Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 11, 2019 8:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 279  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
rzymskikatolpancerny napisał(a):
Pisz co myślisz i czujesz,a nie co Ci Arystoteles podpowiada.

A dlaczego to niby ma się wykluczać?

Rozmawiać należy z każdym,nie z każdym można dyskutować.
Nie wiem jak z rozmową,ale istotnie Jezus nie z każdym dyskutował.
Merss...popraw się!

Chrystus nie rozmawiał z Herodem, tylko milczał.
Dlatego tu ma rację mers, niektórzy zasługują tylko na milczenie i nie ma żadnego chrześcijańskiego obowiazku rozmowy "z każdym", jak imputujesz.

Pn gru 10, 2018 11:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Rozmowa może być monologiem dialogicznym i druga strona staje się jedynie rekwizytem, by móc zachwycać się swymi wypowiedziami.
Podstawą jest zmysł rzeczywistości, czyli rozeznanie sytuacji etycznej.
Można mówić, można paplać, komentować, dyskutować, pisać niestrawne elaboraty (?).
Kiedy zwacasz komuś uwagę i piszesz: popraw się. Taka uwaga jest pusta, bo niby z czego mam się poprawić? Stawiasz się od razu w pozycji pouczającego, więc wyżej. Rada powinna być konkretna, nawet jeśli nieprawdziwa. Mam wejść w cudza skórę i pisać tak jak on tego chce? Każdy jest inny i należy tę inność cenić. Jeden ma dar słuchania, inny mówienia, jeszcze inny poratuje dobrym słowem a inny przywoła do porządku. Jeden ma wiedzę, ktoś inny bogate doświadczenie. Bogactwo leży w inności ludzi a nie urawniłowce.

Pn gru 10, 2018 11:35 pm
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Rozzmowa może być monologiem dialogicznym i druga strona staje się jedynie rekwizytem, by móc zachwycać się swymi wypowiedziami.
Podstawą jest zmysł rzeczywistości, czyli rozeznanie sytuacji etycznej.
Można mówić, można paplać, komentować, dyskutować, pisać niestrawne elaboraty (?).
Kiedy zwacasz komuś uwagę i piszesz: popraw się. Taka uwaga jest pusta, bo niby z czego mam się poprawić? Stawiasz się od razu w pozycji pouczającego, więc wyżej. Rada powinna być konkretna, nawet jeśli nieprawdziwa. Mam wejść w cudza skórę i pisać tak jak on tego chce? Każdy jest inny i należy tę inność cenić. Jeden ma dar słuchania, inny mówienia, jeszcze inny poratuje dobrym słowem a inny przywoła do porządku. Jeden ma wiedzę, ktoś inny bogate doświadczenie. Bogactwo leży w inności ludzi a nie urawniłowce.

Piękne słowa merss.Istotnie taka może byc rozmowa.Masz coś przeciwko temu?
Każdy jest inny.
Więc warto popaplać,czy nie?
,,Merss...popraw się,, to było coś,co ludzie nazywają żartem.Nie wiem,czy słyszałaś.
Zauważam na forum w tej materii ,,lekki,, deficyt!
No!Chyba,że tutaj się nie żartuje,podobnie jak sie nie rozmawia.
Ale ogólnie zgoda.
Tam gdzie trzeba i gdzie sobie życzysz przyznaję Ci rację.
Jestem prosty i raczej nie obyty w sferach,więc wybacz że nie nadążam za peletonem.
wespecjan

Cytuj:
A dlaczego to niby ma się wykluczać?

Czy na prawdę muszę Ci na to pytanie odpowiadać?
Nie wszystko należy rozumieć dosłownie,bo czasem wychodzą z tego ,,karkołomne ,, historie.

Cytuj:
nie ma żadnego chrześcijańskiego obowiazku rozmowy "z każdym", jak imputujesz.

Nigdy nikomu nic nie amputowałem!! Nie możesz normalnie.Np. ,,jak sugerujesz,, albo ,,jak dajesz do zrozumienia,,? :D
A gdyby był taki obowiązek,to rozmawiałbyś z każdym?
Jesteś Pan bardzo służbista widzę ;)
,,Jeśli czegoś nie każą,to nie robię,,
No dobrze pożartowaliśmy sobie (chyba jestem trollem) ,więc teraz przedstawię swoje zdanie w tej kwestii.Brzmi ono następująco:
Rozmawiać trzeba z każdym! ;)

Wt gru 11, 2018 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Z diabłem też?

Wt gru 11, 2018 12:12 am
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Z diabłem też?

A mówi do Ciebie?

Wt gru 11, 2018 12:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Z diabłem też?

A mówi do Ciebie?

Mówi, ale staram się nie podejmować dialogu.

Wt gru 11, 2018 12:21 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To znów wiedza. Podjęcie dyskusji z pokusą kończy się przegraną. Psychologia się kłania: zły zna jak nikt nasze słabe strony i zajdzie od strony najbardziej oddalonej od Boga. Paradoksalnie to może służyć poznaniu siebie, ale warunkiem jest pokora i czujność.
Literatura duchowości podaje: nie dyskutować i odrzucić na samym początku.

Wt gru 11, 2018 12:28 am
Odpowiedz z cytatem
Nie mam Ci zatem czego zazdrościć.
Ze mną nie gada.

Wt gru 11, 2018 12:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
On nie gada ze swoimi. Tuczy ich komplementami. To też duchowość. Trudne jest jedynie różnicowanie kto gada: natura czy zły duch.

Wt gru 11, 2018 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie mam Ci zatem czego zazdrościć.
Ze mną nie gada.

Gada tylko pewnie go bierzesz za swoje myśli, chyba zapomniałeś, że istotą diabła jest kłamstwo: JA NIE JESTEM.

