Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sty 23, 2021 1:08 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 110  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Moje obserwacje internetowe i wrażliwość na liczby dostrzegły, że podczas Triduum ogladalność tradycyjnej mszy to było 228 osób (na bieżąco przeleciałam, potem są odsłuchiwania a to nie to samo) wobec kilku tysięcy tych posoborowych. Takie to były rzędy wielkości. To są już inne czasy. Ludzie są przyzwyczajeni do innego tempa i nie skupią się. Kiedy rozmawia się z prawosławnymi, oni nie ukrywają że Boska Liturgia jest za długa dlatego w niej nie uczestniczą. Mamy prorozycję z Jasnej Góry, że są msze w tych dwóch rytach, można korzystać. Czas teraz taki, ze mozna się na spokojnie przyjrzeć wielu prorozycjom. może niektórzy wybiorą ryt po łacinie...i dobrze.
Dzielenie ludzi wygląda inaczej. To podaje Paweł i potem Jan. Już w pierwszym wieku rozpoczęto magię i obaj musieli to prostować. Jan nie umieścił nawet słów Konsekracji w opisie mszy, bo widzial jak tworzone przez niego Kościoły odchodzą od prawdy. Każdy chciał mieć swoją.

Bardzo sensownie wypowiadają się księża z Bractwa Piusa X o sprawach wiary. Nie czytam jednak w nich buty, że są bliżej nieba. Znają drogi dojścia i nie jest to chodzenie na mszę taką czy owaką. Ich sercu bliższa jest ta po łacinie i widzą tego racje historyczne. Nie masz jednak wiedzy antropologicznej, o naturze ludzkiej też, dlatego nie wiesz jak działa łaska. Nie rozumiesz formułek, nawet tych, którymi popisujesz się po łacinie. Nie przyjmiesz żadnej łaski sakramentalnej, jeśli natura nie jest przygotowana. Odwracasz to i wychodzi magia. Zamiast się na tym skupić, by czerpać garściami, przechwalasz się rytem mszy. Ja znam oba. Nie wrócę do łaciny, bo moja wrażliwość ceni sobie poprawną interpretację Pism, w oparciu o Tradycję. Na razie msze mają charakter pamiątki (trwania wydarzenia paschalnegi) i ofiary, obie. Nie pokuszę się o ktytykę księży Bractwa, bo ich homilie oceniałam jako ciekawe, te których wysłuchałam.
To moje widzenie, ale tylko przez swoją percepcję potrafię oceniać to i widzieć co mi służy. Urawniłowkę uważam jednak za szkodliwą. 153 ryby złowione na prośbę Jezusa to ryby, ale każda inna. :) Jedność w wielości.

Podzielić po okresie pandemii można jedynie na to co już napisałam; słomiana i oparta na skale wiara. Jedna z nich prowadzi do wzrostu, bo potrafi zagospodarowywać łaski i laska wowczas rzeczywiście wzmacnia naturę. Natura nie należy jednak do sfery duchowej jak to wyżej napisałeś. Są jednak jak naczynia połączone. Człowiek nie różnicuje często pogoni za okazją do mszy z cierpliwym oczekiwaniem.

Nic nie złowisz, nawet wówczas, gdy jesteś tak dobrym rybakiem jak Piotr. Mocne słowa i autoreklama. Dzisiejsza Ewangelia podaje, że trzeci kerygmat obfitował nie nowymi nawróceniami, odbił się o opór ludzki, ale to głoszący został obdarowany Mocą. Tylko pokora pozwala ten dar przyjąć. Pokora nie dzieli na swoich i innych, z głębi serca nie dzieli.

Nie chce mi się już więcej prostować. Może masz dobre intencje, ale to czysto ludzkie zachowania, światowe ubrane w oryginalne szaty. Napisałam ci też, że podążam za tobą a nie przed tobą i tego też nie zrozumiałeś i napisałeś coś czego się spodziewałam i dlatego tak właśnie uprzedziłam.

Pt kwi 17, 2020 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że raczej warcholska reakcja części tradsów wobec przełożonych pokazuje, iż w dużej części z nich (nie twierdzę, że u wszystkich) owe "umiłowanie" jest raczej sprawą emocjonalną, a nie duchową.

So kwi 18, 2020 12:03 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A emocje gnają, motywują do działania...i wychodzi głęboka duchowość. :)

So kwi 18, 2020 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
A emocje gnają, motywują do działania...i wychodzi głęboka duchowość. :)
Nic podobnego.
Oto encyklika tak uwielbiana przez tradsów (przyznam że sam ją lubię), tak uwielbianego przez tradsów papieża (którego też lubię ;) ): Panie i Panowie, Pascendi dominici gregis Piusa X:

"Wszelkie fantazje, odnoszące się do uczuć religijnych, nie obalą powszechnego głosu sumienia: otóż ten głos powszechny sumienia poucza nas, że wzruszenie oraz wszystko to, co zniewala duszę, nie pomaga lecz utrudnia badanie prawdy, a mamy tu na myśli bezwzględną prawdę; tamta czysto subiektywna, twór uczucia i czynu może posłużyć jako igraszka słów, ale na nic się nie przyda człowiekowi, który pragnie przede wszystkim wiedzieć, czy poza nim istnieje Bóg, w którego ręku spocznie kiedyś jego przeznaczenie.
By nadać uczuciu pewne podstawy, moderniści uciekają się do doświadczenia jako czynnika pomocniczego. Lecz cóż ono może tam wnieść nowego? Absolutnie nic, chyba to jedynie, że stanie się ono silniejszym a stąd w równym stosunku będzie silniejsze przekonanie o danej prawdzie.
Ale ani jedno ani drugie nie jest w stanie sprawić, aby uczucie przestało być uczuciem, by zmieniło swą naturę tak bardzo zwodniczą, jeśli nie jest kierowane rozumem; przeciwnie i jedno i drugie umacnia i wspomaga ową naturę, gdyż im silniejszym jest uczucie, tym bardziej ono jest uczuciem. Mając tu do czynienia z uczuciem religijnym i z owym doświadczeniem, zawartym w uczuciu, zdajecie sobie sprawę z tego dobrze, Czcigodni Bracia, jakiej tu potrzeba roztropności, właściwie jakiej nauki, która by przewodziła tej roztropności. Z pracy nad duszami znacie dobrze te, które zwykły iść za popędem uczucia; wiecie to również z dzieł ascetycznych, którymi tak pogardzają moderniści, a przecież owe dzieła ascetyczne wykazują zasoby wiedzy o wiele wyższej, niż ich wiedza oraz wyższą od nich subtelność obserwacji; to też wydaje nam się szaleństwem a przynajmniej wielką nieroztropnością podążać bez żadnego badania za tymi wewnętrznymi doświadczeniami, które tak wielką rolę odgrywają u modernistów."

So kwi 18, 2020 12:12 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Barney ja napisałam, że emocje są mylone z duchowością, którą widzę jako rozumną. O emocjach pisał Wespecjan próbując dzielić, ale był przekony, że to duchowość. Powiedz, że czytasz u kogoś emocje to cię poćwiartuje na żywca. On głęboko wierzący. Tyle, że emocje swoją drogą mają swe poczesne miejsce w człowieku. Wciąż niuanse.

So kwi 18, 2020 12:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Myślę, że raczej warcholska reakcja części tradsów wobec przełożonych pokazuje, iż w dużej części z nich (nie twierdzę, że u wszystkich) owe "umiłowanie" jest raczej sprawą emocjonalną, a nie duchową.

Odmienił Pan warcholstwo tutaj na forum chyba już przez wszystkie przypadki i czasy. Po co? By usprawiedliwić swoją absencję na mszach? A tymczasem Św Augustyn powiedział: "Nie patrz na to, żeś przymuszony, ale do czego jesteś przymuszony: do dobrego czy do złego."
Dzisiaj "cnotą" wg wielu hierarchów posoborowych i takowych wiernych (wiernych, ale czemu?) jest niechodzenie na msze, czyn normalnie obciążony grzechem śmiertelnym. I w imię czego? W imię posłuszeństwa i dobrostanu doczesnego?

Kiedyś w katolizyźmie posłuszeństwo służyło tylko do egzekwowania katolicyzmu na duchowieństwie i wiernych. Dzisiaj w kościele posoborowym posłuszeństwo służy najwyraźniej do tępienia katolicyzmu wśród duchownych i wiernych. I niestety nie jest to tylko spowodowane koronaświrusem, wirus jest tylko soczewką przyłożoną do istniejacego już problemu, bo nic nie bierze się w świecie tak nagle.

Tak jak zauważyłem (spiskowo ovzywiście) im bardziej posoborowy katolik, tym bardziej agresywny wobec swobody praktykowania swojej, własnej wiary. Jest to coś nieprawdopodobnego, ale to widać.

Czekam na biskupa, który wyjdzie i natychmiast odważnie powie: "Od dziś nieobecność na niedzielnej mszy w mojej diecezji podpada pod grzech śmiertelny".
Ale pewnie się tak doczekam, jak Pan Jockey doczeka się potępienia PiSu przez KEP za celowe podtrzymywanie prawa do zabiajania podejrzanych o chorobę dzieciaków.

So kwi 18, 2020 10:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
By usprawiedliwić swoją absencję na mszach?

Nikt nie musi usprawiedliwiać swojej nieobecności na Mszy Świętej w niedzielę czy uroczystości, bo każdy ma dyspensę od tego obowiązku.

Cytuj:
Czekam na biskupa, który wyjdzie i natychmiast odważnie powie: "Od dziś nieobecność na niedzielnej mszy w mojej diecezji podpada pod grzech śmiertelny".

Spokojnie. Każdy biskup tak zrobi cofając w/w dyspensę jak tylko znikną powody jej udzielenia. :)

So kwi 18, 2020 11:16 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A słuchając naszych specjalistów z Sanepidu to trochę to jeszcze potrwa. Chociaż cieszę się, że znoszą idiotyczny przepis że tylko 5 osób w Kościele.

So kwi 18, 2020 11:18 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Mamy już w ogłoszeniach podaną liczbę. W dzień powszedni to się załapię, w niedzielę zobaczymy. Kółko różańcowe jak się zwoła to zaanektuja kościół. Mamy cmentarz dookoła kościoła, więc jak utworzą komitet kolejkowy i oczekiwanie na mszę rozłożą razem z pielęgnacją mogił to nikt poza nimi nie wejdzie. Doświadczenie z organizacji kolejkowych im z pewnością pozostało. To ambitne kobiety. Z ciekawości pójdę i zbadam, czy to tylko teoria spiskowa czy mechanizm kolejkowy znów zadziała.

So kwi 18, 2020 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A co myślicie o tym?

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-przeglad-spekulanci-czempioni-i-giganci-kto-zarabia-na-pande,nId,4445506

So kwi 18, 2020 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Barney ja napisałam, że emocje są mylone z duchowością, którą widzę jako rozumną. O emocjach pisał Wespecjan próbując dzielić, ale był przekony, że to duchowość. Powiedz, że czytasz u kogoś emocje to cię poćwiartuje na żywca. On głęboko wierzący. Tyle, że emocje swoją drogą mają swe poczesne miejsce w człowieku. Wciąż niuanse.
100% zgody.
Wespecjan napisał(a):
Barney napisał(a):

Odmienił Pan warcholstwo tutaj na forum chyba już przez wszystkie przypadki i czasy. Po co?
Ponieważ jest to największe zagrożenie w czasie epidemii. A przy tym ujawnia niedojrzałość wielu.
Cytuj:
Dzisiaj "cnotą" wg wielu hierarchów posoborowych i takowych wiernych (wiernych, ale czemu?) jest niechodzenie na msze, czyn normalnie obciążony grzechem śmiertelnym. I w imię czego? W imię posłuszeństwa i dobrostanu doczesnego?
W imię V przykazania. Takie to trudne?
A niechodzenie na Mszę Świętą w niedzielę jest grzechem dlatego, że Kościół tak postanowił (przykazanie kościelne). I w gestii Kościoła leży zawieszenie tego obowiązku.

Zresztą, jest tak nawet poza epidemią. Skoro rzekomo obowiązek niedzielny jest ponad zdrowiem i życiem, to dlaczego akceptuje się (a nawet zaleca) gdy ktoś np. z gorączką pozostaje w niedzielę w domu?

Cytuj:
Kiedyś w katolizyźmie posłuszeństwo służyło tylko do egzekwowania katolicyzmu na duchowieństwie i wiernych.
I tak jest i dziś. Niestety dziś niektórzy wierni uzurpują sobie prawo do decydowania, jakie decyzje powinni podjąć przełożeni. To jest właśnie owo "warcholstwo".

Cytuj:
Tak jak zauważyłem (spiskowo ovzywiście) im bardziej posoborowy katolik, tym bardziej agresywny wobec swobody praktykowania swojej, własnej wiary. Jest to coś nieprawdopodobnego, ale to widać.Czekam na biskupa, który wyjdzie i natychmiast odważnie powie: "Od dziś nieobecność na niedzielnej mszy w mojej diecezji podpada pod grzech śmiertelny".
Czekasz Pan na biskupa - nieodpowiedzialnego idiotę? I to ma być owa "swoboda praktykowania wiary"?

So kwi 18, 2020 12:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Czekasz Pan na biskupa - nieodpowiedzialnego idiotę? I to ma być owa "swoboda praktykowania wiary"?

I tym można podsumować postawę wiernych i hierarchii napełnionych "duchem czasu": kiedyś kapłan głoszący Słowo i sprawujący Najświętszą Ofiarę pomimo represji i niekorzystnych warunków (np kraj misjonarski z wrogą władzą) był uznawany za wspaniałego katolika i świętego (jak Franciszek Ksawery) - a dziś to jest "nieodpowiedzialny idiota".

Obudźcie się ludzie, bo wyznajecie inną religię niż katolicyzm.

So kwi 18, 2020 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Błąd. Wyznajemy katolicyzm. Nie wyznajemy wespecjanizmu.

So kwi 18, 2020 12:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Błąd. Wyznajemy katolicyzm. Nie wyznajemy wespecjanizmu.

No wlaśnie widać was w katolickich świątyniach.

So kwi 18, 2020 12:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak:
Widać, że wyznajemy wiarę katolicką, bo w niej obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej jest przykazaniem kościelnym, od którego biskup może udzielić dyspensy.
W Twojej wierze, nazwanej roboczo wespecjanizmem, obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej jest dogmatem, od którego nikt ma mocy dyspensowania.

So kwi 18, 2020 12:58 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 110  Następna strona