Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 07, 2020 12:16 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona
 Dlaczego jestem ateistą ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego jestem ateistą ?
mociek3212 napisał(a):
Zwalasz winę na: grzech, szatan, gdy jest to oparte na wierze w dodatku bardzo niepewnej.

Założyłeś temat pt. "Dlaczego jestem ateistą?". Dlatego też zakładam, że skoro wspominasz o problemie zła na świecie, to stanowi on dla ciebie argument przeciwko istnieniu Boga. Wobec czego postanowiłam się do tego odnieść w ten sposób.
mociek3212 napisał(a):
I znowu "nie poznałam księdza, który odrzucał z powodu wyglądu", tak więc to musi być prawda bo ty miałaś takie doświadczenia ?

Wiem, że są księża, którzy są zdecydowanie dalecy od tego, jacy powinni być. Ale poznanie takich, którzy są dobrymi kapłanami, nie jest bardzo trudne moim zdaniem.
mociek3212 napisał(a):
Czy kiedykolwiek weszłaś w skórę kogoś innego i współodczuwałaś, zbierałaś z nim doświadczenia ?

Odnośnie jakiej sytuacji?
mociek3212 napisał(a):
Miernik piękna jest taki sam u każdej kobiety

Jako kobieta nie zgadzam się z tym. :)
mociek3212 napisał(a):
każdy z nas jest podatny na błędy poznawcze

I dlatego dobrze, że w dyskusji możemy je odsłaniać. ;)
mociek3212 napisał(a):
Jeszcze większą głupotą/błędem poznawczym jest mówienie: "to wina szatana", gdy jest on jedynie fantazją, wierzeniem, czymś bardzo niepewnym.

Dla Ciebie może być fantazją, czymś niepewnym. Dla mnie wierzącej w realnego i żywego Boga to jest logiczne.
mociek3212 napisał(a):
"Poza tym, jak jest ładny, ale totalnie nieodpowiedzialny i egoistyczny" tym zdaniem potwierdziłaś że liczy się ładny wygląd

Nie. W sensie ładny wygląd może mieć znaczenie tylko jeżeli kogoś nie znamy albo nie liczy się dla nas charakter.
mociek3212 napisał(a):
we wcześniejszym próbujesz manipulować przytaczając jakiś magiczny miernik piękna (nauka się kłania, mit legł w gruzach, brzydki dla każdej kobiety będzie brzydki).

Ej, ale nie mów do mnie tak, jakbyś mnie traktował jako kogoś niedouczonego. Nie zapoznałam się jeszcze z linkami, które tu podrzucałeś, brakuje mi trochę czasu.
Poza tym, jak to mówią, miłość jest ślepa, jak się zakocha w niezbyt urodziwym, to jednak chociaż czysto fizycznie może nadal nie będzie dla niej bardzo przystojny, to jednak patrząc przez pryzmat swojej miłości piękno w nim dla niej będzie, tylko niewidzialne.
mociek3212 napisał(a):
I znowu by zmanipulować

Czemu od razu mi przypisujesz złe intencje?
mociek3212 napisał(a):
Nie jest i nigdy nie będzie bo nie jest to naturalne, tak samo brzydota nie jest dla ludzi atrakcyjna -> i takie są wnioski z obserwacji świata, ty próbujesz wmówić że wcale nie, że transeksualizm jest w porządku dla większości.

Błędnie odczytujesz moje intencje. Nie chodzi mi o to, by udowadniać, że wszyscy są jacyś, tylko, że istnieje mniejszość, o której też należy pamiętać i świat nie w każdym zakątku jest taki zły. :)
mociek3212 napisał(a):
"Chrześcijaństwo i zgoda na niewolnictwo? Pomyłka, mocium panie. ;) " Pomijam fakt że nie pisałem o chrześcijanach tylko o ludziach

Wybacz pomyłkę - biorąc pod uwagę, że jesteśmy w temacie "Dlaczego jestem ateistą?" w dziale "Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie" jednak cały czas szukam powiązań z religią. ;)
mociek3212 napisał(a):
ale oczywiście że tak, chrześcijanie mają lub mieli większość, ba chrześcijaństwo jeszcze nie dawno decydowało o wszystkim, a jakoś niewolnictwo było, panowie z ogromną ilością m2 ziemi, złota byli i się na to godzono. Mówić to każdy może, prawdziwe intencje są w działaniu lub braku działania, to jest ważniejsze niż nieskończona ilość słów.

