Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 15, 2020 10:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 42  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Zaczęła krążyć plotka, że ze stanem zdrowia Kim Jong Un jest bardzo źle, że może nawet nie żyje, ale według nowej plotki Kim Jong Un ukrywa się przed koronawirusem.

Wt kwi 28, 2020 7:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/bK3cIoXccr8

Pn maja 04, 2020 9:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Dowodem na to, że dzisiejsza "pandemia" to histeria medialna jest to, że ludzie nie chodzą do kościoła. To znaczy, że się nie boją, bo wedle polskiego powiedzenia "Jak trwoga do do Boga".

Podczas prawdziwej epidemii, czyli hiszpanki, ludzie choć częściowo wykonywali swoje prace (np usługi fryzjerskie) w maskach,

Obrazek

to do kościoła chodzili tłumnie (bo było o co się modlić): Msza święta w katedrze w San Francisco podczas epidemii hiszpanki:

Obrazek

https://designyoutrust.com/2020/03/hist ... the-1910s/

N maja 10, 2020 8:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
No cóż. Mówimy o historii Kościoła a nie archeologii. W dzisiejszych czasach mamy szare strefy (fryzjerzy ją opanowali) i maszynki do golenia i strzyżenia, mamy też możliwości zastępczego uczestniczenia we mszach dla tych wszystkich, którzy się boją. Chcący mają drogę otwartą, w mszach codziennych uczestniczy kilkanaście osób. Tylko chcieć...
Dziś abp Ryś mówił o Wandzie Malczewskiej. W pamięci bratanka pozostała jako ta nosząca lekarstwa potrzebującym wieśniakom. Dziś mamy inne możliwości. Sami pojadą do apteki, kurier im przyniesie do domu lub mają leki za darmo. Teologia to nie archeologia a historia Kościoła przypomina nam o czynach Wandy Malczewskiej nie w kontekście jej działań, ale ogromnego serca; przez nią było widać Chrystusa a nie lekarstwa. Różne są sposoby formowania Człowieka. Ma mieć tylko tak samo otwarte na ludzi serce i umieć czasem poświęcić sumę, by z kimś się w domu pomodlić. Dziejsza homilia abp. Rysia o tym mówi.
Umiejętność życia w każdych okolicznościach a nie dostosowywania świata do swych wyobrażeń z myślą, że krzykiem zmieni się świat. Tu potrzeba Bożej Mocy. Tacy ludzie nie wystawiają siebie na proscenium. Fałszywa więc moneta.

N maja 10, 2020 9:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wybrane stwierdzenia z "Apelu" ( https://veritasliberabitvos.info/apel/ ) podpisanego przez kler, lekarzy, naukowców, medyków, autorów i innych ludzi na temat COVID-19 i sytuacji z tym związanej:

1) Pod pretekstem epidemii COVID-19 w wielu przypadkach zostały naruszone niezbywalne prawa obywateli przez ograniczanie w sposób nieproporcjonalny i nieuzasadniony ich podstawowej wolności, w tym również korzystania z wolności kultu, wypowiedzi i przemieszczania się.

2) Zdrowie publiczne nie powinno i nie może stać się usprawiedliwieniem dla deptania praw milionów osób na całym świecie.

3) Są niepokojącym preludium do powstania Rządu Światowego wymykającego się spod wszelkiej kontroli.

4) Wiele światowej sławy autorytetów z dziedziny nauki i medycyny potwierdza, że alarm podniesiony przez media w związku z COVID-19 nie wydaje się w pełni uzasadniony.

5) Kryminalizacja stosunków osobistych i społecznych winna być ponadto uważana za niedopuszczalną część planu tych, którzy promują izolację jednostek, aby łatwiej je kontrolować i nimi manipulować.

6) Walka z COVID-19, jakkolwiek poważna, nie może być pretekstem do tego, by wtórować niejasnym intencjom podmiotów ponadnarodowych, które mają w tym projekcie potężny interes handlowy i polityczny.

7) Kościół stanowczo domaga się swej autonomii w rządzeniu, w kulcie i w głoszeniu kazań.

8 ) Nie pozwólmy, aby pod pretekstem wirusa zostały wymazane wieki cywilizacji chrześcijańskiej, wprowadzając nienawistną technologiczną tyranię, w której ludzie bezimienni i bez twarzy mogą decydować o losach świata, sprowadzając nas do rzeczywistości wirtualnej. Jeśli to jest plan, do którego zamierzają nas skłonić możni tej ziemi.

Wt maja 12, 2020 4:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dawałem linka do tego stanowiska w Aktualnościach.

Warto dodać, że ten odzew został skrytykowany przez Episkopat Niemiec. I odpowiedź jednego z duchownych:

Cytuj:
Kardynał Müller odrzucił tę krytykę. "Zainteresowane kręgi kościelne wykorzystały ten dokument, by zbić na tym kapitał oburzenia przeciwko swoim rzekomym przeciwnikom" - powiedział hierarcha w wywiadzie dla katolickiej gazety "Die Tagespost". Jak dodał, "każdy nazywa teraz inaczej myślącego, zwolennikiem teorii spiskowych". 

Wt maja 12, 2020 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
Dawałem linka do tego stanowiska w Aktualnościach.

Warto dodać, że ten odzew został skrytykowany przez Episkopat Niemiec. I odpowiedź jednego z duchownych:

Cytuj:
Kardynał Müller odrzucił tę krytykę. "Zainteresowane kręgi kościelne wykorzystały ten dokument, by zbić na tym kapitał oburzenia przeciwko swoim rzekomym przeciwnikom" - powiedział hierarcha w wywiadzie dla katolickiej gazety "Die Tagespost". Jak dodał, "każdy nazywa teraz inaczej myślącego, zwolennikiem teorii spiskowych". 

Większość sygnatriuszy z kleru purpurowego tego Apelu to emeryci, ludzie pozbawieni stanowisk albo biskupi z "egzotycznych katolicko" krajów jak Kazachstan. Niestety, jak widać by jakiś biskup mógł odważnie coś powiedzieć, musi być już na jakiś "aucie".

Wt maja 12, 2020 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Po czasie można pokusić się o już bardzo mocną hipotezę, że wśród głów gdzie dominuje ateistyczne myślenie mamy wiarę w nadzwyczajną groźbę C-19, lęk i pokładanie nadziei w ludzkich obostrzeniach a tam gdzie dominuje ufność Bogu mamy sceptycyzm do rzeczywistej szkodliwosci C-19, niezgodę na zarządzenia władz i ich represje religijne.

To jest tak wyraźny widoczny podział, że aż zastanawiający i widać to wszędzie. Dotyczy to kleru, polityków, ludzi nauki, nawet artystów i celebrytów.

Wsród moich znajomych , rodziny (kuzynostwo, które mi powiedziało, że "ich córkę nudzą lekcje religii w szkole" zdejmuje maski dopiero w domu i ostatnio podnosiło obiekcje dlaczego władza popuszcza obostrzenia skoro na początku było mniej zakażeń dziennie a były większe zakazy"). Nawet wśród moich rodziców: ojciec niepraktykujący - boi się i popiera władzę z ich obostrzeniami, matka praktykująca - nie boi się i powątpiewa w narrację oficjalnej propagandy.

Dzisiaj by poznać kto jest w duszy ateistą lub agnostykiem, będę pytał: jak reagowałeś na medialne doniesienia o C-19? Popierałeś zakazy?

Śr maja 27, 2020 1:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fajna manipulacja. :D

Śr maja 27, 2020 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Fajna manipulacja. :D
Jak Pan reagował na medialne doniesienia o C-19? Popierałeś Pan zakazy?

Śr maja 27, 2020 2:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1. "Popierał Pan te zakazy" albo "popierałeś te zakazy".
2. Dla Ciebie to ja jestem "jego ekscelencja Yarpen Zirgin", więc jak jak do mnie piszesz, to masz się zwracać we właściwej formie. Pytanie ma brzmieć tak: "Popierał Pan, ekscelencjo, te zakazy?"
Jak je zadasz w odpowiedniej formie, to odpowiem.

Śr maja 27, 2020 2:29 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Po czasie to imć Wespecjan zapomniał o rzeczywistych, czy też nierzeczywistych implikacjach. O tym, że istnieje i przyczyna i skutek.
To jaki mamy stan tej epidemii (w miarę optymistyczny) to zasługa obostrzeń, czy też tak byłoby bez tych obostrzeń. Tak powinno brzmieć pytanie.

Śr maja 27, 2020 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
To jaki mamy stan tej epidemii (w miarę optymistyczny) to zasługa obostrzeń, czy też tak byłoby bez tych obostrzeń. Tak powinno brzmieć pytanie.
To inna sprawa. Ja się zastanawiam nad pewnymi odsłonami, które dokonały się w postawach ludzi.

Śr maja 27, 2020 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No jak Yarpen popieral zakazy to znaczy ze ateista jest i kropka.
Ja popieralem i uwazam ze nadal powinny dzialac gdy epidemia nie zanika.
Ale zdaje sobie sprawe ze gospodarka wymusi zniesienie zakazow i powrot do pracy wiekszosci ludzi w wieku produkcyjnym.
To co Wespecjan pokazujesz na starych fotografiach to przyczyna dlaczego wowczas ludzie umierali milionami a nie tysiacami i nikt nie mial watpliwosci ze epidemia naprawde istnieje.
Rozumiem ze chcesz bysmy wrocili do tej szczesliwej sytuacji, na szczescie nie od ciebie to zalezy.

Śr maja 27, 2020 3:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
To co Wespecjan pokazujesz na starych fotografiach to przyczyna dlaczego wowczas ludzie umierali milionami a nie tysiacami i nikt nie mial watpliwosci ze epidemia naprawde istnieje.
Umierali milionami, bo epidemia była realna a nie medialna jak dziś.

Śr maja 27, 2020 3:29 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 623 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 42  Następna strona