Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 8:54 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Ja odbieram SG1 raczej jako lekką parodię znanych tematów. Owszem, jest tam klasyczny schemat dzielni amerykanie kontra żli kosmici/komuniści/japońce (niepotrzebne skreślić) ale potraktowany z przymrużeniem oka.
Mam wrażenie ze postacie są celowo przerysowane w celach humorystycznych.
Universe natomiast wydaje mi się nudny i przegadany.

Tak jak pisałam wyżej. O gustach się nie dyskutuje. Tak odbierasz SG 1 - ok. Ale ale, ten powód zadziwienia Tilka w zetknięciu się z amerykańską cywilizacją, faktycznie niezłe :wink: Nikt go nie brał za dziwoląga - no ba wszak bytują u nas równi jemu, o ile nie bardziej odjechani kosmici :-D.

A Universe, cóż ja wolę zobaczyć nieco inne klimaty w SF. Zresztą Universe - to nawiązanie do odwiecznej tęsknoty, pragnienia przygody, poznania, podróży w nieznane. To bajkowa narnijska podróż do krańca świata. W głębi duszy w każdym z nas tkwi dziecięca ciekawość i ufność.

Cytuj:
Cylonów na razie znam trzech ale nie będą szukał innych żeby sobie nie popsuć zabawy.

Poznałeś zatem: szóstkę, czwórkę i zapewne dwójkę.
Ja nie namawiam Cię do szukania, wręcz przeciwnie, baw się dobrze oglądając, bo zabawa jest przednia.
Proponuję Ci tylko zagadkę w próbie wskazania Ostatecznej Piątki. Ta Ostateczna Piątka Cylonów - nie jest znana nawet samym tosterom. No ale chyba za dużo Ci już objaśniam. Jak zechcesz się pobawić w zgadywankę - to typuj. I tak nie odpowiemy czy trafiłeś, dowiesz się na końcu. Już niedługo... ;) ( uwaga podobieństwo do czyichś sformułowań, stylu pisania całkowicie przypadkowe ) :-D

Śr wrz 04, 2013 7:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nikt go nie brał za dziwoląga - no ba wszak bytują u nas równi jemu, o ile nie bardziej odjechani kosmici :-D.

Jest jeden wyjątek . Taki odcinek gdzie Tilk wyprowadza sie z bazy i kupuje sobie mieszkanie w bloku. Potem pomaga sąsiadom, przeprowadza staruszki przez ulice, poskramia chuliganów no i ogólnie zachowuje sie jak wzorowy obywatel.
Ludzie sa w szoku :lol:

Śr wrz 04, 2013 8:02 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Pierwsze wrażenia po Elysium:

Nawet przy dobrej obsadzie i nie najgorszym pomyśle można film spaprać. Początek bardzo mi się podobał, fajnie zrobiony, niezłe efekty. Od połowy filmu zaczęłam się nudzić. Pal licho przydługie sceny walki, to jeszcze mogę znieść. W kinie ogląda się je lepiej niż na małym ekranie. Ale ckliwości i pseudoromantycznych dłużyzn ściepieć nie mogę. Patos lał się strumieniem, a twórcy tak się pewnie przy filmie rozszlochali, że zapomnieli zadbać o szczegóły nadające filmowi wiarygodności.

Byłam, zobaczyłam, drugi raz na pewno nie obejrzę.

Śr wrz 04, 2013 10:57 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Cytuj:
Nikt go nie brał za dziwoląga - no ba wszak bytują u nas równi jemu, o ile nie bardziej odjechani kosmici :-D.

Jest jeden wyjątek . Taki odcinek gdzie Tilk wyprowadza sie z bazy i kupuje sobie mieszkanie w bloku. Potem pomaga sąsiadom, przeprowadza staruszki przez ulice, poskramia chuliganów no i ogólnie zachowuje sie jak wzorowy obywatel.
Ludzie sa w szoku :lol:

Fakt. Wyjątek potwierdzający regułę.

No ale zważ czyż, to nie jest czysta fantastyka :D
Co klasa w SF, to klasa.

Cz wrz 05, 2013 8:30 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba już pisałam o tym serialu, ale jest na tyle dobry, że wspomnę jeszcze raz: skończyłam trzeci i ostatni sezon "Rodziny Borgia". Jeśli ktoś lubi seriale oparte na wątkach historycznych, to polecam. Polityka i religia, intrygi i morderstwa, Jeremy Irons papieżem plus jego dzieci (papieża, nie Ironsa :).

Niestety, nie będzie przewidywanego zakończenia serialu i oglądając ostatni odcinek ma się niedosyt i wrażenie gwałtownie urwanych wątków.

Poza tym, dla maniaków seriali, polecam "Newsroom", przyzwoity serial HBO, dziennikarsko-polityczny. Właśnie oglądam. A potem kolejny (niestety ostatni) sezon "Breaking Bad".

Śr wrz 11, 2013 9:21 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Hiszpańska etiuda filmowa. Mimo braku znajomości hiszpańskiego obraz jest dość przekonywujący........ :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=8pQtVPXdg7s

Pn wrz 16, 2013 7:54 am
Odpowiedz z cytatem
http://www.youtube.com/watch?v=9dr9vKjb3q4

Pn wrz 16, 2013 7:47 pm
Odpowiedz z cytatem
http://www.youtube.com/watch?v=cR6bHqbO6Zo

N wrz 22, 2013 4:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obejrzałam serial 666 Park Avenue, taki sobie, trochę horror, trochę fantasy. Nie był zły, ale nie aż tak dobry, żeby go polecać. Jak ktoś lubi filmy/ seriale dziejące się w tajemniczych budynkach, można zobaczyć.

A teraz oglądam ostatni sezon Breaking bad i szkoda mi, że już niewiele odcinków mi zostało. Serial wciąga, warto zobaczyć.

N wrz 22, 2013 9:48 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I ostatni odcinek "Breaking Bad" stał się faktem.
Niestety.
Nie zdradzę zakończenia, gdyby przypadkiem ktoś oglądał albo zamierzał obejrzeć w przyszłości.

Pojawił się nowy serial, tegoroczny - "Black Orphan". Trochę thriller, trochę SF. Nie najgorszy. Jeśli ktoś będzie sprawdzał, radzę nie czytać opisu na filmwebie, bo jest spojler w pierwszych zdaniach. Zdradza coś, czego widzowie dowiadują się dopiero w trzecim odcinku.

I jeszcze o serialach: oglądam sobie "Kompanię Braci", wojenny. Nie podoba się. Nudnawy i dobry do zasypiania przy nim :)

Pt paź 04, 2013 4:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLeźczyni,

jesteś naszą przewodniczką po nowych serialach. :-)

Jeśli chodzi o "Kompanię braci", dobre kino wojenne adresowane jest chyba wyłącznie dla facetów. Rywalizacja o wysoką stawkę, w której stawia się własne życie na szali, będzie dla kobiet nieatrakcyjna, tak sądzę. :wink:
Nie zaliczam tego serialu do filmowych arcydzieł, ale cenię go wysoko. Za prawdę i realizm. Pokazanie wojny bez typowego patriotycznego "lukru", za to z potem, krwią i strachem. Oraz, mnóstwem bałaganu i przypadkowości.
Nie bez wpływu na ocenę jest realistyczne odtworzenie historycznego wyglądu sprzętu militarnego obu stron. Naszą(miłośników militariów frustrację wynikłą z niedociągnięć na tym polu możesz sobie wyobrazić, poprzez zastąpienie w angielskim filmie historycznym królewskiej karety, wozem drabiniastym. :wink: Z mruganiem okiem do widzów, że to taka umowna konwencja.
Tu możesz zobaczyć słynny niemiecki niszczyciel czołgów JagdPanther, który po raz pierwszy w filmie zobaczyłem właśnie w "Kompanii Braci". :-)
Obrazek

Pt paź 04, 2013 6:15 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
exeter,

Cytuj:
Jeśli chodzi o "Kompanię braci", dobre kino wojenne adresowane jest chyba wyłącznie dla facetów.

Na pewno nie wyłącznie dla mężczyzn i na pewno nie dla wszystkich mężczyzn. Kino wojenne - owszem. Czy dobre? Tu spierałabym się. Mimo że potrafię docenić dobry wojenny film i kilka z nich zdecydowanie umieściłabym na mojej prywatnej liście arcydzieł kinematografii, to ten serial do mnie nie trafia. Mam wrażenie, że twórcy chcieli dać w nim wszystko: naturalistyczne sceny (urwane nogi itp.), poetyckie rozterki: mordować czy nie? (przydługie sceny mierzenia do wroga) itd.
Już sam początek mnie mierzi: bardzo nie podoba mi się czołówka. Muzyka (jak i muzyka w całym filmie) mnie drażni. Miała być chyba wzniosła, a brzmi żałośnie. Krótkie wypowiedzi: jacy my to dzielni skromni byli bohaterowie niczego do filmu nie wnoszą (mają mu dać pozór paradokumentu). Postaci są szablonowe.
Pierwsze dwa odcinki były jeszcze w miarę, im dalej tym gorzej.

Jeszcze o tym, że film adresowany do mężczyzn: niektórych mężczyzn nudzi. Niektórym kobietom się podoba (mnie akurat nie).

Cytuj:
Pokazanie wojny bez typowego patriotycznego "lukru", za to z potem, krwią i strachem.

No właśnie ja tam tego lukru widzę mnóstwo.

Cytuj:
Oraz, mnóstwem bałaganu i przypadkowości.

Z paragrafem 22 nie może się w żaden sposób mierzyć w tej dziedzinie.

Cytuj:
Nie bez wpływu na ocenę jest realistyczne odtworzenie historycznego wyglądu sprzętu militarnego obu stron. Naszą(miłośników militariów frustrację wynikłą z niedociągnięć na tym polu możesz sobie wyobrazić, poprzez zastąpienie w angielskim filmie historycznym królewskiej karety, wozem drabiniastym. :wink: Z mruganiem okiem do widzów, że to taka umowna konwencja.
Tu możesz zobaczyć słynny niemiecki niszczyciel czołgów JagdPanther, który po raz pierwszy w filmie zobaczyłem właśnie w "Kompanii Braci". :-)

Tu się nie wypowiadam. Pewnie masz rację :)

Oczywiście, to że mnie się serial nie podoba, nie oznacza, że nie może podobać się Tobie :)

Po kolejnym odcinku Orphan Black : robi się coraz ciekawiej. Wciąga. Coraz bardziej thrillerowaty się robi - a co do treści, to zdradzę tyle: co zrobiłbyś, gdybyś spotkał kogoś bardzo, bardzo podobnego do siebie....

Pt paź 04, 2013 10:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLeźczyni,

po namyśle, jestem skłonny przyznać Ci rację. "Kompanię braci" oglądałem już dość dawno temu i tylko raz. Pomimo okazji, nie sięgnąłem po nią ponownie, co jest punktem dla Ciebie. :-) Żeby podjąć merytoryczną dyskusję, musiałby odświeżyć sobie wrażenia.
Podtrzymuję opinię o wzorowym odtworzeniu uzbrojenia i wyposażenia pokazanego w tym serialu, jak również skłonny byłbym do trwania przy przekonaniu, iż filmy wojenne adresowane są głównie do męskiej widowni.
Owszem, w niektórych, producenci świadomie poszerzają krąg odbiorców wplątując wątki męsko-damskie(Pearl Harbour, Wojna i pokój), ale czysty film o wojnie, jest adresowany dla facetów. Po pierwsze, opowiada o ekstremalnych przeżyciach, których musiały doświadczyć dotąd niemal wszystkie pokolenia mężczyzn.
Po drugie, opisuje proces adaptacji psychiki do nienormalnych okoliczności(choć kto wie, może dla facetów właśnie normalnych i typowych, tylko rzadko spotykanych w codziennym życiu? :wink: ).
Według mnie, bardzo prawdziwie opisał go James Jones w "Cienkiej czerwonej linii".

Te kwestie elektryzują i przykuwają uwagę mężczyzn, a niekoniecznie będą interesujące, a nawet zrozumiałe, dla kobiet.

So paź 05, 2013 7:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Zamiast oglądać po raz któryś tam kompanię braci polecam grę Company of heroes, jeśli nikt jeszcze nie grał. Można dowodzić taką swoją kompanią braci w normandii podczas drugiej wojny światowej, fajna strategia z wątkiem fabularnym. :-D

Cz paź 10, 2013 7:52 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy autor tematu jeszcze tu zagląda i czy coś z poniższych przypadnie mu do gustu, ale może ktoś inny skorzysta ;) Filmy, które ostatnio widziałem i które mi się spodobały:

Valhalla Rising: historia jednookiego wojownika i młodego chłopca, wraz z grupą chrześcijańskich wikingów podróżujących do Ziemi Świętej, lecz lądujących ostatecznie w zupełnie innym miejscu (Ameryce, którą uznają początkowo za Piekło). Film brutalny, obfitujący w niejednoznaczą symbolikę i bardzo piękny audiowizualnie.

The Fighter: oparta na faktach opowieść o losach irlandziego boksera, Micky'ego Warda, odbijającego się od dna. Znakomite role Wahlberga i Nolana, bardzo taki... motywujący film.

Warrior: sroga ringowa rzeźnia w wykonaniu przede wszystkim Toma Hardy'ego, wojownika MMA borykającego się z przeszłością i problemami rodzinnymi. Ponownie: film motywujący, i interesujący szczególnie dla fanów sportów walki.

Bronson: znowu Hardy, tym razem wcielający się w tragikomiczną postać Charlesa Bronsona, najbardziej niebezpiecznego więźnia w Wielkiej Brytanii, którego hobby jest [ciach się z klawiszami.

The Dark Knight Rises: najnowszego Batmana nie polecałbym, gdyby nie... no własnie, znów ten Hardy, tym razem jako Bane. Wspaniała, niezwykle charyzmatyczna rola. Do you feel in charge...?

Drive: bardzo znany i lubiany film, ale może ktoś akurat jeszcze nie widział ;) Nicolas Winding Refn, reżyser Valhalla Rising pokazuje, że potrafi nakręcić także coś mniej nasyconego symbolami, lecz równie wciągającego. A soundtrack "Drive" sprawił, że gdy tylko będę przy kasie, obowiązkowo kupuję radio z USB do auta ;)

Prometheus: film sam w sobie jest co najwyżej dobry, lecz na szczególną uwagę zasługuje mnogość możliwych interpretacji tego, co widzimy na ekranie. Radzę najpierw obejrzeć, przemyśleć, a później zapoznać się z analizą, na przykład . Coś niesamowitego.

The Punisher: to też zapewne wszyscy widzieli, jednak jeśli ktoś nie widział, to polecam tę pełną czarnego humoru opowieść o krwawej, zimnej zemście.

Serenity: s-f w nieco dystopijnych klimatach. Głównie historia poświęcenia, honoru i paru jeszcze spraw. Efektywny, wciągający film, choć może bez szczególnych fajerwerków.

Europa Report: drugi s-f w zestawieniu. Utrzymany w konwencji "leaked-footage" film prezentuje pierwsza załogową wyprawę na Europę, jeden z księżyców Jowisza. Jak można się domyślić, wyprawa nie przebiega do końca po myśli organizatorów... Momentami dłużyzny, ale sceny na powierzchni Europy wynagradzają je napięciem.

Only God Forgives: na końcu zestawienia, bo spodziewałem się po kolejnym filmie Refna więcej, niż faktycznie w nim było. Symbolizm zredukowany do prostych, a nawet prostackich freudyzmów, stosunkowo mało akcji... Na szczęście nadrabia muzyką, klimatem i kilkoma znakomitymi, ciężkimi scenami.

Jak coś mi się jeszcze przypomni, to dopiszę.

Ostatnio edytowano Cz paź 10, 2013 6:49 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wulgaryzm

Cz paź 10, 2013 6:20 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 32  Następna strona