Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lip 11, 2020 10:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Obraz Boga - chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obraz Boga - chrześcijaństwo
Gregor napisał(a):
Duch Jezusa był nieskalany(Logos) i tylko ciało wzięte z kobiety było skażone grzechem.

Zacytuj mi werset, w którym zapisano, że ciało Jezusa było skażone grzechem.

Gregor napisał(a):
Boga nie można porodzić gdyż jest bez początku.

Tym twierdzeniem, wykazujesz się się nieznajomością nauki Kościoła, bowiem nikt w Kościele nie głosi, że tytuł Boża Rodzicielka oznacza, że Maryja dała istnienie Bogu.Bycie Matką Bożą odnosi się tylko i wyłącznie do Wcielenia, nie do odwiecznego istnienia Jezusa Chrystusa, i tak też rozumiał to Efez.Maryja urodziła Boga tylko w jego Wcieleniu, kiedy to do swej natury boskiej dołączył On naturę ludzką.

Gregor napisał(a):
Jakoś tego zwrotu "matka" Jezus nigdy nie kierował do Marii. I to powinno Ci dać do myślenia.

Zaprzeczasz temu, że Maryja jest Matką Jezusa ?

Gregor napisał(a):
Maria owszem porodziła ciało, przygotowane przez Boga, ale Logos nie został przez nią zrodzony.

Kolejna bzdura, dodatkowo sprzeczna z Pismem.Zacytuj mi fragment, w którym zapisano, że Maryja "porodziła ciało" bo ja czytam, że porodziła Jezusa Chrystusa - Osobę.Rodzi się osobę a nie naturę...

Gregor napisał(a):
Porodziła Jezusa człowieka, ale nie Jezusa Boga.

W tej chwili głosisz herezję nestorianizmu potępioną przez Sobór Efeski, według której Chrystus miał nie jedną, ale dwie osoby - ludzką i boską, a Maryja urodziła tylko tę ludzką, nie zaś boską.

Pytam więc: Czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu?

Gregor napisał(a):
To nie ma nic do faktu, że nie zwracał się do Marii 'matko', jak też nie uważał Józefa za swojego ojca.

Józef, co ignorujesz, w przeciwieństwie do Maryi, nie miał żadnego udziału w poczęciu Jezusa.W Maryi natomiast Jezus się począł, nosiła Go przez dziewięć miesięcy i później wydała na świat, czyli w przeciwieństwie do Józefa, który był tylko Jego opiekunem, Maryja jest prawdziwą Matką Jezusa.

Gregor napisał(a):
Proroctwo o potomstwie, które zmiażdży głowę węża było skierowane tylko do Ewy w Edenie i nie wskazuje na "protoewangeliczną" Ewę.

Czyim dzieckiem jest Jezus.Ewy, czy Maryi ?

Gregor napisał(a):
To Ewa z Edenu i tylko ona jest nazwana 'matką wszystkich żyjących' (ale nie wszystkich ludzi).

Natomiast Maryję i tylko Ją, Pismo przedstawia jako Matkę wszystkich wierzących w Jezusa:

"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa." (Ap 12,17).

Wt mar 24, 2020 6:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...wg ciebie Maryja porodziła samo bezosobowe ciało czy jednak porodziła OSOBĘ hę

Czyli Jezus nie był Bogiem w czasie ciąży i porodu z NMP?

Wt mar 24, 2020 9:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak inaczej, że to właśnie ty(a nie ja) zapominasz chyba kim jest JHWH, i przypisujesz Mu, tzn Bogu będącemu z nami(ludźmi) na ziemi we wszystkich dziejach Narodu Wybranego w Starym Testamencie brak wiedzy i doświadczenia ignorując(chyba?) fakt, że to On od zawsze jest Źródłem wszelakiej wiedzy/doświadczenia...
Tak się składa, że JHWH = Immanuel, więc
Więc jak ci się tak się składa, że Emmanuel = JHWH, to Maryja rodząc OSOBĘ Emanuela kogo porodziła...hę ??

Wt mar 24, 2020 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Simon napisał(a):
Zacytuj mi werset, w którym zapisano, że ciało Jezusa było skażone grzechem.

A na jakiej podstawie uważasz, że o tym fakcie ma mówić jakiś werset?
Czy o Trójcy mówi konkretny werset czy szerszy przekaz Pisma?
Tak samo jest z ciałem Jezusa. Pisałem o tym w moich postach i wskazywałem konkrety z Pisma - poczytaj sobie posty.
Simon napisał(a):
Tym twierdzeniem, wykazujesz się się nieznajomością nauki Kościoła,

Kiedyś nauka "Kościoła" wspierała system geocentryczny. Za tą naukę pewnie w tamtych czasach dałbyś sobie głowę obciąć, że jest to nauka prawdziwa. :mrgreen:
Nie ufaj więc ślepo różnym naukom. :no:
Simon napisał(a):
bowiem nikt w Kościele nie głosi, że tytuł Boża Rodzicielka oznacza, że Maryja dała istnienie Bogu.Bycie Matką Bożą odnosi się tylko i wyłącznie do Wcielenia, nie do odwiecznego istnienia Jezusa Chrystusa, i tak też rozumiał to Efez.

Mam odwagę uważać inaczej.
Wcielenie czyli w ciało. Maria była matką tego co cielesne, a nie tego co boskie.
Nowy Testament nigdzie nie wspiera terminu 'Theotokos'.
Ja też go nie popieram w zgodzie z Biblią.
Simon napisał(a):
Zaprzeczasz temu, że Maryja jest Matką Jezusa ?

To pytanie raczej do Pana Jezusa. Ja odnoszę się tylko do Jego świadectwa w tym względzie.
Simon napisał(a):
Kolejna bzdura, dodatkowo sprzeczna z Pismem.Zacytuj mi fragment, w którym zapisano, że Maryja "porodziła ciało" bo ja czytam, że porodziła Jezusa Chrystusa - Osobę.Rodzi się osobę a nie naturę...

Biblia to nie zbiór definicji na każdą okazję, nie wiedziałeś?
Osoba, która się rodzi zaczyna życie z licznikiem dni, lat = 0. Raczej odwieczny Syn nie zaczynał swojego życia od cyfry 0? :mrgreen:
Fizjologicznie Maria urodziła osobę - człowieka, ale nie urodziła Osoby, która nie ma początku - ma wymiar wieczności.
Simon napisał(a):
W tej chwili głosisz herezję nestorianizmu potępioną przez Sobór Efeski, według której Chrystus miał nie jedną, ale dwie osoby - ludzką i boską, a Maryja urodziła tylko tę ludzką, nie zaś boską.

Co do dwóch osób, to taki pogląd przedstawia sahcim, mówiąc o ludzkim duchu Jezusa i boskim duchu Jezusa (duch to osoba - czyli dwie osoby).
Może poczytaj posty swojego kolegi z "parafii"?
Gdybyś poczytał moje posty, gdzie wyraźnie piszę o jedności dwóch natur, lecz bez pomieszania, zachowujących jednak odrębność (unia hipostatyczna), to nie pisałbyś bzdur o herezji pod moim adresem.
Simon napisał(a):
Pytam więc: Czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu?

Widzę, że zerżnąłeś pytanie Yarpena. Odpowiedź jest taka sama - masz ją w moich postach.
Simon napisał(a):
W Maryi natomiast Jezus się począł, nosiła Go przez dziewięć miesięcy i później wydała na świat, czyli w przeciwieństwie do Józefa, który był tylko Jego opiekunem, Maryja jest prawdziwą Matką Jezusa.

I tak też postrzegali ją ludzie i ja temu nie przeczę. Jednak była tylko matką w warstwie ludzkiej, a nie boskiej.
Zastanów się:
Kogo Maria karmiła piersią: Boga, bo potrzebował tego pokarmu czy człowieka, który potrzebował mleka do życia i rozwoju?
Jednak jak podaje nam Pismo, dla Jezusa macierzyństwo Marii nie miało takiego znaczenia jakie ma to dla Was. Jezus utożsamiał się tylko ze swoim Ojcem i to od młodości.
Simon napisał(a):
Czyim dzieckiem jest Jezus.Ewy, czy Maryi ?

W świetle proroctwa skierowanego do Ewy w Edenie nie ma to żadnego znaczenia.
Biblia wskazuje tylko na Jego relację z Ojcem.
Simon napisał(a):
Natomiast Maryję i tylko Ją, Pismo przedstawia jako Matkę wszystkich wierzących w Jezusa:
"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa." (Ap 12,17).

To tylko jedna z interpretacji, i nie najwcześniejsza, a nie żadna prawda objawiona w Piśmie.
Poczytaj sobie o tym.
Yarpen Zirgin napisał(a):

Czy Bóg swoje życie bez początku może rozpoczynać od poczęcia lub porodu?
sahcim napisał(a):
Więc jak ci się tak się składa, że Emmanuel = JHWH, to Maryja rodząc OSOBĘ Emanuela kogo porodziła...hę ??

No ty chyba wiesz najlepiej? :mrgreen:
Ja już swoje zdanie wyraziłem kilkukrotnie w kwestii rodzenia Boga.

Cz mar 26, 2020 2:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Czy Bóg swoje życie bez początku może rozpoczynać od poczęcia lub porodu?

Odwracanie kota ogonem do dołu zostaw na takich, na których to działa. Zamiast tego udziel odpowiedzi na pytanie dotyczące Twoich poglądów:
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...wg ciebie Maryja porodziła samo bezosobowe ciało czy jednak porodziła OSOBĘ hę

Cz mar 26, 2020 8:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
I tak też postrzegali ją ludzie i ja temu nie przeczę. Jednak była tylko matką w warstwie ludzkiej, a nie boskiej.

"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę»."

Szatan bardzo nienawidzi (i boi się) Maryi. Zastanów się, czy doktryny umniejszające rolę Maryi nie są aby wodą na młyn szatana?

Cz mar 26, 2020 8:59 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Zrodzenie Jezusa w ciele to tylko obraz tego co wydarzyło się zanim świat powstał, czyli to obraz zrodzenia Go w duchu. Uczestnik obu tych wydarzeń, Jezus, nie mógł nazywać matką tej, która była sprawczynią zaledwie ‘połowy’ Tego, który z woli Boga zawierał w sobie całą Pełnię (Kol 1:19). Określenie matka jest transcendentalne i obejmuje zarówno Marię, Ewę jak i Jego matkę duchową czyli Niewiastę obleczoną w słońce (Apok. 12:1).

Zbudowany na ‘szataniej’ (Mat 16:18; Mat 16:23) skale Kościół, wzmocniony oficjalną gloryfikacją ziemskiej matki, zamieniłby zupełnie kult Boga na kult Maryi. Świadomy tego Jezus, wyważywszy uważam rzeczy do optymalnego poziomu, sprawił (co konieczne w całym procesie zbawienia) łagodne/ewolucyjne przejście z Kościoła na skalnym fundamencie na Kościół głównie duchowy, który możliwe, że dopiero ‘tuż za drzwiami’, to jednak nieuchronnie przed nami (Jana 4:23,24).

Maryja dopełniła Pełnię, a więc Boga, o wymiar ludzki. Bez tego aktu Pełnia nie miałaby jakby podstaw do swego miana a więc i istnienia w swoim, autonomicznym stanie.

Cz mar 26, 2020 9:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odwracanie kota ogonem do dołu zostaw na takich, na których to działa. Zamiast tego udziel odpowiedzi na pytanie dotyczące Twoich poglądów:

Moje pytanie to odpowiedź, która powinna dać Ci do myślenia.
Poza tym opisałem już wystarczająco dokładnie swoje poglądy, więc zamiast pytać , zwyczajnie sobie poczytaj. Nie zamierzam się powtarzać.

Jak wyżej.
Andy72 napisał(a):
"Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży ci głowę,
a ty zmiażdżysz mu piętę»."

