ten minus, według Ciebie, o którym piszesz da się przeżyć. Dla mnie akurat nie miało to żadnego znaczenia.
Tylko oglądaj bez wychodzenia w google, szukać ostatecznej piątki Cylonów, bo zepsujesz sobie smak oglądania. A propos proponuję Ci zagadkę, spróbuj zgadnąć: kto jest tą ostateczną piątką.

ps. Tych, którzy wiedzą uprasza się o zachowanie milczenia. :)

Cytuj:
Chyba jednak lepiej bawiłem się przy Star Gate SG1,szczególnie z powodu szoku kulturowego Tlika w zetknięciu z amerykańską cywilizacją.

O gustach się ponoć nie dyskutuje. Dla mnie to był owszem całkiem dobry serial ale powielany schemat walki dobrych marines ze złymi ... ( tu wpisz nazwę ) Goauldami, Widmami. No to takie typowo amerykańskie. Z tej serii Star Gate mi osobiście najbardziej podobał się Star Gate Universe. Także polecam. :)

Wt wrz 03, 2013 7:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja odbieram SG1 raczej jako lekką parodię znanych tematów. Owszem, jest tam klasyczny schemat dzielni amerykanie kontra żli kosmici/komuniści/japońce (niepotrzebne skreślić) ale potraktowany z przymrużeniem oka.
Mam wrażenie ze postacie są celowo przerysowane w celach humorystycznych.
Universe natomiast wydaje mi się nudny i przegadany.

Cylonów na razie znam trzech ale nie będą szukał innych żeby sobie nie popsuć zabawy.

Wt wrz 03, 2013 8:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 32  Następna strona