Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 23, 2020 12:48 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Akurat dla dzieci ten podział jest b.ważny.

Pn gru 30, 2013 10:06 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
funkymonkey napisał(a):
"Obecność " (Conjuring). Polecam, dla efektów wizualnych i "straszących " ;) Dobre straszenie, bardzo dobre.Tylko wyjaśnienie zagadki i zakończenie jak dla mnie - słabe. No ale, jeśli ktoś lubi horrory, nie będzie zawiedziony :)

Lubię horrory, ale niestety "Obecność" mnie rozczarowała, mimo że oglądałam ten film w kinie. Szłam z nastawieniem, że będzie straszny i że będę się bała, a tu nic. Sztampowe chwyty, często brak logiki (zarówno w zachowaniu straszyciela/i jak i mieszkańców) a zakończenie to już w ogóle masakra. Cukierkowe.

Jeśli ktoś lubi horrory, nietypowe zwłaszcza, to polecam na przykład "Lewy Brzeg" - nie epatuje tanimi, horrorowymi chwytami, ma za to mroczny klimat.
I jeszcze może "Rzeka krwi" z 2009 roku, pokręcony, ciemny, wciągający horror.

Śr sty 01, 2014 1:19 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Gorąco polecam krótki ale bardzo wymowny film"RADA".

http://www.youtube.com/watch?v=GJKeXbi5UKc
http://www.youtube.com/watch?v=2Ok4xI5KEmU

Cz sty 02, 2014 5:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):
funkymonkey napisał(a):
"Obecność " (Conjuring). Polecam, dla efektów wizualnych i "straszących " ;) Dobre straszenie, bardzo dobre.Tylko wyjaśnienie zagadki i zakończenie jak dla mnie - słabe. No ale, jeśli ktoś lubi horrory, nie będzie zawiedziony :)

Lubię horrory, ale niestety "Obecność" mnie rozczarowała, mimo że oglądałam ten film w kinie. Szłam z nastawieniem, że będzie straszny i że będę się bała, a tu nic. Sztampowe chwyty, często brak logiki (zarówno w zachowaniu straszyciela/i jak i mieszkańców) a zakończenie to już w ogóle masakra. Cukierkowe.

Jeśli ktoś lubi horrory, nietypowe zwłaszcza, to polecam na przykład "Lewy Brzeg" - nie epatuje tanimi, horrorowymi chwytami, ma za to mroczny klimat.
I jeszcze może "Rzeka krwi" z 2009 roku, pokręcony, ciemny, wciągający horror.

A mnie sie straszenie podobało, scena egzorcyzmów - całkiem niezła. Ale kłócić się o filmy nie będę, bo to tylko i wyłącznie kwestia "widzimisię". Jeśli chodzi o zakończenie to się zgadzam... bez smaku, dodałabym, że rozwiązanie tajemnicy też niebyt lotne ;)

Dzięki, podane tytuły dopisuję do listy. Jakbyś coś tam jeszcze fajnego obejrzała z zakresu horror / thriller, to podrzuć tutaj tytuł :) Sama też szukam, ale bywało, że się mocno zawiodłam na gazetowych czy internetowych recenzjach.

Pt sty 03, 2014 12:49 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
funkymonkey napisała:

Cytuj:
Dzięki, podane tytuły dopisuję do listy. Jakbyś coś tam jeszcze fajnego obejrzała z zakresu horror / thriller, to podrzuć tutaj tytuł :) Sama też szukam, ale bywało, że się mocno zawiodłam na gazetowych czy internetowych recenzjach.

Pogrzebałam wśród obejrzanych przez siebie thrillerów i myślę, że te mogę polecić z czystym sumieniem - tj. jeśli lubisz thrillery, horrory i filmy na pograniczu obu gatunków, to nie powinnaś się nudzić:

"Klatka" ("Isolerad"), szwedzki film z 2010 roku. Troszkę może wtórny wobec takich filmów jak "Lokator" czy "Czwarte piętro", ale i tak można przy nim spędzić nieźle czas. Najważniejsza w filmie jest atmosfera lekkiego nie wiadomo czego - nie będę pisała konkretnie jakimi interpretacjami można wybierać, żeby nie powiedzieć Ci o filmie za dużo.
Klatka - zwiastun

"La Cara Oculta", kolumbijsko-hiszpański z 2011 roku. Naprawdę dobry. Pomiędzy horrorem a thrillerem. Zaskakuje i - przy włączeniu odrobiny wyobraźni, że samemu/samej znalazłoby się w takiej sytuacji - może przerażać.
(Nie daję trailera, bo za dużo opowiada o filmie i mógłby zepsuć oglądanie)

"Odbicie zła" (The Broken), francusko-brytyjski thriller, 2008. Trochę thriller, trochę horror właściwie. Oglądałam kilka lat temu i nie pamiętam szczegółów, pamiętam za to, że podobał mi się.
(Trailer spojluje, więc nie daję).

