Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 06, 2020 6:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 408 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jaki film polecicie
Dziewczyna z Perla ze skarlet johanson
Mr i mrs smith brad pitt i angelina
A good woman Skarlet Johannson
Weekend z krolem
Na jednej plycie papiezyca joanna, opowiesci z narvi, the lady, cesarzowa jeden i dwa
W pogoni za rozumem dziennik brigide
Krwawa hrabina
Reszta zostala zniszczona w powodzi

Cz sty 16, 2014 8:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
znaLezczyni napisał(a):
Jeśli ktoś lubi horrory, nietypowe zwłaszcza, to polecam na przykład "Lewy Brzeg" - nie epatuje tanimi, horrorowymi chwytami, ma za to mroczny klimat.

"Lewy brzeg"- rzeczywiście, klimat jest tu dużym plusem... byłam sceptycznie nastawiona... ale mnie wciągnęło. Coś innego i wcale nie gorszego niż klasyczne horrory... :) Polecam!

Wt sty 28, 2014 2:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
"Nic osobistego" pani Urszuli Antoniuk .. zainteresowac moze tych ktorych osobistym doswiadczeniem jest emigracja.. odbieram ten film jako opowiesc o podrozy, braku wiezi, ich poszukiwaniu I budowaniu, o oddzieleniu I "nieprzynalezeniu"..
Kolejny film tej Pani okazal sie dla mnie osobiscie zbyt trudny, chociaz chyba o tym samym.. pisze o "Code Blue"

Pt sty 31, 2014 8:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zziuta napisał(a):
Kolejny film tej Pani okazal sie dla mnie osobiscie zbyt trudny, chociaz chyba o tym samym.. pisze o "Code Blue"

"code blue" od razu jarzę z tym fajnym basikiem:
http://www.youtube.com/watch?v=5_zlRxAOS6I

Pt sty 31, 2014 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moge wam polecic angielski film kostiumowy cos w podobie Downton Abbey a mianowicie Lark Rise to Candleford mozna znalesc wersje on line w internecie z polskim dubbingiem.Obejrzalam pierwszy sezon jak ktos lubi filmy kostiumowe napewno mu sie spodoba.

So lut 01, 2014 12:21 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dla funkymonkey
i wielbicieli serialów:

Serialowe horrory warte zobaczenia:

American Horror Story. Trzy sezony, każdy o czymś innym. Imo najlepszy pierwszy, ale opinie są różne. Świetna Jessica Lange.

Czołówka pierwszego sezonu:

AHS

Hemlock Grove. 2013 rok. Jako horror jest raczej momentami obrzydliwy niż straszny, ale ogląda się dobrze. Film nieco w konwencji filmów dla nastolatków, ale i osobie dorosłej może się spodobać i wciągnąć. Fajny klimat.

Hemlock Grove - zwiastun

Pt lut 21, 2014 1:40 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Stalker. Chyba już była o nim mowa, ale warto przypomnieć, bo to świetny film.
http://www.youtube.com/watch?v=GM_GOpfEQUw
http://www.filmweb.pl/film/Stalker-1979-30808
Pora deszczów (The Ugly Swans)
http://www.youtube.com/watch?v=OpVAFXle0BQ
http://www.filmweb.pl/film/Pora+deszcz%C3%B3w-2006-364115#

Pt lut 21, 2014 3:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z nowości:
"Grawitacja" całkiem niezła, można sie czepiać szczegółów ale ogólnie pozytywnie.
"Adwokat" Gniot straszliwy, omijać.
"Gra Endera" Pozytywne zaskoczenie, oczywiście w porównaniu z książka znacznie spłycone ale nawet da sie oglądać. nie wiem tylko czy ktoś kto wcześniej nie czytał wyłapie szczegóły.
"Elisium" Nie zachwyca ale mozna obejrzeć jak sie kto nudzi.
"Lego Film" Dziecku sie podobało, ja też nie zasnąłem.

So lut 22, 2014 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mr.Lunatic napisał(a):
(The Ugly Swans)
:evil: A w morde chcesz??

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben

So lut 22, 2014 3:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Swan napisał(a):
Mr.Lunatic napisał(a):
(The Ugly Swans)
:evil: A w morde chcesz??

To nic osobistego, zbieżność nazw przypadkowa. Nie bierz tego do siebie... :-)

N lut 23, 2014 10:18 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):

Serialowe horrory warte zobaczenia:

American Horror Story. Trzy sezony, każdy o czymś innym. Imo najlepszy pierwszy, ale opinie są różne. Świetna Jessica Lange.

Potwierdzam - drugiego i trzeciego jeszcze nie widziałem, ale pierwszy jak najbardziej godny obejrzenia.
666 Park Avenue - chyba też polecany przez ZnaLezczyni - niezbyt straszny ale nie jest stratą czasu.
Życie.po.Życiu (After.Life) - dobra obsada, nieźle nakręcony ale albo ja jestem zbyt tępy, albo ten film nie ma zakończenia / wyjaśnienia zagadki. Ktoś oglądał? Oświeci mnie?
Wicked Little Things - przestrzegam - dno i pięć metrów mułu.
Dla odtrutki po amerykańskich produkcjach typu psychopata napastuje w lesie grupkę niewinnej młodzieży - "Porąbani" (Tucker i Dale kontra zło). Nie najwyższych lotów komedia, ale przy piwie - ok.
No i właśnie skończyłem Breaking Bad. Chyba pierwszy serial, gdzie obejrzałem wszystkie sezony. Co więcej kolejne nie były gorsze od pierwszego.
----
aaaa... Jeśli ktoś z nostalgią wspomina Buffy postrach wampirów (czy jakoś tak), to może się skusić na Grimm. Przez pierwsze odcinki ciężko przebrnąć, ale drugi i trzeci sezon nie jest tragiczny. Oglądam głównie ze względu na Silasa Mitchell'a.

N lut 23, 2014 3:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Dla odtrutki po amerykańskich produkcjach typu psychopata napastuje w lesie grupkę niewinnej młodzieży - "Porąbani" (Tucker i Dale kontra zło). Nie najwyższych lotów komedia, ale przy piwie - ok.

Rzeczywiście, nie jest to dzieło filmowe, ale całkiem dobrze bawiłam się, oglądając ten film.

Jako że generalnie lubię czarne komedie, mogę polecić jeszcze kilka tytułów do obejrzenia.

"Grając ofiarę" - rosyjski film z 2006 roku. Wiele zabawnych momentów.

"Płytki grób" - brytyjska czarna komedia z 2004 roku. Brytyjczycy są chyba najlepsi w kręceniu czarnych komedii.

"Utkwiony" z 2007 roku. Film bazuje na faktach (choć sądzę, że w rzeczywistości nie było w tym nic zabawnego). Uwaga: są drastyczne momenty i chwilami nie byłam w stanie patrzeć na ekran. Ale śmieszne momenty też są.

I mój ulubiony rodzaj czarnych komedii - przyznam się do momentami nie najlepszego gustu, gdyż bardzo lubię filmy o zombie. Po obejrzeniu wielu z nich mogę się nawet uważać za specjalistkę od zombie ;)

"Zombie SS", Norwegia 2009. Myślę, że tytuł mówi wszystko :)

"Rabusie kontra zombie", 2012.

"W domu zombie", miniserial z 2008 roku.

Zombiastycznego oglądania :)

N lut 23, 2014 7:32 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
znaLezczyni napisał(a):
Zombiastycznego oglądania :)

Filmy o zombie - to coś do czego nie mogę się przekonać (no może poza Wysypem Żywych Trupów). Dzięki za namiary na "Grając Ofiarę" i "Płytki grób" ostatnio staram się odświeżyć znajomość angielskiego i rosyjskiego "na leniucha" czyli przy filmach i książkach. Po obejrzeniu pierwszego odcinka "Sherlock'a" stwierdziłem, że ten angielski siakiś trudniejszy taki, więc szukam brytyjskich filmów :)

N lut 23, 2014 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak Znaleszczyni lubi zombiaki to informuje że Norki właśnie nakręciły druga część Død Snø.
Obrazek
U mnie juz leci w kinach a kiedy w Polsce to nie wiem.
Mnie z tej kategorii filmów podbała się "Martwica Mózgu" Jacksona (tego od LOTR) filmik przez złośliwych zwany "kiwi shit". Nie żebym sie przestraszył ale przy scenie z kosiarką uśmiałem się jak pijany zajączek. ;)
natomiast szeroko reklamowanego "Walking dead" zdołałem obejrzc mioze ze 3 odcinki, było to po prostu koszmarnie nudne.

Wt lut 25, 2014 12:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Eryk Bloodeaxe,

Dzięki za informację. Jak będę miała okazję, na pewno zobaczę, bo lubię takie filmy. Pierwsza część była zabawna, to mam nadzieję, że i tu będzie się z czego poznać.

"Walking Dead" przyznam się, że oglądam, choć nie mogę go nazwać najbardziej wciągającym serialem. Oglądam go siłą przyzwyczajenia. Pierwszy sezon był taki sobie, drugi nudny okropnie, trzeci całkiem niezły a ten co teraz leci ma lepsze i gorsze odcinki. Pewnie piąty sezon też zobaczę.

A z seriali wartych zobaczenia to polecam "House of Cards" (chyba o nim nie pisałam jeszcze). Dla tych co lubią seriale o polityce. Świetny jak zwykle Kevin Spacey. Serial wyprodukowany jest przez Netflix i - co jest nowatorskie - wszystkie odcinki sezony zostały udostępnione w ten sam dzień. Gratka dla miłośników seriali (czekanie tydzień na odcinek to przy dobrym serialu męka).

Wt lut 25, 2014 8:51 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 408 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Następna strona