Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 29, 2020 5:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
Katka napisał(a):
mickin napisał(a):
Tak trochę abstrachując...

Mickin, wstydziłabyś się takich słów używać publicznie.
A to niby dlaczego?

Cytuj:
A skąd u was tyle nienawiści do islamu?
Skąd u ciebie tyle nienawiści do myślących inaczej niż ty, że każdy mój post musisz skomentować?
co to znaczy "was"?
Ja nie nienawidzę islamu, więc w czym problem?
A jeśli chodzi o komentarze...to rozumiem że teraz jak cokolwiek skomentuję to już automatycznie niejako, muszę autora nienawidzieć,tak?
Przecież to jest bez sensu...

Cytuj:
No mnie też przykro czytać, jak to miłujący bliźniego wypisują pierdoły o zacofanym, barbarzyńskim i złym islamie, a chociaż sami Koranu w rękach nie mieli, to odsyłają innych do czytania go.

Może to nie jest bardzo w temacie pytań o islam - ale nie ma w tej chwili innego wątku o tej religii. Przez 4 strony katolicy napłodzili tutaj tyle miłości bliźniego względem muzułmanów, że już chyba nikt nie ma wątpliwości, jaka to kochająca i nie upokarzająca ludzi religia.
Przestań, bo teraz to już totalne głupoty wypisujesz...
I wogóle twoja ironia jest bezpodstawna...
To już nie można wyrazić swoich obaw, bez narażania się na ataki Katki?
Katolicy przynajmniej piszą szczerze, że się po prostu boją, widząc co robią fundamentaliści islamscy (no chyba, że w mediach pokazują nieprawdę), a nie udają odważnych, siedząc wygodnie po drugiej stronie ekranu...
To jest naturalny odruch i tylko głupek niczego się nie boi...

Cytuj:
Jak to czytam, to się nie dziwię, skąd potem agresywna postawa u muzułmanów - skoro są na każdym kroku postrzegani jako dzicz lub potencjalni terroryści.
Z takimi pretensjami to do mediów, a nie na katolickie forum.

Cytuj:
Na tym kończę i nie zaśmiecam więcej tematu służącemu przecież zadawaniu pytań na temat islamu
Uff...odetchnęłam z ulgą...
Cytuj:
- czyli temu, aby dobrzy katolicy utwierdzili się w przekonaniu, że ci drudzy to wcielone diabły i terroryści, a oni sami to prawdziwe nieskazitelne anioły.
Ale Katka, nie byłaby sobą, gdyby jeszcze takiej ateistycznej szpili nie dołożyła...
Ona musi bo inaczej się udusi...

Ale to tak na marginesie... :-D

Cz gru 24, 2009 12:47 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Nigdy, przenigdy nie zestawiałam ze sobą obu religii. Chrześcijaństwo przyjęłam z pokorą, ucząc się wiary od początku, a nie odnajdując podobieństwa z Islamem. Myślę, że jeślibym tak zrobiła, moim "nowym" Bogiem byłby... Allah- też jedyny Bóg. Przykłady można mnożyć. Jeśli Państwa interesuje porównanie tych dwóch religii, proponuję poczytać na ten temat chociażby na wikipedii.

Owszem, pomiędzy Koranem a Biblią są rozdźwięki, ale przecież są to inne religie. Koran powstawał dużo później, więc (ale to jest tylko moje zdanie!!) mógł być "wzorowany" na Biblii, a pewne fakty, postaci zmieniane. Wszyscy wiemy, że Biblia jest niesamowitą księgą, która ma charakter uniwersalny. Muzułmanie mówią dokładnie to samo o Koranie.

Jeśli znaleźliby Państwo polskie wydanie Koranu i chwilkę czasu, zachęcam do lektury. Nie chodzi mi tu o to, żeby zachęcić kogokolwiek do zmiany wyznania, a żebyście po prostu nauczyli się patrzeć oczami Muzułmanów. Mimo wszystko przykro mi jest, kiedy czytam, że wyznawcy Allaha to zbrodniarze, terroryści, ludzie bez serca... Nie popieram już tej religii, niektórych zachowań Muzułmanów, ale z drugiej strony są też ludzie, którzy wiodą normalne, spokojne życie, kochają i są kochani, pracują uczciwie i nigdy nkomu źle nie robią, ani nawet nie życzą.

Cz gru 24, 2009 12:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
(...) z drugiej strony są też ludzie, którzy wiodą normalne, spokojne życie, kochają i są kochani, pracują uczciwie i nigdy nkomu źle nie robią, ani nawet nie życzą.

To tak jest, że postrzegając pewną grupę osób widzimy tylko garstkę "krzykaczy".

KrK cierpi tak z powodu pedofilów.
Muzułmanie z powodu terrorystów.
Protestanci cierpią przez debili z ameryki.
Ateiści przez "wojujących".
itp. itd.

Ludzie lubią szufladkować + g. wiedzą = głupie opinie

Cz gru 24, 2009 12:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie. Może się już pojawiło. Jak to jest jak naprzykład chrześcijanin chciałby zostać muzułmaninem? Czy to możliwe i jak to się odbywa i co trzeba zrobić?

Pt gru 25, 2009 11:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Spotkałem taki blog pewnej Polki...... Co tym sądzisz malgosiu ?

So gru 26, 2009 1:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):

Jeśli znaleźliby Państwo polskie wydanie Koranu i chwilkę czasu, zachęcam do lektury. Nie chodzi mi tu o to, żeby zachęcić kogokolwiek do zmiany wyznania, a żebyście po prostu nauczyli się patrzeć oczami Muzułmanów. Mimo wszystko przykro mi jest, kiedy czytam, że wyznawcy Allaha to zbrodniarze, terroryści, ludzie bez serca... Nie popieram już tej religii, niektórych zachowań Muzułmanów, ale z drugiej strony są też ludzie, którzy wiodą normalne, spokojne życie, kochają i są kochani, pracują uczciwie i nigdy nkomu źle nie robią, ani nawet nie życzą.

Dzieki malgosiu za dobre rady, ale nie skorzystam.Wyznawcy allaha i tu pokazuja swoje pokojowe nastawienie.
A tu z ostatniej reki probka pokojowego usposobienia islamistow. No i co powiesz na to malgosiu ?? Pismo Sw. jasno stwierdza; Po owocach poznacie ich.A owoce wyznawcow allaha sa zgnile.

So gru 26, 2009 4:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zygmunt napisał(a):
Wyznawcy allaha i tu pokazuja swoje pokojowe nastawienie.
A tu z ostatniej reki probka pokojowego usposobienia islamistow. No i co powiesz na to malgosiu ?? Pismo Sw. jasno stwierdza; Po owocach poznacie ich.A owoce wyznawcow allaha sa zgnile.

Podobnie jak owoce katolikow:
http://www.tvn24.pl/0,1633372,0,1,skand ... omosc.html
http://wyborcza.pl/1,96165,6196751,Skan ... ciele.html

So gru 26, 2009 5:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jakos dziwnym trafem zauwazasz bledy w Kosciele omijajac bledy w islamizmie.Jezeli juz mierzysz katolikow to zmierz i muzulmanow bo oni nie sa bez winy.Widac szatan rozpetal nagonke na Kosciol Katolicki bo jakis malenki % ksiezy popelnia grzech pedofilii.Zapmnial jednak o tym, ze ten sam grzech popelniany jest we wszystkich religiach i we wszystkich krajach.Nie wiedziales tym. No nie ?? ;)

So gru 26, 2009 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I jeszcze bjedno kolego S_Works.Kobiety w religii islamskiej sa bardzo ponizane.Jakos wiadomosc ich losie jest przemilczana. :(

So gru 26, 2009 5:29 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Szczerze powiedziawszy, coraz mniej podoba mi się ten wątek... Tak jak i mój poprzedni "nowa wiara". Od rozmów kulturalnych, na poziomie, przechodzimy do kłótni, wytykania błędów i złych czynów wyznawców różnych religii... To niedorzeczne... Zygmunt, co mam powiedzieć? Mam udać zaskoczoną, że Muzułmanie zabili prawosławnego duchownego? Oczywiście, że tak się zachowują wyznawcy Allaha. Wieże w USA też rozbili Muzułmanie... W ogóle zrobili mnówstwo złego, zadali dużo bólu i cierpienia wielu ludziom. I nie chodzi tu wcale o to, że ja kogoś wywyższam, a kogoś potępiam. Zmiana wyznania nauczyła mnie pokory i szacunku dla innowierców. Jeśliby tak nie było, pewnie nie odzywałabym się do rodziców.. Uważam, że w każdej religii są te czarne owce. Iluż katolickich księży ma dzieci, kochanki? Ilu buduje drugie domy? Ilu traktuje posługę Bogu jako sposób bogacenia się? Sama byłam świadkiem, kiedy ksiądz powiedział "na mszę o 6 przyjdą ze dwie babki, a ja muszę wstawać i do nich gadać!". Czy oni postępują zgodnie ze swoją Świętą Księgą? A jednak wierzysz w Boga Jedynego, jednak chodzisz do kościoła i (mniemam) brzydzisz się Koranem. Polecam lekturę (o ile zechcesz...) książki "Byłem księdzem" (nie pamiętam autora, ale książeczka jest do ściągnięcia z Internetu). To, co tam pisze, też nie przedstawia Kościoła w różowym świetle. Ale sztuką jest trwać przy swojej wierze, akceptując innych. Ten wątek założyłam nie po to, żebyście mi udowodnili, jacy źli są Muzułmanie. Ja na prawdę wiem o większej iliści przewinień, niż wy. Niektóre obserwowałam z boku, o innych słyszałam, a jeszcze inne dotyczyły bezpośrednio mnie lub mojej rodziny. Nie uważam, że Muzułmanie są dobrzy, a ich zachowanie słuszne. Jeślibym tak uważała, nadal trwałabym w wierzeniach moich rodziców. Uważam temat za zamknięty.

A'propos przejścia na Islam. Aby stać się wyznawcą Allaha trzeba wymówić słowa "Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem" w obecności świadków (choć teraz już się od tego odchodzi, gdyż wiarę wyznajemy przecież Bogu, a nie innym ludziom). Moje wyznanie wiary miało miejsce, kiedy skończyłam 5 lat. W moje urodziny zebrała się cała rodzina w naszym domu, przyszedł zaprzyjaźniony Muezzin i stojąc przed całą rodziną dumnie wypowiedziałam te słowa. Oczywiście, żeby być Muzułmaninem należy wypełniać swoje wszystkie obowiązki jako wiernego, ale jakotakiego "chrztu" nie ma. Pod tę nazwę możemy podciągnąc wyznanie wiary (które powtarzamy sumiennie podczas każdej modlitwy).

So gru 26, 2009 7:12 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
(ciach a chcesz na urlopik?)

So gru 26, 2009 7:33 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Pytanie do malgosii
W islamie meżczyźni idą do nieba i tam czeka na nich stado dziewic, a gdzie jest miejsce kobiety? Staje się wiecznie młoda ,że obsługiwać faceta, czy na nią czekają rozpaleni kochankowie w liczbie kilkudziesięciu?

N gru 27, 2009 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
set napisał(a):
Pytanie do malgosii
W islamie meżczyźni idą do nieba i tam czeka na nich stado dziewic, a gdzie jest miejsce kobiety? Staje się wiecznie młoda ,że obsługiwać faceta, czy na nią czekają rozpaleni kochankowie w liczbie kilkudziesięciu?

Ja tez jestm ciekawy co tez malgosia ma w tej sprawie do powiedzenia. :)

N gru 27, 2009 9:03 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zygmunt
Ja pytam z ciekawości , a Ty jesteś złośliwy

N gru 27, 2009 9:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Zygmunt mnie denerwuje, ale mam nadzieję, że też pyta z ciekawości, a te pytania nie są przesiąknięte ironią...

Pytanie o życie pośmiertne kobiet mnie zaskoczyło. Szczerze powiedziawszy na ten temat mówi się bardzo mało i jest to pytanie dosyć trudne. Seksualność u kobiety w Islamie ogranicza się niestety do mężczyzny (choć dziś w kościele, kiedy ksiądz czytał list Episkopatu odniosłam wrażenie, że u nas, Katolików jest bardzo podobnie) i jego zaspokojenia. Na kobietę nie czekają żadni kochankowie. Strefa erotyczna generalnie kobiet nie dotyczy. Kobiety ma czekać życie dostatnie, bez trosk, bólu i cierpień. Życie u boku samego Allaha i łaska obserwowania życia na Ziemi. W przypadku na prawdę oddanych wyznańczek (?) czeka je możliwść ingerowania w życie bliskich na Ziemi. Na pewno jest jeszcze wiele tych "zalet", które zachęcają Muzułmanki do wiernego służenia na chwałę Allaha. Niestety, więcej ich nie znam, bo ze mną jako młodą dziewczyną niewiele rozmawiało się na temat śmierci. Byłam za młoda i za mało dojrzała na takie tematy. Poza tym w rodzinach Muzułmańskich nie ma zbyt dużo czasu na rozmowy na tak poważne tematy (ojciec non stop w pracy, a matka mająca gromadkę dzieci i dom na głowie nie bardzo ma czas dla każdego z dzieci z osobna).

N gru 27, 2009 9:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 242  Następna strona