Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lut 18, 2020 1:24 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
malgosia napisał(a):
Agresja wobec wyznawców Allaha w Polsce... Oczywiście, że była. Mój niecodzienny strój i zakryta twarz budziły zdziwienie. Ludzie potrafili podchodzić do mnie i prosić o zdjęcie.

To nie jest przejaw agresji, jedynie zainteresowania. Byłaś po prostu inna.

Cytuj:
Nastolatkowie ganiali mnie z aparatami. Kiedyś jedna pani w sklepie wyprosiła mnie, bo powiedziała, że "ta zakutana kobieta chce wysadzić jej sklep".

Tzw. buractwo.

Cytuj:
Na uczelnię wezwano policję, bo ktoś puścił plotkę, że jestem terrorystką samobójczynią.

Debili i dresów to w Polsce cała masa.

Cytuj:
Kiedy poprosiłam o półgodzinną przerwę w pracy w południe na moditwę, wyśmiano mnie. W końcu szef się zgodził (w zamian miałam pół godziny dłużej zostawać w biurze). Koledzy obserwując mnie w pozycji do modlitwy, po prostu się śmiali.

Uwierz mi ale Ci ludzie nie mają z katolicyzmem nic wspólnego. Osobiście chodziłem na łamanie postu podczas Ramadanu, uwielbiam dobre jedzenie :D

No, to tyle :)

Pn gru 21, 2009 7:25 pm
Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
Co do odłamów to nie czuję się w tym temacie zbyt mocna. Po prostu nigdy nie wdawałam się w dyskusję na ten temat z kinkim poza własnymi rodzicami. Ojciec twiedził, że "aaaa co to za Muzułmanie ci Turkowie, tyle co nic", a mama mówiła "wszyscy mamy jednego Boga, więc wszyscy jesteśmy równi. To Chrześcijanie są gorsi".
Religię zmieniłam tak na prawdę z miłości do męża. Oczywiście nie było tak, że to on mnie zmusił. Sama do tego dojrzałam. A obowiązków Islaskiej kobiety i tak nie spełniałam należycie od momentu wysiąścia z samolotu na Okęciu. Mąż wdrążył mnie w Katolicyzm, a znajomy ksiądz wytłumaczył "o co w tym wszystkim chodzi". Przyjmując Chrzest i Komunię nie za bardzo wiedziałam o co chodzi. Teraz, tak jak w Islamie, staram się wypełniać moje obowiązki religijne najlepiej jak potrafię. I na prawdę nie żałuję zmiany religii. Jak już gdzieś wcześniej napisałam, odnalazłam sens życia właśnie tutaj, przy mężu, w Polsce, wierząc w Chrystusa. Moje dotychczasowe życie w Emiratach było puste i, co tu dużo gadać, nieszczęśliwe.

Sprawa Anety... Kiedy miała 17 lat została porwana.. Była w Egipcie z rodzicami na wakacjach. Przed hotelem został spozorowany zamach, w którym rzekomo zginęła. Oczywiście nic jej nie było... Wszystko upozorowano tak, że ciało "zaginęło" w transporcie do Polski. Rodzice nie szukali córki.. Ona z Egiptu trafiła do Emiratów, gdzie kupił ją szejk. Jest trzecią żoną. Powrót... To nie jest takie proste. Ma czwórkę dzieci. Przyjęła wiarę w Allaha. Wierzy. Kocha dzieci. Do męża nie czuje nienawiści. Mówi, że nie chce wracać do Polski. Jeśliby wróciła, dzieci musiałyby zostać w EA. Takie prawo... A ona chce przy nich być. Nie pozwoliła mi nikomu dawać znać o tym, gdzie jest. Teraz jest jej tam dobrze: mąż na całe dnie znika, ona ma służbę, z domu nie musi wychdzić. Czasem udziela korepetycji z polskiego chętnym dziewczynkom, takim jaka byłam ja.

Mam pytanie, ile czasu spędziłaś w Polsce? Twój język polski jest oszałamiająco dobry. Twoje zdania, są absolutnie poprawne gramatycznie, ortograficznie. Formułowanie myśli i przekazanie jej masz opanowane wyśmienicie.

Pn gru 21, 2009 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
milosnik napisał(a):
malgosia napisał(a):
Agresja wobec wyznawców Allaha w Polsce... Oczywiście, że była. Mój niecodzienny strój i zakryta twarz budziły zdziwienie. Ludzie potrafili podchodzić do mnie i prosić o zdjęcie.

To nie jest przejaw agresji, jedynie zainteresowania. Byłaś po prostu inna.

miłośnik skoro małgosia odczuwała to jako agresję to daj jej tak czuć;

Pn gru 21, 2009 7:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
@joannaa: on wie lepiej co ona czuje przecież!

Pn gru 21, 2009 8:10 pm
Odpowiedz z cytatem
Tak, tak agresja.

sielakos napisał(a):
@joannaa: on wie lepiej co ona czuje przecież!

Tak jeszcze trochę i spojrzę komuś w oczy to poczujesz się seksualnie napastowany. To pewnie tak jest? Nie rozśmieszaj mnie.

itd.

To ze ludzie przyglądają się osobie innej odmiennej to jest naturalne. Tak tez jest z ludźmi którzy maja np. czarna skore, skośne oczy, tapira na głowie, jedzą psy, owady, krewetki, chodzą ubrani w turban, sutannę, maja chustę na twarzy itp.

Znajoma jest dentystka, żebyś wiedział jak dzieciaki reagują jak założy maskę... po prostu są ciekawe.

Jest taka nauka jak psychologia i to ona określa i opisuje sposoby zachowania ludzi i ich reakcje na dane sytuacje.

Jeżeli Ci ludzi zachowywali się... po chamsku to co innego. Jak napisałem, buractwa to w Polsce dużo. Wystarczy telewizor włączyć.

Ps. Pojedz do krajów afrykańskich, jako jedyny biały w wiosce... zleci się pol (albo cala) wioska i powiedzą, ze jesteś CHORY bo masz biała skórę. Pojedziesz do Amazonii, założysz ubranie (tzn. nie będziesz na golasa, tak jak oni) to powiedzą żeś... chory, bo zakrywasz swoje ciało, które jest cale schorowane, gdyż oni tylko zasłaniają to co jest chore.

Ciekawe czy potraktujesz to jako agresje?

Pn gru 21, 2009 9:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@milosnik

Wierz mi, jest różnica. Mieszkałem w PL, mieszkam w BRD i widzę różnicę między "zainteresowaniem" a gapieniem się. Jeżeli jesteś murzynem/arabem/grubasem/w-jakiś-inny-sposób-odróżniający-się-od-reszty, to ludzie się gapią. I to jest jeszcze najłagodniejsza forma "zainteresowania". "Komentarze" też są na porządku dziennym - zasadniczo bez skrępowania, że ta druga osoba to może usłyszeć. No chyba, że ten "inny" wygląda, jakby mógł w przysłowiową mordę dać - wtedy nie ma ani gapienia, ani komentarzy.

Pod tym względem - to znaczy pod względem reakcji na inność - PL nie jest najciekawszym miejscem. Ciekawe, że to Ty porównałeś sytuację do krajów afrykańskich lub Amazonii - ja bym tak daleko nie szedł, ale coś w tym jest...

Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".

Pn gru 21, 2009 10:01 pm
Odpowiedz z cytatem
bert04 napisał(a):
@milosnik

Wierz mi, jest różnica. Mieszkałem w PL, mieszkam w BRD i widzę różnicę między "zainteresowaniem" a gapieniem się. Jeżeli jesteś murzynem/arabem/grubasem/w-jakiś-inny-sposób-odróżniający-się-od-reszty, to ludzie się gapią. I to jest jeszcze najłagodniejsza forma "zainteresowania". "Komentarze" też są na porządku dziennym - zasadniczo bez skrępowania, że ta druga osoba to może usłyszeć. No chyba, że ten "inny" wygląda, jakby mógł w przysłowiową mordę dać - wtedy nie ma ani gapienia, ani komentarzy.

Pod tym względem - to znaczy pod względem reakcji na inność - PL nie jest najciekawszym miejscem. Ciekawe, że to Ty porównałeś sytuację do krajów afrykańskich lub Amazonii - ja bym tak daleko nie szedł, ale coś w tym jest...

Myślę, iż wypowiedz joanny i sielakosa są agresywne.

Pn gru 21, 2009 10:04 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
"Milosnik"- w Polsce mieszkam od 10 lat, a języka uczę od 20. Mam pewne problemy językowe, ale z pomcą spieszy mi mąż (który sprawdza każdy wpis pod względem słownikowym i gramatycznym) i masa słowników. Twierdzi on, że zbyt dokładnie opisuję wszystkie wydarzenia z przeszłości, że za bardzo zagłębiam się w sprawę Islamu.
Koranu w rękach nie miałam od 5, może 6 lat.

Czytam to "Miriam" i zastanawiam się o co chodzi. Załapałam: MARJAM. Owszem, chodzi o Najświętszą Maryję Pannę. Bóg nakazuje Janowi napisać o niej w swej księdze. Marjam również była niepokalanie poczęta, z tą jednak różnicą, że urodziła ona pod bambusem (u nas w stajence) bólu i cierpieniu. Dziecko, które przed chwilą urodziła każe jej wziąć daktyle, alby "jeść pić i mieć ochłodę". Muzułmanie uważają Marjam jako jedną z kobiet, na której Allah dokonał cudu. Nic więcej. Nie przywiązuje się do Niej większej uwagi.

Aby osiągnąć zbawienie, człowiek musi:
-dawać jałumużnę,
-wiedza, którą powinien się dzielić,
-aż w końcu po śmierci modlitwa w jego intencji koniecznie niewinnych dzieci (najczęściej są to dzieci 6-7lat, synowie, córki, bądź wnuki, siostrzeńcy itp).
Po śmierci na Muzułmanów (jak i na Katolików) czeka Niebo lub Piekło. Wierzą również w Sąd Ostateczny oraz Zmartwychwstanie ciał. Tak, wszystkie czyny pochodzą od Allaha. Bóg chce sprawdzić w ten sposób ludzi: jak zachowają się w danej sytuacji (i nie zawsze chodzi o nich samych, a czasem po prostu o ludzi z okolicy).
Nie każde zabójstwo usprawiedliwione jest Świętą Wojną. Dokładnie nie znam się na tym prawie (wyjeżdżając z Emiratów miałam niespełna 20 lat), a nie chciałabym tutaj nikogo wprowadzać w błąd. Z tego co kojarzę, zabijać wolno tylko, jeśli jest to masowe (typu wieże w New York) zabójstwo i musi na to być zezwolenie "z góry". Zgoda nie może to być zwykły Muezzin ani Imam. Nie wiem, kto dokładnie wydaje "zezwolenia", bo jest to silnie strzeżone.

A'propos agresji.. Może faktycznie nie była to agresja, jeśli definiujemy ją strzelaniem, biciem itp. Dla mnie to wszystko, czego doświadczałam w Polsce będąc Muzułmanką było bardzo przykre. To chciałam uchwycić. Może mi się nie udało, ale starałam się.

Pn gru 21, 2009 10:12 pm
Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
A'propos agresji.. Może faktycznie nie była to agresja, jeśli definiujemy ją strzelaniem, biciem itp. Dla mnie to wszystko, czego doświadczałam w Polsce będąc Muzułmanką było bardzo przykre. To chciałam uchwycić. Może mi się nie udało, ale starałam się.

BARDZO dziękuje za to co napisałaś. Wykazałaś tutaj niezwykła odwagę i otwartość umysłu.

Teraz już wiem dlaczego jesteś katoliczka ;) (MOJA OPINIA, MOJE ODCZUCIE)

Dziękuje i z Bogiem

Pn gru 21, 2009 10:22 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Wierzę, że na pewno nie miałaś lekko jako muzułmanka w Polsce, bo ludzie rożnie reagują na odmienność. Katolicy też nie maja lekko,gdyż prześladowani są praktycznie na całym świecie... I to w poważniejszy sposób, w Indiach co chwilę podpalenia kościołów, napaści na katolików, w Afryce także są napadani, w krajach muzułmańskich też nie maja lekko... A co najgorsze to Katolicy mają coraz ciężej w samej Europie, która staje się coraz bardziej laicka i przeciwna Kościołowi Katolickiemu.

Pn gru 21, 2009 10:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
Cytuj:
Ateiści są lekceważeni, część tych "bardziej uduchowionych" próbuje sprowadzać ich na właściwą ścieżkę.

Widzicie, ateiści ? Więc zacznijcie wreszcie szanować nas katolików, którzy was szanujemy :)

Bardzo brutalna jest ta religia :( Chyba nie ma takiej drugiej (nie licząc jakiś animistycznych, czy sekt), na świecie ...

Ja nie chce wyrazac sie n/t tej religii.Powiem tylko, ze ta religia do niczego dobrego nie doprowadzila, a Pan Bog i Matka Najswietsza nie raz pomagali Swoim dzieciom przed nawalnica tej poganskiej religii.

Wt gru 22, 2009 3:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
Widzicie, ateiści ? Więc zacznijcie wreszcie szanować nas katolików, którzy was szanujemy :)

Wielkie mecyje - religia katolicka kilkaset lat temu się aż tak bardzo nie różniła od islamu ani w stosunku do ateistów, ani w surowości obyczajów. Gdyby dzisiaj katolicyzm miał taką pozycję w Europie, jak islam w krajach arabskich... ale nie ma, ale przyczyną tego nie jest jakaś jego wrodzona tolerancja czy łagodność, tylko zmiany społeczne, jakie przynosiła stopniowa laicyzacja, począwszy od Oświecenia. A zmianę pozycji kobiet w społeczeństwie wymusiła I i II wojna światowa. Po prostu historia Europy spowodowała pewne zmiany w stosunkach społecznych, także w prawodawstwie, a motorem tych zmian nie był Watykan, bo jemu wcale nie zależało na emancypacji kobiet czy tolerancji wobec innowierców, wręcz przeciwnie.

Tak więc dziękować należy ateistom, feministkom i masonom, bo to dzięki nim życie dobrych katoliczek wygląda dzisiaj tak, a nie inaczej.

Cytuj:
Bardzo brutalna jest ta religia :( Chyba nie ma takiej drugiej (nie licząc jakiś animistycznych, czy sekt), na świecie ...

W Europie średniowiecznej (i długo później) była ta sama sytuacja, rodzina własnością ojca (żona + dzieci), kobieta przedmiotem służącym rozpłodowi i zaspokajaniu chuci... tyle że wielożeństwa nie było, za to ogromna liczba kochanek, prostytutek, seksualne ugaszczanie, w ostateczności jakiś bezkarny gwałcik na niżej postawionej społecznie. Wszystko to było standardem w najbardziej gorliwym chrześcijańskim okresie historii Europy.

Wt gru 22, 2009 3:35 pm
Odpowiedz z cytatem
CIACH - ad personam

Wt gru 22, 2009 3:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W Europie średniowiecznej (i długo później) była ta sama sytuacja, rodzina własnością ojca (żona + dzieci), kobieta przedmiotem służącym rozpłodowi i zaspokajaniu chuci... tyle że wielożeństwa nie było, za to ogromna liczba kochanek, prostytutek, seksualne ugaszczanie, w ostateczności jakiś bezkarny gwałcik na niżej postawionej społecznie. Wszystko to było standardem w najbardziej gorliwym chrześcijańskim okresie historii Europy.

Chrześcijaństwo zawsze naucza, że małżeństwo to sakrament, czyli rzecz niesłychanie ważna. Jeżeli w pewnych rodzinach mąż poniewierał zoną, to tym samym łamał i przysięgę małżeńską i szacunek do kobiety, nauczany przez tysiące lat przez chrześcijanstwo.

Prosze, nie porównuj religię, która głosi o ideach miłości i równości ludzi, owszem, czasami pewni członkowie tej religii popełniali i nadal popełniają (kosciol to nie tlyko duchowni) straszne rzeczy, jednak zawze próbujemy razem jako społecnzosc koscioła naprawic te hanbiące bledy i wspołpracować ze wszystkimi ludźmi. Islam zawsze był, jest i będzie agresywny.

Proszę spamu tutaj nie robić przez ateistów, rozmawiamy o islamie, a nie o aspektach chrzescijanskich, ktore sa natarcywie atakowane przez ateistow, nie majacych nic innego robic :(

Wt gru 22, 2009 4:01 pm
Odpowiedz z cytatem
CIACH - ad personam - hamuj się bracie.

Wt gru 22, 2009 4:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 242  Następna strona