Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 29, 2020 1:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
A to jakimiś badaniami poparte?
Bo wirusy typu rota zakażają do kilku dni po ustaniu objawów

Cz wrz 03, 2020 12:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A to jakimiś badaniami poparte?
Bo wirusy typu rota zakażają do kilku dni po ustaniu objawów

Who już maju opublikowała wytyczne w ktorych okresliła że osoba która nie jest zakażona nawet wiele tygoni moze mieć dodatninwynik testu, dlatefo też skrócono okres kwarantanny.

Cz wrz 03, 2020 2:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Arwena napisał(a):
Powtórzę

Sąd I instancji wydał orzeczenie na podstawie przepisów prawa.
1

Sąd I instancji wskazał art. 135 k.w., który między innymi stwierdza, że można odmówić sprzedaży z uzasadnionej przyczyny. Czyli postąpił wbrew prawu, bo odmowa była uzasadniona.

Cytuj:
Są określone przepisami sytuacje kiedy sprzedawca może odmówić sprzedaży towaru.
2
Wobec tego poproszę o wskazanie stosownych przepisów prawa polskiego (akt prawny + artykuł), które wymieniają "uzasadnione przyczyny", o których mówi art. 135 k.w., zwalniające z odpowiedzialności karnej za odmowy sprzedaży towarów.

( numeracja moja)
Ad1.
To Twoja opinia. Sędzia miał inną i uznał, że odmowa była nie uzasadniona. Nie postąpił wbrew prawu, bo nigdzie w prawie, w przepisach nie ma , że można odmówić sprzedaży za brak maseczki. Sąd jest od interpretacji danego przepisu prawa nie Yarpen z forum katolika.

2.)
Już pisałam wcześniej , że nie ma prawdopodobnie jednego aktu sumujacego wszystkie takie sytuacje, co nie znaczy że ich nie ma. Np. Odmowa nieletnim alkoholu, czy osobom w stanie nietrzeźwym.

Mam wrażenie, że traktujesz Sąd jako instytucję automatycznie przyklepujaca dany przepis prawny. To tak nie działa przepisy , prawo jest niejednokrotnie tak skonstuowane, że możliwe są różne interpretacje. Ostatecznie o tym wyrokuje Sędzia. Nie moze tylko wykraczac poza przepis.

Cz wrz 03, 2020 2:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Miało być nie 'asymptotyczni' tylko 'asyptomatyczni'.

W każdym razie u nas na spotkaniu internetowym 'Return to School Family and Student Information Session' lekarz biorący w nim udział powiedział nam, że obecnie wiadomo, iż ludzie asymptomatyczni mogą zarażać. Nie sądzę, żeby tak twierdził bez podstaw, bo to zbyt poważna sprawa i konsekwencje zbyt duże, gdyby to nie była prawda.

Jak pani chce to niech mu pani wierzy. Dla mnie ci lekarze i "naukowcy" skompromitowali się wystarczająco pompowaniem tylu bzdur, by wsadzić sobie ich opinię do kosza.
Jeszcze w czerwcu Maria Van Kerkhove z WHO ogłosiła że osoby asymptomatyczne z pozytywnym testem mogą przenosić infekcje "bardzo rzadko". https://twitter.com/mvankerkhove/status ... -co-innego

No i komu wierzyć? Będę wierzył rzeczywistości, zdrowemu rozsądkowi i swojej wiedzy a to wszystko podpowiada mi że by zarazić trzeba posiadać w swoich wydzielinach odpowiednią dawkę wirusa. To tylko może się stać kiedy wirus odpowiednio namnoży się w naszych organizmach. Ale kiedy się to dzieje pojawiają się objawy, bo jeśli organizm nie zwalczy infekcji w zarodku, a dopuszcza masowe namnażania się virionów następują zmiany, które ujawniają się jako objawy.

I

Tutaj masz wyjaśnienie Van Kerkhove (ona nie dopowiedziała, że opierała się na małej liczbie badań i ich wyników nie należy uogólniać):
Cytuj:
Van Kerkhove acknowledged Tuesday that her use of the phrase “very rare” had been a miscommunication. She said she had based that phrasing on findings from a small number of studies that followed asymptomatic cases and tracked how many of their contacts became infected. She said she did not mean to imply that “asymptomatic transmission globally” was happening rarely, because that has not been determined yet.
Źródło: https://www.statnews.com/2020/06/09/who-comments-asymptomatic-spread-covid-19/

Rozumiem, że istnieją badanie modelowe, które wskazują na to, że musiało być zarażanie przez ludzi, którzy nie mieli symptomów, bo inaczej nie dałoby się wytłumaczyć wysokiego stopnia infekcji w niektórych środowiskach.

Cz wrz 03, 2020 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Ad1.
To Twoja opinia. Sędzia miał inną i uznał, że odmowa była nie uzasadniona.

Co pozostaje jego opinią, o której słuszności rozstrzygnie sąd II instancji, bo złożono apelację. :)

Cytuj:
Już pisałam wcześniej , że nie ma prawdopodobnie jednego aktu sumujacego wszystkie takie sytuacje, co nie znaczy że ich nie ma.

Czyli bazujesz na swoim przypuszczeniu, a nie faktach. Dziękuję za rozmowę. Wróć jak się zapoznasz z przepisami i będziesz w stanie wskazać akt prawny, który określa jakie są "uzasadnione przyczyny", o których jest mowa w art. 135 K.w.

Cz wrz 03, 2020 2:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Źródło: https://www.statnews.com/2020/06/09/who-comments-asymptomatic-spread-covid-19/

Rozumiem, że istnieją badanie modelowe, które wskazują na to, że musiało być zarażanie przez ludzi, którzy nie mieli symptomów, bo inaczej nie dałoby się wytłumaczyć wysokiego stopnia infekcji w niektórych środowiskach.
Ja uważam że każda grupa wiekowa czy społeczna jest w takim samym stopniu narażona na ekspozycję i zakażenia, bo wirus przenosi się w powietrzu, ale umierają prawie wyłącznie ludzie starsi bo i tak mieli umrzeć na swoje choroby a nie na "wirusa".

................
Byłem odwiedzić członka rodziny, który łyka propagandę a drugi członek rodziny nawet nie przyszedł bo posłyszł, że bywam w miejscu w którym kiedyś w TV powiedzieli że były 3 osoby z plusowym wynikiem testu.
Nie da się odwrócić tego jak PiS i media wyprali ludziom mózgi.

Jeden pan przytoczył hasło z wielosettysięcznych protestów w Berlinie z 29 sierpnia:
"Więcej ludzi od wirusa zgłupiało niż umarło".

Cz wrz 03, 2020 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
5 osób to nie zakaz.
To 6 mogła oficjalnie wejść?

Cz wrz 03, 2020 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nowy minister zdrowia w Polsce:

"Przed nami jest rzeczywiście trudny okres - powiedział minister zdrowia. Jak wyjaśnił, na jesieni pojawia się wiele infekcji. - Koronawirus i inne zachorowania jak np. grypa będą się na siebie nakładały. One są trudne do odróżnienia, bo objawy są podobne - zaznaczył. https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4709213

A to tabelka z końca artykułu:

Obrazek

Czy tu trzeba jakiegoś komentarza?
I jeszcze dołóżcie do tego amerykańskie dane, że tylko 6% ze zgonów z koronawirusem to zgony z powodu koronawirusa.

Cz wrz 03, 2020 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Ad1.
To Twoja opinia. Sędzia miał inną i uznał, że odmowa była nie uzasadniona.
1
Co pozostaje jego opinią, o której słuszności rozstrzygnie sąd II instancji, bo złożono apelację. :)

Cytuj:
Już pisałam wcześniej , że nie ma prawdopodobnie jednego aktu sumujacego wszystkie takie sytuacje, co nie znaczy że ich nie ma.
2.
Czyli bazujesz na swoim przypuszczeniu, a nie faktach. Dziękuję za rozmowę. Wróć jak się zapoznasz z przepisami i będziesz w stanie wskazać akt prawny, który określa jakie są "uzasadnione przyczyny", o których jest mowa w art. 135 K.w.

( numeracja moja)

Ad1.)

Nie Yarpenie to tak nie działa. Masz jakiś wypaczony obraz prawa, Sądów.
Sędzia jest niezawisły .Jego opinia, interpretacja danego przepisu, rozstrzygnięcie jest wiążąca. Apelacja czyli odwołanie się od wyroku nie następuje, bo mi się opinia Sędziego nie podoba ale muszą istnieć uzasadnione podstawy np. kwestia formalna, uchybienie procesowe, czy nie wzięcie pod uwagę jakiś okoliczności wazkich dla danej sprawy. Sąd II instacji rozpatruje daną sprawę pod tym kątem, a nie że opinia Sędziego mi się nie podoba.

Ad 2.
Nie jestem prawnikiem, by mieć wszystkie przepisy w glowie, zresztą i prawnicy nie mają ich w głowach.Sa kodeksy, i inne , w razie czego sięgają tam gdzie trzeba. W tej konkretnej sprawie ważnym jest, że nie ma przepisu , który upoważnia sprzedawcę do odmowy sprzedaży, bo klijent nie ma maseczki. To wystarczy. Sąd rozstrzyga czy jest to " uzasadniona przyczyna" .To konkretne orzeczenie Sądu stanowi, że nie jest. Jak Sąd II instancji oddali apelację sprawa się uprawomocni i doprawdy fochy Yarpena z katolik.pl na nic się zdadzą :wink:

Cz wrz 03, 2020 5:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Nie Yarpenie to tak nie działa. Masz jakiś wypaczony obraz prawa, Sądów. Sędzia jest niezawisły .Jego opinia, interpretacja danego przepisu, rozstrzygnięcie jest wiążąca. Apelacja czyli odwołanie się od wyroku nie następuje, bo mi się opinia Sędziego nie podoba ale muszą istnieć uzasadnione podstawy np. kwestia formalna, uchybienie procesowe, czy nie wzięcie pod uwagę jakiś okoliczności wazkich dla danej sprawy. Sąd II instacji rozpatruje daną sprawę pod tym kątem, a nie że opinia Sędziego mi się nie podoba.

I sędzia nie wziął ważnej okoliczności pod uwagę, co poskutkowało złożeniem stosownej apelacji od tego wyroku. :)

Cytuj:
Ad 2.
Nie jestem prawnikiem, by mieć wszystkie przepisy w glowie, zresztą i prawnicy nie mają ich w głowach. Sa kodeksy, i inne , w razie czego sięgają tam gdzie trzeba. W tej konkretnej sprawie (...)

W tej konkretnej sprawie wtrąciłaś się w rozmowę, która dotyczyła istnienia określonych zapisów w polskim prawie, stwierdzając de facto, że istnieją regulacje prawne, które określają "uzasadnione powody" wymienione w art. 135 K.w. Przyciśnięta przyznałaś, że nie znasz przepisów, więc racz się teraz wycofać z rozmowy, w której, jak się okazuje, nie posiadasz wymaganej wiedzy.

Cz wrz 03, 2020 5:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Jeden pan przytoczył hasło z wielosettysięcznych protestów w Berlinie z 29 sierpnia:
"Więcej ludzi od wirusa zgłupiało niż umarło".

Możliwe.

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10359690/ciezarna-kobiete-aresztowano-na-oczach-dzieci-za-post-na-facebooku.html

Cz wrz 03, 2020 5:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ta zbiorowa psychoza zaczyna się już tu i ówdzie przeradzać w zwyczajny totalitaryzm. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem walki o jakiś ważny społecznie powód (w tym przypadku tzw. "zdrowie publiczne"), ale to nic nowego - każdy totalitaryzm usprawiedliwia się na początku obroną jakiejś wartości.

Swoją drogą Australia chyba celuje w rolę prymusa w walce z wrażym wirusem. Wprowadzili tam wyjątkowy zamordyzm, a tymczasem do tej pory dorobili się jakichś 26 tys. przypadków i niecałych 700 zgonów. W kraju o populacji 25 mln :| Obłęd. Ciekawe czy to takie poletko doświadczalne na ile można sobie pozwolić zanim doprowadzi się ludzi do wybuchu.

Cz wrz 03, 2020 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Ta zbiorowa psychoza zaczyna się już tu i ówdzie przeradzać w zwyczajny totalitaryzm. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem walki o jakiś ważny społecznie powód (w tym przypadku tzw. "zdrowie publiczne"), ale to nic nowego - każdy totalitaryzm usprawiedliwia się na początku obroną jakiejś wartości.

Swoją drogą Australia chyba celuje w rolę prymusa w walce z wrażym wirusem. Wprowadzili tam wyjątkowy zamordyzm, a tymczasem do tej pory dorobili się jakichś 26 tys. przypadków i niecałych 700 zgonów. W kraju o populacji 25 mln :| Obłęd. Ciekawe czy to takie poletko doświadczalne na ile można sobie pozwolić zanim doprowadzi się ludzi do wybuchu.

Z ta Australią to mnie dziwi, sądziłem, że kraje anglosaskie będą bardziej ceniły wolności obywatelskie i swobodę ekonomiczną. A jednak nie, widać komunizm przeżarł tam niespostrzeżenie kulturę i mentalność od środka. I potrzeba było tylko odpowiednich warunków by to wyszło.

Cz wrz 03, 2020 7:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Nie Yarpenie to tak nie działa. Masz jakiś wypaczony obraz prawa, Sądów. Sędzia jest niezawisły .Jego opinia, interpretacja danego przepisu, rozstrzygnięcie jest wiążąca. Apelacja czyli odwołanie się od wyroku nie następuje, bo mi się opinia Sędziego nie podoba ale muszą istnieć uzasadnione podstawy np. kwestia formalna, uchybienie procesowe, czy nie wzięcie pod uwagę jakiś okoliczności wazkich dla danej sprawy. Sąd II instacji rozpatruje daną sprawę pod tym kątem, a nie że opinia Sędziego mi się nie podoba.
1.
I sędzia nie wziął ważnej okoliczności pod uwagę, co poskutkowało złożeniem stosownej apelacji od tego wyroku. :)

Cytuj:
Ad 2.
Nie jestem prawnikiem, by mieć wszystkie przepisy w glowie, zresztą i prawnicy nie mają ich w głowach. Sa kodeksy, i inne , w razie czego sięgają tam gdzie trzeba. W tej konkretnej sprawie (...)
2.
W tej konkretnej sprawie wtrąciłaś się w rozmowę, która dotyczyła istnienia określonych zapisów w polskim prawie, stwierdzając de facto, że istnieją regulacje prawne, które określają "uzasadnione powody" wymienione w art. 135 K.w. Przyciśnięta przyznałaś, że nie znasz przepisów, więc racz się teraz wycofać z rozmowy, w której, jak się okazuje, nie posiadasz wymaganej wiedzy.

(numeracja moja)

Ad1.
A skąd wiesz jaki był powód apelacji? Znasz wniosek , czy to Twoje przypuszczenie?
Jak przypuszczenie to taka kategoryczna wypowiedź jest mało przekonywujaca. A jak będzie się okaże.

Ad2.)

Nie wiedziałam, że jest zakaz włączania się do dysput innych użytkowników forum.Nie zamierzam nigdzie się wycofywać(tym bardziej, że domagasz się absurdalnych rzeczy nie mających wpływu na omawianą sprawę). To że prawdopodobnie nie ma takiego spisu w jednym akcie prawnym to coś zmienia?

Cz wrz 03, 2020 7:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Na temat koronawirusa powstało mnóstwo mitów, półprawd i kłamstw. Postanowił rozprawić się z nimi dr Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Na swoim profilu społecznościowym lekarz pisze wprost: COVID-19 to zwykła infekcja i jako taką należy ją traktować."

https://m.fronda.pl/a/dr-martyka-od-kor ... 49665.html

Cz wrz 03, 2020 10:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1375 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Następna strona