Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 4:37 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
 Dlaczego jestem ateistą ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
Bloblo napisał(a):
Mociek

Bardzo ciekawy temat.
Taki już jest ten świat, drzemie w nas zwierzęca natura.
Ludzie atrakcyjni są aprobowani, nieatrakcyjni odrzucani.
Tak jak u zwierząt w stadach. Panuje hierarchia.
Przy czym nacisk na wygląd jest położony bardziej u kobiet. Ten świat polega na rywalizacji. Zasoby są ograniczone. Trzeba wyrwać kawałek dla siebie z tego tortu i za dużo nie rozmyślać o tym, czego nie można mieć. Poszukać sobie jakichś hobby i pasji.
Rozwijać się, iść do przodu. Nie ma czegoś takiego jak autonomiczna wolna wola. Można to już obalić na gruncie logicznym. Ale te informacje ze świata nauki, które przytoczyłeś są bardzo ciekawe.

Ta zwierzeca nature mamy tylko po to by istniec w swiecie materialnym, ale Czlowieczenstwo nie jest materialne.
Masz wybor, mozesz podazac za zwierzeca natura ciala, albo Czlowieczenstwem, ktore nie jest z tego materialnego swiata.
Materialny swiat jest tylko namacalna szkola Czlowieczenstwa.

Wt kwi 09, 2019 10:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, co zwróciło moją uwagę to to, że mocno zwracasz uwagę na kwestię wyglądu. ;)
mociek3212 napisał(a):
- bo istnieje niesprawiedliwość

Niestety, grzech pierworodny i Szatan.
mociek3212 napisał(a):
- bo na rodzinę mają szansę ładni mężczyźni

Nie tylko oni, nie wszystkie kobiety są takie złe. ;) Zresztą, każdy ma trochę inny miernik piękna. Poza tym, jak jest ładny, ale totalnie nieodpowiedzialny i egoistyczny, to i tak na rodzinę aż takich szans nie ma.
mociek3212 napisał(a):
- bo jest odrzucenie społeczne, odrzucają ludzi nawet księża z powodu samego wyglądu

Nigdy nie poznałam księdza, który by odrzucał z powodu wyglądu.
mociek3212 napisał(a):
- bo manipulują, np. mówiąc że ksiądz też człowiek, i choćby 90% cię skrzywdziło to jest magiczne 10% którzy zachowali by się inaczej, ale nigdy do tego nie dojdzie bo to tylko manipulacja

Nie jest aż tak trudno poznać fajnych księży. ;)
mociek3212 napisał(a):
każdy wybiera do komunikacji, relacji osoby ładne

Każdy? 100% ludzi? Jesteś pewien?
Ja przede wszystkim wybieram do komunikacji tych, o których sądzę, że mogą mieć podobne podejście do życia. :)
mociek3212 napisał(a):
- bo pomimo chrześcijaństwa jedni mają miliardy (jedna osoba więcej niż kilkadziesiąt procent ludzkości), drudzy nie mają złamanego grosza

Znów, Szatan i grzech pierworodny przyczyną tego wszystkiego.
mociek3212 napisał(a):
- bo wmawia się, że każdy równy kto ma ręce i nogi, podając przykłady samych [ładnych] niepełnosprawnych (które dzięki temu osiągnęły sukces)

Ja kiedy myślę o niepełnosprawnych, którym udało się coś w życiu, to pierwszy przykład to Małgorzata Waszkiewicz - malarka z porażeniem mózgowym (jeśli dobrze kojarzę). Może według standardów przeciętnego Kowalskiego nie jest najpiękniejsza, ale mnie urzeka jej historia i piękno z tego wynikające mi imponuje.
mociek3212 napisał(a):
- bo godzi się na niewolnictwo, na pracę na 3 zmiany po 12 h poza domem często również w soboty, za którą dostajemy 2100 na rękę przy czym bez odziedziczenia jakiegoś mieszkania pieniędzy musimy płacić czynsz w wysokości 1600 zł+,

Chrześcijaństwo i zgoda na niewolnictwo? Pomyłka, mocium panie. ;)
mociek3212 napisał(a):
- bo istnieje mobbing społeczny, i często osoba brzydka nie może nawet pracować, chociaż tego chce, nie może przez brak akceptacji

