Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sie 23, 2019 4:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193
 Off top ... myśli niepowiązane. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Off top ... myśli niepowiązane.
W ostatnim czasie, doczekawszy 65. rocznicy święceń kapłańskich i prawie 90 lat życia, przeszedł do życia wiecznego mój były proboszcz. W ostatnich latach posługi kapłańskiej w mojej parafii pewnego razu podarował córce lazurowy różaniec i małego mechanicznego kotka, chociaż wcale dobrze się nie znaliśmy. Tyle że za jego kadencji były chrzczone nasze dzieci, no i oczywiście widzieliśmy się zawsze na Mszach Świętych, gdy je odprawiał. Był bardzo dobrym kaznodzieją, kochał tradycję, do spraw funkcjonowania parafii podchodził z najwyższym oddaniem, podobno był biegły w historii Kościoła, podkreślał wagę młodych rodzin, młodzieży i dzieci w rozwoju parafii. W okolicy nazywano go Kapitanem ze względu na sposób bycia i podejście do spraw. Na jego mszy pogrzebowej najwyższy lokalny dostojnik kościelny uczcił jego ziemską posługę kapłańską anegdotą o Janie XXIII i parafialnym księdzu. Oto ona: Pewnego razu, w 1962 r., Jan XXIII witał się kolejno z dostojnikami duchownymi, którzy ustawili się w kolejce do niego. Na samym końcu stał zwykły ksiądz parafialny. Dostojnicy przedstawiali się oni kolejno: jestem rektorem uniwersytetu, a ja jestem kanclerzem w mojej diecezji, a ja z kolei jestem kapelanem w szpitalu, a ja profesorem uniwersyteckim, i tak dalej. Ksiądz parafialny z każdym przedstawieniem się duchownych, stojących przed nim, czuł się coraz bardziej i bardziej uniżony, i gdy przyszła na niego kolej, przyklęknął tak jak poprzednicy, by ucałować papieski pierścień i cicho wyszeptał, że jest zwykłym parafialnym księdzem. Jednak wtedy Jan XXIII uczynił coś nieoczekiwanego, a mianowicie sam przyklęknął przed oniemiałym księdzem i ucałował jego dłonie mówiąc "Twoja posługa jest największą i najwspanialszą ze wszystkich posług kapłańskich." W ten sposób Jan XXIII uhonorował szeregowego kapłana — frontowego żołnierza Kościoła, którego spotkał, i tym samym również mój były proboszcz został uhonorowany. Pokój jego duszy!

Wt cze 25, 2019 6:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W przeddzień zbiórki śmieci, późnym wieczorem, mamy gości na ulicy, którzy otwierają kosze na śmieci, rozrywają worki, i wyciągają z nich to, co da się jeszcze zjeść. Resztki jedzenia zabierają na trawniki, czy na tarasy domów, i tam w spokoju spożywają jedzenie. Jak łatwo można się domyślić, są to powszechnie znane ze swojego pociągu do śmieciowego jedzenia szopy pracze. Zwierzaki są niezwykle uparte w dążeniu do otrzymania tego, czego pragną, zatem i właściciele koszy muszą wykazać się przemyślnością, by nie dopuścić do sytuacji, że ulica przed ich domami zamienia się w pobojowisko pełne powywalanych koszy, poszarpanych worków, i walających się śmieci. W takiej sytuacji znalazła się i moja rodzina. Na początku pomysł padł na zamontowanie na wieku kosza gumowej linki z hakami, tak, by zwierzęta miały utrudnione otwarcie kosza, jednak zaraz przyszła myśl, że elastyczna linka może wystrzelić przy próbie jej zdjęcia, i jeśli nie zwierzę, to osoba zbierająca śmieci może zostać narażona na szwank. Po paru dniach zdecydowaliśmy się na wykorzystanie klamry od wózka dziecięcego, która łatwo się otwiera. Przy pierwszej zbiórce śmieci w worku powędrowały do śmieciarki, ale już następnym razem mężczyzna odpowiedzialny za zabranie śmieci ominął kosz (obserwowaliśmy go przez okno, czy poradzi sobie z otwarciem kosza), a zapytany, dlaczego to zrobił, stwierdził, że takiego ustrojstwa jak klamra nigdy nie wiedział. Skończyło się na tym, że i tak wywalony kosz (zwierzęta próbują go jednak otworzyć w nocy) stawiamy w porannych godzinach i sami odblokowujemy klamrę. Czytałam, że ktoś próbował odstraszyć szopy małym radyjkiem, ale one go zabrały ze sobą i umieściły wysoko w dziupli na drzewie, nastawiając je na pełny głos. :D

So lip 13, 2019 2:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Szpaki szybko orientują się, że głosy mordowanych wron to tylko ściema i nic im nie zaraża ze strony człowieka, którego nie widać w sadzie.

So lip 13, 2019 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przydałoby się wypracowanie skutecznych, humanitarnych, i powszechnie dostępnych metod odstraszania dzikich zwierząt, które dokonują inwazji w środowisko życia człowieka i zatracają jakikolwiek strach przed człowiekiem. U naszych sąsiadów szop pracz próbował osiedlić się na poddaszu, a u innych znajomych osób były to łasice. Z kolei jelenie niszczą zieleń przydomową i nawet ogrodzenia w tej sytuacji nie pomagają, bo jelenie próbują je przeskakiwać (niestety często ponoszą wtedy śmierć).
Obrazek
zdjecie ze str. http://www.rocksolidlandscape.com/is-my-arborvitae-gonna-come-back/

N lip 14, 2019 1:00 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Obrazek
Czy może mnie ktoś z wierzacych objasnic jak rozumiec ten oto obraz? Sami sie naśmiewacie ze swych księzy, czy jak to mam rozumiec?

Śr lip 31, 2019 4:09 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powoli odchodzę od Kościoła
Minęło parę lat, pozbierałem swoje doświadczenie i zrobiłem stronkę. Treść strony zoptymalizowana jest pod kontem wielkości, jest tylko to co najważniejsze. Treść pogrupowana w rozdziały tak, aby przedstawić podstawy (filary) szczęścia. Chyba już wszystko co chciałem zmieścić na stronie, co dla mnie ważne, zmieściłem. Polecam: https://melancholia.xyz/

Cz sie 08, 2019 8:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Powoli odchodzę od Kościoła
biznesinfo napisał(a):
Minęło parę lat, pozbierałem swoje doświadczenie i zrobiłem stronkę. Treść strony zoptymalizowana jest pod kontem wielkości, jest tylko to co najważniejsze. Treść pogrupowana w rozdziały tak, aby przedstawić podstawy (filary) szczęścia. Chyba już wszystko co chciałem zmieścić na stronie, co dla mnie ważne, zmieściłem. Polecam: https://melancholia.xyz/

Ja tam nie klikam w nieznane linki

Cz sie 08, 2019 8:59 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@sachol strefa komfortu by Ci się skończyła? Czy z innego powodu?

Ciekawe dlaczego, na dzień dobry, zostałem przeniesiony z wątku "Powoli odchodzę od Kościoła", który sam kiedyś założyłem?

Cz sie 08, 2019 10:36 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Twój wątek nie jest Twoją własnością. Po drugie jakoś ten Twój wpis nie pasuje do działu "Wokół rodziny"

Cz sie 08, 2019 11:27 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
8O

Cz sie 08, 2019 3:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Uwielbiam powieści Agaty Christie... Kocham wręcz. A już za moment na Kino TV film - właściwie serial z tym najlepszym detektywem (mowa o Herculesie Poirot) - ciekawe o czym będzie... Nawet ekranizacje mają ten niepowtarzalny klimat. Klasyczne kryminały na poziomie towarzyszą mi od dziecka.

Cz sie 08, 2019 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół Katolicki przez wieki i od wieków zaadaptował ciekawą konstrukcję egzekucji prawa gdzie nie potrzeba prokuratorów, adwokatów, sędziów ani wykonawców a wyrok za przewinienie jest wykonywany automatycznie - Latae sententiae.

W świeckim systemie prawnym potrzeba policji, prokuratora, adwokata i sędziego i całego zaplecza by obwinionego skazać i wykonać wyrok. Latae sententiae (czyli "wyrok już wykonano") jest to zasada, która sprowadza sie do: "popełniając czyn zabroniony już się skazałeś", stosuje się np w ekskomunice gdy delikwet wykona czyn zagrożony ekskomuniką. I to jest bardzo interesujace, że nie zbiera się żaden sąd, żadni biegli którzy wydają sprzeczne opinie, żaden obrońca, który mówi że "nie" a nie żaden prokurator, który mówi że "tak" ani żaden sedzia który roztrzyga który z zatrudnionych prawników jest bardziej przekonywujący. Latae sententiae bazuje na oczywistościach, które ogrania każdy zdrowy rozumny człowiek, a który został przekonany a nawet całe społeczeństwo) że morderca czy złodziej złapany na gorącym uczynku musi mieć proces, na którym trzeba mu winę udowodnić. Latae sententiae można by przetłumaczyć na polski jako samosąd.

Jest to bardzo ważny atrybut Kościoła Katolickiego, który pokazuje, że wiele rzeczy jest prostych, oczywistych od samego początku, możliwych do dostrzeżenia i ogarnięcia błyskawicznie przez "zwykły" ludzki rozum. I nie potrzeba do tego tabunu talmudystów przecedzających komara i mówiacych jaki jesteś nieuprawniony by zrozumieć to co widać gołym okiem.

So sie 10, 2019 11:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reprezentacja Argentyny już dawno powinna zastanowić się nad fundamentalnym pytaniem: Czy aby Messi na pewno pomaga? Zawodnicy grając u boku gwiazdy Barcelony są pod wielką presją i nie bardzo wiedzą co zrobić z piłką... Paradoksalnie najlepszy piłkarz świata jest największym obciążeniem dla tej reprezentacji... Cztery wielkie finały, w tym MŚ w Brazylii i tylko... drugie miejsca (Copa America, 2 finały przegrane po karnych z Chile), ileż można... Chyba czas odejść... Z jego bramek strzelanych Nikaragui w towarzyskich spotkaniach kompletnie nic nie ma... Jakość beznadziejna, skrzydła nie grają, obrona i bramkarz to dno. Czas na radykalne zmiany. trener Scaloni, zresztą imiennik Messiego to wylotu z kadry, przykro mi, ale taka jest brutalna prawda. Kilkanaście fenomenalnych zagrań i podań to stanowczo za mało od zawodnika tej klasy. Zniknie Lionel, zniknie presja i brak zgrania. Albicelestes w nowym składzie i zestawieniu rozpoczną nową erę. Teraz jest okropnie... przykładem porażka z Kolumbią 0:2, wymęczony remis z Paragwajem 1:1.

Pn sie 12, 2019 2:58 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2893 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 189, 190, 191, 192, 193