Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 29, 2020 10:42 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Następna strona
 Koronawirus - teorie spiskowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie kłam więc o "niewielkim stopniu", kiedy zanotowano prawie czterokrotnie mniej zachorowań.

Bardzo lubisz zarzucać innym kłamstwo. Nie potrafisz się powstrzymać co?
Przyznaję że nie zwróciłem uwagi na skalę jaka była na wykresie, moje niedopatrzenie, ale nie kłamstwo!

Ale nie odniosłeś się do czegoś o czym wspomniałem:

Od 16 do 22 września 2020 roku 54502 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań ba grypę w Polsce.
Przez tydzień grypa zaszalała bardziej niż groźny, śmiertelnie niebezpieczny koronawirus przez kilka miesięcy.
Jak wytłumaczysz ten fenomen?

So wrz 26, 2020 7:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Grypa jest najnormalniej sezonowa. Covid jak widać zaatakował w Polsce od lutego i trzyma do dzisiaj. Dzisiaj nawet wzmaga swoje działanie. Czego nie rozumiesz?
Jak w szpitalu na zakaźnym było kilku pacjentów np. 6 na 30 łóżek to zamykano oddział i wypisywano na drzwiach zakaz odwiedzin z powodu epidemii grypy. Dzisiaj na tych 30 łóżek mamy 30 zarażonych covid19. Oczywiście mamy ogłoszoną pandemię ale niektórzy to kwestionują. Nie widzisz różnicy?

A Yarpen złapał cię na powiedzmy manipulacji i zamiast powiedzieć ok pomyliłem się ty swoim zwyczajem upierasz się, że absolutnie miałeś rację. Już to przerabialiśmy w przypadku ślubu Kurskiego gdy nie miałeś absolutnie wiedzy ale w opierałeś się że czarne jest białe a białe czarne.

So wrz 26, 2020 7:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Nie kłam więc o "niewielkim stopniu", kiedy zanotowano prawie czterokrotnie mniej zachorowań.

Bardzo lubisz zarzucać innym kłamstwo. Nie potrafisz się powstrzymać co?
Przyznaję że nie zwróciłem uwagi na skalę jaka była na wykresie, moje niedopatrzenie, ale nie kłamstwo!

Wiesz, jeżeli ktoś się powołuje na jakieś źródło, to zakładam, że się z nim dokładnie zapoznał. Skoro tego nie zrobiłeś, to tym gorzej dla Ciebie, bo okazuje się, że chociaż nie dopuściłeś się świadomego przekazania nieprawdy, to nie szukałeś wiedzy, tylko potwierdzenia swoich tez z góry zakładając, że fakty są takie, jak to sobie wymyśliłeś.

Cytuj:
Ale nie odniosłeś się do czegoś o czym wspomniałem:

Przyganiał kocioł garnkowi, a sam nie odnosi się do tego, co inni napisali. Ot np.:
Inczuczuna napisał(a):
Początek wykresu, zawierający dane z nowego sezonu nie pokazuje już różnic.

Nie dziwne, skoro ludzie uznali, że zmniejszenie obostrzeń oznacza ich całkowite zniesienie i przestali się do nich stosować. Efekt widać też w zachorowaniach na COVID-19, które wystrzeliły w górę.

Aha...
Cytuj:
Od 16 do 22 września 2020 roku 54502 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań ba grypę w Polsce.
Przez tydzień grypa zaszalała bardziej niż groźny, śmiertelnie niebezpieczny koronawirus przez kilka miesięcy.
Jak wytłumaczysz ten fenomen?

Żaden fenomen i Jockey już wskazał wyjaśnienie - jest to samo co dla SARS-CoV-2. Zajmij się lepiej faktem, że w tym czasie odnotowano zero zgonów z powodu grypy, a COVID-19 zabił 89 osób. Skoro rzekomo nie ma epidemii COVID-19, to skąd tyle zgonów?

So wrz 26, 2020 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tylko przy jednym się upieram: wirus sars cov2 okazał się mniej zjadliwy niż początkowo zakładano.

So wrz 26, 2020 8:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To prawda. i według epidemiologów teraz będzie on mniej groźny (jeśli chodzi o szkody w organizmie) ale bardziej zaraźliwy.
Ale nic się nie zmieniło jak była pandemia tak jest pandemia

So wrz 26, 2020 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Znam osobę cierpiaca na OCD, ktotej koroawirusowa psychoza bardzo nasilila objawy, tak ze wspolzycie stalo sie dośc uciazliwe dla czlonków rodziny. Bo jak ma to nie nasilić choroby kiedy terapia takich osob polegala na tym ze tlumaczylo sie ze nie trzeba stale myć rak i dezynfekowac wszystkiego i osoba miala eliminować np kompulsywne mycie rak i skracać a teraz sie nagle mowi zeby odwrotnie to czynic.

Dodam ze ocd moze prowadzić do m.in depresji.
Na OCD cierpi okolo 2 procent ludzi.

Pn wrz 28, 2020 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A jaki jest tego związek z tematem?

Pn wrz 28, 2020 2:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Znam osobę cierpiaca na OCD, ktotej koroawirusowa psychoza bardzo nasilila objawy, tak ze wspolzycie stalo sie dośc uciazliwe dla czlonków rodziny. Bo jak ma to nie nasilić choroby kiedy terapia takich osob polegala na tym ze tlumaczylo sie ze nie trzeba stale myć rak i dezynfekowac wszystkiego i osoba miala eliminować np kompulsywne mycie rak i skracać a teraz sie nagle mowi zeby odwrotnie to czynic.

A wiele osób cierpi na różne manie prześladowcze i...
A my rozmawiamy o COVID 19 i tym, że są osoby które lekceważą ten fakt. A ilość osób pod respiratorami z powodu COVID 19 rośnie. Ciekawi mnie kiedy dojdzie do stanu czy respirator temu co przyszedł z COVID 19 czy temu po operacji?

Tak więc sachol trzymaj się tematu a tematem jest teorie spiskowe wokół COVID 19 i wirus SARS CoV 2.

Pn wrz 28, 2020 2:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):

A wiele osób cierpi na różne manie prześladowcze i...
A my rozmawiamy o COVID 19 i tym, że są osoby które lekceważą ten fakt. A ilość osób pod respiratorami z powodu COVID 19 rośnie. Ciekawi mnie kiedy dojdzie do stanu czy respirator temu co przyszedł z COVID 19 czy temu po operacji?

Tak więc sachol trzymaj się tematu a tematem jest teorie spiskowe wokół COVID 19 i wirus SARS CoV 2.

Trzymam sie tematu. Bo pandemia covid znaczaco wplynela na jakosc zycia tych osob poczytaj troche o OCD jaka to ciezka choroba. Ale Ty widać nie umiesz patrzec szerzej.. i na to ze np w Polsce dziennie umiera 1200 osob. Czy smierc ofiar wypadkow, czy na inne choroby w ogole Ci obchodzi a moze samobojcow bo locdown zniszczyl ich psychicznie i finansowo bo wydaje mi się ze nie. Ludzie maja tendcje do skrajnosci bo albo twierdza ze wirus nie istnieje albo wszedzie go widza jak Ty, kompletnie nie patrzacna inne problemy ludzkie. A tu trzeba wyposrodkować.
A do takiego stanu nie dojdzie ze trzeba wybierac. Ulegles medialnej propagandzie. Sam MZ mowil ze wiekszosc przechodzi łagodnie a nieliczny odsetek to krytyczny stan wymagajacy respiratora.

Pn wrz 28, 2020 2:45 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cóż nie mogę zajmować się przypadkami od psychiatrii bo nie jestem psychiatra. Osoba chora psychicznie nie zagraża mojej rodzinie. Natomiast taki jeden czy drugi nie noszący maseczki i nie przestrzegający higieny oraz dystansu jak najbardziej mi zagraża. Więcej doprowadza do przypadków gdzie pielęgniarki i lekarze będą musieli rzucać moneta kogo ratować.

Co do różnych samobójców to cóż można powiedzieć powinni się leczyć. Jak się nie leczą u psychiatry to co można poradzić. To samo dotyczy tych którzy podobno przez lockdown popełnili. Nie co najwyżej to przyspieszyło lub stworzyło warunki na rozwój tej choroby. Depresje się leczy. Ciężka choroba ale jak nie lockdown to coś innego by się u nich wydarzyło i by nie unieśli czegoś. Nie ma to wpływu na covid i pandemie. Której podobno nie ma tak coś kiedyś pisałaś.

Czy mamy jakis wpływ na ofiary wypadków? No nie mamy, tak samo na rakowe historie. Nie można zamknąć wszystkich fast foodow itp. Tak samo jak nie możemy zmusić antyszczepionkowcow żeby się szczepili i nie narażali tych niezaszczepionych z powodów zdrowotnych na ryzyko zachorowania. Co do wypadków to jedyne co mogę zrobić to jeździć przepisowo a jak widzę kierowcę z grupy ryzyka to informować drogówkę. Można tez zakupić videorejestrator i nagrywać jazdę a jak widzimy debili to wysyłać filmiki na komendę.

Wracając do innych chorób to jeśli one nie są zakaźne to nie bardzo mam wpływ. Jak ktoś jie uważa na siebie i prowadzi osiadły tryb życia zamiast ćwiczyć i zajada w śmieciowym żarciu to sorki ale co można zrobić?
Złe się stało ze onkologia stanęła.

Pn wrz 28, 2020 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Inczuczuna napisał(a):
Tylko przy jednym się upieram: wirus sars cov2 okazał się mniej zjadliwy niż początkowo zakładano.

Mysle z wirus stale ewoluuje. Jego zadaniem jest przeciez zycie i rozmnazanie sie, a z kazdym umierajacym pacjentem umiera tez wirus w jego organizmie.
Tak wiec ciezki przebieg choroby zakonczony smiercia nosiciela nie jest korzystny dla wirusa.

Pn wrz 28, 2020 5:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reportaż TV Trwam: "Fałszywa pandemia"

https://www.youtube.com/watch?v=jCQB4gfVvQE

Śr wrz 30, 2020 4:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moze jednak nie falszywa?
https://www.wprost.pl/kraj/10371146/rap ... orami.html
https://www.wprost.pl/prime-time/103713 ... wazny.html
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4761553

Śr wrz 30, 2020 5:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Moze jednak nie falszywa?

Morze jest głębokie i szerokie, a w nim pływa ryba co się zwie "chyba" :cfaniak: jakoś tak to szło...

nie mnie oceniać czy fałszywa, czy nie, czy wymyślona czy śmiertelnie groźna. Przedstawiam punkt widzenia jednej ze stron (a chyba w tym temacie o spiskowych teoriach taki materiał pasuje w sam raz)...

Nie utożsamiam się z nim, ale może ktoś znajdzie tu coś dla siebie - może inaczej spojrzy itd. O tyle warto obejrzeć, bo jest głos lekarza, a także na protestach kierowniczki jednej z przychodni.

Jedno jest pewne, że przez koronawirusa ludzie całkowicie niemal zepchnęli na bok inne, nawet stokroć bardziej groźne choroby i dolegliwości a służba zdrowia nam szwankuje i Bóg raczy wiedzieć ilu ludzi zachoruje czy umrze, bo obecnie w modzie jest "teleporada" zamiast wizyty (trochę jak u wróżki). I to nie tylko moje zdanie jako pacjenta wielokrotnego już szpitali, ale pracowników służby zdrowia.

Śr wrz 30, 2020 6:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Fałszywa pandemia a oddziały zakaźne pełne chorych na COVID-19 dla mnie bomba.

Śr wrz 30, 2020 7:07 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Następna strona