Mobbingu doświadczają i ładni. Poza tym, znów: cierpienie wynika z działania Szatana i grzechu pierworodnego.
mociek3212 napisał(a):
- bo manipuluje się tymi niepracującymi mówiąc że to tylko lenistwo, nie zważając na przyczyny

Ale to w chrześcijaństwie?
mociek3212 napisał(a):
[przypuszczam, że właśnie to ludzie mieli na myśli pisząc w biblii o jabłku, człowiek skażony złym genem, który codziennie musi się spowiadać, bo takie ma geny, które nadają mu kierunek działania]

Brzmi jak dobry materiał na teorię spiskową. ;)
mociek3212 napisał(a):
- bo nie wspiera się słabego w odejściu, by mógł spokojnie odejść drogą eutanazji

Czemu śmierć = wsparcie?
mociek3212 napisał(a):
- bo daje mu się złudną nadzieję, narażając go na większe cierpienie, kumulacja złych sytuacji pogarsza kontakty społeczne i człowiek jeszcze bardziej się izoluje, a presja społeczna jest jeszcze większa, sadyzm

To już zależy od etapu wiary. Wcale nie jest tak zawsze.
mociek3212 napisał(a):
- bo ludzie ładni są próżni

Czy wszyscy? Sądzę, że nie.
mociek3212 napisał(a):
nie ważne że to brzydki się rozwija intelektualnie, nazywany będzie głupcem i jego droga do doskonałości nigdy zazna końca, jego owoce pracy nie będą zauważone, nie zazna miłości.

To zależy od środowiska, w jakim się otacza. Nie uogólniajmy.

Wt kwi 09, 2019 10:14 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Bloblo napisał(a):
Przy czym nacisk na wygląd jest położony bardziej u kobiet.

Może zrewidujesz swoje wierzenie: http://swiadomosc-zwiazkow.pl/kobiety-p ... mezczyzni/

To kobiety twierdzą że wygląd nie ma znaczenia, a o wygląd dbają do przesady, to one mówią o empatii, inteligencji, mądrości a wybierają narcyzów nieliczących się z nikim, posługujących się kłamstwem i manipulacją. Tysiące listów miłosnych do przystojnych seryjnych morderców, często chrześcijanki.

A dlaczego wierzenie ? Każde zdanie które wypowiadamy to nasze wierzenie, może być pewne a może być oparte na fantazjach, przypuszczeniach nie mających miejsca w rzeczywistości.
Więcej tu: https://youtu.be/KKjd9S3RY24
I wielu innych wykładach udostępnianych za darmo na youtube.

Ale te informacje z obserwacji świata, które przytoczyłeś są bardzo ciekawe. Tak, masz rację i potwierdzasz moje obserwacje. Tu przykład człowieka, który pomimo chcenia i działania był odrzucany przez wszystkich, w publicznych wystąpieniach kobiety z widowni się z niego wyśmiewają, wprawiają go w zakłopotanie: https://youtu.be/-S_VbGyNYWg

Otrzymał świetne geny od rodziny, również byli biznesmenami oraz otrzymał w spadku pieniądze. Takich osób odrzucanych jest miliony, a tylko nieliczni jak Ma mają szansę na cokolwiek.

Wt kwi 09, 2019 10:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Też jestem zdania że finanse, a ściślej tylko te duże uruchamiają skuteczność swobodnych działań. Nazywanych wolną wolą, choć to co innego niż wolna wola. Wolna wola to po prostu możliwość wyboru. Duże finanse zwiększają zakres wyboru, zwiększają swobodny wybór z większek puli.
Niewielkie finanse ograniczają pulę wyboru, co równa się ograniczaniom wolnej woli.

