Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 13, 2020 3:31 pmUtwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Rewolucja seksualna - wasze opinie 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 9:14 pm
Posty: 212
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Rewolucja seksualna - wasze opinie
Ja posłużę się opinią historyczną na ten temat, a mianowicie czy słyszeliście o "nagim marszu" w Związku Sowieckim w latach 20-tych? O co dokładnie chodzi? Już śpieszę z wyjaśnieniem:


"Chłopcy są zachwyceni"

Oto jedna z opinii, jakie wygłosiła na temat swej akcji - artystka Natalia Swertsova-Gabriczewskaja. Na czym polegała akcja i o co w niej właściwie chodziło?

Otóż towarzyszka-artystka (bo tak w owym czasie się do niej zwracano), postanowiła zorganizować niesamowity performer "artystyczny", który miał polegać na tym, iż duża grupa mężczyzn i kobiet, miała rozebrać się do naga (posiadano jedynie wstążki owinięte wokół piersi) i w taki to sposób mieli podróżować ulicami Moskwy. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że to..."przedstawienie", zostało zorganizowane w zaledwie kilka lat po zakończeniu Wojny Domowej w Rosji i zwycięstwie w niej bolszewizmu - dokładnie we wrześniu 1924 roku.

Mężczyźni i kobiety - owe golasy, podróżowały tak po mieście zarówno pieszo jak i wsiadając do tramwajów. Chodziło o zbadanie reakcji społecznej i zachowania poszczególnych przechodniów, odnośnie tego przedstawienia". I jak przedstawia to pani Natalia (a raczej towarzyszka-artystka), reakcje ludzi były bardzo różne. Jedni na widok golasów tylko odwracali głowy, niektórzy się śmiali, inni spluwali na widok nagich pośladków. Starsze kobiety wołały: "Apokalipsa! Koniec Świata". Pytano się też uczestników tej akcji, czy ktoś ich zmusił do rozebrania się. Najbardziej zachwyceni (jak dodaje artystka), byli jednak młodzi nastoletni chłopcy.

Obrazek

Akcja była związana z panującą na początku lat 20-tych w Rosji sowieckiej wolnością seksualną i "wyzwalaniem się ciała z pęt burżuazyjnej moralności". Doszło do tego, że nie tylko zaakceptowano związki osób tej samej płci, lecz nawet zamierzano je prawnie zalegalizować. Jednak (co ciekawe), przychylniejszym okiem patrzono na związek pomiędzy dwoma mężczyznami, niż na związek między dwiema kobietami. Mimo to do połowy lat 20-tych, panowała w Rosji sowieckiej niczym nie skrępowana rewolucja seksualna.

Obrazek

Pierwsze oznaki zmian, były widoczne jeszcze w 1924r. i (paradoksalnie), dotyczyły właśnie wspomnianej wyżej demonstracji golasów. W kilka dni po jej zakończeniu, Ludowy Komisarz Zdrowia - Nikołaj Siemaszko, w gazecie "Izwiestia" streścił je takimi oto słowy:

"Takie zachowanie musi zostać potępione w najbardziej kategoryczny sposób z każdego punktu widzenia. Po pierwsze dlatego, że jeśli ludzie zaczną myśleć, że prawdziwa rewolucja zacznie się wówczas, gdy chodząc nago, urosną im nowe włosy i paznokcie. Po drugie wyjazd do Moskwy nago, jest całkowicie nie do przyjęcia z higienicznego punktu widzenia. Nie można wystawiać swego ciała na kurz, deszcz i błoto. Ulice Moskwy to nie wybrzeże Morza Czarnego. Po trzecie, jest bardzo kontrowersyjną sama myśl że nowoczesności i postępowi sprzyja dzika niemoralność. Moment, w którym żyjemy, gdzie nie zostały wyeliminowane do końca kapitalistyczne deformacje, takie jak prostytucja, wandalizm, fałszywa moralność i niemoralność, jest wyjątkowo niebezpieczny. Uważam więc, że jest absolutnie konieczne by wreszcie zatrzymać cały ten bałagan, używając w razie potrzeby środków represji".

To właśnie z inicjatywy Ludowego Komisariatu Zdrowia, rozpoczęto badania naukowe, które miały na celu wyjaśnić w jaki sposób niczym nie skrępowane zachowania seksualne, oddziaływają na kondycję społeczeństwa. W badaniu tym (w roku 1925), wzięło udział ponad tysiąc młodych ludzi (mężczyzn i kobiet), głownie z rodzin robotniczych i chłopskich). W badaniu należało odpowiedzieć na zawarte w kwestionariuszu pytania. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania samych twórców.

Okazało się że nieskrępowana swoboda seksualna, przyniosła bardzo negatywne tendencje wyrosłe w społeczeństwie. Przede wszystkim najbardziej pokrzywdzone w tym wszystkim zostały...kobiety. Okazało się bowiem, że gdy tylko pozwolić mężczyznom na swobodę seksualną i dowolną zmianę partnerek (nie zważając na takie ograniczenia jak np. małżeństwo i traktując je jako rodzaj "kapitalistyczno-burżuazyjnego przeżytku"), ci bardzo chętnie z tego skorzystają, nie zważając na konsekwencje swych działań.

Tak więc nieskrępowana rewolucja seksualna, przyniosła niesamowity wręcz wzrost samotnych matek, którymi nikt (a szczególnie ojcowie ich dzieci), się nie przejmował. Drugą sprawą był wzrost zachorowalności na choroby przenoszone drogą płciową, a także wzrost mordów niemowląt i samobójstw (gównie) wśród kobiet i dziewcząt.

I choć jeszcze w marcu 1925 r. (na łamach "Prawdy" - dokładnie 21 marca), niejaki Smidowicz (szef moskiewskiego Komsomołu), nawoływał:

"Każdy, nawet najmłodszy Komsomolec i każdy student "Szkoły robotniczej", ma prawo i obowiązek zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Koncepcja ta jest pewnikiem a abstynencja seksualna jest uważana za jedno z ograniczeń burżuazyjnego myślenia. Jeśli chłopak pożąda młodej dziewczyny, czy jest ona studentką, pracownikiem fabrycznym, czy choćby dziewczyna w wieku szkolnym - dziewczyna ma nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek zaspokoić jego pożądanie. W przeciwnym razie można będzie nazwać ją córą burżuazji i nie ma wówczas prawa nazywać się prawdziwą komunistką".

Zaś inny (anonimowy) dziennikarz tej gazety, również w tym samym 1925 r., napisał :

"W jaki sposób możemy zaspokoić naturalne potrzeby? Obowiązkiem dziewczyn jest spełnić prośby kolegów-członków Komsomołu i usunąć z nich napięcie seksualne, które stoi na przeszkodzie ich śmiałej pracy, pełnej nowych zwycięstw dla komunizmu. Rewolucja Erosa, powinna pomóc młodym ludziom budować lepsze komunistyczne jutro".

Był to już jednak ostatnie, tak odważne apele w prasie na temat niczym nie skrępowanej wolności seksualnej. Druga połowa lat 20-tych, oznaczała stopniowe (lecz konsekwentne), odejście od tego modelu i powolny, ale powrót do tradycyjnego (przedrewolucyjnego), modelu rodziny (małżeństwo). Ostatecznie w 1930 roku Stalin oficjalnie zakończył w Związku Sowieckim rewolucję seksualną a za dalsze próby nawoływania do jej podtrzymywania - groziło ciężkie więzienie i gułag (czytaj: niewolnicza praca trwająca latami).


A jakie są w tej kwestii Wasze opinie?

_________________
Mój (zupełnie świeżuchny) blog - http://grotaragnara.blogspot.com/


Pt sty 02, 2015 12:00 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 13885
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rewolucja seksualna - wasze opinie
Uściskam Cię w tym pierwszym dniu nowego roku. Nie dość, że literki w tytule wątku są po raz pierwszy jak należy, to i temat jest dyskusyjny.
Myślę, że fajny temat. Ta rewolucja jednak nie ograniczyła się do naszych przyjaciół ze Wschodu. ;)


Pt sty 02, 2015 2:01 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2011 9:14 pm
Posty: 212
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rewolucja seksualna - wasze opinie
merss napisał(a):
Uściskam Cię w tym pierwszym dniu nowego roku. Nie dość, że literki w tytule wątku są po raz pierwszy jak należy, to i temat jest dyskusyjny.
Myślę, że fajny temat. Ta rewolucja jednak nie ograniczyła się do naszych przyjaciół ze Wschodu. ;)


Dzięki Merss, miło że wreszcie mogłem założyć temat, do którego nikt się nie przyczepi (choć...lepiej może nie mówić "hop" nim się nie przeskoczy :D :-D)

A tak w ogóle to śmieszą mnie ludzie którzy uważają że żyją w czasach wyjątkowych. W czasach w których są prekursorami pewnego rodzaju rewolucji obyczajowo-społeczno-moralnych, twierdząc że to oni pierwsi, to oni "zaczynają", to oni "unowocześniają" i "cywilizują" ten "zaścianek" (czytaj - "grajdołek"), w którym żyją etc. etc. etc.

Tak naprawdę to wszystko już było. I to nie tylko w Związku Sowieckim. Nie tylko w latach 20-tych lecz i wcześniej. Np. rozpasany wiek XVIII, który też nie był prekursorem dzisiejszych rewolucji społeczno obyczajowych. Takich rewolucji w dziejach ludzkości było multum.

Tak mi się niekiedy wydaje że to zaczyna przypominać wodne fale - raz zwyciężają zwolennicy "przemian obyczajowych, a raz zwolennicy tradycyjnych wartości.


Kto zwycięży w naszych czasach?

_________________
Mój (zupełnie świeżuchny) blog - http://grotaragnara.blogspot.com/


Pt sty 02, 2015 4:32 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 10651
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rewolucja seksualna - wasze opinie
Jeśli chodzi o Europę to przyjdzie Islam i wyrżnie wszystkich inaczej myślących.
Tak zwane rewolucje seksualne są tak stare jak świat. Idąc wstecz to chociażby to co działo się w Starożytności. Historycy mówią ze upadek każdej cywilizacji zaczynał się od rozwiązłości seksualnej.
Jak słyszę o tym to przypomina mi się Tango Mrożka.

Kolejne pokolenie zapewne będzie stawiać o wiele wyżej poprzeczkę. Widać to już w Europie. Tam gdzie chrześcijaństwo nie jest radykalne i nie trzyma się nauki Jezusa, gdzie króluje róbta co chceta tam młodzi odnajdują się w Islamie.

_________________
"Przestraszony liberał jest krwiożerczym zwierzęciem." Nicolas Gomez Davila


Pt sty 02, 2015 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rewolucja seksualna - wasze opinie
Fałszywe koncepcje dot. człowieka pojawiały się i będą się pojawiać. Diabeł istnieje i ma swoich "apostołów". Celem, strategią działania diabła jest jak największe upodlenie człowieka, zdegradowanie go do roli dzikiego, bezrozumnego zwierzęcia, którym kieruje popęd, pożądliwość, a więc nieuporządkowana, chaotyczna, dzika siła.. Różnie jest ona określana jako siła kosmiczna, czy siła natury.. Czyli jako coś naturalnego, zwyczajnego, dobrego..
Mało kto zwraca uwagę, że coś w tym popędzie jest nie tak, że jest to jakiś feler, z którym trzeba walczyć, trzeba trzymać na smyczy.., że jest zmysłowym zaszczepieniem, skutkiem grzechu pierworodnego..
Przeważa obecnie fałszywa koncepcja Lutra, która m.in. z Popędu zrobiła Boga. Obecni genderyści, ruchy lgbt są duchowymi spadkobiercami tej fałszywej, upadlającej człowieka koncepcji, która ciągnie się od grzechu pierworodnego, m.in. jako ideologia komunistyczna w Związku Sowieckim..

Cytuj:
Luter traktuje konsekwentnie osoby ludzkie oraz cały kosmos jako części tegoż Bóstwa, łącznie z czasem i przestrzenią tego świata, a także łącznie z aniołami oraz paradoksalnie także z szatanem i z pozostałymi upadłymi aniołami, ponieważ stworzenie pojęte zostaje przez Lutra jako wewnętrzny proces w samym Bogu Objawionym, do czego doprowadziły go fałszywe przesłanki filozoficzne np. neopitagorejskie.

Luter nie pozostawia żadnych złudzeń, twierdząc w Komentarzu do Księgi Psalmów: „Zanim Bóg stał się Bogiem, musiał najpierw stać się szatanem”.
Czym jest szatan? Tak jak człowiek i każdy anioł, każde zwierzę, każda roślina i każde istnienie w kosmosie – częścią Boga.
Skoro tak musi być, że sam „Bóg musi stać się szatanem”, czyli Bóg jest wtedy pojmowany jako wieczny i ciągle zaspokajający się popęd.
Tę nową definicję Boga, którą zaproponował Marcin Luter, przejęli wszyscy idealiści niemieccy – tylko z małą korektą u Kanta – Marks z Engelsem i oczywiście cały ruch komunistyczny, i ruch nazizmu niemieckiego, i cały ruch genderyzmu, i cały ruch feminizmu, ponieważ w badaniach naukowych istnieją proste linie pomiędzy wszystkimi trendami feministycznymi i homoseksualnymi do protestanckiej teologii Lutra.


Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/mysl/112279,antykatolicka-koncepcja-malzenstwa-wedlug-marcina-lutra.html


Pt sty 02, 2015 11:31 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL