Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 29, 2020 7:40 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
malgosia napisał(a):
określenie "jakimiś szmatami" jest szalenie obraźliwe dla Muzułmanek... Jest mi przykro kiedy tak piszesz.. Też kiedyś zasłaniałam twarz nikabem i (pomimo, że teraz jestem katoliczką) czuję się urażona.

Przepraszam Cię szczerze w takim razie.
To moja wina.

Myślałem, że to macie narzucone przez mężczyzn wbrew sobie i że to niechciany obyczaj karze zawiązywać się takimi jakimiś tkaninami, żeby stworzyć takie wrażenie nieestetyczne i nie-sexy, niejako odstraszające.

Moje niezrozumienie wynika stąd, że u nas na wsi tak poopatulane różnymi chustami chodzą przeważnie tylko stare kobiety, które już nie dbają o siebie.

Cóż, trudno zrozumieć inną kulturę...
Jeszcze raz przepraszam.

Pn gru 28, 2009 9:43 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Acha, THORWALD, określenie "jakimiś szmatami" jest szalenie obraźliwe dla Muzułmanek... Jest mi przykro kiedy tak piszesz.. Też kiedyś zasłaniałam twarz nikabem i (pomimo, że teraz jestem katoliczką) czuję się urażona.” (Małgośka)

Możesz czuć się dalej urażona, bo ja - gdyby nie czujne oko modów - określiłbym Twoją postawę bardziej dosadnie.
Te biedne muzułmanki usprawiedliwia owy słoniowy sznur w tak barwnie odmalowanej przez Ciebie przypowiastce.
A Ciebie, co tłumaczy? Śniadolicy adorator czy zbyt luźno przytwierdzona kopułka?
Na mdłości mnie się zbiera, gdy czytam takie ckliwe historyjki.
Tu wszyscy pod ręką maja wyszukiwarki i bez problemu mogą dowiedzieć się jak w istocie przedstawia się sytuacja muzułmańskich kobiet w krajach arabskich.
Uniwersalny, podręczny robot domowy do prac wszelakich oraz seksualny gadżet to bardzo delikatne określenia

Pn gru 28, 2009 10:17 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Poligon, uświadomiłeś mi, że zakładanie tego wątka było złym pomysłem. Namówiła mnie do tego moja przyjaciółka, która interesuje się Islamem i zasypuje mnie mnóstwem pytań. Chciałam pokazać tę wiarę "od kuchni". Może masz i rację z wyszukiwarkami. Proszę, wpisujcie sobie w google "Islam", "kobieta w Islamie" etc i znajdujcie odpowiedzi na nurtujące pytania. W związku z tym myślę, że najlepiej będzie, jak po prostu modernatorzy usuną ten wątek. Dziękuję za wszystkie miłe słowa w wiadomościach prywatnych, za zainteresowanie Islamem i za tak aktywne (moim zdaniem) udzielanie się na forum.

Pn gru 28, 2009 10:36 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Spokojnie, dopiero teraz przeczytałem (biję się w piersi) Twój inicjujący wątek post.
Zmyliła mnie zbyt poprawna polszczyzna.
Gdybym mógł usunąłbym swój poprzedni wpis, zrobiłbym to.
Na początek przyjmij moje przeprosiny i choć teraz nie mam czasu, będę miał do Ciebie kilka pytań.
Cóż, nawet my ateiści bywamy omylni. :x

Pn gru 28, 2009 10:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wg mnie małgosia to że założyłaś taki temat to dobra sprawa. Nie przejmuj się ludźmi którzy obrzucają Cię błotem oni są poprostu jakby to delikatnie powiedzieć nie poprawni. Nie wierzą że jesteś prawdziwą muzułmanką a raczej że nią byłaś. A ja ci wierzę bo niby czemu miałbym nie wierzyć. Odpowiadasz na wszystkie pytania więc masz szeroką więdzę. A ja chcę uzyskać odp na pytanie: Czy katolicy mogą przejść na islam i co trzeba zrobić żeby możliwe było takie przejście?

Pn gru 28, 2009 11:35 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
reformator napisał(a):
Wg mnie małgosia to że założyłaś taki temat to dobra sprawa. Nie przejmuj się ludźmi którzy obrzucają Cię błotem oni są poprostu jakby to delikatnie powiedzieć nie poprawni. Nie wierzą że jesteś prawdziwą muzułmanką a raczej że nią byłaś. A ja ci wierzę bo niby czemu miałbym nie wierzyć. Odpowiadasz na wszystkie pytania więc masz szeroką więdzę. A ja chcę uzyskać odp na pytanie: Czy katolicy mogą przejść na islam i co trzeba zrobić żeby możliwe było takie przejście?

jak chcesz być muzułmaninem to wystarczy w obecności świadków wypowiedzieć słowa : Allah jest jedynym Bogiem ,a Mahomet jego prorokiem. A także się modlić. Tak się to chyba odbywa

Wt gru 29, 2009 12:21 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Reformator, na to pytanie już kiedyś wcześniej odpowiadałam. Set ma rację- tak na prawdę należy po prostu wyznać "Nie ma Boga nad Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem" i... jesteś Muzułmaninem. Powinno się to odbyć w obecności świadków (wyznawców Allaha), ale powoli się od tego odchodzi i jeżeli ktoś umierający, będący sam wymówi to zdanie, umiera już jako Muzułmanin.

Wt gru 29, 2009 10:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nie trzeba się obwiązać granatami i wysadzić najlepiej w jednym z amerykańskich lub europejskich samolotów, zabijając przy tym jak najwięcej niewiernych i ich dzieci? No popatrz, człowiek uczy się całe życie.

Wt gru 29, 2009 10:29 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
(ciach oprócz inwektyw nie zawierał żadnych treści merytorycznych)

Wt gru 29, 2009 12:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślałem że coś więcej. Ale chyba trzeba powiedzieć "Bóg jest jeden a Mahomet jest jego prorokiem" bo gdzieś czytałem że Allach to nie imię Boga a słowo któe znaczy Bóg jedyny czy coś takiego a przez polaków jest źle tłumaczone. (ciach offtop uwagi do modów są w specjalnym temacie)

Wt gru 29, 2009 1:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chwileczkę...

(ciach dyskusja z uwagą wyciętą)

Faktem jest, że w imię Allacha giną ludzie, i są zabijani z jego imieniem na ustach, czy to nie prawda?

Więc mam pytanie do Małgosi;
Czy w swoim doświadczeniu z Islamem, czy tradycją islamską, spotkała się z jawnym nawoływaniem ajatollach-ów czy immam-ów do "świetej wojny" z niewiernymi? Albo jakiś przejawów agresji wobec innych religii czy kultur?

Wt gru 29, 2009 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Osobiście słyszałem, że dżihad moze przybierać formę duchową i wcale nie musi nakazywać do zabijania niewiernych, czy to prawda ?

Wt gru 29, 2009 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze dodam, że Małgosia miało prawo to napisać;

Cytuj:
Są katolikami, ale szukają kochanki, bo żona nie jest dość dobra. Wczoraj jeden mężczyzna mnie zaskoczył swoją wypowiedzią "oczywiście, że jestem katolikiem. Ale to, co kler mówi to się w głowie nie mieści. Ja nie wierzę w konkretnego Boga. Każda religia ma jakieś racje. Ja staram się to wyśrodkować. A do kościoła nie chodzę". Ta obłuda wśród katolików mnie mierzi.

Więc ja mam prawo chyba też wyrażać swoje zdanie, i nazywać obłudą to co inni czynią.

Wt gru 29, 2009 3:35 pm
Odpowiedz z cytatem
milosnik napisał(a):
malgosia napisał(a):
Przepraszam, znów się źle wyraziłam. Życie u boku Allaha znaczy, że żyjemy obok Niego, obserwujemy, rozmawiamy i oczywiście wciąż wielbimy i podziwiamy. Nie miałam tu na myśli życia u boku, jakoby małżeństwa.

A masz może na to jakiś wers Koranu?

Czyli rozumiem iż Islam rozumie Allaha jako Ojca?

To ja powtórzę to pytanie.

Wt gru 29, 2009 4:24 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Kosiarz,
Nie, nie spotkałam się z jawnym nawoływaniem do Świętej Wojny. Jest to spowodowane tym, że wybuchłaby międzynarodowa afera, że "ci Muzułmanie to znowu atak szykują!". I dlatego też wszystko przebiega tajnie, kierują tym anonimowi ludzie i o zamachach przeciętny Muzułmanin dowiaduje się dokładnie tego samego dnia, co reszta świata.
Martius6,
Przez Polaków dżihad jest błędnie rozumiany. To nie Święta Wojna, a starania o umocnienie i poszerzenie Islamu. I oczywiście starania te mogą przyjmować różne formy: samej modlitwy, rozmów z innowiercami (bardzo rzadko) bądź zamachów terrorystycznych. Święta Wojna jest więc "podjednostką" dżihadu. Tak więc dżihad wcale nie nakazuje zabijania niewiernych.
Milosnik,
Tak jak już kiedyś wspominałam, Koranu w rękach nie miałam od ponad 5 lat. Księgę tą zawiozłam do moich rodziców, bo uznałam, że z niej tam będzie większy pożytek. Koranu więc w domu nie mam, poza tym trudno byłoby mi znaleźć odpowiedni fragment, a później go przetłumaczyć na język polski. Myślę jednak, że jeśli poszperasz w Internecie na pewno znajdziesz odpowiedni fragment :)

Wt gru 29, 2009 5:17 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 242  Następna strona