Największe kłamstwo jakie ludzie wymyślili to. Mowa o wolnej woli, bez precyzowania tego że ma ona być jednakowa, identyczma dla wszystkich ludzi. Więc perfidnie mówi bogacz do biednego, masz wolną wolę być bogaty. Dobre sobie, powiedzieć to możma, lecz mieć możliwość uczciwie zostać bogatym to inna sprawa. Bardzo sprzyja ten zament informacyjny temu by jedni się bogacili kosztem innych. Lecz z całą pewnością tego nie da się przypisać Bogu, nawet szatanowi tego nie można przypisać. Bo gadać ( kusić) to on sobie morze do woli. Inna sprawa to kto zmusi do przyjmowania takich czy innych słów drugiego człowieka? Jeśli to człowiek odpowiada za swe czyny. Tak się nie da, za to są tacy co głoszą takie wykręty. Byle by choć na sekundę mylić innych. To nic nie daje, lecz temat staje się faktem. A z faktami trudno dyskutować. Tak to perfidnie częstuje człowiek drugiego człowieka i jeszcze jest za to kochany ( bo miłój nieprzyjaciół ).
Nie zaprzeczam słowu z biblii, tylko wskazuję jak perfidnie słóżą słowa z niej, do manipulacji innymi. Jeśli już ten aspekt został poruszony. I wcale nie trzeba być naukowcem, nawet nie trzeba tego badać, by wiedzieć że tak jest. Bo to po prostu widać to w kontaktach z innymi. A co najgorsze w tych badaniach naukowych jest to. Jeśli badania naukowe zajmą rolę autorytetu taką jak ma Bóg. To nawet zmanipulowane badania naukowe będą wyrocznią Boga. Tak to zamyka prawdę, perfidia oszukańcza jednych, przeciwko innym ludziom nie duchom. Wydawało by się perpetum mobile, patentu na udane życie.
Sam się wielokrotnie zastanawiałem gdzie się podzieli szarlatani i wszelkiej maści zaklinacze i pseudo uzdrowiciele. Jakich pełno było w dawnych czasach, mających status wyjątkowych osób pośród ludzi. Przecież w przyrodzie nic nie ginie, ktoś to przejmował taki rodzaj zachowań do dzisiejszych czasów. Czasów zamentu, więc ich nie widać tak wyraźnie.
To jest odpowiedź, dlaczego takie nierówności dalej mają się dobrze i jeszcze są pruby wmówienia że to dla naszego dobra. Czyżby! Nigdy dobro tylko dla jednego, nie było, nie jest i nie będzie dobrem dla drugiego. Wykręt mega kosmiczny. Bo jedno dobro na ziemi, to koszt tego dobra przez innego. Dobro się promuje, zamykając jednocześnie buzię tym, co to dobro wypracowali. Żeby nie było ich zasługi, no bo to sam bogaty się wzbogacił, niby pracą własnych rąk. Czyżby miał jakieś boskie ręce nigdy się nie męczące? Tu też projekcja popularyzowanie, nagłaśnianie robi dobrą dla niegodziwców robotę. Bo kto będzie pytał posiadacza, od którego można coś otrzymać? Nawet gdy to będą jego odpadki, okruchy. I tak to niby niewinnie, niby usprawiedliwione, ciągną się wiecznie poczynania nielicznych kosztem licznych. Tego nie da się ukryć. To się zaczęło wtedy gdy zaczęli stawiać społeczności lokalne wyżej od rodzin, bezpośrednio wzajemnie za siebie odpowiedzialnych. Społecznie jak widać można wirtualnie odpowiadać, no bo poszkodowany musi się domagać swej sprawiedliwości. Ponosząc nowe tego koszty, paranoja, szarlatanom przyjazna i sprzyjająca, tym bardziej że prawnie umocowana. Takich kwiatków jest bez liku i to sobie gwizdających na badania naukowe w tym względzie. Niby jak nauka ma policzyć oszustwa ? A nawet jeśli to kto wyrówna straty, straty nigdy nie są wyrównywane. Jedyny sposób na straty, to brak oszukańczych gier. Nie tworzenie gier nawet teatralnych, rozprzestrzeniających tą zarazę na cały świat. Kto ma rozum to wie.

Wt kwi 09, 2019 10:43 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
Niestety, grzech pierworodny i Szatan.
Zresztą, każdy ma trochę inny miernik piękna.
Poza tym, jak jest ładny, ale totalnie nieodpowiedzialny i egoistyczny, to i tak na rodzinę aż takich szans nie ma.
Nigdy nie poznałam księdza, który by odrzucał z powodu wyglądu.
Każdy? 100% ludzi? Jesteś pewien?
Ja przede wszystkim wybieram do komunikacji tych, o których sądzę, że mogą mieć podobne podejście do życia. :)
Znów, Szatan i grzech pierworodny przyczyną tego wszystkiego.
Ja kiedy myślę o niepełnosprawnych, którym udało się coś w życiu, to pierwszy przykład to Małgorzata Waszkiewicz - malarka z porażeniem mózgowym (jeśli dobrze kojarzę). Może według standardów przeciętnego Kowalskiego nie jest najpiękniejsza, ale mnie urzeka jej historia i piękno z tego wynikające mi imponuje.
Chrześcijaństwo i zgoda na niewolnictwo? Pomyłka, mocium panie. ;)
Mobbingu doświadczają i ładni. Poza tym, znów: cierpienie wynika z działania Szatana i grzechu pierworodnego.
Ale to w chrześcijaństwie?
Brzmi jak dobry materiał na teorię spiskową. ;)
Czemu śmierć = wsparcie?
To już zależy od etapu wiary. Wcale nie jest tak zawsze.
Czy wszyscy? Sądzę, że nie.
To zależy od środowiska, w jakim się otacza. Nie uogólniajmy.

Zwalasz winę na: grzech, szatan, gdy jest to oparte na wierze w dodatku bardzo niepewnej. I znowu "nie poznałam księdza, który odrzucał z powodu wyglądu", tak więc to musi być prawda bo ty miałaś takie doświadczenia ? Czy kiedykolwiek weszłaś w skórę kogoś innego i współodczuwałaś, zbierałaś z nim doświadczenia ? Miernik piękna jest taki sam u każdej kobiety, mit o innym typie urody dawno legł w gruzach, ale ludzie szczególnie kobiety lubią się tym posługiwać, kłamstwem, manipulacją. Tak może się podobać ktoś o innym typie urody, bardziej spasowanym pod względem genetycznym, ale każda kobieta będzie od razu wiedziała który mężczyzna jest brzydki, a który piękny bez względu na ten swój typ.

Zarzucasz uogólnienia (każdy z nas jest podatny na błędy poznawcze), ale sama je stosujesz. Ja stosuję ich trochę, ale poczytajmy posty innych, każdy je stosuje. Jeszcze większą głupotą/błędem poznawczym jest mówienie: "to wina szatana", gdy jest on jedynie fantazją, wierzeniem, czymś bardzo niepewnym. Uogólnienie ma przynajmniej miejsce w rzeczywistości i zazwyczaj jest ono oparte na znacznej większości osób, które w dane uogólnienie się wpisują.

"Poza tym, jak jest ładny, ale totalnie nieodpowiedzialny i egoistyczny" tym zdaniem potwierdziłaś że liczy się ładny wygląd, we wcześniejszym próbujesz manipulować przytaczając jakiś magiczny miernik piękna (nauka się kłania, mit legł w gruzach, brzydki dla każdej kobiety będzie brzydki).

I znowu by zmanipulować, przytaczasz przykład niepełnosprawnej malarki, która jest znana jedynie garstce osób, co w żaden sposób nie mówi nic o większości, kwestia przypadku że na nią natrafiłaś, podobne zainteresowania. Wnioski ze świata ludzi mogę wyciągać patrząc na tendencje większości a nie mniejszości, inaczej transeksualizm, homoseksualizm to będzie coś normalnego. Nie jest i nigdy nie będzie bo nie jest to naturalne, tak samo brzydota nie jest dla ludzi atrakcyjna -> i takie są wnioski z obserwacji świata, ty próbujesz wmówić że wcale nie, że transeksualizm jest w porządku dla większości.

"Chrześcijaństwo i zgoda na niewolnictwo? Pomyłka, mocium panie. ;) " Pomijam fakt że nie pisałem o chrześcijanach tylko o ludziach, ale oczywiście że tak, chrześcijanie mają lub mieli większość, ba chrześcijaństwo jeszcze nie dawno decydowało o wszystkim, a jakoś niewolnictwo było, panowie z ogromną ilością m2 ziemi, złota byli i się na to godzono. Mówić to każdy może, prawdziwe intencje są w działaniu lub braku działania, to jest ważniejsze niż nieskończona ilość słów.

