Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 2:36 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci?
sahcim napisał(a):
Po pierwsze Kościół nie jest organizacją w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc jeśli chcesz uchodzić za znawcę Kościoła, to przyjmij to do wiadomości.

Po pierwsze, to właśnie jest organizacja w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ma podstawy prawne w ramach kraju w którym funkcjonuje, a nawet w prawie międzynarodowym. Ma swoje służby, prawo, finanse i wszystko to co organizacji do funkcjonowania potrzebne. Nawet zawiera umowy z innymi organizacjami i rządami. Przyjąłeś to już do wiadomości?
sahcim napisał(a):
No i własnie wykazujesz tutaj swoją totalną ignorancję jeśli chodzi o znajomość Kościoła...

sahcim napisał(a):
No i znowu ignorancja z Twojej strony Picie, bo w każdej strukturze tak religijnej jak i nie np naukowej jakieś prywatne "objawienia" poddaje się ocenie fachowców z tejże struktury...

Tak, ignorancja? Czemu tylko ignorancja? Dodaj jeszcze, że wszystko co napisałem, to kłamstwo. Śmiało, czemu ograniczać się do ignorancji, przecież wszystko o czym napisałem to nie prawda, czyż nie?

Wt gru 30, 2014 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):
Po pierwsze Kościół nie jest organizacją w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc jeśli chcesz uchodzić za znawcę Kościoła, to przyjmij to do wiadomości.
Po pierwsze, to właśnie jest organizacja w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ma podstawy prawne w ramach kraju w którym funkcjonuje, a nawet w prawie międzynarodowym. Ma swoje służby, prawo, finanse i wszystko to co organizacji do funkcjonowania potrzebne. Nawet zawiera umowy z innymi organizacjami i rządami.
Mylisz państwo Watykan z Kościołem...no ale skąd mógłbyś to wiedzieć jeśli przez swoją ignorancję nie wiesz czym jest Kościół...
Cytuj:
Tak, ignorancja? Czemu tylko ignorancja?
Bo to jest tylko ignorancja z Twojej strony, że nie przyjmujesz do wiadomości, że każdy katolik czytając Biblię interpretuje ją na swój sposób, że spowiada się sam przed Panem Bogiem, a ksiądz nie występuje w roli Boga ale jest sobą czyli osobą która została powołana przez Boga aby pełnić służbę kapłańską...

Wt gru 30, 2014 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Najpierw niech MJ'ot wskaże nauczanie apostolskie albo świętych Ojców gdzie jest napisane, że na nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu, bo jeśli nie wskaże, tzn iż to jest wymysł MJ'ota, a nie nauczanie objawione Kościołowi przez Boga...

Niczego nie zamierzam wskazywac.
To Ty oskarzasz mnie o to, ze falszywie pisze.
Na Tobie spoczywa obowiazek udowodnienia mi bledu.

Ja jednak Prawde napisalem.

Cytuj:
Jeśli podziemie planety Ziema będzie niednowione,

Ziemia nie jest zadna "planeta".

(Planety kraza po niebie, podobnie jak slonce)

Czyz nie pisalem juz wiele razy, iz wspolczesna kosmologia jest stekiem bzdur, zlepkiem urojen i klamstwem czasu Wielkiego Zwodzenia?

Cytuj:
tzn że nowa Ziemia nie będzie nowa w całości ale tylko powierzchownie...

Nawet jezeli, to coz z tego?
Czyz nie wiesz o tym, ze nie wszyscy powstana do Zycia?

Czy ci, ktorzy nie zechcieli odnowic swych dusz (zatem i cial) mieliby przebywac w "w nowym i odnowionym miejscu"?

Lecz kazdy przebywa w miejscu dla siebie wlasciwym.
Ci, ktorzy sa brudni beda wsrod brudow.
Starych brudow, tych ktore dobrze juz znaja.
A nic nowego i czystego nie bedzie ich udzialem.

Cytuj:
poza tym abym mógł uznać, że słowa MJ'ota iż podziemie nowej Ziemi będzie stare, nieodnowione, jako słowa Prawdy, to MJ'ot musi wykazać takie nauczanie Kościoła

Od zawsze Kosciol tak wierzyl.
Od zawsze nauczal, ze pieklo jest pod ziemia.
Ze stamtad wypelzaja diably.
Z Bozego dopustu.
I ze tam tez zostana zamkniete na Koncu.

To wasz problem, ze nie wierzycie w to w co Kosciol zawsze wierzyl i ze dziwicie sie , gdy ktos wam napisze to co jest oczywistoscia Wiary.

Cytuj:
Brak wiedzy o budowie Ziemi oznacza, że nie znasz prawdy o Ziemi czyli że piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia...

A jak pisza ci, ktorzy ucza o "wnetrzu ziemi" albo nawet o "wnetrzu gwiazd" (!?), a kaza wierzyc, ze ich pisanina jest "jakas wiedza"?
Czy ktos z nich tam byl?
Czy widzial ?
Czy dotknal?
O czym wiec oni pisza, ze "wiedza"?

Jezeli wiec ja pisze o tym czego nie znam, to tym bardziej i oni.

Mnie jednak pozwolono poznac niektore rzeczy.
I Prawde pisze.

Cytuj:
A kto i gdzie napisał, że wierzy bezkrytycznie "bezbożnej wiedzy"(czymkolwiek ona by nie była)...?

Wielu.
Nie zauwazyles?
Przeciez niemal caly swiat tak dzisiaj wierzy.

Wierza bowiem w glupstwa, ktorymi pluje bozek ("wiedzy"), ktore to brednie jawnie zaprzeczaja Slowu Bozemu.

Cytuj:
"bezbożnej wiedzy"(czymkolwiek ona by nie była)

Nie udaj, iz nie wiesz czym jest ta "wiedza"!
I nie probuj klamac, ze nie wyjasnilem (wiele razy) czym ona jest.

Bezbozna nauka ("wiedza") to taka nauka ludzka, ktora zapragnela "wyjasniac swiat BEZ Boga" (stad "bezbozna"), czyli tak jakby Jego nie bylo, nie bylo Jego Slowa i Jego Objawienia, jakby On niczego nie objawil (takze o swiecie). To przede wszystkim nauka naturalistyczno-materialistyczna, odwolujaca sie do samej tylko natury i materii, jakby one same byly przyczyna wszystkiego i jakby tylko one same mogly "wszystko wyjasnic". To wlasnie jest bozek wspolczesnego swiata. Tego tez nie zauwazyles? Czyz i Ty mu sie przypadkiem nie klaniasz?

Cytuj:
Po trzecie: wspolczesna kosmologia jest z gruntu falszywa. A oblakani ("wyjasniacze" bezbozni)

I po tym widać, że nie znasz Prawdy, bo nazywasz tych, którzy wyjaśniają poznawaną wiedzę z dziedziny kosmologii bezbożnymi, chociaż nie znasz stanu ich duszy

Jak to "nie znam"?
Czyz ich dziela nie swiadcza o nich ?
Czyz nie jest Prawda, ze z obfitosci serca mowia usta ?

Jezeli wiec w swoim mysleniu i w swych slowach klaniaja sie temu, co zaprzecza Slowu Bozemu, to czyz nie sa bezboznikami ?
Jesli ponad Prawde Bozego Objawienia stawiaja wytwory wlasnych rozumow jawnie sprzeczne ze Slowem Boga, to kim sa, jesli nie bezboznikami?

Cytuj:
czyli nie wiedząc którzy z nich mają Boga w sercu, a którzy nie, wszystkich oceniasz swoją omylną miarą..

Kto ma Boga w sercu, ten Mu wierzy.
Jego Slowu, Ktore JEST Bogiem i bylo na Poczatku.
I wierzy Jego Matce.
Na przyklad wtedy, gdy Ona pokazuje pieklo i ze ono jest we wnetrzu ziemi.

Oni jednak wola "swoje nauki"?
Co wiec maja w sercu?

Albo jezeli oni Slowo Boze naginaja do wytworow wlasnego rozumu, zamiast na odwrot, zamiast swoje wymysly zweryfikowac w Swietle Slowa Bozego, to ktore slowo jest dla nich na pierwszym, a ktore na drugim miejscu?
Ich, czy Boze?

Śr gru 31, 2014 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
sahcim napisał(a):
Najpierw niech MJ'ot wskaże nauczanie apostolskie albo świętych Ojców gdzie jest napisane, że na nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu, bo jeśli nie wskaże, tzn iż to jest wymysł MJ'ota, a nie nauczanie objawione Kościołowi przez Boga...

Niczego nie zamierzam wskazywac.
To Ty oskarzasz mnie o to, ze falszywie pisze.

Proszę bardzo:
Ani Jezus, ani Apostołowie, ani Ojcowie Kościoła, takoż papieże i biskupi, sobory i synody, czy też ogólnie mówiąc Kościół, nigdy nie głosili, że "w nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu".
Błąd Twojej odstępczej, bo trudno to nazwać inaczej, nauki został wykazany.

MJ napisał(a):
Cytuj:
Jeśli podziemie planety Ziema będzie niednowione,

Ziemia nie jest zadna "planeta".

No proszę. Nie wystarcza Ci już, jak widzę, poprawianie apostołów, papieża, biskupów, soborów... Zabierasz się również, jak widzę, do poprawiania naszej wiedzy o Ziemi. No, ale oświeć mnie:
Skoro Ziemia, mimo iż wykazuje cechy planety, planetą nie jest, to czym jest w takim razie?

Śr gru 31, 2014 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
MJ napisał(a):

Proszę bardzo:
Ani Jezus, ani Apostołowie, ani Ojcowie Kościoła, takoż papieże i biskupi, sobory i synody, czy też ogólnie mówiąc Kościół, nigdy nie głosili, że "w nowej Ziemi piekło będzie w jej wnętrzu".

Jak to sie dzieje, ze czlowiek zdolny jest pisac glupstwa i nie widziec, ze pisze?
(Zla wola jest za to odpowiedzialna, zle "chcenie")

Czy naprawde wierzysz, ze cokolwiek udowodniles tym zdaniem?
(Poza wlasna nierozumnoscia i zla wola).

Ani Jezus, ani Apostołowie, ani Ojcowie Kościoła, takoż papieże i biskupi, sobory i synody, czy też ogólnie mówiąc Kościół, nigdy nie głosili, że "twierdzenie Pitagorasa jest prawdziwe". Zatem jest falszywe

To jest Twoja logika.
Naucz sie wpierw myslec.
W szczegolnosci: co to znaczy udowodnic blad.

Nawet gdyby tak bylo, ze Kosciol nigdy nie glosil, ani w Pismie tego nie bylo, to jeszcze nie bylby to dowod falszywosci "czegos" (mowiac ogolnie).

[Lecz nauka o piekle, w szczegolnosci o tym gdzie ono jest (i bedzie w Wiecznosci) jasno wynika z Pisma , z Objawienia Bozego. A potwierdzona jest przez liczne swiadectwa Swietych, ktorym dane bylo pieklo ogladac.]

Cytuj:

No proszę. Nie wystarcza Ci już, jak widzę, poprawianie apostołów, papieża, biskupów, soborów...

Klamco nieszczesny, obludniku !
Ty zarzucasz mi "poprawianie soborow i Papiezy"?
Ty, ktory sam poprawiasz Slowo Boze, Pismo Boga ?
Ktory osmieliles sie twierdzic, ze "sa sprzecznosci w Ksiedze Rodzaju, opisy sa sprzeczne"?
Tam gdzie Slowo mowi "w szesc dni, siodmego odpoczal", Ty poprawiasz "wcale nie w siedem, bo w miliardy lat swiat stworzyl, bo tak mowi nauka".
Tam gdzie mowi "i ulepil czlowieka z mulu ziemi", Ty poprawiasz: "wcale nie z blota ziemi, tylko ze zwierzecia droga ewolucji".

Jaki Ty jestes bezczelny !
To co sam czynisz, to zrzucasz na mnie.

A pokaz mi jasno i prosto w ktorym to miejscu ja "poprawialem Papiezy albo synody" !

Cytuj:
Zabierasz się również, jak widzę, do poprawiania naszej wiedzy o Ziemi.

Nie!
Nie zabieram sie do "poprawiania waszej tzw. 'wiedzy' ".
Lecz zabieram sie do NISZCZENIA tej waszej "wiedzy".
Tak, osmielam sie uderzac w waszego bozka, ktorym jest wasza tzw. "wiedza".

Oburzajace?

Cytuj:
No, ale oświeć mnie:
Skoro Ziemia, mimo iż wykazuje cechy planety, planetą nie jest, to czym jest w takim razie?

Nie wiem czym jest, bo nie dano mi poznac.
Ale wiem czym nie jest.
Nie jest "jedna z planet krazacych wokol slonca" jak dzisiaj wierza, a swoje wierzenia nazywaja "wiedza".

Podobnie jak nie wiem czym sa gwiazdy, ale wiem czym nie sa, bo pozwolono mi poznac Z CALA PEWNOSCIA.
Otoz gwiazdy nie sa "odleglymi sloncami, ktore leza bardzo bardzo daleko".

Czym innym sa gwiazdy, czym innym slonce, czyms innym planety, inny jest ksiezyc, a jeszcze czyms innym jest ziemia.

To dano mi poznac z cala pewnoscia.

Oraz to, ze wspolczesna kosmologia to wielkie urojenie i klamstwo czasu Wielkiego Zwodzenia.

Zapisz to sobie, a przekaz potomnym.
Oni Cie osadza i rozsadza nasz spor.

Bo wielu jest dzisiaj takich, ktorzy "juz wiedza", ale JA NIE WIEM.

Zaprawde powiadam Ci, a to JEST Prawda i stawiam na to swa dusze:

Oto taki czas nadchodzi, ze ci ktorzy "wiedza" okaza sie wiekszymi glupcami od tego, ktory nie wie.

Gdy gwiazdy spadna na glowy "wiedzacych", wtedy wielu w obled popadnie.
Ci, ktorzy Wiare Prawdziwa stracili w Boze Slowo, Ktore JEST Bogiem i Prawda, a uwierzyli wlasnym rojeniom.
Gwiazdy padac beda z nieba, jak Pan Jezus powiedzial.
Bo moce niebios beda wstrzasniete.
Trzecia czesc gwiazd nieba rzucona bedzie na ziemie przed majaca porodzic Niewiasta.
I zgasnie trzecia czesc gwiazd nieba.
A juz nie zaswieci.

Aby "wiedzacy" poznali madrosc swej "wiedzy".
Bozka, ktoremu sie klaniali.

Bo "wiedza", ktorej sie dzisiaj klaniaja nizej, niz Slowu- jest wielkim rojeniem z pychy zrodzonym.

To sobie zapisz, a przekaz potomnym.

Śr gru 31, 2014 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
MJ napisał(a):

Proszę bardzo:

(...)Nawet gdyby tak bylo, ze Kosciol nigdy nie glosil, ani w Pismie tego nie bylo, to jeszcze nie bylby to dowod falszywosci "czegos" (mowiac ogolnie).

Oczywiście, że jest do dowód fałszywości, ponieważ nauczanie objawione przez Boga jest przekazywane w Kościele. Jeżeli głosisz coś, czego nie ma w nauczaniu Kościoła, albo jest z tym nauczaniem sprzeczne (a "nauka", że piekło jest wewnątrz naszej planety jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła), to zwyczajnie błądzisz. :)

Cytuj:
[Lecz nauka o piekle, w szczegolnosci o tym gdzie ono jest (i bedzie w Wiecznosci) jasno wynika z Pisma , z Objawienia Bozego. A potwierdzona jest przez liczne swiadectwa Swietych, ktorym dane bylo pieklo ogladac.]

Twoje wnioski to jeszcze nie jest prawda objawiona przez Boga, a wypowiedzi świetych nie są dogmatami. Nas interesuje zaś to, co naucza Kościół, a nie to, co sobie MJ wymyślił.

Cytuj:
Cytuj:
No proszę. Nie wystarcza Ci już, jak widzę, poprawianie apostołów, papieża, biskupów, soborów...

Klamco nieszczesny, obludniku !

Zarzucam? Nie. Ja stwierdzam fakt.

Cytuj:
Cytuj:

Nie!

Jak "nie", skoro tak? Jeżeli zaczynasz twierdzić, że Ziemia nie jest planetą, to oznacza, że zabierasz się za poprawianie naukowców odnośnie tego, co wiedzą o naszym globie.

Cytuj:
Cytuj:
No, ale oświeć mnie:

Dano ci poznać w szkole. Tam jest przekazywana wiedza na temat tego, czym jest Ziemia. Zapomniałeś?

Cytuj:
Ale wiem czym nie jest.

Wiesz tyle, ile sobie wymyśliłeś.

Cytuj:
Nie jest "jedna z planet krazacych wokol slonca" jak dzisiaj wierza, a swoje wierzenia nazywaja "wiedza".

Oczywiście, że Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca. Nic tego nie zmieni. Nawet milion MJ=otów, którzy będą temu faktowi zaprzeczać. :D

Cytuj:
Podobnie jak nie wiem czym sa gwiazdy, ale wiem czym nie sa, bo pozwolono mi poznac Z CALA PEWNOSCIA.

O gwiazdach też uczą w szkołach, więc nie tyle "nie wiesz", co w pysze swojej negujesz przekazaną ci wiedzę. No, ale to typowe dla domorosłych proroków.

Cytuj:

Intrygująca teza. Masz coś na jej poparcie poza opartą na niczym wiarą?

Cytuj:
Czym innym sa gwiazdy, czym innym slonce, czyms innym planety, inny jest ksiezyc, a jeszcze czyms innym jest ziemia.

To dano mi poznac z cala pewnoscia.

Rozumiem, że miałeś jakieś objawienia od Boga. Gdzie i kiedy?

Śr gru 31, 2014 3:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Ale wiem czym nie jest.
Skoro piszesz, że do tej pory nie dano Ci poznać czym jest Ziemia, to teraz oto dane Ci będzie poznać to, czego do tej pory nie było Ci dane...

Święci Doktorzy Kościoła, zarówno starożytni jak i średniowieczni, dobrze wiedzieli sporo rzeczy:
–że ziemia jest kulą („ciało ziemi to […] ciało kuliste”2); („ziemia zdaniem niejednych ma kształt kuli ….”3);
– że kulami są też pozostałe ciała kosmiczne („kule księżyca, słońca i innych ciał niebieskich, które zwą planetami…)4;
– że słońce jest wielokrotnie większe od ziemi („słońce, przewyższając ziemię wielkością kilkukrotnie…”5); („słońce – według niektórych – jest o wiele większe niż ziemia”6);
– że kosmos jest tak bezkresny, że rozmiar kulistej ziemi w porównaniu z nim to pyłek („ziemia na pewno jest o wiele mniejsza od nieba, jakby jakiś punkcik na jego tle wiszący”7);
– że historia kosmosu mogła być bardzo skomplikowana i długotrwała („jak po skończeniu naszego świata będzie inny świat, tak też istniały inne światy, zanim nasz świat zaistniał”8).

Święci Doktorzy Kościoła wiedzieli też, że zaćmienia obiektów kosmicznych w całkiem naturalny sposób się tłumaczy:

„Ciało ziemi, zagradzając drogę światłu [słońca], rzuca cień. Cień ten, rzucany przez ciało kuliste tworzy stożek […], bo słońce, przewyższa ziemię wielkością […] [więc] na krańcu stożka światło się schodzi”9, a „zaćmienie księżyca następuje wtedy, kiedy ziemia rzuci na niego cień:: […] światło słoneczne nie dociera do księżyca i dlatego ulega on zaćmieniu”10.

2 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI; w IV wieku.
3 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X; w VIII wieku.
4 Orygenes, O zasadach, II, III, 6; w III wieku.
5 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI.
6 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, VII,
7 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X,
8 Orygenes, O zasadach, II, III, 6.
9 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI.
10 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X,

http://wroclaw.biblista.pl/index.php?op ... otnote2anc

Śr gru 31, 2014 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
(...)Nawet gdyby tak bylo, ze Kosciol nigdy nie glosil, ani w Pismie tego nie bylo, to jeszcze nie bylby to dowod falszywosci "czegos" (mowiac ogolnie).

Oczywiście, że jest do dowód fałszywości, ponieważ nauczanie objawione przez Boga jest przekazywane w Kościele.

Rozumiem zatem, ze twierdzenie Pitagorasa jest wedle Ciebie falszywe, poniewaz (zgodnie z Twoja logika) nie ma o nim w nauczaniu objawionym przez Boga, a przekazywanym przez Kosciol.

W takim razie dlaczego w ogole wierzysz w te swoja "wiedze" (chocby o "miliardach lat"), skoro o niej tez nie ma w nauczaniu objawionym, a przekazywanym przez Kosciol?

Nie widzisz, ze bredzisz?

Nawet nie rozumiesz co to znaczy udowodnic blad i falsz, sprzecznosc.

Cytuj:
Jeżeli głosisz coś, czego nie ma w nauczaniu Kościoła, albo jest z tym nauczaniem sprzeczne (a "nauka", że piekło jest wewnątrz naszej planety jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła), to zwyczajnie błądzisz. :)

Jesli glosze cos czego nie ma (w nauczaniu)=> nic to nie znaczy, jeszcze nie wiadomo czy bladze.
Jesli zas glosze cos co jest sprzeczne => tak, wtedy bladze.

Teraz wiec Ty mi UDOWODNIJ BLAD.
Ze glosze to o czym Kosciol rozstrzygnal na "nie" (wzgledem mojego).

Udowodnij, ze "Kosciol uczy, iz pieklo nie jest we wnetrzu ziemi"

Cytuj:
Twoje wnioski to jeszcze nie jest prawda objawiona przez Boga, a wypowiedzi świetych nie są dogmatami. Nas interesuje zaś to, co naucza Kościół, a nie to, co sobie MJ wymyślił.

Mnie zas niewiele obchodzi, co Ty piszesz.
Jezeli bowiem "moje nie jest Prawda Objawiona", to tym bardziej Twoje.
Tylko to co Kosciol rozstrzygnal mnie obchodzi.
Na razie jednak nie pokazales czegokolwiek co Kosciol rozstrzygnal nieomylnie, a co dowodziloby, ze moje slowa sa sprzeczne z rozstrzygnieciem Kosciola.

[A ja na przyklad pokazalem Ci, ze Matka Boza pokazala Dzieciom iz pieklo jest we wnetrzu ziemi. Matka pokazywala malym Dzieciom nieprawde? Zwodzila ?]

Cytuj:

Dlatego jestes klamca i oszczerca.

[A jezeli nie jestes, to pokaz iz ja "poprawiam sobory".]

Cytuj:
Cytuj:

Nie!

Jak "nie", skoro tak?

Tak : wyraznie napisalem, ze nie zabieram sie za "poprawianie".
(trzeba bylo zacytowac calosc mojej odpowiedzi, a nie tylko samo slowo "nie")
Lecz ZA NISZCZENIE.
Urojen sie bowiem nie poprawia.
Lecz urojenia sie odrzuca i niszczy, wyrzuca z rozumu
.

Czy diabla mozna "poprawic"?
A czy to co diabel zwymiotowal mozna "przez poprawianie" uczynic smacznym pokarmem?

Cytuj:
Jeżeli zaczynasz twierdzić, że Ziemia nie jest planetą, to oznacza, że zabierasz się za poprawianie naukowców odnośnie tego, co wiedzą o naszym globie.

Gdyby oni byli madrymi naukowcami, to wiedzieliby iz jeden tylko kontrzprzyklad obala teorie.
Oni zas maja dwa kontrzprzyklady z Nieba, lecz wciaz bredza, ze ich wymysly sa prawdziwe.
I maja Slowo Boze, lecz Mu nie wierza, a bardziej wierza w swoje "modele" i w swoje LICZBY i "wzory".

Potrzeba wiec, prawdziwie potrzeba, by gwiazdy spadly na glupie glowy!

Lecz czy wtedy poprawia swoje myslenie?
Powiadam Ci: wiekszosc z uczonych w ten czas popadnie w obled. A bedzie to obled nieodwracalny.

Cytuj:
Dano ci poznać w szkole. Tam jest przekazywana wiedza na temat tego, czym jest Ziemia. Zapomniałeś?

W szkolach starego Egiptu i Babilonu uczyli innej kosmologii i takze nazywali to "wiedza".
Zapomniales?

"Wiedze" przemijaja.
Ale Prawda trwa.
Niezmienna.
Bo JEST ponadczasowa.
Prawda JEST w Slowie Bozym.
Kazda wiec "wiedza" zbudowana na zaprzeczaniu, lekcewazeniu Slowa Bozego musi przeminac.
Okazac sie glupstwem.

Zbadaj na czym zbudowana jest ta "wiedza", ktorej ucza w szkolach.
A bedziesz PRAWDZIWIE WIEDZIAL jak ona skonczy.
Lecz czy uwierzysz, ze wiesz (jak skonczy)?

Cytuj:
Cytuj:
Ale wiem czym nie jest.

A "uczeni" wiedza wiecej ?!
Czy moze tez tylko tyle ile sobie wymyslili?

Czemu wiec wierzysz, ze ludzkie wymysly oparte na lekcewazeniu Slowa Bozego mialyby okazac sie lepsze?

Cytuj:
Oczywiście, że Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca.

Skoro "oczywiscie", to postaw na to swa dusze!
Zobaczymy czy postawisz na to co "oczywiste" !

Cytuj:
O gwiazdach też uczą w szkołach,

W szkolach starego Babilonu i starego Egiptu takze nauczano i nazywano to "wiedza".

Cytuj:
więc nie tyle "nie wiesz", co w pysze swojej negujesz przekazaną ci wiedzę. No, ale to typowe dla domorosłych proroków.

Jezeli ja jestem pyszny, bo neguje "przekazana mi wiedze", to jak wielka jest pycha tych, ktorzy neguja przekazane im Slowo, Ktore JEST Bogiem !

Moja pycha jest mala pycha, bo neguje "wiedze".
Ich pycha jest zas kosmiczna.
Bo zlekcewazyli Slowo, Ktore JEST Bogiem i bylo od Poczatku.

Dlatego gwiazdy spadna im na glowy.
Bo pycha ich narosla az do Nieba i stala sie kosmiczna.

Te, ktore "sa bardzo daleko i sa sloncami".
Wlasnie te na nich spadna, nie inne !

Cytuj:

Przeciez juz Ci podalem, nieszczesniku !
Slowo Boze mam.
To Pan Jezus powiedzial, ze gwiazdy padac beda z nieba.
I ze trzecia czesc gwiazd nieba rzucona bedzie na ziemie przez Smoka.
Ty jednak przeciez Slowu nie wierzysz.

Tylko wierzysz w "oczywista wiedze", wymysly nadetych rozumow.
Lecz duszy na swoje "oczywistosci" boisz sie postawic.

Cytuj:

Ty niczego dobrze nie rozumiesz.
Tym bardziej mojej Tajemnicy.

Śr gru 31, 2014 5:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
MJ napisał(a):

Oczywiście, że jest do dowód fałszywości, ponieważ nauczanie objawione przez Boga jest przekazywane w Kościele.

Rozumiem zatem, ze twierdzenie Pitagorasa jest wedle Ciebie falszywe, poniewaz (zgodnie z Twoja logika) nie ma o nim w nauczaniu objawionym przez Boga, a przekazywanym przez Kosciol.

Co ma piernik do wiatraka? Piekło jest fragmentem nauczania objawionego przez Boga, a twierdzenie Pitagorasa nie. Nie ma więc tutaj żadnego związku między wskazanym przeze mnie dowodem błędności głoszonych przez Ciebie nauk, a wskazanym przykładem.
Fakt pozostaje faktem:
Głoszona przez Ciebie nauka, że piekło będzie wewnątrz nowej Ziemi, jest błędna i niezgodna z nauczaniem Kościoła.

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli głosisz coś, czego nie ma w nauczaniu Kościoła, albo jest z tym nauczaniem sprzeczne (a "nauka", że piekło jest wewnątrz naszej planety jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła), to zwyczajnie błądzisz. :)

Jesli glosze cos czego nie ma (w nauczaniu)=> nic to nie znaczy, jeszcze nie wiadomo czy bladze.

Wybacz, MJ, ale nauczanie o piekle jednak w Kościele istnieje i jest "nieco" odmienne od tego, co nam tutaj opowiadasz.

Cytuj:
Jesli zas glosze cos co jest sprzeczne => tak, wtedy bladze.

Pierwsza z brzegu sprzeczność: Wbrew nauczaniu, które przekazuje nam Kościół, głosisz, że piekło jest wewnątrz naszej planety. Głosisz również heretycką naukę, że po powrocie Chrystusa piekło będzie wewnątrz nowej Ziemi.

Cytuj:
Udowodnij, ze "Kosciol uczy, iz pieklo nie jest we wnetrzu ziemi"

LOL
Wybacz, MJ, ale to ty stwierdziłeś, że Kościół naucza, iż jest wewnątrz Ziemii (mimo iż chociażby w KKK nie ma tej nauki), więc to na Tobie spoczywa obowiązek wykazania, że to te tezy, które głosisz, są nauką Kościoła. Ja natomiast ze swej strony jasno wskazałem, że takiej nauki w Kościele nie znajdziesz ani u Chrystusa, ani u apostołów, ani u papieży, czy też w teksach soborów czy synodów.

Cytuj:
Cytuj:

Mnie zas niewiele obchodzi, co Ty piszesz.

Typowe dla samozwańczych proroków, że mają w... głębokim niepoważaniu wskazywane im błędy i odstępstwa w głoszonych przez nich tezach.

Cytuj:
Jezeli bowiem "moje nie jest Prawda Objawiona", to tym bardziej Twoje.

Ja podaję to, co przekazuje Kościół. Rozumiem wobec tego, że podważasz to, że Kościół głosi prawdy objawione nam przez Boga?

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Dlatego [b]jestes klamca i oszczerca
.

No tak, bo przecież fakt, że Kościół naucza, że piekło to jest stan, a nie konkretne miejsce w naszym wszechświecie (jak to ty głosisz), to oczywiście bzdura, a Twoje teksty na ten temat nie są "poprawianiem" nauczania Kościoła. :D
Cytuj:
Cytuj:
Jak "nie", skoro tak?

Tak : wyraznie napisalem, ze nie zabieram sie za "poprawianie".

Przeklasyfikowanie Ziemi z planety na "niewiadomoco" jest poprawianiem astronomii. I nic tego nie zmieni.

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli zaczynasz twierdzić, że Ziemia nie jest planetą, to oznacza, że zabierasz się za poprawianie naukowców odnośnie tego, co wiedzą o naszym globie.

Gdyby oni byli madrymi naukowcami, to wiedzieliby iz jeden tylko kontrzprzyklad obala teorie.

To nie jest teoria, tylko fakt. Faktów zaś nie da się w żaden sposób obalić. Nieważne jaki "kontrprzykład" zaprezentujesz. :D

Cytuj:
Cytuj:

W szkolach starego Egiptu i Babilonu uczyli innej kosmologii i takze nazywali to "wiedza".

Wybacz, ale czy to coś zmienia na temat stanu wiedzy na temat naszej planety? Nie. Nic nie zmienia. Fakty na temat naszej planety, które ci przekazano w szkole, a które teraz uparcie negujesz, pozostaną faktami. Tak samo jak to, że Ziemia, wbrew Twoim urojeniom, była, jest i pozostanie planetą. :D

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Ale wiem czym nie jest.

A "uczeni" wiedza wiecej ?!
Czy moze tez tylko tyle ile sobie wymyslili?

Oni stawiają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Wiedza, którą przekazują, nie jest efektem przemyśleń, tylko badań.

Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście, że Ziemia jest jedną z planet krążących wokół Słońca.

Skoro "oczywiscie", to postaw na to swa dusze!

Nie muszę. Fakty nie potrzebują potwierdzania bluźnierczymi przysięgami.

Cytuj:
Cytuj:
O gwiazdach też uczą w szkołach,

W szkolach starego Babilonu i starego Egiptu takze nauczano i nazywano to "wiedza".

Powtórzenie tego tekstu nie zmienia faktów.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Przeciez juz Ci podalem, nieszczesniku !
Slowo Boze mam.

Pismo Święte posługuje się alegoriami. Nie jest też podręcznikiem do astronomii, więc nie stanowi dowodu odnośnie przekonania, że gwiazdy (włącznie z naszym Słońcem) są czymś innym, niż to podają naukowcy.

Cytuj:
Cytuj:

Ty niczego dobrze nie rozumiesz.
Tym bardziej mojej Tajemnicy.

Cóż, fakt odmowy wskazania kiedy, gdzie i w jaki sposób miałeś objawienia od Boga jasno pokazują, że ta "Tajemnica" jest tylko wytworem Twojego umysłu, a nie rzeczywistym przekazem od Stwórcy.

Śr gru 31, 2014 6:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(a "nauka", że piekło jest wewnątrz naszej planety jest sprzeczna z nauczaniem Kościoła)

A jakie jest nauczanie Kościoła w tej kwestii?

Śr gru 31, 2014 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem zatem, ze twierdzenie Pitagorasa jest wedle Ciebie falszywe, poniewaz (zgodnie z Twoja logika) nie ma o nim w nauczaniu objawionym przez Boga, a przekazywanym przez Kosciol
Co ma piernik do wiatraka?

To ma:
Twoj "dowod na falszywosc moich slow" polegal na tym: "tego nie ma w nauczaniu Kosciola".

Zatem- wedle Twojej logiki- i twierdzenie Pitagorasa tez jest falszywe, bo tez go nie ma w nauczaniu.
(Podobnie zreszta jak i znacznej czesci, nawet wiekszosci Twej "wiedzy", ktorej sie klaniasz tez tam nie ma! Zatem falszywa- wedle Twej logiki)

Udajesz glupiego, udajesz, ze nie rozumiesz o co chodzi?

Cytuj:
Piekło jest fragmentem nauczania objawionego przez Boga, a twierdzenie Pitagorasa nie.

Wedle wiec Twej logiki "jest falszywe" (twierdzenie Pitagorasa)- bo o tym Kosciol nie nauczal.

Cytuj:
Fakt pozostaje faktem:
Głoszona przez Ciebie nauka, że piekło będzie wewnątrz nowej Ziemi, jest błędna i niezgodna z nauczaniem Kościoła.

Przestanze wyrzucac z siebie, tylko pokaz KONKRETNIE!
Pokaz rozstrzygniecie Kosciola, ktore tak mowi.

To ze wiele razy powtorzysz "nauka gloszona przez mj jest falszywa"- nic nie znaczy.

Cytuj:
Wybacz, MJ, ale nauczanie o piekle jednak w Kościele istnieje i jest "nieco" odmienne od tego, co nam tutaj opowiadasz.

To pokaz!
Natychmiast i konkretnie !

Cytuj:
Pierwsza z brzegu sprzeczność: Wbrew nauczaniu, które przekazuje nam Kościół, głosisz, że piekło jest wewnątrz naszej planety

Matka Boza w Fatimie tez "pokazywala wbrew" ?

Odpowiadaj !

(A ziemia nie jest "planeta")

Cytuj:
. Głosisz również heretycką naukę, że po powrocie Chrystusa piekło będzie wewnątrz nowej Ziemi.

Pokaz Nauczanie Kosciola, ktore mowi, ze jest to nauka heretycka.

Cytuj:
Wybacz, MJ, ale to ty stwierdziłeś, że Kościół naucza, iż jest wewnątrz Ziemii (mimo iż chociażby w KKK nie ma tej nauki),

Czy Matka Boza jest "poza Kosciolem" (gloszac w Fatimie nauke, ktorej "nie ma w Kosciele", pokazujac malym Dzieciom rzeczy falszywe)?

A zacytowany przeze mnie Swiety kardynal, ktory z rozkazu Papieza wylozyl nauke o Skladzie Apostolskim tez glosil nauki, ktorych nie ma w Kosciele?

Odpowiadaj!

Cytuj:
więc to na Tobie spoczywa obowiązek wykazania, że to te tezy, które głosisz, są nauką Kościoła.

Raczej na Tobie obludniku spoczywa obowiazek wykazania, ze:
Matka Boza w Fatimie falszywie pokazywala (i to malym Dzieciom !) ze pieklo jest wewnatrz ziemi.
Falszywie nauczal Swiety kardynal, do ktorego to nauczania (o piekle we wnetrzu ziemi) sie przyczepiles . (Od czego zdaje sie, o ile dobrze pamietam zaczal sie caly problem i ten spor)

.
Cytuj:
Ja natomiast ze swej strony jasno wskazałem, że takiej nauki w Kościele nie znajdziesz ani u Chrystusa, ani u apostołów, ani u papieży, czy też w teksach soborów czy synodów.

Zyjesz w swiecie urojen.
Gdzie Ty widzisz to swoje "jasne wskazanie"?

Cytuj:
Typowe dla samozwańczych proroków, że mają w... głębokim niepoważaniu wskazywane im błędy i odstępstwa w głoszonych przez nich tezach.

A Ty mi cos pokazales?
(Oprocz swojej zlej woli i glupoty)

Cytuj:
Ja podaję to, co przekazuje Kościół.

O ile pamietam, to podawales kiedys na przyklad cos takiego: "w opisach stworzenia w Ksiedze Rodzaju sa sprzecznosci".

Jakze wiec Ty nieszczesniku mozesz twierdzic, ze "podajesz co przekazuje Kosciol"?

Ty zyjesz w swiecie urojen.
Jak kazdy, ktory "godzi" Prawde Slowa Bozego z tym co Jej zaprzecza (swiatowymi basniami zwanymi "wiedza")

Cytuj:
No tak, bo przecież fakt, że Kościół naucza, że piekło to jest stan, a nie konkretne miejsce w naszym wszechświecie (jak to ty głosisz), to oczywiście bzdura, a Twoje teksty na ten temat nie są "poprawianiem" nauczania Kościoła. :D

Po pierwsze: Kosciol tak nie naucza.
Po drugie: np. Matka Boza pokazala w Fatimie pieklo jako MIEJSCE pod ziemia.
Po trzecie: to, ze pieklo jest stanem (bo jest) nie wyklucza tego, ze jest i MIEJSCEM.
Pieklo jest i stanem (duszy) i miejscem.

Jaki bowiem stan duszy, takie i miejsce zamieszkania.
I na odwrot.
W jakim miejscu znajduje sie dusza, taki tez jest i jej stan.
(Czy nie wiedziales, ze otoczenie wplywa na stan duszy? To przeciez elementarz rozumu!)
Gdy znajduje sie w Niebie, u Boga, przy Bogu=>jest w stanie zachwycenia.
Gdy w piekle, w towarzystwie diablow i Lucyfera=> w stanie przerazenia.

To wlasnie JEST Prawda.
To co teraz napisalem.
Nie zas to co Ty napisales.

Cytuj:
To nie jest teoria, tylko fakt. Faktów zaś nie da się w żaden sposób obalić. Nieważne jaki "kontrprzykład" zaprezentujesz. :D

Jeden zaprezentowal Pan Bog: gdy Jozue zatrzymal slonce na niebie, nad Gibeonem, ale nad reszta ziemi slonce sie nie zatrzymalo.
Drugi Matka Boza, gdy sprawila, ze slonce zatanczylo nad Fatima i okolicami ale jednoczesnie nie zatanczylo nad reszta ziemi.

To SA FAKTY, ktore obalaja na przyklad tzw. "model ukladu slonecznego".

Twoje zas "fakty" (model ukladu slonecznego) sa urojeniem (tego czasu).

Nie ma bowiem nic prawdziwszego niz Boze Dzielo.

Czyz ludzkosc nie miala juz przypadkiem wiele modeli kosmosu?
Dlaczego wiec wierzysz, ze ten wspolczesny mialby byc "tym prawdziwym"?
Jakze prawdziwym moze byc to co przeczy temu co Bog czyni ?

Miejze Ty rozum nieszczesniku !
Czyz juz nie czas najwyzszy, by sie obudzic ?

Cytuj:
Wybacz, ale czy to coś zmienia na temat stanu wiedzy na temat naszej planety? Nie. Nic nie zmienia. Fakty na temat naszej planety, które ci przekazano w szkole, a które teraz uparcie negujesz, pozostaną faktami.

W starozytnym Egipcie i w starym Babilonie takze mowiono o "wiedzy i faktach".

O jakich np. "faktach" odnosnie gwiazd Ty bredzisz ?
Byles na jakiejs gwiezdzie?
Byles w jej wnetrzu, sprawdzilwes co tam jest ?

Naprawde!
Nauka tego czasu jest PRZEDZIWNYM UROJENIEM !
Nie rozumieja tego juz nawet co jest faktem!
Ale wlasne domysly nazywaja "faktami".

Czy moze byc wiekszy obled, niz ten gdy miesza sie to co jest w rozumie, co jest domyslem z tym co JEST FAKTEM PRAWDZIWYM?

Cytuj:
Oni stawiają pytania i szukają na nie odpowiedzi. Wiedza, którą przekazują, nie jest efektem przemyśleń, tylko badań.

A czemu Slowa Bozego nie badaja i czemu w Nim nie weryfikuja swoich wymyslow?
A czy jakies "badanie" moze sie odbywac bez myslenia?
Coz wiec z tego, ze "badaja"?
Nauka (kazda) bierze sie z WYMYSLOW, Z ROZUMU.
Nie z "badania".

Wyobraz sobie nauczyciela matematyki, ktory w tym co naucza (w tej czesci matematyki) naucza bezblednie, doskonale.
Jest on profesorem i uczy male dzieci w szkole podstawowej.
Rozwaz wiec teraz:
Co bys powiedzial o uczniach tej podstawowki, ktorym "wyszlo inaczej", niz profesor podal i ktorzy upieraja sie, ze "profesor sie myli"?

Powiadam Ci, a to JEST Prawda:
Podobnie jest z uczonymi tego czasu.
Oni sa bowiem uczniami podstawowki (z tego przykladu).
A Profesorem JEST Slowo Boze.

Zamiast wiec w Slowie Bozym (u Profesora) weryfikowac swoje wymysly, produkty wlasnych "rozumow" oni upieraja sie, ze "lepiej im wyszlo".

Zgadnij wiec: jak skoncza oni i ich wymysly?!

[Uczeni to najwieksze glupki- demon podczas pewnych egzorczyzmow.]

Cytuj:
Nie muszę. Fakty nie potrzebują potwierdzania bluźnierczymi przysięgami.

Boisz sie postawic na fakt?!

Cytuj:
Pismo Święte posługuje się alegoriami.

A z grobu wyszedl doslownie, czy "alegorycznie"?
Udowodnij nieszczesniku, ze Pan Jezus mowiac o gwiazdach mowil "na niby, w przenosni" !
A slonce nad Fatima zatanczylo na niebie doslownie, czy "alegorycznie"?

Skad u was bierze sie taka SILNA WIARA W "wiedze"?!

[Stad: z braku Wiary Prawdziwej, Wiary Bogu i Jego Slowu, ze zlej woli.]

Cytuj:
Nie jest też podręcznikiem do astronomii,

Ale JEST Prawda !

Cytuj:
więc nie stanowi dowodu odnośnie przekonania, że gwiazdy (włącznie z naszym Słońcem) są czymś innym, niż to podają naukowcy.

Prawda jest najwiekszym dowodem.
A Slowo Boga JEST Prawda.

Cytuj:
Cóż, fakt odmowy wskazania kiedy, gdzie i w jaki sposób miałeś objawienia od Boga jasno pokazują, że ta "Tajemnica" jest tylko wytworem Twojego umysłu, a nie rzeczywistym przekazem od Stwórcy.

Postaw dusze swoja na to, ze "diabel mowi przeze mnie".

Śr gru 31, 2014 7:34 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
MJ napisał(a):
Swiat zas wspolczesny stacza sie, bo Wiare stracili i nie chca korzystac z Jego Zwyciestwa.
Jak pacjent, ktory ma lekarstwo skuteczne, ale nie chce zazywac.

Najpierw było, że lek ich osłabił, teraz, że sami nie chcą go zażywać, a teraz pewnie będzie, że ktoś im nie chce go dać i pewnie to ja ciągle będę tym, który oszukuje i nie rozumie...

Pit CK napisał(a):
MJ napisał(a):
Jesli pokazesz mi prawdziwy moj blad, to sie przyznam do bledu.

Tego poniżej celowo nie zauważyłeś?
Pit CK napisał(a):
MJ napisał(a):
MJ napisał(a):
Nie.
Nie wedlug mnie.
Tylko wedlug Ciebie.

Nie wmawiaj mi tego co sam powiedziałeś, a powiedziałeś, że lek zamiast ich uleczyć osłabił ich. To jak mam to zrozumieć? Że jednak pomógł? Trochę samokrytycyzmu by Ci się przydało i nie piszę tego złośliwie, bo to Ty piszesz niby tylko prawdę, a reszta kłamie. Tylko, że tu mamy akurat odwrotność Twojej tezy.

Drugi raz nie odniosłeś się do moich słów, czyli rozumiem, że nie możesz im zaprzeczyć. Jak to mówią: "milczenie oznacza zgodę". Nie oczekuję, że przyznasz się do błędu. Mam tylko nadzieję, że kiedyś przestaniesz nienawidzić naukowców za to, że nimi są i że nie używasz żadnych zdobyczy techniki, które dzięki ich odkryciom powstały, bo okazałbyś się strasznie dwulicowy.

MJ napisał(a):
Cytuj:
Postaw dusze swoja na to, ze "diabel mowi przeze mnie".

Bałbym się określić, czy to Boga, czy to diabła takim wariatem ;)

Śr gru 31, 2014 7:40 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół naucza, że piekło to jest stan, a nie konkretne miejsce w naszym wszechświecie

Piekło (lub Niebo) nie może być tylko stanem skoro po Sądzie Ostatecznym nasze dusze połączą się z ciałami.

Śr gru 31, 2014 7:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koziels napisał(a):
Kościół naucza, że piekło to jest stan, a nie konkretne miejsce w naszym wszechświecie

Piekło (lub Niebo) nie może być tylko stanem skoro po Sądzie Ostatecznym nasze dusze połączą się z ciałami.
Tylko że te ciała zmartwychstałych do życia będą na wzór ciała Zmartwychstałego, czyli poza fizycznymi prawami. Chrystus w swoim Ciele chwalebnym obecny jest jednocześnie w niebiańskiej rzeczywistości oraz w ziemskiej(np. Tabernakulum).
Karmimy się Jego Ciałem, a mimo to Jego nie ubywa, zatem nie wiem czy mówienie o rzeczywistości niebiańskiej jako o miejscu ma sens...

Śr gru 31, 2014 11:12 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ twierdzisz, że Kościół naucza od zawsze, że piekło jest pod ziemią. Pokaż to nauczanie.Podaj cytaty z dokumentów KK, które to potwierdzą.

Możesz odnieść się do tego wpisu sahcima, chyba, że się odniosłeś a nie zauważyłem to mógłbyś podać link.
Cytuj:
Święci Doktorzy Kościoła, zarówno starożytni jak i średniowieczni, dobrze wiedzieli sporo rzeczy:
–że ziemia jest kulą („ciało ziemi to […] ciało kuliste”2); („ziemia zdaniem niejednych ma kształt kuli ….”3);
– że kulami są też pozostałe ciała kosmiczne („kule księżyca, słońca i innych ciał niebieskich, które zwą planetami…)4;
– że słońce jest wielokrotnie większe od ziemi („słońce, przewyższając ziemię wielkością kilkukrotnie…”5); („słońce – według niektórych – jest o wiele większe niż ziemia”6);
– że kosmos jest tak bezkresny, że rozmiar kulistej ziemi w porównaniu z nim to pyłek („ziemia na pewno jest o wiele mniejsza od nieba, jakby jakiś punkcik na jego tle wiszący”7);
– że historia kosmosu mogła być bardzo skomplikowana i długotrwała („jak po skończeniu naszego świata będzie inny świat, tak też istniały inne światy, zanim nasz świat zaistniał”8).
Święci Doktorzy Kościoła wiedzieli też, że zaćmienia obiektów kosmicznych w całkiem naturalny sposób się tłumaczy:
„Ciało ziemi, zagradzając drogę światłu [słońca], rzuca cień. Cień ten, rzucany przez ciało kuliste tworzy stożek […], bo słońce, przewyższa ziemię wielkością […] [więc] na krańcu stożka światło się schodzi”9, a „zaćmienie księżyca następuje wtedy, kiedy ziemia rzuci na niego cień:: […] światło słoneczne nie dociera do księżyca i dlatego ulega on zaćmieniu”10.
2 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI; w IV wieku.
3 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X; w VIII wieku.
4 Orygenes, O zasadach, II, III, 6; w III wieku.
5 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI.
6 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, VII,
7 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X,
8 Orygenes, O zasadach, II, III, 6.
9 św. Grzegorz z Nyssy, O stworzeniu człowieka, XXI.
10 św. Jan z Damaszku, Wykład wiary prawdziwej, II, X,
http://wroclaw.biblista.pl/index.php?op ... otnote2anc

Oni też byli zaślepieni?

MJ jak się żyje w świecie, gdzie wszyscy poza Tobą są debilami, wrogami Boga. Ty jedyny jesteś sprawiedliwy i wiesz wszystko najlepiej. Nawet papież nie ma szansy z takim oświeconym jak Ty.

Cz sty 01, 2015 12:34 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona