Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 16, 2021 8:59 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona
 Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
lajkonik.2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
y w ogóle rozumiesz, co czytasz, czy tylko w kółko potrafisz mantrować, jaki to udowodniony fakt?

Czytaj cale komentarze, a nie piąte przez dziesiąte to nie będziesz widział martrowania. :Tak udowodnia, że zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem historycznym. Badania naukowe mówią wprost, że było to wydarzenie, które miało miejsce w konkretnym czasie i miejscu. Mamy też materialne znaki zmartwychwstania. Relacje Ewangeliczne są w pełni wiarygodne. Fakt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa jest z naukowego punktu widzenia, z historycznego puntu widzenia wiarygodny.

Więc pytam po raz kolejny, dlaczego w takim razie ten jakże wspaniale udowodniony fakt nie jest w podręcznikach historii?

Zawsze przed tym pytaniem uciekasz - to ciekawy przypadek wyparcia.
Merss na pewno mogłaby się tu wypowiedzieć, gdyby ideologia jej nie hamowała.

Pt kwi 16, 2021 11:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Historia, jak mnie uczyli tego historycy jest jedynie interpretacją faktów. Mamy taki przedmiot jak Historia Kościoła lub Religioznawstwo. Nie wiem jak teraz, ale Biblia była także przedmiotem nauczania na języku polskim w szkołach średnich. Problem w tym, że Irbisol chciałby, by fakt zmartwychwstania był nauczany także na zajęciach historii lotnictwa. Jak człowiek może zniknąć z pola widzenia... Życzyłby sobie, by obsługa lotnictwa korzystała z technik znikania zaprezentowanych przez Jezusa. Tymczasem logika Boże jest inna.

I jeszcze podsumowanie. Historia to element każdej nauki, nawet nauk rolniczych. Podaje się więc pochodzenie danej rośliny a na mechanizacji rolnictwa wraca się do narzędzi używanych w starożytności. Jasne? Historia pozwala zobaczyć rozwój nauk.
Historia Polski to także element chrztu w 966 roku. Musiał uwzględniać fakt zmartwychwstania.

I tak nie dotrze. Tu trzeba bowiem umiejętności myślenia a nie paplania od rzeczy. Ateistycznego podejścia do wiary z punktu widzenia metodologii nauk przyrodniczych nie da się przeskoczyć. Głupota jest sama w sobie fenomenem, zabetonowanym, bo brak myślenia jest czymś czego ateista chce. A chce być niczym nieograniczonym bogiem. Jego ideologii nie da się podważyć siłami ludzkimi. I dlatego wiemy, że musi przyjść łaska uprzedzająca, by nastąpiło nawrócenie. Człowiek pozostaje wolny, więc może nadal wrzeszczeć: a ja chcem być bogiem! Zły duch nie odda swego łupu tak łatwo i wie, że jego głos jest odbierany przez człowieka jako silniejszy, zapisy schematów myślowych też są z tym kompatybilne (człowiek jest tym co wybiera). On wykłada łopatologicznie rozpracowawszy doskonale psychikę swej ofiary. A Jezus każe myśleć...Irbisol żąda łopatologogii pozbawionej logiki i zdrowego rozsądku.

Dokąd ta podróż zaprowadziła? Do Irbisola. Nie chce tam wejść.
Ewangelia powinna prowadzić do siebie samego, ale nalezy do grobu wejść, by wyjść innym człowiekiem. Zobaczyli i uwierzyli...

Pt kwi 16, 2021 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Historia, jak mnie uczyli tego historycy jest jedynie interpretacją faktów.

To dlaczego nie zinterpretowali tego "najlepiej udokumentowanego wydarzenia starożytności" tak, żeby znalazło miejsce w podręcznikach historii?

Pt kwi 16, 2021 5:25 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
merss napisał(a):

To dlaczego nie zinterpretowali tego "najlepiej udokumentowanego wydarzenia starożytności" tak, żeby znalazło miejsce w podręcznikach historii?
A co, marzy Ci się państwo wyznaniowe?

Pt kwi 16, 2021 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1antyk napisał(a):
Irbisol napisał(a):
merss napisał(a):

A co, marzy Ci się państwo wyznaniowe?

Państwo wyznaniowe byłoby, gdyby ten fakt nie był wystarczająco (wg historyków) udokumentowany, a znalazł się w podręcznikach historii.
Jeżeli jest udokumentowany i jest w podręcznikach, to jest to wówczas zwykłe stwierdzenie historycznego faktu, bez wpływu ideologii.

Pt kwi 16, 2021 7:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak pamiętamy:
„Gdzie Pan chcesz znaleźć w tym wszystkim miejsce dla Boga?” — spytał Napoleon markiza Laplace'a, gdy ten wyłożył mu swą hipotezą kosmogoniczną. — „Ekscelencjo, nie potrzebuję tej hipotezy” — brzmiała odpowiedź..
I nie ma się co dziwić, nauka (poza teologią czy filozofią) bada świat bez udziału Boga, czy to fizyka czy historia.

Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14

Pt kwi 16, 2021 7:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
merss napisał(a):

Gdyby takie były plany Boga to dokumentacja byłaby jak w Koranie. Koran, zdaniem muzułmanów, nie zawiera żadnych nieścisłości, ponieważ jego ranga jest najwyższa: został podyktowany aniołowi przez Boga.
Biblia jest 'tylko' księgą natchnioną. Chrześcijaństwo ma budować człowieka prawdziwego, w języku psychologii nazwiemy go dojrzałym psycho - duchowo - społecznie.
Bóg wie ile potrzebuje Irbisol łaski, by uwierzył. Nie odkręca jednak samozakłamania przekręcając kluczyć. Podejdą ludzie, pojawią się wydarzenia, które zmuszają do zatrzymania się. To praca własna wolnego człowieka.
Podstawa: Jeśli chcesz, pójdź za mną. Będziesz szczęśliwy, bo dla szczęścia zostałeś stworzony. Nie jesteś szczęśliwy jako ateista, bo ateizm to pustka.
Wolny człowiek odczyta prawidłowo prowadzoną dokumentację. Zniewolony zmienia logikę, bo jest zamknięty na prawdę. Arcykapłani dostali informację od żołnierzy. Zorientowali się, ale zakłamali prawdę. Judasz poznał prawdę, ale zatrzymał się w połowie drogi i nie przeskoczył swej pychy. Szymon zobaczył siebie jako miernotę po zaparciu się Jezusa, ale pobiegł z tym do Pana. Potem maszerował już tylko pod górę.
Nie o interpretację tu chodzi, ale prawdę człowieka. Jest prawdziwy czy nie. Kto jest z prawdy ten zinterpretuje jak należy, prędzej czy później.

Intelekt został ci dany jako wyposażenie fabryczne. W każdej chwili może zostać odebrany, nie należy do człowieka. Żadna to zasługa człowieka, że inteligentny. Prawdę buduje człowiek sam. Zasymiluje łaskę czy ją odrzuci do tej roboty? Ma dobrze zinterpretować swój potencjał intelektualny: potrzebuję, by ograć innych i przejąć nad nimi kontrolę czując się jak bóg, czy potrzebuję, by stawać się coraz bardziej prawdziwym człowiekiem, budować tożsamość...

Pt kwi 16, 2021 7:46 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Państwo wyznaniowe byłoby, gdyby ten fakt nie był wystarczająco (wg historyków) udokumentowany, a znalazł się w podręcznikach historii.
Jeżeli jest udokumentowany i jest w podręcznikach, to jest to wówczas zwykłe stwierdzenie historycznego faktu, bez wpływu ideologii.

To byłby ideał.

Pt kwi 16, 2021 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Irbisol napisał(a):
merss napisał(a):

Gdyby takie były plany Boga to dokumentacja byłaby jak w Koranie. Koran, zdaniem muzułmanów, nie zawiera żadnych nieścisłości, ponieważ jego ranga jest najwyższa: został podyktowany aniołowi przez Boga.
Biblia jest 'tylko' księgą natchnioną. Chrześcijaństwo ma budować człowieka prawdziwego, w języku psychologii nazwiemy go dojrzałym psycho - duchowo - społecznie.
Bóg wie ile potrzebuje Irbisol łaski, by uwierzył.

Piszesz nie na temat.
Tematem jest dylemat, dlaczego w podręcznikach historii nie ma zmartwychwstania jako wydarzenia historycznego, skoro jest ono "najlepiej udokumentowanym wydarzeniem starożytności".