"Nieobecni" ("Ausentes"), 2005 rok. Zrobił na mnie duże wrażenie. Oglądajac cały film nie umiałam się zdecydować, który świat (bo pokazano świat widziany z perspektywy dwóch osób) jest realny i czy film to horror czy thriller.
Nieobecni - zwiastun

"Zbrodnia na farmie" (Tannöd), niemiecko-szwajcarski film z 2009 roku. Warto zobaczyć nawet dla samych zdjęć i klimatu.
Tannod - zwiastun

"Mroczna kraina" ("Dark country"), 2009. Zagadkowy thrillero-horror.
Dark Country

I na koniec jeden z moich ulubionych:

"Dead end", 2003 rok. Momentami mocny horror, momentami świetna czarna komedia - można i trochę się postraszyć, i zdrowo pośmiać.
(Nie daję trailera, bo za dużo opowiada o filmie i mógłby zepsuć oglądanie).

Jeśli widziałaś bądź zobaczysz któryś z tych filmów, będzie miło, jeśli podzielisz się wrażeniami. Będę wdzięczna też za jakieś tytuły horrorów a zwłaszcza thrillerów do oglądania, z góry dzięki :)

N sty 05, 2014 11:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki wielkie.
Najbliższe pół roku mam zaplanowane, jeśli chodzi o oglądanie ;))
Oczywiście podzielę się wrażeniami.

W tamtym tygodniu oglądałam "Dom snów" z Danielem Craig'iem. Napiszę tyle, że trzeba uważnie oglądać, bo można się pogubić. Bardzo mocno też zagrał na moich matczynych uczuciach. Więc ogólnie - zapewnił mocne wrażenia.

W pamieć zapadł mi też oglądany już kilka lat temu "1408". Ale mnóstwo krwi i dosłownego straszenia, wiec może Ci się nie podobać ;P Ogólnie podążam śladami Kinga również w kinie, ale niektóre adaptacje mocno zawodzą. Ta jak dla mnie była dobra. O "Zielonej mili" nie wspomina - jak dla mnie super, ale ten film już chyba każdy widział ;)

Lubię kino, które uprawia Guillermo del Toro. Jak dla mnie - mocne filmy, ale to pewnie znowu ze względu na udział dzieci.... ;) Do tej pory obejrzałam "Sierociniec"(tu del Toro był tylko producentem), "Labirynt Fauna" i "Kręgosłup diabła". Dla mnie - rewelacja za każdym razem. W planach mam "Oczy Julii" (też tylko produkcja del Toro).

Z pogranicza kryminał/thriller polecam "Sekret jej oczu (El secreto de sus ojos)". Widziałam go już lata temu, ale wrył mi się w pamięć.

Wt sty 07, 2014 2:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"1408" widziałam, nie był zły :)
"Dom snów" niestety nie podobał mi się.
"Sierociniec" był dobrze zrobiony, bałam się trochę, a "Labirynt Fauna" był świetnym filmem fantasy.
"Kregosłupa diabła" nie widziałam, dzięki za rekomendację, sięgnę :)

Jeszcze mi się jeden horror/thriller przypomniał:
"The Strangers" ("Nieznajomi"). Fabuła jest średnia, ale klimat naprawdę horrorowy (zwłaszcza w pierwszej połowie).

The Strangers

Śr sty 08, 2014 11:28 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uff, czyli jednak coś tam dobrego oglądałam ;)
Ja i mąż mamy różne gusta, jeśli chodzi o filmy i zazwyczaj trudno nam wspólnie coś obejrzeć... po latach małżeństwa nabyłam takiego wrażenie, że może ja jakiś spaczony gust posiadam? :D :D

"The Strangers" są już na mojej liście :) Tym bardziej obejrzę.
Fajnie, przez chwilę odetchnę w tropieniu tytułów.
Dzięki!

Śr sty 08, 2014 2:08 pm
Odpowiedz z cytatem
Malowany welon
http://www.youtube.com/watch?v=P9NxcHNd5oY

Śr sty 08, 2014 10:20 pm
Odpowiedz z cytatem
Bezcenny dar.
http://www.youtube.com/watch?v=Q1oTF6C7tdA

Cz sty 09, 2014 5:06 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Jaki film polecicie
Hej obejrzałbym jakiś fajny film w weekend.

Możecie coś fajnego polecić ?

Jakis fantasy albo kostiumowy, przygodowy, albo bajkę.
Cos co można by z cala rodzina obejrzeć.

Cz sty 16, 2014 1:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki film polecicie
Proponuję ten: Trzej muszkieterowie

Cz sty 16, 2014 1:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak bajkę to może Turbo.
Byliśmy w okolicach świąt z dziećmi, one zachwycone (cały dom był w wycinankach, malowankach i modelinowych figurkach Teosia vel Turbo)... Ja też się nie nudziłam :-)

Cz sty 16, 2014 1:48 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pacific Rim,
Elizjum,
moze Agora (2009)

Cz sty 16, 2014 2:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam do oddania nastepujace filmy
Spisek
Latajacy mnich
Elizabeth Zloty wiek
Nedznicy
BRULESKA Z CHRISTINA AQUILERA
film Jezus
KILL BILL
frida
Alicja w krainie czarow
KROLEWNA sniezka Z Julia Roberts
MALLY Budda
ELIZABETH
pozew o milosc
Wyznania gejszy brak polskich napisow
Na jedne plycie nie orginal wyznania gejszy, czarna dalia, kochanice krola, kochanej krolowej reszta plyt orginalna
JAK NIKT SIE NIE ZGLOSI WYRZUCAM FILMY MOGE WYSLAC POCZTA, MAM ICH SPORO WIECEJ JEDNAK WYNIESIONE DO SUTERYNY

Cz sty 16, 2014 8:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 432 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna strona