To słowa skierowane do Ewy w Edenie i tylko do niej.
Andy72 napisał(a):
Szatan bardzo nienawidzi (i boi się) Maryi. Zastanów się, czy doktryny umniejszające rolę Maryi nie są aby wodą na młyn szatana?

Jeśli już to Szatan boi się tylko Tego, przeciwko któremu się zbuntował.
Nie znam też żadnej doktryny umniejszającej rolę Marii.
Nie zmienia to faktu, że teologia gloryfikująca Marię jest zwyczajnie oderwana od rzeczywistości biblijnej.
To właśnie w Biblii/NT mamy właściwe, zdrowe i trzeźwe podejście do osoby Marii, przedstawione w relacji między Jezusem a nią, co ma swoje odzwierciedlenie w nauczaniu apostolskim. I tego należy się trzymać.

Każdy jednak sam dokonuje wyboru w co chce wierzyć. ;)

Pt mar 27, 2020 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

No ty chyba wiesz najlepiej? :mrgreen:
Ja już swoje zdanie wyraziłem kilkukrotnie w kwestii rodzenia Boga.
Owszem...pisząc, że(cyt): "Maria fizjologicznie wydała na świat Jezusa nie oznacza, że była źródłem Jego zaistnienia na tym świcie" wyraziłeś swoje zdanie, któremu ja nie zaprzeczałem i nie zaprzeczam.
Tak, Maryja rodząc OSOBĘ(Jezusa) nie była(nie jest) źródłem Jego zaistnienia na tym świecie, tak samo jak i żadna, powtarzam(specjalnie dla ciebie) ŻADNA MATKA) na ziemi nie była i nie jest źródłem zaistnienia jakiejś OSOBY(ducha)...
Jednak ty twierdząc, że Maryja porodziła tylko(cyt): "ciało, przygotowane przez Boga, ale Logos nie został przez nią zrodzony" zaprzeczasz nie dość, że Biblii, to także samemu sobie, bo wcześniej stwierdziłeś, że(cyt) "[i]Logos - odwieczny duch + dusza + ciało ---> Jezus"
Tak więc się zdecyduj czy zgadzasz się z tym że Maryja porodziła Jezusa(Logos - odwieczny duch + dusza + ciało) czy zaprzeczasz twierdząc, że porodziła tylko bezosobowe ciało ? ? ?

Pt mar 27, 2020 12:25 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A na jakiej podstawie uważasz, że o tym fakcie ma mówić jakiś werset?...

Czyli tak jak myślałem.Nie potrafisz przedstawić żadnego fragmentu który bo o tym mówił, gdyż dobrze wiesz, że jest to tylko i wyłącznie twój wymysł a nie nauka Pisma.Gdyby było inaczej, już dawano podał byś werset w którym zapisano, że "ciało Jezusa było skażone grzechem" a nie odwracał koda ogonem.

Gregor napisał(a):
Kiedyś nauka "Kościoła" wspierała system geocentryczny. Za tą naukę pewnie w tamtych czasach dałbyś sobie głowę obciąć, że jest to nauka prawdziwa. :mrgreen:
Nie ufaj więc ślepo różnym naukom. :no:

Nie zmieniaj tematu.Nie zdołasz odwrócić uwagi od faktu, że twierdzeniem, że "Boga nie można porodzić gdyż jest bez początku" pokazałeś, że w rzeczywistości dyskutujesz ze swoimi wymysłami na temat nauki Kościoła, a nie z tym, czego Kościół rzeczywiście naucza, ponieważ Kościół nie głosi, że tytuł Boża Rodzicielka oznacza, że Maryja dała istnienie Bogu.

Gregor napisał(a):
Mam odwagę uważać inaczej.
Wcielenie czyli w ciało. Maria była matką tego co cielesne, a nie tego co boskie.
Nowy Testament nigdzie nie wspiera terminu 'Theotokos'.
Ja też go nie popieram w zgodzie z Biblią.

Maryja była Matką Osoby, a nie "tego co cielesne" jak to sobie wymyśliłeś.Wspiera, co już zostało ci w tym wątku wielokrotnie wykazane.A to, że nie zgadza się to z tymi bzdurami które sobie wymyśliłeś, to inna kwestia.

Gregor napisał(a):
To pytanie raczej do Pana Jezusa. Ja odnoszę się tylko do Jego świadectwa w tym względzie.

Nie odwracaj kota ogonem, tylko odpowiedz mi na pytanie: Czy zaprzeczasz, że Maryja jest Matką Jezusa ?

Gregor napisał(a):
Biblia to nie zbiór definicji na każdą okazję, nie wiedziałeś?

Czyli tak jak wyżej.Nie potrafisz udowodnić swoich tez Pismem i zaczyna się zaklinanie rzeczywistości.

Gregor napisał(a):
Osoba, która się rodzi zaczyna życie z licznikiem dni, lat = 0. Raczej odwieczny Syn nie zaczynał swojego życia od cyfry 0? :mrgreen:
Fizjologicznie Maria urodziła osobę - człowieka, ale nie urodziła Osoby, która nie ma początku - ma wymiar wieczności.

Pytam więc po raz kolejny: Czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu?

Gregor napisał(a):
Co do dwóch osób, to taki pogląd przedstawia sahcim, mówiąc o ludzkim duchu Jezusa i boskim duchu Jezusa (duch to osoba - czyli dwie osoby).
Może poczytaj posty swojego kolegi z "parafii"?
Gdybyś poczytał moje posty, gdzie wyraźnie piszę o jedności dwóch natur, lecz bez pomieszania, zachowujących jednak odrębność (unia hipostatyczna), to nie pisałbyś bzdur o herezji pod moim adresem.

Problem w tym, że piszesz tak tylko wtedy, gdy ci to pasuje.A jak trzeba uznać, że Maryja urodziła Boga, to nagle z jednej Osoby Chrystusa robią ci się dwie: Jezus Bóg i Jezus człowiek.

Gregor napisał(a):
Widzę, że zerżnąłeś pytanie Yarpena. Odpowiedź jest taka sama - masz ją w moich postach.

No właśnie problem polega na tym, że nie odpowiedziałeś na to pytanie, dlatego je również zadałem.A więc jak, odpowiesz w końcu na pytanie czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu?

Gregor napisał(a):

Czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i po urodzeniu Go przez Maryję ?

Gregor napisał(a):
Zastanów się:
Kogo Maria karmiła piersią: Boga, bo potrzebował tego pokarmu czy człowieka, który potrzebował mleka do życia i rozwoju?

Maryja karmiła piersią Boga wcielonego.

Gregor napisał(a):
Jednak jak podaje nam Pismo, dla Jezusa macierzyństwo Marii nie miało takiego znaczenia jakie ma to dla Was. Jezus utożsamiał się tylko ze swoim Ojcem i to od młodości.

Gdyby dla Jezusa macierzyństwo Maryi nie miała znaczenia jak piszesz, to nie przyszedł by na świat rodząc się z Niej.Skoro zaś Bóg postanowił, że przyjdzie na świat przez Maryję, to wbrew temu co piszesz, miało to dla Niego znaczenie.

Gregor napisał(a):
W świetle proroctwa skierowanego do Ewy w Edenie nie ma to żadnego znaczenia.
Biblia wskazuje tylko na Jego relację z Ojcem.

I znowu odwracasz kota ogonem, byle by tylko nie odpowiedzieć na pytanie, bo dobrze wiesz, jaki będzie tego skutek.Pytam się więc ponownie: Czyim dzieckiem jest Jezus.Ewy, czy Maryi ?

Gregor napisał(a):
To tylko jedna z interpretacji, i nie najwcześniejsza, a nie żadna prawda objawiona w Piśmie.Poczytaj sobie o tym.

W Ap 12,5 czytamy, że ta Niewiasta "porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną." Tym mężczyzną, który pasie wszystkie narody żelazną rózgą jest Chrystus (Ps 2,7-9;Ap 19,11-16).A jedyną Niewiastą, która porodziła Chrystusa jest Maryja.Tak więc czy ci się to podoba czy nie, Ap 12,17 pokazuje, że Maryja jest Matką wszystkich wierzących w Jezusa.

Pt mar 27, 2020 2:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
[ciach bzdety]

Dziękuję za przyznanie, że zauważyłeś, iż w swoich polemikach z Kościołem katolickim zacząłeś zaprzeczać własnej wierze. Gdyby było inaczej, to zamiast się wymigiwać po prostu odpowiedziałbyś na moje pytanie "tak" lub "nie". :D

Pt mar 27, 2020 8:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Simon napisał(a):
Nie kłam krętaczu, że sahcim mówi o dwóch osobach. Sahcim wyrazil się jasno(patrz link)
sahcim napisał(a):
Oczywiście, że JEST jedną osobą, ale taką w której NIEROZERWALNIE WSPÓŁISTNIEJĄ DWIE ODRĘBNE OD SIEBIE NATURY , jedna w 100% boska, a druga w 100% ludzka.(...)

Pt mar 27, 2020 8:49 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Simon napisał(a):
W Ap 12,5 czytamy, że ta Niewiasta "porodziła Syna - Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną." Tym mężczyzną, który pasie wszystkie narody żelazną rózgą jest Chrystus

Pełne brzmienie Ap 12:5 to: I urodziła Syna - Mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody rózgą żelazną. Ale jej Dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu, [Przekład Ekumeniczny NT, Ap 12:5]. W “Przekładzie Współczesnym NT” zaś, jest wręcz, że [...]Dziecko zostało natychmiast zabrane do Boga, przed jego tron.

Zostało porwane/zabrane żeby…: być pierworodnym spośród wszelkiego stworzenia (Kol 1:15) i żeby przez Niego, dla Niego i w Nim zostało wszystko stworzone (Kol 1:16).
To scenariusz inny niż ten po zrodzeniu z Maryi gdzie Jezus dorastał, został ochrzczony, nauczał, został ukrzyżowany i, po zmartwychwstaniu, wstąpił do nieba.
W pierwszej odsłonie/etapie Słowo jest współtwórcą wszystkiego stworzenia a w drugiej zstępuje do niego, do świata, który przez Nie się stał i który jest Jego własnością (Jana 1:10,11). Zstępuje aby go (świat) zbawić.

So mar 28, 2020 4:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Eli napisał(a):
Pełne brzmienie Ap 12:5 to: I urodziła Syna - Mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody rózgą żelazną. Ale jej Dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu, [Przekład Ekumeniczny NT, Ap 12:5]. W “Przekładzie Współczesnym NT” zaś, jest wręcz, że [...]Dziecko zostało natychmiast zabrane do Boga, przed jego tron.

W tekście greckim nie ma słowa "natychmiast":

"και ηρπασθη το τεκνον αυτης προς τον θεον και τον θρονον αυτου"

Dosłownie ten tekst brzmi: "I porwane zostało Dziecko Jej do Boga i do tronu Jego".

Eli napisał(a):
Zostało porwane/zabrane żeby…: być pierworodnym spośród wszelkiego stworzenia (Kol 1:15) i żeby przez Niego, dla Niego i w Nim zostało wszystko stworzone (Kol 1:16).
To scenariusz inny niż ten po zrodzeniu z Maryi gdzie Jezus dorastał, został ochrzczony, nauczał, został ukrzyżowany i, po zmartwychwstaniu, wstąpił do nieba.

Słowa o porwaniu Dziecka (Jezusa) do Boga i do Jego tronu, są oczywistym nawiązanie do wniebowstąpienia Chrystusa.W Biblii paulistów na temat tych słów czytamy: "Skrót myślowy.Autor przechodzi od narodzenia Chrystusa do wywyższenia Go w chwale".

So mar 28, 2020 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Simon napisał(a):
Czyli tak jak myślałem.Nie potrafisz przedstawić żadnego fragmentu który bo o tym mówił, gdyż dobrze wiesz, że jest to tylko i wyłącznie twój wymysł a nie nauka Pisma.Gdyby było inaczej, już dawano podał byś werset w którym zapisano, że "ciało Jezusa było skażone grzechem" a nie odwracał koda ogonem.

Ta prawda jest podawana przez wszystkich ewangelistów, którzy przedstawiają takie fakty: Jezus doświadczał głodu, zmęczenia, pragnienia, bólu, strachu i śmierci. Te doznania są dowodem na skażenia ciała grzechem i są jego skutkami - tak samo jak u nas.
Takie ciało otrzymał Jezus przychodząc na ziemię, aby być taki jak my i doświadczać tego co my, z wyjątkiem popełnienia grzechu.
Simon napisał(a):
Maryja była Matką Osoby, a nie "tego co cielesne" jak to sobie wymyśliłeś.Wspiera, co już zostało ci w tym wątku wielokrotnie wykazane.A to, że nie zgadza się to z tymi bzdurami które sobie wymyśliłeś, to inna kwestia.

Nie była matką Boga, bo to co duchowe jest wieczne i pochodzi tylko od Boga. Mam odmienne zdanie, więc się z tym pogódź.
Simon napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem, tylko odpowiedz mi na pytanie: Czy zaprzeczasz, że Maryja jest Matką Jezusa ?

Już pisałem, nie umiesz czytać? Była matką tego co cielesne, a nie tego co duchowe. - to moja odpowiedź.
Postawa Jezusa do Marii jak też brak odnośników w nauczaniu apostolskim są aż nazbyt wymowne. Przemyśl to...
Simon napisał(a):
Pytam więc po raz kolejny: Czy Jezus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu?

Poród dotyczył tylko tego co cielesne.
Simon napisał(a):
Maryja karmiła piersią Boga wcielonego.

Pozostawiam bez komentarza. :brawo:
Simon napisał(a):
Gdyby dla Jezusa macierzyństwo Maryi nie miała znaczenia jak piszesz, to nie przyszedł by na świat rodząc się z Niej.Skoro zaś Bóg postanowił, że przyjdzie na świat przez Maryję, to wbrew temu co piszesz, miało to dla Niego znaczenie.

To tylko Twoje gdybanie.
Bóg zaplanował sobie Marię jako 'naczynie' które wypełni Jego wolę w kwestii przyjścia na świat Syna.
Jezus bez wątpienia szanował Marię, ale utożsamiał się tylko ze swoim Ojcem w Niebie.
sahcim napisał(a):
Tak więc się zdecyduj czy zgadzasz się z tym że Maryja porodziła Jezusa(Logos - odwieczny duch + dusza + ciało) czy zaprzeczasz twierdząc, że porodziła tylko bezosobowe ciało ? ? ?

Porodziła to co ludzkie, a nie to co boskie, bo to co boskie nie miało początku również tu na ziemi podczas porodu.
sahcim napisał(a):
Nie kłam krętaczu, że sahcim mówi o dwóch osobach. Sahcim wyrazil się jasno(patrz link)

Pisałeś o duchu ludzkim Jezusa i o duchu - Logosie. Duch to osoba, a więc pisałeś o dwóch osobach, więc nie zasłaniaj się teraz tekstem o naturach, bo dla Ciebie duch = natura. Dwie natury = dwa duchy = dwie osoby. To są Twoje poglądy. I to podpada pod herezję nestorianizmu - niestety.
Dziękuję za przyznanie, że zauważyłeś, iż w swoich polemikach z Kościołem katolickim zacząłeś zaprzeczać własnej wierze. Gdyby było inaczej, to zamiast się wymigiwać po prostu odpowiedziałbyś na moje pytanie "tak" lub "nie".

Moje pytanie było odpowiedzią. Uwierz - myślenie nie boli.
Poza tym uważaj jak chcesz.

Panowie dyskusja w formacie 3/1 nie jest z mojej strony możliwa do prowadzenia.

Wyraziłem swoje poglądy, więc nie mam już nic więcej w tej kwestii do dodania.
Kończę więc swoje wypowiedzi w tym wątku.

Dużo zdrowia Wam życzę ;)

So mar 28, 2020 8:33 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona