Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 22, 2020 12:17 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
Chyba odeszlismy od glownego tematu

malgosia napisał(a):
Moi rodzice byli wściekli, bo nam- muzłumanom nie wolno zawierać związków małżeńskich z innowiercami.
...... Próbowałam rozmawiać z moimi rodzicami. Oni jednak ślepo podążają za słowami Koranu.

Mam jeszcze jedno pytanko, jaki wplyw na stosunki w rodzienie wywarlo Twoje przescie na katlicyzm? Mam na mysli czy mam kontakt ze swoja rodzina czy tez raczej odwrocila sie od Ciebie? (slyszalem, ze zmiana wiary jest traktowana jako bardzo powazna "zbrodnia" (nie wiem czy to wlasciwe tutaj slowo))

Wt gru 22, 2009 6:10 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Z rodziną mam konakt, ale na pewno nie taki, jaki miałabym wierząc w Allaha. Do Emiratów latam rzadko, od mojego wyjazdu byłam tam trzy razy.. Ojciec ma do mnie żal po pierwsze o to, że po studiach nie wróciłam, a po drugie o zmianę wiary. Matka uznaje mnie za złą i opętaną.. Jedynie rodzeństwo traktuje mnie jak normalną (choć też nie do końca)

Śr gru 23, 2009 12:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
Chrześcijaństwo zawsze naucza, że małżeństwo to sakrament, czyli rzecz niesłychanie ważna.

No i co z tego? Czy tobie się wydaje, że islam nie naucza szacunku wobec małżeństwa? Że nie troszczy się o kobiety? Przecież zakaz samodzielnego wychodzenia z domu albo w ogóle wychodzenia z domu jest motywowany troską o kobiety!

Cytuj:
Prosze, nie porównuj religię, która głosi o ideach miłości i równości ludzi, owszem, czasami pewni członkowie tej religii popełniali i nadal popełniają (kosciol to nie tlyko duchowni) straszne rzeczy, jednak zawze próbujemy razem jako społecnzosc koscioła naprawic te hanbiące bledy i wspołpracować ze wszystkimi ludźmi. Islam zawsze był, jest i będzie agresywny.

Na papierze to wszystko ładnie wygląda. Nie wiem, czy wiesz, ale islam jest religią pokoju, pozdrowienie "salam" oznacza "pokój", w praktyce ma się to tyle do rzeczywistości co chrześcijaństwo i miłość bliźniego.

Zawsze mnie rozśmiesza, jak to chrześcijan "przeraża" islam, jak to nazywają go "barbarzyńską" religią, jak uznają jego reguły za bzdurne... Rozumiałabym jeszcze takie stanowisko u racjonalno-postępowych ateistów, ale u katolików? Co to, chrześcijaństwo nigdy nie było agresywne? Czy wy nie widzicie własnej hipokryzji? Reformy Kościoła na tolerancyjno-oświeceniową modłę też nie zaszły same z siebie, tylko były efektem długiego nacisku ze strony środowisk liberalnych.

I ostatnie pytanie: Kościół się zmienił na przestrzeni lat, czym się tak szczytnie obnoszą "nowocześni" chrześcijanie, uparcie zamykając oczy na błędy i wypaczenia przeszłości, różnych krzyżowców, inkwizycje itd. A skąd wiecie, o prorocy, że islam pewnego dnia także się nie zreformuje? Skąd te pełne zadufania oceny "islam był, jest i będzie agresywny"?

Śr gru 23, 2009 12:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
No i co z tego? Czy tobie się wydaje, że islam nie naucza szacunku wobec małżeństwa? Że nie troszczy się o kobiety? Przecież zakaz samodzielnego wychodzenia z domu albo w ogóle wychodzenia z domu jest motywowany troską o kobiety!

U nich mąż może wszystko robić z żonami, niby motywując tą troską. W chrześcijaństwie małżonkowie są wobec siebie równi i mają sobie okazywać szacunek i prawdziwą miłość, nie tylko cielesną. Tego nie ma u muzułmanów.
Cytuj:
Na papierze to wszystko ładnie wygląda. Nie wiem, czy wiesz, ale islam jest religią pokoju, pozdrowienie "salam" oznacza "pokój", w praktyce ma się to tyle do rzeczywistości co chrześcijaństwo i miłość bliźniego.

Poczytaj sobie trochę Koran, poczytaj o historii muzułmanów, w szczególności Mahometa, i przypomnij sobie rządy Talibów, innych fundamentalnych muzułmanów i atak na WTC :|

Cytuj:
Zawsze mnie rozśmiesza, jak to chrześcijan "przeraża" islam, jak to nazywają go "barbarzyńską" religią, jak uznają jego reguły za bzdurne...

Niektóre cechy Islamu są pozytywne, takie same jak w Chrześcijaństwie, ale nie możemy się godzić, my, chrześcijanie, na poniżanie kobiet i innych ludzi w ich religii, bo to przeciw dekalogowi i miłości do bliźniego.
Cytuj:
Co to, chrześcijaństwo nigdy nie było agresywne? Czy wy nie widzicie własnej hipokryzji? Reformy Kościoła na tolerancyjno-oświeceniową modłę też nie zaszły same z siebie, tylko były efektem długiego nacisku ze strony środowisk liberalnych.

I ostatnie pytanie: Kościół się zmienił na przestrzeni lat, czym się tak szczytnie obnoszą "nowocześni" chrześcijanie, uparcie zamykając oczy na błędy i wypaczenia przeszłości, różnych krzyżowców, inkwizycje itd. A skąd wiecie, o prorocy, że islam pewnego dnia także się nie zreformuje? Skąd te pełne zadufania oceny "islam był, jest i będzie agresywny"?

Nie zreformuje się, bo nigdzie w Koranie nie pisze o miłości do bliźniego.

KrK nigdy nie zreformował swojej nauki, zawsze u nas pierwszy był człowiek. Oczywiście założenia inkwizycji były słuszne (na początku wcale duchowieństwo nie chciało zabijać heretyków, nawet karali tych co zabijali, zobacz wikipedię czy inne źródła opisujące początek inkwizycji), także i odbicie Ziemi Świętej od Turków, którzy przestali by6ć tolerancyjni dla chrześcijan, w porównaniu do Arabów. Jeżeli chodzi o samo wykonanie, to się nawet zgadzam z tobą, należy je potępić. Kościół nigdy nie będzie sie skladac z ludzi bez grzechu i to jest najgorsze i walczmy z tym, czytajac pismo święte, pisma ojców kościola, teologów katolickich, papieży i czyńmy jak najwięcej dobra bliźnim. Przejżyj na oczy, Katko, gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, św Tomasz nie byłby chrzescijaninem, apostolowie by sie rozeszli do swoich domów, z braku Zmartwychwstania i zeslania Ducha św, nie mówiąc o świętym Pawle i innych chrzescijan z tamtego okresu. Zalecam ci i wszystkim ateistom lekturę Nowego Testamentu, a w szczególności Dziejów Apostolskich i listów św Pawła, tak kiedyś zawziętego wroga chrześcijan ... Będę się za was modlić całym swoim sercem, czy po to pierwsi chrzescijanie wraz z apostolami ginęli, za jakieś bajeczki ? Musieli widzieć Chrystusa i jego cudy, a największy z nich, zmartwychwstanie ...

Czy w twoim kraju biblia jest zakazana Malgosiu ? Czemu muzulmanie zakazują miec chrzescijanom biblie, skoro uwazaja tą ksiege za świętą ?

Śr gru 23, 2009 1:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
W chrześcijaństwie małżonkowie są wobec siebie równi i mają sobie okazywać szacunek i prawdziwą miłość, nie tylko cielesną.
A skąd żeś to wytrzasnął?

Śr gru 23, 2009 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
Chrześcijaństwo zawsze naucza, że małżeństwo to sakrament, czyli rzecz niesłychanie ważna. Jeżeli w pewnych rodzinach mąż poniewierał zoną, to tym samym łamał i przysięgę małżeńską i szacunek do kobiety, nauczany przez tysiące lat przez chrześcijanstwo.

A ile tych tysięcy lat?

Śr gru 23, 2009 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proszę nie robić w tym temacie spamu !

Cytuj:
A skąd żeś to wytrzasnął?

Z nauczania KrK
Cytuj:
A ile tych tysięcy lat?

Zapraszam do podstawówki, 2 tysiące lat, mało ?

Jeżeli chcecie o tmy pogadać, prozę stworzyć oddzielny temat.

A pro po tematu ..
Czy to prawda, że na początku było kilka wersji Koranu ? Czym się różniły ?

Śr gru 23, 2009 2:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):

Zapraszam do podstawówki, 2 tysiące lat, mało ?

OK.
Tak napisałeś "tysiące lat" jak gdyby chodziło o co najmniej 20 tysięcy.
A tu chodzi o jakieś dwa procent historii związków damsko-męskich.

Śr gru 23, 2009 2:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
martius6 napisał(a):
Z nauczania KrK
To możliwe, w każdym razie w biblii, nawet w NT, jest zgoła co innego ;). Na bieżącym nauczaniu KrK się nie znam.

Śr gru 23, 2009 2:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
żeniec napisał(a):
martius6 napisał(a):
Z nauczania KrK
To możliwe, w każdym razie w biblii, nawet w NT, jest zgoła co innego ;). Na bieżącym nauczaniu KrK się nie znam.

tzn co takiego bo ja się zgadzam z martiusem w tym pkt tyle, że na Twoje pyt "skąd?" odpowiedziałabym, że z biblii właśnie?

Śr gru 23, 2009 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
joannaa napisał(a):
tzn co takiego bo ja się zgadzam z martiusem w tym pkt tyle, że na Twoje pyt "skąd?" odpowiedziałabym, że z biblii właśnie?
Na szybko:
Cytuj:
Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. <-- 1 list do Tymoteusza; 2, 11- 14
Cytuj:
Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. <-- List do Kolosan; 3, 18
Cytuj:
Tak samo żony niech będą poddane swoim mężom, aby nawet wtedy, gdy niektórzy z nich nie słuchają nauki, przez samo postępowanie żon zostali [dla wiary] pozyskani bez nauki, gdy będą się przypatrywali waszemu, pełnemu bojaźni, świętemu postępowaniu. <-- 1 list św. Piotra; 3, 1-2
Jeśli to równość wyraża... :roll: .

Śr gru 23, 2009 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
żeniec napisał(a):

Moim zdaniem masz słuszność.
To na podstawie Biblii (historii stworzenia) wysnuto tezę o niższości kobiety wobec mężczyzny (kobieta jako ta, która uległa pokusie), co w niektórych okresach historii chrześcijaństwa przybierało zupełnie karykaturalne postacie.
Jeżeli poczytać niektórych świętych i doktorów Kościoła na ten temat, to włos na głowie się jeży.
Islam jest w tej dziedzinie po prostu na takim etapie, na jakim chrześcijaństwo było w wiekach średnich.
Zresztą dzisiaj w zasadzie tylko protestantyzm (częściowo) wyzbył się uprzedzeń wobec kobiet.

Śr gru 23, 2009 2:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Katka napisał(a):

Zawsze mnie rozśmiesza, jak to chrześcijan "przeraża" islam, jak to nazywają go "barbarzyńską" religią, jak uznają jego reguły za bzdurne... Rozumiałabym jeszcze takie stanowisko u racjonalno-postępowych ateistów, ale u katolików? Co to, chrześcijaństwo nigdy nie było agresywne? Czy wy nie widzicie własnej hipokryzji? Reformy Kościoła na tolerancyjno-oświeceniową modłę też nie zaszły same z siebie, tylko były efektem długiego nacisku ze strony środowisk liberalnych.

Tak trochę abstrachując...
Katka, skąd u ciebie tyle nienawiści do chrześcijanstwa?
Co jest powodem twoich agresywnych postów*?
Przecież inkwizycja już daaawno nie istnieje...a to że chrześcijanie sa tacy, jacy są, to wynika z ich grzesznej natury I PO TO WŁAŚNIE ZOSTAŁ USTANOWIONY SAKRAMENT POKUTY-nie wierzę, że o tym nie wiesz...
Naprawdę, przykro to czytać...
---------------
*-pyt. retoryczne oczywiście

Śr gru 23, 2009 2:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mickin napisał(a):
Przecież inkwizycja już daaawno nie istnieje

Jak to nie istnieje.
Istnieje.
Tylko się inaczej nazywa - Kongregacja Nauki Wiary.
Jej przedostatnim prefektem był kard. Ratzinger.

Śr gru 23, 2009 2:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
żeniec napisał(a):
joannaa napisał(a):
Na szybko:
Cytuj:
Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. <-- 1 list do Tymoteusza; 2, 11- 14
Cytuj:
Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. <-- List do Kolosan; 3, 18
Cytuj:
Tak samo żony niech będą poddane swoim mężom, aby nawet wtedy, gdy niektórzy z nich nie słuchają nauki, przez samo postępowanie żon zostali [dla wiary] pozyskani bez nauki, gdy będą się przypatrywali waszemu, pełnemu bojaźni, świętemu postępowaniu. <-- 1 list św. Piotra; 3, 1-2
Żeniec nie cwaniakuj tak za bardzo... :P
Bo jeśli chodzi o kobiety to stoją one wyżej nad mężczyznami, przynajmniej w naszej religi, a najbardziej dobitnie widać to na przykładzie Maryi, bo jak wiadomo chyba wszystkim, w niebie najwyżej "stoi":
1) Bóg, który nie ma płci, następnie:
2) Maryja, która jest kobietą właśnie!, a dopiero potem:
3) mężczyźni na czele ze Św. Piotrem

Tak więc, jak widać na załączonym obrazku, to przedstawicielka rodzaju żeńskiego stoi wyżej w hierarchi od mężczyzn... :PPP

Śr gru 23, 2009 2:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 242  Następna strona