"Brzmi jak dobry materiał na teorię spiskową. ;) " Wszystko co niezgodne z twoją wizją świata jest teorią spiskową ? Co z tego że porównanie jest na miejscu bo odnosi się do tego świata, i nie jest wytworem wyobraźni.

Wt kwi 09, 2019 11:09 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
moćku

1. Jak przedmówcy zwrócili Ci już uwagę, piszesz o problemach ludzkości na które Kościół ma bardzo dobre wytłumaczenie (nie twierdzę, że inne religie/filozofie nie mają żadnego wytłumaczenia, ale na pewno ateizm nie jest jedyny i tłumaczenie ateistyczne jest moim zdaniem słabe). Zresztą to nauka Kościoła jest źródłem poszanowania godności każdego człowieka (niezależnie od majątku, urody, zdrowia etc.), co oczywiście nie jest nigdy w pełni realizowane, ale przynajmniej u nas ma podbudowę teoretyczną.

2. Co do wolnej woli to podejrzewam, że badania o których piszesz mają za zadanie raczej sprawdzić zakres naszej wolnej woli. To, że pewna część naszych działań jest zdeterminowana, albo przynajmniej ograniczona zewnętrznymi i wewnętrznymi okolicznościami to raczej dość oczywista obserwacja - ale dowiedzieć się jak dużo, to sensowne pytanie.
Natomias zupełny brak wolnej woli jest hipotezą zupełnie jałową badawczo, jeśli wykażemy że tak jest w istocie to albo się mylimy albo to nie żadne odkrycie tylko efekt procesu na który nie mamy wpływu.

3. Co do podejścia Kościoła do nauki to owszem, mamy niezbyt chlubne karty w historii, ale i tak nie przystają one do czarnego PR jaki jest obecnie uprawiany. Polecam dokształcanie się w tym temacie nie tylko na racjonalista.pl :)
Jeśli chcesz spróbować czegoś z drugiej strony barykady, to polecam (po angielsku): klik

Wt kwi 09, 2019 11:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
jim napisał(a):
moćku

Świetną nazwę wygenerował mój programik do nicków nieprawdaż ? Nie przywiązuję się do tego, to tylko randomowa nazwa, jestem programistą, zarabiam, myślę, jestem inteligentny, nie jestem młodziakiem. A ta nazwa to nie ja, więc daruj sobie zdrobnienia.

jim napisał(a):
1. Jak przedmówcy zwrócili Ci już uwagę, piszesz o problemach ludzkości na które Kościół ma bardzo dobre wytłumaczenie (nie twierdzę, że inne religie/filozofie nie mają żadnego wytłumaczenia, ale na pewno ateizm nie jest jedyny i tłumaczenie ateistyczne jest moim zdaniem słabe). Zresztą to nauka Kościoła jest źródłem poszanowania godności każdego człowieka (niezależnie od majątku, urody, zdrowia etc.), co oczywiście nie jest nigdy w pełni realizowane, ale przynajmniej u nas ma podbudowę teoretyczną.

Ja nie szukam tłumaczeń kościoła, i nikogo, akceptuję świat, i to u wierzących widzę brak akceptacji rzeczywistości, i odchodzenie w fantazje.

jim napisał(a):
3. Co do podejścia Kościoła do nauki to owszem, mamy niezbyt chlubne karty w historii, ale i tak nie przystają one do czarnego PR jaki jest obecnie uprawiany. Polecam dokształcanie się w tym temacie nie tylko na racjonalista.pl :)
Jeśli chcesz spróbować czegoś z drugiej strony barykady, to polecam (po angielsku): klik

Mam świadomość tego i tego a poświęcenie się temu w całości jest głupotą, strata czasu, wystarczy z grubsza wiedzieć, zwłaszcza jeśli nie ma się na to wpływu, wpływ na rzeczywistość można mieć mając pieniądze, i to spore ilości. Dzięki nim są możliwe np. badania na temat wolnej woli 7+ mln dolarów.

Wt kwi 09, 2019 11:58 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Powiedz mi mociek3212 kto byłby taki głupi, żeby udostępniać wyniki tych badań. Żyjemy w wirtualnej rzeczywistości, wierzysz w co chcesz, komu chcesz, niby masz jakiś wolny wybór, ale to tylko wybór między jedną fikcją a drugą. Twarde dane trzyma elita i jak do niej nie należysz to pokaże ci tylko język. Oni wiedzą jak cię uszczęśliwić pod warunkiem, że będziesz posłuszny.

Śr kwi 10, 2019 12:19 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
To nie zdrobnienie tylko wołacz, niektórzy go jeszcze używają ;) A na potrzeby tego forum ta nazwa jest wskaźnikiem do Twojej osoby (jak już zdradziłeś, żeś informatyk to tak sobie zażartuję), więc nie obrażaj się jeśli ktoś jej użyje mówiąc o Tobie.

mociek3212 napisał(a):
Ja nie szukam tłumaczeń kościoła, i nikogo, akceptuję świat, i to u wierzących widzę brak akceptacji rzeczywistości, i odchodzenie w fantazje.
Uciekanie w fantazje występuje u wszystkich w jakimś stopniu, ale nie nazywaj przyjęcia innej metafizyki niż Twoja uciekaniem w fantazje. Równie dobrze ktoś wierzący mógłby Tobie zarzucić, że uciekasz w fantazję, że nie ma Boga.

mociek3212 napisał(a):
Mam świadomość tego i tego a poświęcenie się temu w całości jest głupotą, strata czasu, wystarczy z grubsza wiedzieć, zwłaszcza jeśli nie ma się na to wpływu,
Dlaczego? Skoro i tak nie mamy na nic wpływu to jest to zajęcie takie samo dobre jak i kazde inne.
mociek3212 napisał(a):
wpływ na rzeczywistość można mieć mając pieniądze, i to spore ilości. Dzięki nim są możliwe np. badania na temat wolnej woli 7+ mln dolarów.
To też dość fałszywe przekonanie. Po pierwsze masz w historii sporo przykładów ludzi, którzy bez wielkich początkowych funduszy wprowadzili ogromne zmiany. A z drugiej strony, patrząc z ateistycznego punktu widzenia, to co za różnica? Dzieła jednego przepadną z jego śmiercią za kilka(dziesiąt) lat, dzieła innego będą pamiętane przez kilkaset, a innego przez tysiąclecia, ale to wszytsko minie, czasem tylko trochę później - ostatecznie wartość wszystkiego jest taka sama - zerowa. "Marność nad marnościami i wszystko marność"

Śr kwi 10, 2019 12:47 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No właśnie, to jest sensowne. Położyć się w trumnie i przestać oddychać.

Śr kwi 10, 2019 12:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czekamy na brexit;-)

Śr kwi 10, 2019 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mociek3212 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A gdzie tu widzisz brak wolnej woli? Wszak ten indeks powstał na skutek decyzji podjętej przez konkretnych ludzi. :)

Działanie zdeterminowane brakiem wiary w wolną wolę i wiarą w determinizm, posypane egoizmem, chęcią zysku, przywłaszczeniem sobie większej ilości wiernych - wolna wola ograniczona tylko do ksiąg wspieranych, większa szansa że czytelnik kupi taką wizję świata.

Przykro mi, ale nadal nie widzę związku.

Cytuj:
Toś mnie zaciekawił. Na jakie to tematy istnieje ograniczenie wolności słowa w nauce?

To raczej był temat tabu, aktualnie masowo produkuje się artykuły o braku wolnej woli.

To jak w końcu jest? Są tematy tabu w nauce, których nie wolno poruszać, czy ich nie ma?

Cytuj:
A o wolności słowa w nauce można przeczytać tutaj: http://krzychu.home.amu.edu.pl/refer/06_prezentacja.pdf

Nie można, bo to ilustracja do wykładu, przez co prezentacja nie nadaje się jako źródło. Wyjaśnij własnymi słowy i na konkretnych przykładac o co Ci chodzi w tezie:

Cytuj:
W nauce odkryto bardzo wiarygodne fakty a nie przesłanki, ale ze względu na dobro społeczne niektórych faktów naukowych się nie publikuje, wolność słowa w nauce na niektóre tematy jest ograniczona. Jednak przy dobrym szczęściu i te badania można odnaleźć, wnioski już są przedstawiane, ale w pismach poświęconych jedynie naukowcom, nie publikuje się tego a media nie mają do tego prawa.

Cytuj:
Tu trochę z prezentacji:
1543: Mikołaj Kopernik przedstawia teorię heliocentryczną
w dziele „O obrotach sfer niebieskich”.
1600: spalenie na stosie Giordano Bruno przez Inkwizycję Papieską.
1616: Inkwizycja zakazuje Galileuszowi głosić teorię heliocentryczną.
1616: wpisanie „O obrotach ...” do Indeksu Ksiąg Zakazanych.
1633: proces Galileusza za złamanie zakazu.
1835: usunięcie „O obrotach ...” z Indeksu Ksiąg Zakazanych.

Sprawdziłeś, łaskawco, dlaczego "O obrotach..." znalazło się na Indeksie?

Cytuj:
Dziś pozwala się już na więcej, ale wciąż są tematy tabu, mogą się pojawiać ale sam autor może mieć problemy w środowisku naukowym i być naznaczonym jako "kapuś". Na przykład Tomasz Witkowski ze swoją krytyką psychologii, psychoterapii.

Ktoś mu zabrania publikować jego tezy?

Przykłady badań, które zostały zakazane i nie wolno ich publikować, a nie wątki do dyskusji i haseł na temat wolnej woli.

Cytuj:
Przykazania są proste, bo problemy, które obejmują, nie są tak złożone, jak by niektórzy chcieli je namalować.

Może problem mają ci, którzy chcą problem zmyć, a jest on namalowany przez życie, a nie przez cierpiących ?

Nie. Problemem są ci, którzy usiłują się pozbyć cierpiących przez ich dobijanie, a nie szukanie sposobów na zmniejszenie ich cierpień.

Śr kwi 10, 2019 6:42 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Tak można ciągnąć w nieskończoność, ty nie masz racji bo to i to, ty nie masz racji bo to i to, ... i tak można napisać każdemu, co ślina na język przyniesie, choćby ktoś mówił prawdę, to i tak każda myśl to: nie masz racji, nie masz racji, bo ja ją mam. Szkoda gadać... A najlepsze jest to że każdy myśli że racja prawdziwa jest w jego posiadaniu, nawet jeśli ktoś kto wierzy w krasnoludki będzie mieć racje. Co tam bardziej prawdopodobne racje, ja mam rację i już... Do tego szczypta manipulacji, ad personam etc. i zaprzeczanie, wieczne zaprzeczanie i obrona swojego ego, swoich racji.

Śr kwi 10, 2019 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dostałeś pytania o konkretne rzeczy, więc dlaczego teraz od nich uciekasz? Dla mnie jest to jak przyznanie, że powtarzasz cudze tezy, o których nie masz większego pojęcia. :D

Śr kwi 10, 2019 12:44 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Dostałeś pytania o konkretne rzeczy, więc dlaczego teraz od nich uciekasz? Dla mnie jest to jak przyznanie, że powtarzasz cudze tezy, o których nie masz większego pojęcia. :D

Tę "dyskusję" można ciągnąć w nieskończoność, używacie masę chwytów erystycznych, aż nie dobrze się robi wymieniając myśli z wami. "Dla mnie jest to jak przyznanie, że powtarzasz cudze tezy, o których nie masz większego pojęcia." Co ty człowieku wypisujesz za brednie, u ciebie widzę skrajny narcyzm, nie dasz nigdy za wygraną nawet jeśli przegrywasz... Widać to nie tylko po bredniach które próbujesz ludziom wmówić, ale po liczbie postów, ewidentnie się nudzisz, jesteś samotny, ciągniesz "dyskusje" bez żadnego celu. Do tego przypisał bym ci na diagnozie cechy psychopatyczne za trollowanie. Żegnam bez odbioru.

Śr kwi 10, 2019 12:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona