Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So sie 24, 2019 2:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 275  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne uzasadnienie inkwizycji
Quinque napisał(a):
kurk napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):

No ale nie rozumiem. To jakie znaczenie ma ten cały chrzest, skoro i tak nie jestem za jego sprawą chrześcijanką?

I co praktycznie dla mnie czy samego Kościoła wynika z tego faktu, że poprzez chrzest należę do Kościoła?

Chodzi o statystykę , dzięki chrzęstowi jest z 90% albo lepiej wyznawców . Jak coś robisz nie tak, jesteś trefna (rozwód lub coś w tym stylu). Chrzest jest łapanką , nie wybierasz sobie tego, oni wybierają za ciebie.

Chrzest się po to zapisuje w księgach aby nie można było go powtórzyć. I po co łżesz?

Czyli gdyby chrzest był w wieku 30 lat , statystyki były by takie same -chodzi o to, żebyś powiedział to ty , żeby każdy mógł to przeczytać ( po to kłamię jak z nut). Ważny jest argument Rzymskiego Katolika - właśnie go zapodałeś .

Pt lip 27, 2018 6:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
No cóż, do ateisty chyba nie przebije się wiadomość, iż chrzest to nie jest tylko polanie głowy wodą i wypowiedzenie formułki, a w efekcie ma on o wiele głębsze znaczenie niż tylko zapis w księgach parafialnych.

Pt lip 27, 2018 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Yarpen Zirgin napisał(a):
No cóż, do ateisty chyba nie przebije się wiadomość, iż chrzest to nie jest tylko polanie głowy wodą i wypowiedzenie formułki, a w efekcie ma on o wiele głębsze znaczenie niż tylko zapis w księgach parafialnych.

Jak więc ma znaczenie? Czemu osoba ochrzczona staje się heretykiem lub ateistą czy innowiercą?

Pt lip 27, 2018 6:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijne uzasadnienie inkwizycji
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli zostałaś ochrczona w Kościele katolickim, to tak. Należysz do Kościoła.

Zostałam ochrzczona. Dlaczego wobec tego nie mam dostępu do działu chrześcijańskiego i katolickiego na tym forum, skoro należę do Kościoła?

Jeśli chodzi o dział katolicki to
viewtopic.php?f=8&t=22079
Cytuj:
Wymagania regulaminowe obowiązujące w dziale katolickim.

1.Do pisania w tym dziale uprawnieni są rzymscy katolicy i chrześcijanie zachowujący jedność w zakresie doktryny, ale wykazujący różnice w obrzędach liturgicznych oraz odrębność organizacji hierarchicznej i kanonicznej (tzw. Kościoły sui iuris).
2.Osoby poglądowo utożsamiające się z z kapłanami, ruchami religijnymi, które wypowiedziały posłuszeństwo Papieżowi lub/i przełożonym kościoła partykularnego proszone są o pisanie w działach przeznaczonych dla chrześcijan lub ogólnym.
3.Wymaga się, by wypowiedzi użytkowników wykazywały zgodność z doktryną katolicką i respektowały orzeczenia Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.
4.Wyrażanie poglądów krytycznych odnośnie nauki Kościoła nie może mieć charakteru propagowania treści podważających rozstrzygnięcia UNK lub odciągania wiernych od Kościoła. Wyrażanie wątpliwości i dążenie do ich przezwyciężenia w duchu jedności są mile widziane.
5.Dyskusje odbywają się z poszanowaniem postanowień wszystkich soborów powszechnych, które odbyły się w historii Kościoła katolickiego.
6. Krytyka grup lub ruchów należących do Katolicyzmu i wypełniających kryteria ujęte w punkcie 1. powinna odbywać się w duchu jedności Kościoła. Niedopuszczalne jest ośmieszanie lub obrażanie pod adresem odmiennych sposobów sprawowania liturgii czy praktykowania duchowości.

Jeśli chodzi o całe formę forum dla chrześcijan to trzeba być chrześcijaninem. Gnostycy nie są chrześcijanami. I dlatego nie możesz pisać u góry forum.

Pt lip 27, 2018 6:56 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Pelikan napisał(a):
Gnoza jest tylko jedna, bo Bóg jest jeden. Chrześcijaństwo, buddyzm, islam, hinduizm etc. to tylko narracje, których bohaterem jest Bóg.

Zacznijmy od tego że w Buddyzmie nie ma Boga

Cytuj:
Do mnie jako osoby o chrześcijańskich korzeniach najbardziej trafia metaforyka chrześcijaństwa.

Jezeli nie mówi prawdy jest gówno warta. Argeumntacja Lewisa kompletnie dyskredytuje to rozumowanie

Cytuj:
Ja ogólnie się sprzeciwiam dogmatom, w każdej religii. Więc jestem heretykiem z punktu widzenia każdej instytucjonalnej religii

Nic podobnego. Określenie dogmat tyczy się tylko i wyłącznie katolicyzmu

So lip 28, 2018 10:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Zacznijmy od tego że w Buddyzmie nie ma Boga

Nie ma pojęcia "Bóg", a nie Boga.

Cytuj:
Jezeli nie mówi prawdy jest gówno warta.

Narracja to palec, który wskazuje na prawdę.

Cytuj:
Nic podobnego. Określenie dogmat tyczy się tylko i wyłącznie katolicyzmu

dogmat
1. «w teologii chrześcijańskiej: prawda uznana przez Kościół za objawioną przez Boga»
2. «twierdzenie przyjmowane za pewne i prawdziwe jedynie na mocy autorytetu osoby, która je wygłasza»

:wink:

So lip 28, 2018 10:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Pelikan napisał(a):
teologii chrześcijańskiej: prawda uznana przez Kościół za objawioną przez Boga

Sama się zaorałaś. W protestantyzmie ani prawosławiu. Nie ma pojęcia Kościół

So lip 28, 2018 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Quinque napisał(a):
Sama się zaorałaś.

W zasadzie cofam mój postulat o strzał dla Ciebie. Ostatecznie, orząc swój nihilizm, przygotowujesz grunt pod coś nowego. Takie RPG poszerza horyzonty.

So lip 28, 2018 11:30 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto wyzwolił kobietę? Rewizja.
Jockey napisał(a):
Temat pelikana został zamknięty po popisach pelikana.
Ale, czy nie brakuje nieco konsekwencji? Mógłbyś choć w uzasadnieniu zamknięcia zganić również postawę Wespecjana, który "dobrze" się wpisał w narzuconą pelikanową narrację, a tak? Są tylko ogólniki, a pelikanowi "dostało się" personalnie.

So wrz 01, 2018 8:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
W jakis sposob watek pelikana o "kobiecie, murzynie swiata" i ten powyzszy sie mocno uzupelniaja :).

A któżby się przejmował merytoryczną polemiką, kiedy dwójka pierwszorzędnych mizoginów poza sobą świata nie widzi, spijając sobie wzajemnie mowę nienawiści z ust?

Ciekawe, czemu użytkownicy Wespecjan oraz jotajota nie otrzymali choćby słownego upomnienia za pogardliwe wyrażanie się o kobietach. Czyżby moderacja cicho wspierała przemoc skierowaną w stronę kobiet? W sumie, nie zdziwiłabym się.

So wrz 01, 2018 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
W jakis sposob watek pelikana o "kobiecie, murzynie swiata" i ten powyzszy sie mocno uzupelniaja :).

A któżby się przejmował merytoryczną polemiką, kiedy dwójka pierwszorzędnych mizoginów poza sobą świata nie widzi, spijając sobie wzajemnie mowę nienawiści z ust?

Ciekawe, czemu użytkownicy Wespecjan oraz jotajota nie otrzymali choćby słownego upomnienia za pogardliwe wyrażanie się o kobietach. Czyżby moderacja cicho wspierała przemoc skierowaną w stronę kobiet? W sumie, nie zdziwiłabym się.

To forum to nie wydział filozofii UW a userzy to nie tamtejsi studenci by łykali marksizm jak dziewczyny Simona Mola jego...poezję. :no: :)

So wrz 01, 2018 10:18 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
To forum to nie wydział filozofii UW a userzy to nie tamtejsi studenci by łykali marksizm jak dziewczyny Simona Mola jego...poezję. :no: :)
:D Wespecjan, jeśli trafimy się gdzieś w realu za ten wpis masz krzynkę ;)

So wrz 01, 2018 10:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
No i nick mam rodzaju żeńskiego, więc i ja jestem baba, "towarzyski.pelikanie" a Ty jesteś chłop, bo masz nick rodzaju męskiego i do tego jesteś murzynem. :) Czy etykieta:"chłop" obraża Cię, czy może dodaje godności? Albo, czy godzisz się, że murzyn, to gorszy/lepszy sort człowieka?

Mam nick rodzaju męskiego, ponieważ jestem babochłopem. Męski nick ma stanowić równowagę dla mojego żeńskiego ciała. Wcześniej zresztą posługiwałam się też męskimi awatarami. Ale już nie muszę. Kiedy porzuciłam raz na zawsze irracjonalny obrzęd golenia owłosienia, moje ciało jakoś wyraźnie zmężniało, wobec tego wystarczy już tylko męski nick.

Mój wewnętrzny mężczyzna dodaje mi przede wszystkim...człowieczeństwa.

W tym miejscu chciałabym się pochwalić moim wierszem na ten temat:

Nowa Ewa

Mam przeświadczenie, że ktoś na mnie patrzy
Lecz nie czuję wstydu
Gdzieś się zawieruszył rumieniec grzechu
A węże usuwają się z drogi
Kiedy przechadzam się po rajskim dywanie

Czasami coś mnie kłuje w boku
I wiem, że to tylko Adam wbija mi się w skórę
Tym razem nie dam mu się wydostać
Jedno jest bowiem ciało i jeden jest duch
A co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela

towarzyski.pelikan vel aspołeczne.kurczę 11.08.2018 g. 15:45

N wrz 02, 2018 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Zdziwiłbyś się ile wspólnego ma filozofia buddyjska z nowoczesną fizyką. Tak bardzo że wielu zachodnich fizyków dokonało konwersji na buddyzm. Ta teoria z piątego wieku dalej jest aktualna.

Sama fizyka nie ma, mają natomiast rozpowszechnione mity na jej temat typu "kot Schrodingera rzeczywiście zaistnieje", "gdy patrzę na Księżyc to istnieje, gdy nikt nie patrzy to nie", "fizyka kwantowa dowiodła buddyzmu", Podczas gdy chodzi o pomylenie fizycznej obiektywnej obserwacji z obserwacją świadomą.

N wrz 02, 2018 9:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie znam się tak dobrze na fizyce, bo to nie moja działka ale z tego co wiem nie ma żadnej obiektywnej obserwacji. Obserwator i obserwowane stanowią nierozdzielną całość.

N wrz 02, 2018 9:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255 ... 275  Następna strona