Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lip 12, 2020 6:14 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
sachol napisał(a):
Andy72 napisał(a):
sachol napisał(a):
"Swoja droga rachunki zaskakują: zarażonych jest mniej niż 0.3 procenta mieszkańców Europy, ale przerażonych jest już prawie 100 procent. Więc albo władze wiedzą coś czego nam nie mówia, albo chodzi o sparaliżowanie woli obywateli. Boimy się niewidzialnego potwora" - W. Gadowski

0.3 procenta to wbrew pozorom ... bardzo dużo.
Ile by Cię "zadowalało"? 20-30% ?
Ale 20-30% to tyle ile zginęło w ciągu II wojny światowej.
A wojna trwała 6 lat, a nie 6 dni.

A wiesz ile ludzi dziennie umiera? Co chwilę ktoś umiera. Kolejny panikaż nam sie wylonił

Powiedz to ludziom w Lombardii, gdzie brakuje już trumien, krematoria już nie nadążają ze spalaniem zwłok. Jakoś przed epidemią nie mieli problemu z pochówkami.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-transport-grozy-w-bergamo-krematoria-nie-nadazaja-z-praca-tr,nId,4390777

Dla sachol, to "normalna" sytuacja, a wszyscy, którzy uważają, że jednak to jest powód do trwogi nazywa panikarzami, co prawda pisanymi przez "ż".

Pt mar 20, 2020 9:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Powiedz to ludziom w Lombardii, gdzie brakuje już trumien, krematoria już nie nadążają ze spalaniem zwłok. Jakoś przed epidemią nie mieli problemu z pochówkami.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-transport-grozy-w-bergamo-krematoria-nie-nadazaja-z-praca-tr,nId,4390777

Dla sachol, to "normalna" sytuacja, a wszyscy, którzy uważają, że jednak to jest powód do trwogi nazywa panikarzami, co prawda pisanymi przez "ż".

I mimo to mieszkancy Lombardii przejmuja sie mniej niz stefan. Bo wg danych 40 procent mieszkanców Lombardii nie trzyma kwarantanny.

Pt mar 20, 2020 9:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
sachol napisał(a):
"Swoja droga rachunki zaskakują: zarażonych jest mniej niż 0.3 procenta mieszkańców Europy, ale przerażonych jest już prawie 100 procent. Więc albo władze wiedzą coś czego nam nie mówia, albo chodzi o sparaliżowanie woli obywateli. Boimy się niewidzialnego potwora" - W. Gadowski

A może chodzi o odpowiedzialność stadną, czego żaden liberał nie zrozumie, bo liberał jest przerażony tylko wtedy, jak sam będzie zagrożony albo ktoś z jego bliskich. Dlatego liberałów - jako jednostki aspołeczne - należałoby wywieźć na jakąś osobną wyspę, gdzie nikt nie będzie paralizował ich nieokiełznanej woli.

A kto jest niby tym liberałem w moim cytacie?

Pt mar 20, 2020 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Gadowski i reszta wolnościowych chojraków, którzy wpisują się w narrację "Prawdziwa mężczyzna wirusa sie nie boi"

Pt mar 20, 2020 10:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
towarzyski.pelikan napisał(a):
sachol napisał(a):

Gadowski i reszta wolnościowych chojraków, którzy wpisują się w narrację "Prawdziwa mężczyzna wirusa sie nie boi"

Gadowski liberalem? Jesteś śmieszny.
Pozatym jedno z drugim nie jest w zaden sposob powiazane.

Pt mar 20, 2020 10:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Jesteś śmieszny.
Pozatym jedno z drugim nie jest w zaden sposob powiazane.

Sam jesteś śmieszny.

Co nie jest z czym w żaden sposób powiązane?

Pt mar 20, 2020 10:38 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Cytuj:

I mimo to mieszkancy Lombardii przejmuja sie mniej niz stefan. Bo wg danych 40 procent mieszkanców Lombardii nie trzyma kwarantanny.

Bo słuchają takich jak Ty.

https://niezalezna.pl/317568-lekarze-z-wloch-wysylaja-ostrzezenie-do-calego-swiata-wstrzasajaca-relacja-ze-szpitala
Cytuj:
Lekarze otwarcie przyznają, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli i ostrzegają inne kraje, szczególnie Wielką Brytanię, że skutki koronawirusa dotkliwie poznają także wszyscy ci ludzie, którzy wciąż uparcie przekonują, że jest to „tylko grypa”.

Pt mar 20, 2020 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
A wiesz ile ludzi dziennie umiera? Co chwilę ktoś umiera. Kolejny panikaż nam sie wylonił

W takim razie na całym świecie nich ludzie chodzą gdzie chcą i jak chcą, zarażając się wzajemnie, niech nie będzie żadnej prewencji i będzie o wiele gorsza sytuacja niż we Włoszech. Państwa i służby nie wyrobią z liczbą chorych / zmarłych, będzie się chyba ludzi zasypywać w zbiorowych mogiłach wykopanych gdzieś na hałdach. A całe społeczeństwo stanie bo niemal każdy będzie chorował.

Nikt nie będzie nawet miał gdzie i jak kupić żywności. Wszystko padnie. Głód i niedostatek zajrzy w oczy. Zimno, odcięcie od świata i wygód / komfortowych warunków życia. Brak lekarstw dla chorych przewlekle i nie tylko przewlekle. Apteki pozamykane. Kochani - uruchamiamy wyobraźnię. To jest pandemia.

Ciągle a bo to taki mały procent i mały procent. Gdyby niczego nie zastosowano to byłby wielki procent. Czyli ma zaistnieć taka właśnie sytuacja?

Oczywistym jest że ludzie każdej doby umierają z różnych przyczyn i że każdy musi kiedyś odejść z tego świata a to odejście będzie miało swoją konkretną przyczynę. Ale mamy ogłoszoną pandemię.

I naprawdę ma nie obchodzić nikogo jego własne zdrowie lub zdrowie bliskich i innych, bo przecież trzeba wyjść z założenia że i tak ludzie umierają a umrzeć trzeba? W takim razie jakie ma znaczenie 5 przykazanie? To w takim razie trzeba popierać aborcję bo przecież ludzie umierają milionami na świecie a te dzieci to po co ogólnie by przychodziły na ten świat wstrząsany nieszczęściami, złem, wojnami, epidemiami, cierpieniem...? Do czego prowadzi taki tok rozumowania? Gdzie tutaj jest szacunek dla ludzkiego życia?

Pt mar 20, 2020 11:33 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
equuleus
Co proponujesz? Tak jak Stefan krzyczeć w panice? Bo on nic innego nie robi.
Panika też nie jest zdrowa dla społeczeństwa - o wiele gorsza niż ta cała pandemia. Ja się nie dowiedziałem od Stefana, na ile miesięcy zabunkrował zapasy, bo z pewnością ten wirus nie zniknie za tydzień, ani dwa. Co zrobi prawy katolik, jak mu się jedzenie zepsuje? Wyrzuci do kosza? Jak zapasy się skończą - wyjdzie do sklepu? Przecież tam śmierć czeka. Zamówi przez internet? Kto mu go dowiezie? Człowiek który może być zakażony i rozsiewający wirusy? Czy pójdzie do paczkomatu, gdzie skrzynki nie muszą być odkażone, poza tym zawsze może spotkać zarażonego człowieka przy skrzynce obok?
To są oczywiste absurdy, ale do tego dąży myślenie Stefana. To się nazywa paranoja.

Pt mar 20, 2020 11:56 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
equuleus
Co proponujesz? Tak jak Stefan krzyczeć w panice? Bo on nic innego nie robi.
Panika też nie jest zdrowa dla społeczeństwa - o wiele gorsza niż ta cała pandemia. Ja się nie dowiedziałem od Stefana, na ile miesięcy zabunkrował zapasy, bo z pewnością ten wirus nie zniknie za tydzień, ani dwa. Co zrobi prawy katolik, jak mu się jedzenie zepsuje? Wyrzuci do kosza? Jak zapasy się skończą - wyjdzie do sklepu? Przecież tam śmierć czeka. Zamówi przez internet? Kto mu go dowiezie? Człowiek który może być zakażony i rozsiewający wirusy? Czy pójdzie do paczkomatu, gdzie skrzynki nie muszą być odkażone, poza tym zawsze może spotkać zarażonego człowieka przy skrzynce obok?
To są oczywiste absurdy, ale do tego dąży myślenie Stefana. To się nazywa paranoja.

Paranoja to Twoja postawa, egoistyczna, nieczuła na zagrożenie epidemiologiczne i możliwość zarażania innych.

Zapasy mam na około 2 miesięcy - produkty niepsujące się. Mogą czekać i rok.
Domówić mogę przez internet, kurier zostawi pod bramą bez osobistego kontaktu.
Jeśli nie będzie na ulicach takich Peterow roznoszących zarazę to przetrwamy okres pandemii i zminimalizujemy jej skutki.

Jak będziemy mieli tak myślących jak PeterW, to będziemy mieli Lombardię i stosy trumien.

Pt mar 20, 2020 12:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wlasnie umarla 27 latka z podkarpacia.

Pt mar 20, 2020 12:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Z tego co czytałem to kobieta była w stanie ciężkim. Chyba po porodzie została zarażona. Wiadomo ze ciąża i poród mocno osłabiają organizm.

Pt mar 20, 2020 12:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Z tego co czytałem to kobieta była w stanie ciężkim. Chyba po porodzie została zarażona. Wiadomo ze ciąża i poród mocno osłabiają organizm.

Tak, a takich kobiet co codziennie rodzą i mają cesarki jest całe mnóstwo. I z przyczyn biologicznych nie są to staruszki po 70. To tak na marginesie.

Pt mar 20, 2020 1:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tempo przyrostu chorych i zmarłych w Hiszpanii jest niesamowite +33% dziennie, mają już 20.000 chorych - połowę tego co Włochy, które przyrastają w tempie +20% dziennie.
A jeszcze do zeszłego tygodnia nic nie robili, żadnej kwarantanny.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/spain/

Pt mar 20, 2020 1:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):

Paranoja to Twoja postawa, egoistyczna, nieczuła na zagrożenie epidemiologiczne i możliwość zarażania innych.

Zapasy mam na około 2 miesięcy - produkty niepsujące się. Mogą czekać i rok.

Żadnych gryzoni w pobliżu, żadnych moli itp?
Cytuj:
Domówić mogę przez internet, kurier zostawi pod bramą bez osobistego kontaktu.

Kurier za to ma dla jaśnie hrabiego narażać się. BRAWO! Ważne że Ty jesteś bezpieczny, inni niech się narażają dla Ciebie. BRAWO! Acha - Ten towar który zamówisz SAM SIĘ ZROBI??

Cytuj:
Jeśli nie będzie na ulicach takich Peterow roznoszących zarazę to przetrwamy okres pandemii i zminimalizujemy jej skutki.

Nie dociera do Ciebie ten prosty fakt, że ktoś MUSI pracować, byś Ty mógł przeszyty strachem wałkonić się? Taki kurier, magazynier który musi wydać towar dla hrabiego, wytwórca towaru, pracownicy elektrowni, gazowni itd. Stefan sobie myśli że wszystko wykona za niego Internet. Ile ty chłopie masz lat?

Cytuj:
Jak będziemy mieli tak myślących jak PeterW, to będziemy mieli Lombardię i stosy trumien.

Za to jak będziemy mieli takich Stefanów, to czeka nas anarchia, rewolucje i głód, prawdziwy głód.

Pt mar 20, 2020 1:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 455 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Następna strona