Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 28, 2020 10:27 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 242  Następna strona
 Jeśli macie pytania o Islam 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jeśli macie pytania o Islam
Ja chciałbym powiedzieć tylko tyle...
pozytywne świadectwo i w ogóle postawa...

Pozdrawiam! :)

ps
co do ludzi mieniących się katolikami a żyjących całkowicie po swojemu...
myślę, że to wynika z pewnego rytualizmu bez zaangażowanej wiary - ale to uogólnienie, każdy ma swoją drogę :)
Różnych ludzi można spotkać i takich bardziej zaangażowanych, których wiara i idealizm wręcz poraża i takich, którzy bardziej mienią się katolikami niż nimi w rzeczywstości są.

N gru 27, 2009 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
set napisał(a):
Zygmunt
Ja pytam z ciekawości , a Ty jesteś złośliwy

Nie jestem zloslwy, ale ciekawy.Zlemnie odbierasz kolego. :)

Pn gru 28, 2009 12:43 am
Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
Życie u boku samego Allaha i łaska obserwowania życia na Ziemi. W przypadku na prawdę oddanych wyznańczek (?) czeka je możliwść ingerowania w życie bliskich na Ziemi.

Możesz to wyjaśnić na czym ma polegać życie u boku samego Allaha?

Pn gru 28, 2009 12:54 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, znów się źle wyraziłam. Życie u boku Allaha znaczy, że żyjemy obok Niego, obserwujemy, rozmawiamy i oczywiście wciąż wielbimy i podziwiamy. Nie miałam tu na myśli życia u boku, jakoby małżeństwa.

Pn gru 28, 2009 2:10 pm
Odpowiedz z cytatem
malgosia napisał(a):
Przepraszam, znów się źle wyraziłam. Życie u boku Allaha znaczy, że żyjemy obok Niego, obserwujemy, rozmawiamy i oczywiście wciąż wielbimy i podziwiamy. Nie miałam tu na myśli życia u boku, jakoby małżeństwa.

A masz może na to jakiś wers Koranu?

Czyli rozumie iż Islam rozumie Allaha jako Ojca?

Pn gru 28, 2009 2:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
A ja mam inne pytanie...
Jak to jest z tym postem w czasie ramadanu?
Dlaczego obowiązuje tylko do zachodu słońca? I dlaczego w krajach muzułmańskich (polecam wyjazd w czasie ramadanu do Ziemi Świętej) od zachodu do wschodu odbywają się imprezy...
I dlaczego studenci z krajów muzułmańskich piją alkohol tylko przy zasłoniętych oknach twierdząc, że jak Allah nie widzi to można... nie są to przypadki odosobnione...

Pn gru 28, 2009 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
I dlaczego studenci z krajów muzułmańskich piją alkohol tylko przy zasłoniętych oknach twierdząc, że jak Allah nie widzi to można... nie są to przypadki odosobnione...

Ja słyszałem z prawdziwych informacji, że ich bóg Allah tylko z góry widzi, jak my w grach strategicznych i muzułmanie się tak ukrywają, że on wtedy nie widzi i podpijają xD

Pn gru 28, 2009 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
milosnik napisał(a):
Czyli rozumie iż Islam rozumie Allaha jako Ojca?

Allah = Bog.
Nie wiem czy muzulmanie traktuja Boga jako ojca, samo slowo Allah oznacza 'Boga Jedynego', i wg. nich jest to ten sam Bog co biblijny Bog Abrahama, Izaaka i Jakuba.

@ Jockey
Podczas pobytu w Holandii widzialem turkow chowajacych sie w aucie w ciagu dnia zeby cos zjesc w ramadanie.
Wogole odnioslem wrazenie ze Islam turkow jest bardziej fasadowy i na pokaz.

Pn gru 28, 2009 2:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiadomo to tylko ludzie. U chrześcijan to mało kto wgl przestrzega postu a i katolicki post jest mniej surowy. U nich nie można jeść ani pić nic oprócz wody chyba ale nie jestem pewien więc normalne że niektózy nie wytrzymują tego.

Pn gru 28, 2009 4:58 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
prawda jest taka że po zmroku Allah poszedł spać i nie widzi więc mogą pić jeść itp.
tak samo jak gdy zaslonią okna to tez

Pn gru 28, 2009 5:07 pm
Odpowiedz z cytatem
reformator napisał(a):
Wiadomo to tylko ludzie. U chrześcijan to mało kto wgl przestrzega postu a i katolicki post jest mniej surowy. U nich nie można jeść ani pić nic oprócz wody chyba ale nie jestem pewien więc normalne że niektózy nie wytrzymują tego.

Taki post w Ramadan polega na tym iż możesz zjeść posiłek rano, potem nic nie jesz przez cały dzień, a "pod wieczór" masz dosłownie ucztę (jesz ile wlezie - sprawdziłem :D). I tak przez cały Ramadan.

Pn gru 28, 2009 5:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
milosnik napisał(a):
Taki post w Ramadan polega na tym iż możesz zjeść posiłek rano, potem nic nie jesz przez cały dzień, a "pod wieczór" masz dosłownie ucztę (jesz ile wlezie - sprawdziłem :D). I tak przez cały Ramadan.

Nic dziwnego, że się chowają przed światłem i najadają "do rozpuku"...

Pn gru 28, 2009 5:16 pm
Odpowiedz z cytatem
thorwald napisał(a):
milosnik napisał(a):

Nic dziwnego, że się chowają przed światłem i najadają "do rozpuku"...

Ja to tak nie jem jak nie poszczę...ale jak powiem, że poszczenie w ich stylu to mi ucztę przypomina to prawię świętą wojnę wywołałem już kilka razy :P

Więc Małogsiu, jak wygląda Ramadan (wg. Ciebie)?

Pn gru 28, 2009 5:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja mam takie pytanie do Małgosi.

Dlaczego te kobiety muzułmańskie jakoś się nie zjednoczą i nie zrzucą tego męskiego jarzma?
Tylko dają się tak upokarzać i jakimiś szmatami muszą opatulać swoje piękne twarze z powodu męskiej zazdrości, małostkowości i innych niskich cech?
Nie możecie jakoś upomnieć się o swoją godność?

Pn gru 28, 2009 8:00 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Widzę, że temat Ramadanu wywołał między Wami wymianę zdań. Bardzo mnie to cieszy :) Zacznę od tego, że Ramadan to 30-sto dniowy czas postu. W tym czasie Archanioł Gabriel objawił pierwsze wersy Koranu Mahometowi. Jeść i pić wolno tylko przed wschodem słońca i po jego zachodzie. Nie wolno jeść, pić, palić (w wielu rodzinach zasłonięte są lustra) i przez cały ten okres zakazane jest współżycie. Ludzie po zachodzie słońca, wygłodniali "rzucają się" na jedzenie. Uczta obfita w alkohole, trunki oraz fajki wodne (lub papierosy) kończy się nad ranem. Jeszcze przed wschodem słońca kobiety budzą swoje rodziny i wszyscy jedzą do tąd, aż wzejdzie słońce. Od postu zwolnione są dzieci (dziewczynki przed pierwszą miesiączką), osoby starsze, chore (typu cukrzyca etc), kobiety w ciąży oraz kobiety w czasie miesiączki (nie wolno im także wziąć do rąk księgi Koranu, gdyż są nieczyste). Oczywiście post należy odrobić w czasie późniejszym (chyba, że ktoś wciąż nie może), a w czasie ramadanu dokarmiać przynajmniej jedną osobę, która nie może sobie pozwolić na godziwy posiłek.
Allah pozwala na picie alkoholu, ale z umiarem. Owszem, czasem ludzie zasłaniają okna, żeby Allah nie widział i jest to prawda (według muzułmańskich wierzeń), ale wierzą oni, że po śmierci, kiedy zostaną rozliczeni z życia na Ziemi, jakoby na wielkim ekranie zostanie przedstawione całe ich życie i Bóg pozna ich wszystkie przewinienia. Większość więc uważa, że ukrywanie się przed samym Bogiem jest tylko chwilową ucieczką.

Jeśli chodzi o kobiety muzułmańskie i ich zjednoczenie... Kiedyś słyszałam taką piękną i mądrą przypowieść, która idealnie tutaj pasuje. Pozwolę ją sobie przytoczyć. Do cyrku przywieziono małego słonia. W ziemię wbito patyk (?) i do niego przywiązano zwierzę. Sznur był bardzo mocny i pomimo usilnych starań zwierzęcia, nie udało mu się uciec. Słoń w końcu stał się dorosłym osobnikiem. Przywiązywano go wciąż do tego samego patyka, cieńszym sznurem. Zapewne, gdyby słoń mocniej pociągnął, byłby na wolności. On jednak, nauczony swoimi wcześniejszymi doświadczeniami, nawet nie podejmował próby....
Wydaje mi się ta sytuacja podobna do Muzułmanek. Tak, wiem, one nigdy nie próbowały. Ale one po pierwsze nie wierzą, że może być inaczej, a poza tym uważają, że to podoba się Allahowi, więc im nic innego nie pozostaje, jak tylko poddać się swoim mężom.
Na koniec chcę tylko dodać, że tym kobietom na prawdę nie jest tak źle. Większość z nich jest szczęśliwymi nawet wśród takich mężczyzn.
W czadorze sama chodziłam przez wiele lat i jest to kwestia przyzwyczajenia. One wierzą, że tak trzeba, a turystki w shortach i T-shirtach budzą ich zgroszenie.
Zasłaniają one twarz nie z powodu męskiej zazdrości. To nie jest tak, że mąż im nie pozwala. Powszechnie uważane jest, że kobiety ciało mogą oglądać tylko jej najbliżsi: ojciec, mąż, dzieci, matka i rodzeństwo (ew. najbliższa rodzina męża). Acha, THORWALD, określenie "jakimiś szmatami" jest szalenie obraźliwe dla Muzułmanek... Jest mi przykro kiedy tak piszesz.. Też kiedyś zasłaniałam twarz nikabem i (pomimo, że teraz jestem katoliczką) czuję się urażona.

Pn gru 28, 2009 9:10 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 242  Następna strona