Możliwości są 3:
1. W podręcznikach jednak jest zmartwychwstanie - czekam na wskazanie, w podręczniku do której klasy jakiej szkoły i jaki rozdział.
2. W podręcznikach nie ma zmartwychwstania MIMO, że jest tak wspaniale udokumentowane. Spisek masonów?
3. W podręcznikach nie ma zmartwychwstania, bo jest po prostu słabo udokumentowane - jedynym źródłem jest Biblia, która w dodatku głosi "prawdę objawioną", więc najsłabszy materiał pod kątem dowodowym.

Masz aż dwie możliwości do wyboru (1 i 2, bo 3 oczywiście odrzucanie wszyscy).
W końcu wybierz którąś i zacznij ją uzasadniać pisząc NA TEMAT, zamiast tych swoich żenujących analiz dla ubogich.

Pt kwi 16, 2021 10:05 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ewangelia Marka nie zajmuje się podręcznikami szkolnymi. Z psem pogadaj sobie o tym co dręczy i spać nie daje. On wysłucha dobrowolnie. Wysłucha też specjalista od udręczonych myśli.
A teraz łaskawie wróć do tego o czym pisał Marek. Sprawa podróży zakończona.
Nie wiem czy na Jana wyrażę zgodę . A jeśli to uczynię to szybko wyproszę z wątku. Za chwilę i ten tak się zakończy. Bredzisz trzy po trzy, byle na siebie zwrócić uwagę..

Pt kwi 16, 2021 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Ewangelia Marka nie zajmuje się podręcznikami szkolnymi. Z psem pogadaj sobie o tym co dręczy i spać nie daje. On wysłucha dobrowolnie. Wysłucha też specjalista od udręczonych myśli.
A teraz łaskawie wróć do tego o czym pisał Marek.

Sama łaskawie dyskutowałaś o "fakcie historycznym", więc swoje uwagi kieruj też do siebie.
Co do Marka, to zadałem pytanie matematyczne, na które jeszcze nikt nie odpowiedział. Prorokiem nie jestem, ale ty też na to pytanie nie odpowiesz.

Cytuj:
Bredzisz trzy po trzy, byle na siebie zwrócić uwagę..

Czyli tyle "zrozumiałaś".
Akurat najmniej mi zależy tutaj na waszej uwadze. Na czym mi zależy - wielokrotnie już podkreślałem, ale wam nawet jak się wprost coś napisze, to wiecie lepiej i będziecie paplać swoje.

So kwi 17, 2021 2:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Irbisol napisał(a):
Co do Marka, to zadałem pytanie matematyczne, na które jeszcze nikt nie odpowiedział.
Wskazałem Ci link - nie przeczytałeś, Twoja strata.

Co do reszty - Merss ma rację.
Pytasz, ale nie chcesz się niczego dowiedzieć.

So kwi 17, 2021 3:15 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Irbisol jest na prawdę zabawny z tą wiarą w naukowców i podręczniki..
Pamiętam jak wiele lat temu zacząłem studia chemiczne, profesor (wtedy chyba jeszcze na poziomie dr hab.) ogłosił nam na pierwszym wykładzie, że prawie całą wiedzę chemiczną którą mamy ze szkoły średniej i podstawowej najlepiej jak zapomnimy, bo to po prostu nonsensy i takie uproszczenia że głowa mała.
Jakiś czas potem zwrócił nam uwagę, żebyśmy się za bardzo nie przywiązywali do wiedzy z pewnego podręcznika akademickiego, bo autor tam też w paru rozdziałach odleciał (innymi słowy są tam nieścisłości).
Dodam że był to jeden z lepszych profesorów na uczelni - niestety zmarło mu się parę lat temu.

So kwi 17, 2021 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Co do Marka, to zadałem pytanie matematyczne, na które jeszcze nikt nie odpowiedział.
Wskazałem Ci link - nie przeczytałeś, Twoja strata.

Co do reszty - Merss ma rację.
Pytasz, ale nie chcesz się niczego dowiedzieć.

Link przeczytałem i tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie.
Chcę się dowiedzieć i nikt nie odpowiada na pytanie. To tak proste, że nawet plaskoziemcy powinni to rozumieć.

So kwi 17, 2021 4:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Owszem, jest. Tyle, że Ci się nie podoba, że jest :)

So kwi 17, 2021 7:55 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna strona