Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 7:11 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 314  Następna strona
 Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
sam2 napisał(a):
Nie wydal bym.

Teraz tak mówisz :wink:
Cytuj:
Ale napisz co ty bys zrobil?

Kupił dom sobie i moim bliskim, część sumy odłożył, założyłbym fundację, a za resztę żył bym pracując kiedy miałbym ochotę, a przez pozostały czas czytał książki, uprawiał sport, podróżował i urządzał imprezy.

Teraz tak mowie i ciagle bede tak mowil, bo juz dostalem znacznie wiecej i chcialem to rozdac, ale jak do tej pory nikt nic nie chce. Jak mawial moj wujek, "dawac i prosic by ktos wzial to za duzo".
Poza tym, czy uwazasz ze "nie wydal bym" oznacza tylko jedno?
Pomysl troche to zauwazysz inne tego znaczenia.

Śr sty 29, 2020 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Teraz tak mowie i ciagle bede tak mowil, bo juz dostalem znacznie wiecej i chcialem to rozdac, ale jak do tej pory nikt nic nie chce. Jak mawial moj wujek, "dawac i prosic by ktos wzial to za duzo".

Chcesz powiedzieć, że wygrałeś 100 milionów?

Śr sty 29, 2020 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Chcesz powiedzieć, że wygrałeś 100 milionów?

Nie nie wygralem, ale dostalem znacznie wiecej.
Wiesz co znaczy czeki inblanko?

Śr sty 29, 2020 11:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Znając to forum, przypuszczam, że masz na myśli coś niematerialnego. Ale nie chce mi się domyślać ani zgadywać.

Śr sty 29, 2020 11:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

Znając to forum, przypuszczam, że masz na myśli coś niematerialnego. Ale nie chce mi się domyślać ani zgadywać.

Ale to ze cos przypuszczasz czy nie chcesz zgadywac nie przeszkadza bys napisal wiecej szczegolow o tym co ty bys zrobil z taka wygrana w totka.
Jaka np. fundacje bys zalozyl, bo samo slowo fundacja nic nie znaczy.
Masz moze na mysli charytatywna fundacje wspierajacoa twoje wakacje? :-)

Śr sty 29, 2020 11:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Charytatywną, która wspomagałaby sprawy, jakie uznaję za słuszne. Nie ograniczałaby się do jednej dziedziny, ale szczegółów jeszcze nie przemyślałem. Nie miałem potrzeby. Na pewno wspierałaby rozwój młodych i zdolnych osób, które nie miały w życiu dobrego startu.
Swoje wakacje oczywiście też bym wspierał, ale nie z pieniędzy fundacji :wink:

Śr sty 29, 2020 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli po tym jak "Kupił dom sobie i moim bliskim, część sumy odłożył, założyłbym fundację, a za resztę żył bym pracując kiedy miałbym ochotę, a przez pozostały czas czytał książki, uprawiał sport, podróżował i urządzał imprezy." jeszcze potrzebowal bys wakacji? :-)

No , ale faktycznie, po takim roku czytania ksiazek, meczacego imprezowania i podrozy naleza sie porzadne wakacje. :-)
A co chcialbys robic na wakacjach?

Ostatnio edytowano Śr sty 29, 2020 11:39 pm przez sam2, łącznie edytowano 1 raz

Śr sty 29, 2020 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss

Co Ty wiesz o mężczyznach :D Załatwić sprawę po męsku, wyklucza dzielenie się odpowiedzialnością za swoje zachowanie z innymi. Spowiednik to mężczyzna w sutannie. Może na przykład wziąć odpowiedzialność za Twoje czyny na własne sumienie. Taki przykład, opcji jest więcej. Pojedynki mają swój kodeks, reguły, takie same dla obu stron. Po pojedynku, pojedynkujący się nie czują wzajemnej urazy (jedyny warunek - walka musi być fair play). Dalsze różnice zdań są niedopuszczalne. Wygrywa lepszy, lub ogłaszany jest rozejm, a przyczyna sporu uznana jest za błahą, ewentualnie możliwą do rozstrzygnięcia innym sposobem. Tak czy inaczej w męskim pojedynku jest obok dwóch rywali, dwóch sekundantów, lub obiektywny sędzia którego akceptują obie strony.

Pt sty 31, 2020 8:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie znasz się. Pojedynkuję się o sprawę. Rozgrzeszenie mam in blanco na czas nieokreślony. Sprawa ma być wyjaśniona i zamknięta. Nie można się pojedynkować w konwencji polipoprawności, bo predzej bym padła z nudów i zapomniała o co idzie pojedynek. Lata się bawiłam i byłam bardzo grzeczna. Może sobie przeciwnik wygrać, nawet mu powiem, że wspaniale walczył, byle trofea były moje. Regulamin nie po to wisi, by stał się martwy. No nie?
Sekundantem byłeś ty. Byłam lepszym sekundantem, bo po walce, która niosła za soba litry adrenaliny i tylko zerkalam, czy rywale za bardzo nie użyją niedozwolonego języka (miałam problem statystycznie opracowany, więc się zmieścili) zapytałam czy nie poczęstują się kanapkami. Musiałam w tej kuchni czymś się zająć.
Co za czasy naszły. Polipoprawność atakuje ze wszystkich stron. Musza znaleźć lekarstwo na zmianę temperamentu. Przeszczep chyba.

Pt sty 31, 2020 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za pomocą pierwszego obrazka chcę przekazać, że dużo zależy od punktu widzenia, i punkt widzenia merss nie jest jedynym możliwym, nawet dla samej merss.

Drugi obrazek na ukojenie zszarganych nerwów (przez atakujących zewsząd ludzi i tendencje).

Trzeci to alternatywna propozycja, sposób na nudę.

Pt sty 31, 2020 11:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Irbisol. Nie chce mi się. Sto razy ci pisałam. I tak nie czytasz. Ja piszę, że nie myślę teistycznie, bo to wewnętrznie sprzeczne a ty znów swoje. Ja piszę o dobrze skonstruowanej etyce w przypadku niewierzących (tylko katolicka) a ty mantrujesz wiarą w bóstwa. Ja piszę o rozwoju w kierunku urzeczywistniania się najcenniejszych talentów i możliwości popadnięcia człowieka w zezwierzęcenie (nie ma wewnętrznych zabezpieczeń jak zwierzęta) a ty o bóstwach. Widzisz różnicę między wiarą a etyką? Kiedy odchodzi religia to wchodzi prawo. Lepiej?
Jak porównasz etykę islamu opartą na kłamstwie (takija, ketman) z chrześcijańskimi etykami? Jak dialogować z islamem nie tylko na poziomie teologicznym, ale i politycznym? Pokój w islamie oznacza całkowite podporządkowanie się. Tam nie ma rozdziału rzeczywistości na świeckie i religijne. Jak utworzysz pluralistyczne społeczeństwo? Oni osiągną przewagę liczebną i na drodze demokratycznej wprowadzą swoje porzadki. Zasada konstytutywna islamu to kłamstwo. To nie jest kłamstwo popełniane w innych systemach, gdzie jest postrzegane jako zło/grzech. Ty to wszytko łączysz w enigmatyczny teizm, czyli paplasz. Podstawowa zasada cywilizacyjna jest taka, że odrębne cywilizacje muszą zamieszkiwać inne terytoria, bo inaczej zacznie się walka o to, która jest silniejsza.
Nie znasz tematu i wcale nie zapamiętujesz co ci napisano.

Skąd wiesz jaka jest twoja najlepsza wersja? Gdzie masz ten ideał? Na czuja? Człowiek tak ma, że jeśli nie ma uporządkowanego myślenia to myśli jak żyje. A żyje ciągnięty tym co najbardziej odczuwa: popędami. Narcyzm to wspólczesna osobowość; nie z katolicyzmu się wzięła, ale indywidualizmu - ja chcę..
Chrześcijaństwo ma za zadanie pomoc w tworzeniu dojrzalego człowieka. Tacy ludzie mogą utworzyć w miarę szczęśliwe społeczeństwa, gdzie potrzeby wszystkich się zabezpieczy, również te psychiczne. A ty o pieniądzach jako mierze szczęścia. Wskaźnika samobójstw i zaburzeń psychicznych nie widzisz. Na religię możesz chodzić lub nie. Możesz wierzyć lub nie/inaczej wierzyć.

Biologiczną wersję edukacji seksualnej wprowadza prawo, bo rości sobie prawo opiekuna człowieka. Lewactwo zawsze chce pomagać na swoich zasadach. Pytanie: dokąd to prowadzi? Znów pojawiają się kryteria. Doskonale wie, że zdeprawowany nie sięgnie po nic więcej niż popędy, bo psychologia dała pewność, że tak jest. Za tym wszystkim kryją się ideologie pochodzace od fałszywych założeń, że przyrost ludności odbywa się w tempie geometrycznym a zasoby w arytmetycznym. Kolejny piękny temat z protestanckimi i ateistycznymi ideologami. I masz co masz.-> człowiek jest potrzebny jako użyteczna siła robocza. O żadną tożsamość nie chodzi. Wbito mu zresztą do łba, że jest zwierzęciem, więc umiera i następuje koniec. Po 65 roku życia dostanie dziś w aptece pigułkę 'szczęścia wiecznego'.

To są rysy rozmaitych tematów. Pytanie zasadnicze: dokąd zmierzam i zmierzamy jako społeczeństwo. Kto nad tym będzie czuwał? Jest jakaś stablina władza zwierzchnia czy jej nie potrzeba? Jak będziemy wychowywać? W oparciu o jaką filozofię?

Śr lut 19, 2020 2:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@merss
Owszem - nie czytam. Bo nie o tym jest mowa. Nawet nie twierdzę, że w ogóle nie masz racji.
Ale jeżeli podnoszę jakiś temat, a ty to zlewasz i sobie piszesz o czym innym, to tak dyskutować nie będziemy. Bo to nie jest dyskusja, tylko monolog z twojej strony. Gdzieś tam może w dalszych akapitach się odnosisz do tego, co napisałem, ale już mi się znudziło wyszukiwanie.
Ostatnio po prostu przeczytałem kawałek i wypisałem ci, gdzie się mylisz tudzież kłamiesz. A ty co? Sadzisz kolejny esej bez większego związku z tym, co napisałem.

Ale już uzgodniliśmy, że nie piszesz pod moim adresem, więc tu mamy przynajmniej jakąś spójność.

Śr lut 19, 2020 2:43 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dziecinne to jest walczyć z religą, której się nie zna. Jeszcze bardziej dziecinne jest to, by wszystkie religie wrzucać do jednego wora. Zdziecinnieniem jest natomiast brak umiętności różnicowania dzięcięctwa Bożego z dziecinnością. Widzenie natomiast irracjonalności w racjonalności jest zwykłym uprzedzeniem i jednym z filarów odrzucenia wiary. Uprzedzenie jest formą niedojrzałości.
Ten sam człowiek może być dojrzałym intelektualnie, mniej dojrzałym emocjonalnie, infantylnym moralnie i niedostosowanym w sferze dojrzałości społecznej. Nie ma on też wglądu w siebie, nie wie kim jest. Zapytany o imię odpowie: Janek - homoseksualista. Czyta siebie przez sypialnię i nie wie, że jej drzwi powinny być zamknięte.

Śr lut 19, 2020 7:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie bardzo zrozumiałem twych wyżej pytań. Czekałem nie wiedząc o co chodzi, na to co tam chcesz ze mnie wyciągnąć. Czyli przypuszczalnie coś ukrywam. To nawet ciekawe co ukrywam skoro sam o tym nie wiem.
Następnie sposób pisania typu blog, mój czy merss. To nic innego jak poszeżanie tematu o więcej szczegółów, zwykle natury ogólnej. Cel - wpisu czytają różne osoby. Część z nich zna temat z innymi szczegółami. By uniknąć pytań i ciągłego śledzenia tematu, piszę w szerszym kontekście. Domniemając że więcej czyta teksty osób nie po to, by coś udowadniać, czy się o coś wykłucać. Tylko by pogłębić swą wiedzę o wierze. Uważam że moje praktyczne wskazówki o wierze, są oczekiwane. Bo teologia to zbyt trudny temat dla wielu. No i samo to że jestem wierzącym, ma w sobie zobowiązanie do tego pisania. Do dzielenia się praktycznymi wskazówkami co wiara daje. Tego mnie żeczywiście uczono, dlatego piszę. Choć robię to z chęcią.
A w ogóle to póki nie piszesz do tematu tego wątku, to nie chcę go zaśmiecać pisaniem, o tym co piszę. Na takie tematy są istniejące wątki. To mocno utrudnia odpowiedź tobie, jeśli będzie dotyczyła tylko wyjaśniania, w temacie a nie o samym wyjaśnianiu. Tak się tworzy zamieszanie, wiem o tym. Więc to co odbierasz za przemycanie czegoś, to nic innego jak odpowiedź i do tematu i trochę tobie. Ale jakie pytanie, czy raczej gdzie pytanie, tak też i trochę inny rodzaj odpowiedzi. Tak jest że wziąłeś na tapetę jeden problem, braku dowodu na istnienie Boga. Lecz podnosisz go w wielu wątkach.
Wielu już się pogubiło w odpowiedziach dla ciebie. Moje wyjaśnienie masz. Mój stosunek do udowadnianua istnienia Boga powinieneś też znać. Z moich wcześniejszych wypowiedzi. Nic innego nie znam z twego tematu, nie pomogę. Lecz z tematu praktycznych kożyści wiary, mogę coś jeszcze napisać.

Cz lut 20, 2020 5:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Nie bardzo zrozumiałem twych wyżej pytań.

A to jedne z prostszych.
I ty chcesz się porywać na trudniejsze zagadnienia filozoficzne?
Faktycznie, lepiej już pozostań przy swojej wierze. Tylko nie wiem, po co się odzywasz, skoro nie rozumiesz, co czytasz. Ano tak - przecież ty tu do głoszenia jesteś, a nie do czytania, co się do ciebie pisze.

Cz lut 20, 2020 9:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4705 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 314  Następna strona