Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lip 15, 2020 2:16 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna strona
 Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moje GOTOWANIE - lub dobra KUCHNIA ;)
Brandeisbluesky napisał(a):
Z dań azjatyckich bardzo lubię zielone curry przygotowane na bazie mleka kokosowego i zielonej pasty curry http://ugotuj.to/ugotuj/175559506/kurczak+w+zielonym+curry/p/
Zamiast kurczaka często dodaję krewetki.

Fajne choc sos rybny zajeżdża jak grobowiec Tutenhamona :mrgreen:

Używanie woka pociąga za sobą pryskający olej i zabrudzenie kuchni. Trzeba być mistrzem, by tego uniknąć. Jak do tej pory z zabrudzeniami z tłuszczów na kuchni i naczyniach do smażenia najlepiej radził sobie taki preparat http://www.bagi.info/sites/bagi/UserContent/images/Kitchen/Velikan.png Właściwie nie spotkałam nic lepszego. Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na czyszczenie kuchni?

E tam mistrzem, po to jest głęboki aby tłuszcz mniej pryskał, a co na płaskiej patelni nie będzie? ;)

Pt wrz 02, 2016 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przy woku nastawiam pelny ogien, czyli tluszcz jest bardzo goracy i przy rzuceniu na niego skladnikow bardzo pryska...à propos tluszczow, zastanawiam sie nad smalcem. Zdrowe to jest, czy nie? Mnie sie wydaje, ze zdrowe, tak samo jak ociekajace tluszczem steki wolowe, prawda?

Pt wrz 16, 2016 3:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jestem raczej mięskożerna, ale czasami jest potrzeba, aby bardziej łaskawie spojrzeć na owoce i warzywa. : ) Macie może jakieś sprawdzone przepisy na jarskie dania nadające się na główny posiłek na wykwintny obiad?

Pt lis 25, 2016 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky ja też lubię mięso, ale mam też świadomość, że dla zdrowia należałoby je ograniczyć. Ja dzisiaj na obiad robię kotlety bezmiesne, z ziemniaków i brokułów.
Uwielbiam przepisy z tego blogu, choć często robię " po swojemu" a przepisami się inspiruję http://www.olgasmile.com/page/3?s=kotlety&titleonly=1

So lis 26, 2016 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli gotuję to raczej prosto niż wykwintnie, ale wg mnie najlepszych inspircji na bezmięsne posiłki dostarcza kuchnia włoska - nawet makaron z sugo, najprostszym a przez to najbardziej uniwersalnym sosem pomidorowym, można podkręcić dodatkami i podać tak że nabiera większego wyrafinowania. Albo lasagne, ktora wyglada na wymagającą większego kulinarnego kunsztu, a którą można przyrządzić bez mięsa. Moim skromnym zdaniem moje potrawy na bazie różnych makaronów, warzyw i sosów smakują bardzo i każemu - choć sama moglabym obyć się bez mięsa wiec może nie jestem do końca obiektywna :wink: Ale np. brat który kręci nosem na potrawy bezmięsne, makaronami z sosami mojej produkcji nigdy nie wgardzi.

So lis 26, 2016 1:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli ktoś lubi, może przyrządzić bez miesa nawet pasztet lub gołąbki: http://www.olgasmile.com/golabki-bez-miesa.html

So lis 26, 2016 2:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja nawet slyszałam o smalczyku wegetariańskim :wink:

So lis 26, 2016 3:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proszę, oto przepis na smalec wegetariański http://www.jadlonomia.com/przepisy/wege ... ki-smalec/
A także majonez bez jajek! http://www.olgasmile.com/przepisy-tagi/ ... -bez-jajek

So lis 26, 2016 3:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
O, ten "smalec" to może być wbrew pozorom dobry wynalazek. :)

So lis 26, 2016 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Specyficznie myślę o takim jarskim daniu, żeby goście dobrze się z tym czuli (że dobrze ich ugoszczono). Mam jednych takich, że lubią porozmawiać o tym, co u kogo jedli :-D , więc i o mojej kuchni na pewno będą rozmawiać z innymi ;) Może jakieś zapiekane bakłażany, lub danie z karczochów na domowym makaronie (tego mąż nie lubi zbyt często jeść) byłoby dobre???. Nie mam pomysłów, a trochę się stresuję.

So lis 26, 2016 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W karczochach nie wszyscy gustują i wydają mi się dlatego bardziej kontrowersyjne od bakłażanów. Ale te ostatnie z kolei bez mięsa jakoś trudno mi sobie wyobrazić jako danie główne. Czy jarskie danie wyklucza rybę? Bo jeśli nie to może poszłabym po linii najmniejszego oporu i podała gościom rybę. Z nią latwiej zrobić wrażenie.

So lis 26, 2016 3:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Karczoch może nie wszystkim smakować, ale zapiekany bakłażan z suszonymi pomidorami, albo bakłażan w sosie slodko kwaśnym, może curry z bakłażana :) przypadłyby do gustu gościom? http://www.olgasmile.com/baklazany-faszerowane.html

So lis 26, 2016 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Możliwe, że by przypadło do gustu, no i przynajmniej nie byłoby skakania wokół indywidualnych zamówień na steki o różnym stopniu wypieczenia (wygrillowania). Gdy trzeba uważać na swoje i cudze brzdące śmigające tu i tam, częste zaglądanie do mięska może być okazją do jakiegoś gorącego wypadku przy pracy.

Nie wiem dlaczego, ale mam przekonanie, że dania jarskie nie są zbyt popularne jako dania główne, a gdy już podejmuje się gości, to nie wypada nie podać potrawy mięsnej.

Jakaś dobra ryba? Czemu nie? Najchętniej podałabym rekina :D

So lis 26, 2016 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiem dlaczego, ale mam przekonanie, że dania jarskie nie są zbyt popularne jako dania główne, a gdy już podejmuje się gości, to nie wypada nie podać potrawy mięsnej.

Bo zapewne umiesz dobrze przygotować mięso. Gdyby tak nie było to byś - nawet dla dobra innych - odkryła nowe możliwości ;) Dla mnie np. najwdzięczniejszym do podawania mięsem jest mielone bo ono raczej robi za dodatek w daniu i żeby coś sknocić to trzeba się postarać.

So lis 26, 2016 11:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Najlepszym testerem mielonych kotletów jest mój mąż. Wyczuje każdy niedobry/twardy/niestrawny kawałeczek mięsa. Tak już ma. Je w spokoju z należytym namaszczeniem i uwagą. Przy nim nawet mielone mogą nie wyjść :D :lol:

N lis 27, 2016 1:49 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 556 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 38  Następna strona