Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 25, 2021 8:29 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 329  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
Zupełnie nie posiadasz rozeznania życiowego
W waszym ujęciu to konformizm.

Wt mar 23, 2021 10:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Rozeznanie życiowe to nie konformizm, ale poznanie: co prowadzi do życia a co idzie w drugą stronę. Nazywamy to roztropnością. A poza tym marksistowski język jest mi obcy: wy, my. W katolicyzmie szukasz inaczej. Nie potrafisz tego, bo dominuje właśnie; my i oni. Są nasi i wrogowie. Coviadianie i anty-, z mojej kapliczki i drugiej heretyckiej. Nie przeskoczysz tego. Ego bierzesz za sumienie, jak w psychoanalizie.

Wt mar 23, 2021 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
marksistowski język jest mi obcy: wy, my. W katolicyzmie szukasz inaczej. Nie potrafisz tego, bo dominuje właśnie; my i oni. Są nasi i wrogowie. Coviadianie i anty-, z mojej kapliczki i drugiej heretyckiej.
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Śr mar 24, 2021 12:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Piękny cytat, ale nie rozumiesz tego o czym napisałeś. Nie pasuje na okoliczność myślenia światowego, które oglądam u ciebie. A w zasadzie pasuje ogólnie, ale inaczej niż myślisz. Dostałeś prztyczka w nos i na tym koniec. Jestem z innej kapliczki (wedle twego oglądu spraw), więc nic tu po mnie. :-D

Śr mar 24, 2021 12:03 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Rozeznanie życiowe to nie konformizm, ale poznanie..Nazywamy to roztropnością.

Merss, (tfu, dobrze że nie SS) niech Bóg ma Ciebie droga w swojej opiece. Wykazujecie na forum będąc Moderacją nie tylko brutalność i zamordyzm, ale i takie godne ubolewania "rozpoznanie i roztropność", że ratuj się kto tylko morze ! "Prztyczki w nos" to robią sobie małe dzieci w piaskownicy, gdy mama i tata się oddali. Szkoda, że to wy, a nie małe dzieci oddalacie się od swych rodziców i tradycji katolickiej. 8O

So mar 27, 2021 1:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ten kto jest morzem ma się ratować??? Ludzie nie są morzami, chociaż zawierają dużo wody w swoich ciałach, czyli kto ma się ratować tak ostatecznie? Uważasz Morze Bałtyckie za żywą istotę? Kaspijskie też? Ocean też się może uratować bo jest morzem, czy już nie, bo jest oceanem?

PS. Jak już chcesz być bardzo walecznie bojowym i w ogóle proroczo dosadnym, dobrze dbać o ortografię, bo inaczej wychodzi straszno i śmieszno. A tak byłoby tylko straszno...

So mar 27, 2021 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
marksistowski język jest mi obcy: wy, my. W katolicyzmie szukasz inaczej. Nie potrafisz tego, bo dominuje właśnie; my i oni. Są nasi i wrogowie. Coviadianie i anty-, z mojej kapliczki i drugiej heretyckiej.
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Owszem, ale biada temu, kto czyni tę niezgodę.

So mar 27, 2021 2:09 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Biada Panu Jezusowi ? :-)

So mar 27, 2021 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.
24 A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami. 25 Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy. 26 Nie szukajmy próżnej chwały, jedni drugich drażniąc i wzajemnie sobie zazdroszcząc.

So mar 27, 2021 3:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fedorowicz napisał(a):
Barney napisał(a):
Jezus czyni niezgodę?
Tylko w pojęciu tych, którzy nie rozumieją prostego tekstu w Piśmie Świętym.

N mar 28, 2021 5:02 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fedorowicz napisał(a):
Barney napisał(a):
Widzisz Fedorowicz, wyrzucili cię, bo też wyłapywałeś sprzeczności w ich nowej religii.

Pan Jezus przyszedł poróżnić ludzi pomiędzy sobą, tak więc wprowadzić niezgodę - z Jego powodu: z żydów Apostołowie i uczniowie uwierzyli, Sanhedryn nie uwierzył. I tak, Jezus Chrystus wprowadza ten podział po dziś dzień. Ale nagle powstał kościół Nowego Adwentu (KNA) którego wyznawców mamy kilku na tym forum, którzy powiadają tak: "Pan Jezus nie może wprowadzać niezgody, więc trzeba pogodzić cudzołożnika z wiernym małżonkiem i dać im obojgu Komunię, trzeba pogodzić żyda talmudycznego i islamitę odrzucających Chrystusa jako Mesjasza - z katolikami i ogłosić, że Pan Bóg chciał wielu religii itd, itp.

Kościół Nowego Adwentu to Kościół zgody, braterstwa i dialogu o dupie maryni omijający przykazania Chrystusa. W KNA, Pan Jezus już nie poróżnia ludzi na Ziemi, bo "Jego Krew dociera do każdego i ratuje/zbawia każdego" jak nauczał Jan Paweł II w imię fałszywej doktryny powszechnego zbawienia.
A tymczasem Pan Jezus ofiarował się za wszystkich, ale zbawi się tylko ten kto wejdzie do Jego Mistycznego Ciała i skorzysta z Jego Ofiary wiarą, uczynkami i łaską z sakramentów.

N mar 28, 2021 10:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi."/Mt 12,20/

"Poróżnienie" przez Jezusa, nie polegało na wywoływaniu burd, czynieniu ludzi wrogami itd - Jezus w tym fragmencie po prostu powiedział, że Prawda jaką głosi spowoduje, iż Ci, którzy się jej sprzeciwiają, będą zwracać się przeciwko jej wiernym.
Jest obrzydliwe usprawiedliwianie własnego warcholstwa zmanipulowaną interpretacją czynów Jezusa.

N mar 28, 2021 12:26 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
A jak ci idzie odwoływanie kłamstw które na Barneya i na mnie rzuciłeś? Czy te problemy techniczne są zasłona dymna żeby tego nie zrobić? Nie uda ci się. Takich rzeczy nie odpuszczam. Czekam dzisiaj do wieczora.

Napisałeś około 12700 postów
Barney 15880
średnio to się czyta na małym ekraniku fonika.
Do wieczora chyba się nie wyrobię.
Nazwałeś mnie kłamcą, fakt, że Cię sprowokowałem ale to Ty podbijasz stawkę.
Przy okazji sprawy Iustusa bergamotka napiszła:
"...Grunt że mieli rozrywkę, toć dla chłopów to zabawa na cztery fajerki..."
Ale dobrze, że nie odpuszczasz.
Myślę, że może trzeba będzie poczekać na Yarpena. Bez niego zabawa mnie nie kręci.

Śr maja 19, 2021 10:10 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie ściemniaj. W odpowiednim temacie masz cytat ze swoimi kłamstwami. Masz je udowodnić albo odwołać.

Śr maja 19, 2021 12:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aquarius napisał(a):
Przy okazji sprawy Iustusa bergamotka napiszła:
"...Grunt że mieli rozrywkę, toć dla chłopów to zabawa na cztery fajerki..."

Ja te słowa w dużej mierze zacytowałam tylko. Autorką od "toć dla chłopów to zabawa na cztery fajerki" była merss.

Śr maja 19, 2021 2:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4924 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 329  Następna strona