Wt gru 11, 2018 12:35 am
Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
On nie gada ze swoimi.

Nie.Podobno czytał Arystotelesa.
Sądzi,że nie z każdym można rozmawiać.

Wt gru 11, 2018 12:37 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No dobrze pożartowaliśmy sobie (chyba jestem trollem) ,więc teraz przedstawię swoje zdanie w tej kwestii.Brzmi ono następująco:

Próbuj. Zobaczymy jak długo to zniesiesz. Wyrokuję, że niedługo. Są ludzie - drzewa i ludzie - trutnie. Jeśli ktoś lubi żądlenie, bo ma upodobanie w bólu - jego bajka.
Zmysl rzeczywistości to wiedzieć co wybrać: pomóc leżącemu na drodze wedle swoich możliwości, czy gonić zbójców. A może od pogoni na nimi mamy wyspecjalizowane służby?
Cały urok polega na tym, by rozmawiać, ale nie tracić czasu i sił na pierze. A trutni pogonić lub być nieatrakcyjnym pokarmem. Może wrócą w lepszej kondycji, może na zawsze pozostaną trutniami.
Tolerancja dla wszystkich to niezwykle powierzchowne widzenie człowieka. To raczej skupienie się na sobie, iluzja milości bliźniego.

Wt gru 11, 2018 1:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ze mną nie gada.

Z każdym próbuje, nikt z ludzi nie jest wolny od pokus. Próbował nawet z Jezusem Chrystusem.

Wt gru 11, 2018 11:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość Pisma Świętego w Polsce.
Józek, jak (o dziwo) niemodernistycznie czyli słusznie zauważył YZ, przemienić to może tylko Bóg. Katolicyzm nie jest religią/kultem księgi (jak judaizm rabiniczny, islam i protestantyzm) - tylko osoby Jezusa Chrystusa. Więc zamiast wypisywać takie herezje na tym portalu, to może Józek pomyśl 2x, albo weź może odtrutkę na nauczanie swojego ulubionego biskupa.

Zapamiętaj sobie Józek raz na zawsze, że zanim była
Biblia, byli już chrześcijanie. I to w łonie Kościoła została skodyfikowana Biblia a nie Biblia powołała Kościół.

Protestanci rzucają się na Pismo Św, bo nic innego nie mają, bo porzucili Magisterium i większość sakramentów. I każdy z Pismem Św w ręku jest swoim papieżem. Jak im to wychodzi - to widać po ateizacji krajow protestanckich.

I żeby nie było, że napadłem na cały twój temat, to rzeczywiście jest coś na rzeczy z katolickim "zaniedbaniem" czytania Pisma Św, ale to nie bierze się z "katolickiej ciemnoty" (oczywiście przedstawianej w kontraście do protestanckiego oświecenia), tylko z propagowanego przez "kościelną górę" podkreślania żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia z uwagi na ryzyko sprotestantyzowania się czyli wyjaśniania Pisma pod swoje wizje i poglądy ideologiczne.

Wt gru 11, 2018 9:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znajomość Pisma Świętego w Polsce.
Wespecjan napisał(a):
Józek, jak (o dziwo) niemodernistycznie czyli słusznie zauważył YZ, przemienić to może tylko Bóg. Katolicyzm nie jest religią/kultem księgi (jak judaizm rabiniczny, islam i protestantyzm) - tylko osoby Jezusa Chrystusa. Więc zamiast wypisywać takie herezje na tym portalu, to może Józek pomyśl 2x, albo weź może odtrutkę na nauczanie swojego ulubionego biskupa.

Masz niesamowity dar zrażania ludzi do siebie. Smutne, bo przy takim podejściu nikogo raczej nie nawrócisz w okół siebie.Ze sposobu w jaki wyprowadzasz myśli i argumentujesz, widać jakim jesteś człowiekiem prywatnie. Jak na razie jesteś bufonem, a nie ewangeliczną święcą. I umówmy się, że to będzie nasz ostatni dialog w tym wątku.

Cytuj:
Zapamiętaj sobie Józek raz na zawsze, że zanim była
Biblia, byli już chrześcijanie. I to w łonie Kościoła została skodyfikowana Biblia a nie Biblia powołała Kościół.

Jozek pisał o tym na forum nie raz. Nie znasz mnie. Nie staraj sie też zastępować mi autorytetu Kościoła.

Cytuj:
Protestanci rzucają się na Pismo Św, bo nic innego nie mają, bo porzucili Magisterium i większość sakramentów. I każdy z Pismem Św w ręku jest swoim papieżem. Jak im to wychodzi - to widać po ateizacji krajow protestanckich.

Nie na temat i nie interesuje mnie to.Wiem co zrobili protestanci.
Cytuj:
I żeby nie było, że napadłem na cały twój temat, to rzeczywiście jest coś na rzeczy z katolickim "zaniedbaniem" czytania Pisma Św, ale to nie bierze się z "katolickiej ciemnoty" (oczywiście przedstawianej w kontraście do protestanckiego oświecenia), tylko z propagowanego przez "kościelną górę" podkreślania żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia z uwagi na ryzyko sprotestantyzowania się czyli wyjaśniania Pisma pod swoje wizje i poglądy ideologiczne.

Nie wiem co autor ma na myśli, ale podejrzewam że do pełni szczęścia brakuje przetłumaczenia Pisma na łacinę i powrotu Mszy w rycie trydenckim. No...i to jest myśl.

Mój kontrast był inny i miał inne brzmienie. Załóż sobie swój własny wątek i wrzuć do niego swoje żale dot. protestantów. Tutaj jest mój wątek i moje żale.

Wt gru 11, 2018 10:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 279  Następna strona