No cóż, to już kwestia tego, że wiara u niektórych jest tylko teoretyczna.
mociek3212 napisał(a):
"Brzmi jak dobry materiał na teorię spiskową. ;) " Wszystko co niezgodne z twoją wizją świata jest teorią spiskową ? Co z tego że porównanie jest na miejscu bo odnosi się do tego świata, i nie jest wytworem wyobraźni.

Nie, dla mnie materiałem na teorię spiskową jest to, żeby w Biblii doszukiwać się jakiś genetyczno - biologicznych powiązań, które prowadzą do dziwnych interpretacji.

Śr kwi 10, 2019 1:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
mociek3212 napisał(a):
Tę "dyskusję" można ciągnąć w nieskończoność, używacie masę chwytów erystycznych, aż nie dobrze się robi wymieniając myśli z wami.
Serio, wrzucasz listę "rzeczy przez które jestem ateistą" na katolickie forum i dziwisz się, że ludzie dyskutują i pokazują Ci, że te powody nie są ani szczególnie logiczne ani rozsądne. Spodziewałeś się, że wszyscy zamilkną przerażeni po Twoim mocarnym ataku na podstawy naszej wiary? ;)

Śr kwi 10, 2019 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pomijam bzdety, zajmę się tym, co się odnosi do tego, co napisałem:
mociek3212 napisał(a):
"Dla mnie jest to jak przyznanie, że powtarzasz cudze tezy, o których nie masz większego pojęcia." Co ty człowieku wypisujesz za brednie (...)

To jest logiczny wniosek wynikając z faktu, że zamiast odpowiedzieć na posta i wskazać to, o co prosiłem, tudzież odpowiedzieć na moje wypowiedzi, zacząłeś tworzyć manifest dlaczego nie będziesz kontynuował rozmowy. To zaś, jak zauważyłem w różnych dyskusjach, najczęściej jest spowodowane brakiem argumentów lub dowodów potwierdzających tezy osoby, która taki manifest tworzy. :D

Śr kwi 10, 2019 1:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Przestraszył się, że jego wiara zostanie zachwiana ;-)

Śr kwi 10, 2019 1:14 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nie, moja wiara nie zostanie zachwiana, ja po prostu skończyłem dyskusję :)

"Dla mnie jest to jak przyznanie, że powtarzasz cudze tezy, o których nie masz większego pojęcia." Co ty człowieku wypisujesz za brednie (...)

To jest logiczny wniosek wynikając z faktu, że zamiast odpowiedzieć na posta i wskazać to, o co prosiłem, tudzież odpowiedzieć na moje wypowiedzi, zacząłeś tworzyć manifest dlaczego nie będziesz kontynuował rozmowy. To zaś, jak zauważyłem w różnych dyskusjach, najczęściej jest spowodowane brakiem argumentów lub dowodów potwierdzających tezy osoby, która taki manifest tworzy. :D

i vice versa, normalną dyskusję bez emocji to ja toczę z ludźmi których znam, tu jest wylewanie jadu, a mój się wylał dopiero pod koniec, polecam przeanalizować swoje i innych posty, taka "kulturalna" agresja, a emocje psuje.

Ostatnio edytowano Śr kwi 10, 2019 1:42 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Śr kwi 10, 2019 1:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wszelkie fora to "toksyczne odpady umysłów". Sam nawet się sobie dziwię, że wchodzę w te bagna. Ale jestem trochę masochistą. Zobaczysz, że jak cię to wciągnie, to nie będziesz mógł bez tego żyć.

Śr kwi 10, 2019 1:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A Ty się już przypadkiem nie żegnałeś/aś z nami czule? ;-)

Śr kwi 10, 2019 2:01 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Wszelkie fora to "toksyczne odpady umysłów". Sam nawet się sobie dziwię, że wchodzę w te bagna. Ale jestem trochę masochistą. Zobaczysz, że jak cię to wciągnie, to nie będziesz mógł bez tego żyć.

To i tak nic w porównaniu z turkami, ich toksyczność przerasta wszystko inne.

Ja wolę w tym nie uczestniczyć bo czasem na taki atak grupowy człowiek może różnie zareagować, słowo za dużo i pozew sądowy, no może za powiedzenie jesteś samotny, masz cechy narcystyczne nie będą ścigać ale kto wie co może się w emocjach wymsknąć.

Wolę wyjść na słońce i być w dobrych emocjach, niż użerać się z katolikami na pokaz.

Śr kwi 10, 2019 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To po co obaj siedzicie na tym forum?

Śr kwi 10, 2019 2:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@mociek3212 - jesli chcesz porozmawiać o np. Koperniku, Galileuszu czy Giordano Bruno, to zapraszam do tego co napisalem tutaj http://analizy.biz/marek1962/heliocentryzm.pdf
Ale, jak rozumiem, jest to sprawa poboczna.

Czytając sceptyków w tym wątku mam wrażenie, że Wasze wypowiedzi w zasadzie nie mają ateizmu jako głównego tematu (wbrew pozorom). Sprawiają one wrażenie, jakbyście mieli w pierwszym rzędzie żal do tego, jaki ten świat jest.
Czy się mylę?

Śr kwi 10, 2019 2:11 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja to nie mogę się wam katolikom nadziwić. Widzicie co się dzieje w świecie, nie jesteście chyba ślepi. I z uporem maniaka twierdzicie, że stworzył to wszystko "dobry Bóg".

Śr kwi 10, 2019 2:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ależ nie wszystko. Zło, które tutaj się dzieje, nie jest dziełem Boga. Jest dziełem ludzi.

Śr kwi 10, 2019 2:57 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Ja to nie mogę się wam katolikom nadziwić. Widzicie co się dzieje w świecie, nie jesteście chyba ślepi. I z uporem maniaka twierdzicie, że stworzył to wszystko "dobry Bóg".

Zrozum, że gdyby było tak jak chcesz, to nie byłaby Ziemia tylko Niebo :)

To jak jest, nie jest winą Boga tylko człowieka. Człowiek ma wolną wolę. Sam tak wybrał i wziął owoc. Był zakaz. Wystarczyło przestrzegać zasad. Nie zrobisz tego - będzie dobrze jak do tej pory. Zrobisz to - będzie źle.

Śr kwi 10, 2019 3:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja jestem ateistą, bo to naturalne.
Podobnie jestem akrasnoludkistą.
Wy też?

Śr kwi 10, 2019 3:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja nie jestem ateistą, ponieważ:
- wierzę w Ostateczną Sprawiedliwość
- straciłem dużo bliskich mi osób i nie chcę wierzyć w to, że już ich więcej nie spotkam
- nie może być tak, że chłopaki w Katyniu dostali kulkę w głowę i na tym zakończyło się ich życie
- podobno człowiek przestaje być ateistą po śmierci własnej matki
- życie dzieci na Wołyniu nie mogło zakończyć się z językiem przebitym gwoździem do stołu
- nie chodzi w tym wszystkim o katolicyzm, bo wiara w Boga nie musi wiązać się z religią (religie są tylko ludzkimi usiłowaniami wyjaśnienia Boga)
- nie chcę wykluczać istnienia Boga, bo nie wiem czy istnieje czy nie - po prostu wierzę
- rozsądniejszy od ateizmu jest agnostycyzm, który nie wyklucza istnienia Boga (agnostyk nie wyklucza Jego istnienia i uważa, że człowiek nigdy nie udowodni tego, czy Bóg istnieje czy też nie; udowodnienie istnienia Boga sprawiłoby, że przestałaby istnieć wiara w Niego)
- agnostyk uczciwie odpowie, że nie wie czy Bóg istnieje i nie zastanawia się nad tym, czy w Niego wierzyć czy nie (agnostyk nie wie czy wierzy w Boga, bo nie obchodzi go to zagadnienie i nie zastanawia się nad tym).

Śr kwi 10, 2019 4:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 442 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona