Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 16, 2019 11:06 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola, moja i sąsiada.
KKK 632 Liczne wypowiedzi Nowego Testamentu, według których Jezus został wskrzeszony "z martwych" (Dz 3, 15; Rz 8, 11; 1 Kor 15, 20), zakładają, że przed zmartwychwstaniem przebywał On w krainie zmarłych (Por. Hbr 13, 20). Takie jest pierwsze znaczenie, jakie przepowiadanie apostolskie nadało zstąpieniu Jezusa do piekieł; Jezus doświadczył śmierci jak wszyscy ludzie i Jego dusza dołączyła do nich w krainie umarłych. Jezus zstąpił tam jednak jako Zbawiciel, ogłaszając dobrą nowinę uwięzionym duchom (Por. 1 P 3, 18-19).

KKK 633 Krainę zmarłych, do której zstąpił Chrystus po śmierci, Pismo święte nazywa piekłem, Szeolem lub Hadesem (Por. Flp 2, 10; Dz 2, 24; Ap 1, 18; Ef 4, 9). ponieważ ci, którzy tam się znajdują, są pozbawieni oglądania Boga (Por. Ps 6, 6; 88, 11-13). Taki jest los wszystkich zmarłych, zarówno złych, jak i sprawiedliwych, oczekujących na Odkupiciela (Por. Ps 89, 49;1 Sm 28, 19; Ez 32, 17-32). co nie oznacza, że ich los miałby być identyczny, jak pokazuje Jezus w przypowieści o ubogim Łazarzu, który został przyjęty "na łono Abrahama" (Por. Łk 16, 22-26). "Jezus Chrystus, zstępując do piekieł, wyzwolił dusze sprawiedliwych, które oczekiwały swego Wyzwoliciela na łonie Abrahama" (Katechizm Rzymski, I, 6, 3). Jezus nie zstąpił do piekieł, by wyzwolić potępionych (Synod Rzymski (745): DS 587). ani żeby zniszczyć piekło potępionych (Por. Benedykt XII, Cum dudum: DS 1011; Klemens list Super quibusdam: DS 1077). ale by wyzwolić sprawiedliwych, którzy Go poprzedzili (Por. Synod Toledański IV (625): DS 485; por. także Mt 27, 52-53).

KKK 634 "Nawet umarłym głoszono Ewangelię))." (1 P 4, 6). Zstąpienie do piekieł jest całkowitym wypełnieniem ewangelicznego głoszenia zbawienia. Jest ostateczną fazą mesjańskiego posłania Jezusa, fazą skondensowaną w czasie, ale ogromnie szeroką w swym rzeczywistym znaczeniu rozciągnięcia odkupieńczego dzieła na wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich miejsc, aby wszyscy ci, którzy są zbawieni, stali się uczestnikami Odkupienia.

KKK 635 Chrystus zstąpił więc do otchłani śmierci (Por. Mt 12, 40; Rz 10, 7; Ef 4, 9). aby umarli usłyszeli "głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą", żyli (J 5, 25). Jezus, "Dawca życia" (Dz 3, 15), przez śmierć pokonał tego, "który dzierżył władzę nad śmiercią, to jest diabła", i wyzwolił "tych wszystkich, którzy całe życie przez bojaźń śmierci podlegli byli niewoli" (Hbr 2,14-15). Od tej chwili Chrystus Zmartwychwstały ma "klucze śmierci i Otchłani" (Ap 1, 18), a na imię Jezusa zgina się "każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych" (Flp 2,10)

Pn gru 29, 2014 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
MJ napisał(a):
Jednak Kosciol tak nigdy nie nauczal, jak Ty sugerujesz.

O zstapieniu Pana Jezusa do pieiel
(wyjatek dotyczacy samego jadra piekla):

(...)

Wedlug Blogoslawionej Anny Katarzyny Emmerich.

To nie jest nauczanie Kościoła :) tylko objawienie prywatne

Lecz Blogoslawionej.

A Ty mi pokaz Nauczanie Kosciola o tym, ze Pan nie zstapil do piekiel, tylko "do jakiejs ich czesci" lub "do czegos innego".

(W tym co pokazalas nie ma nic co by glosilo, ze "Pan Jezus nie zstapil do piekiel, do calego piekla")

Napisalem Ci Prawde dlaczego Bog zstapil pod ziemie, czyli do piekiel.

Po pierwsze by uwolnic dusze sprawiedliwych, ktore pozostawaly w mocy diablow, z tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu.
Po drugie: by cale pieklo poznalo Zwyciestwo Boga na Krzyzu nad tym co z piekla wyszlo (nad grzechem). By sie przerazilo. By kazda istota, nawet najnizej ukryta, na samym dnie piekla oddala poklon Krolowi i zgiela przed Nim kolano juz zaraz po Jego Zwyciestwie na Krzyzu.

Pn gru 29, 2014 10:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Lecz Blogoslawionej.

Nie ma to żadnego znaczenia.

MJ napisał(a):
A Ty mi pokaz Nauczanie Kosciola o tym, ze Pan nie zstapil do piekiel, tylko "do jakiejs ich czesci" lub "do czegos innego".

Katechizm kard. Gasparriego wystarczy?
MJ napisał(a):
z tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu.

To też jakieś objawienia?

Pn gru 29, 2014 10:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kacperek29 napisał(a):

Katechizm kard. Gasparriego wystarczy?

Pokaz wiec !

Cytuj:
z tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu.

To Prawda.

Kazde poznanie Prawdy JEST objawieniem!
Tylko Duch Prawdy moze podac (objawic) Prawde.

Ty szczekasz przeciw temu, co Ci zacytowalem z Blogoslawionej Anny Katarzyny Emmerich.
Pokaz wiec co w tym jest falszywego!
I przywolaj stosowne rozstrzygniecie Kosciola na poparcie swoich slow.

Powolujesz sie bowiem na Kosciol.
Pokaz wiec!

Pn gru 29, 2014 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Cytuj:

To Prawda.

Wobec tego wskaż fragment Pisma Świętego albo nauczania Kościoła, w którym tę "Prawdę" zapisano.

Pn gru 29, 2014 10:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
MJ napisał(a):
Cytuj:

To Prawda.

Wobec tego wskaż fragment Pisma Świętego albo nauczania Kościoła, w którym tę "Prawdę" zapisano.

Przeciez sami wskazywaliscie !
Czyz to nie wy sami pisaliscie, ze "zstapil do piekiel i uwolnil dusze sprawiedliwych oczekujacych na uwolnienie"?

Apostolowie w Skladzie Apostolskim natchnieni Duchem Swietym objawili "zstapil do piekiel".

[Sklad powstal bowiem w ten sposob: Duch powiedzial przez kazdego z Apostolow, kazdy z Apostolow dodal "swoje" zdanie i powstal ten sklad. Kanon Wiary Katolickiej]

Wy sami pokazujecie mi orzeczenia Kosciola (prawdziwe i sluszne), ktore potwierdzaja, ze zstapil do piekiel, by uwolnic dusze sprawiedliwe oczekujace na Zbawiciela.

I jeszcze oczekujecie bym ja "cos wam pokazywal" !

?!

Przeciez sami juz pokazaliscie to co potwierdza, ze zstapil do piekiel.
I ze mozliwe jest uwolnienie z piekiel (z jakiejs ich czesci).

Czego wiec jeszcze chcecie?
I dlaczego czepiacie sie mnie za to, ze pisze Prawde, tak jak JEST ?

Ja wiec niczego wam nie pokaze.
Wyscie juz sami wiele pokazali.
I wystarczy.

To wy zas pokazcie mi cos z czego by mialo wynikac, ze "Pan Jezus nie zstapil do calego piekla, ze nie ukazal sie w calym piekle" !

Do dziela!
Pokazcie!

Pn gru 29, 2014 10:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Pokaz wiec !

106. Co oznaczają słowa: do piekieł?

Te słowa do piekieł nie oznaczają ani czyśćca, ani miejsca potępienia, czyli piekła, lecz otchłanie Ojców świętych, czyli to miejsce, gdzie dusze sprawiedliwych oczekiwały obiecanego i upragnionego odkupienia.

MJ napisał(a):
To Prawda.
Ty szczekasz przeciw temu, co Ci zacytowalem z Blogoslawionej Anny Katarzyny Emmerich.

Ludzie to rozmawiają, może u ciebie Ty i Twoi koledzy szczekają.

Cytuj:
Co ciekawe, gdy w 1923 roku niemiecki ksiądz Winfried Hümpfner zaczął porównywać oryginalne notatki Brentano z treścią wydanych pism, okazało się, że rozbieżności są momentami ogromne. Inni katoliccy badacze kilka lat potem ostatecznie potwierdzili, że tylko niewielka część wydanych pism może zostać uznana za relację odpowiadającą autentycznym wizjom Katarzyny Emmerich, a większość z nich jest wymysłem przedsiębiorczego na swój sposób poety i jego wydawców.

To odkrycie w pewnym sensie „uratowało” proces beatyfikacyjny niemieckiej mistyczki. Kościelne komisje nie musiały się w ogóle zajmować zgodnością jej rzekomych pism z katolicką doktryną i spuścizną Tradycji, ponieważ ustalenie tego, co pochodzi od niej, a co jest w nich niechcianym dodatkiem, okazało się niemożliwe.

Wystarczy, żeby nie patrzył na każde słowo błogosławionej jak dogmat i nieomylną prawdę.

PS. Chodzi o to: z tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu.

Pn gru 29, 2014 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
MJ napisał(a):
To Prawda.

Przeciez sami wskazywaliscie !

Nie. My wskazujemy, że zstąpił "do piekieł", a nie do "tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu". Jak masz zamiar twierdzić, że Prawdą jest nauka, iż w piekle istnieje część, która "jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu, to ja poproszę o odpowiedni fragment Pisma Świętego lub nauczania Kościoła, w którym ona została zawarta.

Pn gru 29, 2014 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kacperek29 napisał(a):
MJ napisał(a):
Pokaz wiec !

106. Co oznaczają słowa: do piekieł?

Te słowa do piekieł nie oznaczają ani czyśćca, ani miejsca potępienia, czyli piekła, lecz otchłanie Ojców świętych, czyli to miejsce, gdzie dusze sprawiedliwych oczekiwały obiecanego i upragnionego odkupienia.

Lecz inny kardynal, kardynal Bellarmin tak wyklada Sklad Apostolski:

Dla zrozumienia Artykułu piątego, w którym powiedziano jest: Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał; chcielibyśmy wiedzieć, co znaczy w tym miejscu piekło?

N. Piekło jest to najniższe i najgłębsze miejsce na świecie, znajdujące się w środku ziemi: dlatego to, Pismo Święte w wielu miejscach przedstawia Niebo i piekło jako dwie ostateczności, jakby miejsce najwyższe przeciw najniższemu. Lecz w tej głębi ziemi, są cztery jakby otchłanie: jedna dla potępionych która jest najgłębiej, bo tak przystoi, ażeby pyszne szatany i naśladowcy ich pyszni ludzie, byli w miejscu najniższym i najbardziej oddalonym od Nieba. Druga otchłań nieco wyżej położona, przeznaczona jest dla dusz cierpiących kary Czyśćcowe. W trzeciej jeszcze wyżej leżącej, są dusze dzieci bez Chrztu pomarłych, które chociaż nie cierpią mąk piekielnych, jednak na wieki pozbawione są wiecznej szczęśliwości. W czwartej najwyższej otchłani, przebywały dusze Patriarchów, Proroków i innych Świętych, zmarłych przed przyjściem Chrystusowym: bo chociaż w duszach tych Świętych nie było nic do oczyszczania, wszakże nie mogły wejść do chwały błogosławionej, nim Chrystus przez Śmierć swoją otworzył drzwi do żywota wiecznego; i dlatego przebywały w tej części najwyższej, zwanej Otchłanią Patriarchów, lub też łonem Abrahamowym; gdzie nie ponosiły żadnego cierpienia, lecz owszem używały słodkiego pokoju, oczekując w wielkim rozradowaniu przyjścia Zbawiciela. I tak, czytamy w Ewangelii, (Łk. XVI, 22), że dusza owego Świętego żebraka Łazarza, poniesiona była przez Aniołów na łono Abrahamowe, gdzie była widziana przez bogatego łakomcę, który gdy gorzał ogniem piekielnym, podniósłszy oczy swoje, daleko w górze ujrzał Łazarza w wielkim szczęściu radośnie używającego owoców cierpliwości swojej.

U. Do której z tych czterech części piekieł zstąpił Chrystus po śmierci?

N. Nie ma wątpliwości iż zstąpił do Otchłani Świętych Ojców, i wnet uczynił ich błogosławionymi i wprowadził do Królestwa Niebieskiego. Nadto Chrystus Pan ukazał się we wszystkich częściach piekieł, przerażając czartów jako Zwycięzca tryumfujący, trwożąc potępionych jako Sędzia najwyższy, pocieszając dusze Czyśćcowe jako ich Obrońca i Wybawiciel. Tak iż powiedzieć można, że Chrystus Pan zstąpił do piekieł, jak czasem Król zstępuje do więzień, aby je zwiedzić i ułaskawić w nich kogo mu się podoba.

Ty mi zatem teraz powiedz, ktory z kardynalow sie myli?
Nie mowia bowiem zgodnie, a ani jeden ani drugi nie byl wyklety, ekskomunikowany.

Ktory wiec?

Twoja nauka o tym co sie stalo po smierci Panskiej na Krzyzu jest falszywa.
A ja Prawde pisze.
Tak pozwolono mi poznac.

Ty zas pokaz mi dogmatyczne rozstrzygniecie Kosciola.
Skoro bowiem dwoch biskupow pisze w ten sposob, ze kazdy inaczej, to co o tym mowi Kosciol w sposob jednoznaczny, definitywny i dogmatyczny ?

Pan Jezus zstapil do piekiel.
Bo tak Duch objawil Apostolom i tak przekazali Apostolowie w Skladzie Apostolskim.
I uwolnil dusze sprawiedliwych z piekiel, bo tam zstapil.

To zas, ze ukazal sie w calym piekle jest oczywistoscia dla rozumu majacego Wiare.
Cale bowiem pieklo musialo poznac Tryjumf Pana na Krzyzu.

Ja wiec Prawde napisalem, z cala pewnoscia.

Cytuj:
Ludzie to rozmawiają, może u ciebie Ty i Twoi koledzy szczekają.

Przeciw Prawdzie mozna tylko ujadac.
Ty zas oburzasz sie na Prawde.

Cytuj:
Wystarczy, żeby nie patrzył na każde słowo błogosławionej jak dogmat i nieomylną prawdę.

Ja poznaje Prawde w tym, co Blogoslawiona przekazala.
Dla Ciebie zas byloby dobrze abys nie patrzyl na kazde slowo spisane przez kardynala, jakby na Prawde objawiona.

Cytuj:
PS. Chodzi o to: z tej czesci piekiel, ktora jest na szczycie piekiel, z ktorej wyjscie jest mozliwe, a ktora nie jest wlasciwym jadrem piekla i bedzie wyrwana diablu w calosci na Koncu.

Jezeli Pan zstapil do piekiel (tak zaswiadczyli Apostolowie, ktorzy sa wieksi, niz np. kardynal Gasparri, ktory najpierw potwierdza, ze zstapil do piekiel, ale potem jednak pisze "ze nie do piekiel tylko do otchlani". Jakby to byla jakas zasadnicza roznica ?!) i uwalnial z piekiel (dusze sprawiedliwych), to znaczy ze jest mozliwe uwolnienie z piekiel. A przynajmniej z jakiejs ich czesci.

O tym zas ze czysciec jest w mocy diabla Kosciol juz dawno uczy. I ze czysciec przeminie- tez uczy. Jest wiec na pewno czesc piekiel, podziemnego krolestwa ciemnosci, ktora pozostaje we wladzy diabla, lecz ktora bedzie diablu wyrwana na Koncu.

Ja Prawde napisalem.
Wy zas nie rozumiecie nawet i slow, ktore czytacie.

Pn gru 29, 2014 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
To jest zdanie MJ'ota tzn zdanie nieprawdziwe, bo MJ'ot nie potrafi udowodnić tego, co twierdzi Słowem Bożym ani nauczaniem Kościoła, a sam MJ nie jest źródłem prawdy...

Wt gru 30, 2014 12:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Jezus wstąpił do piekieł po swojej śmierci?
sahcim napisał(a):
To jest zdanie MJ'ota tzn zdanie nieprawdziwe, bo MJ'ot nie potrafi udowodnić tego, co twierdzi Słowem Bożym ani nauczaniem Kościoła, a sam MJ nie jest źródłem prawdy...

Ale zauważ Sahcimie, że MJ wskazał wypowiedź kardynała - nota bene świętego i doktora Kościoła - która potwierdza jego słowa. Oczywiście możesz udowadniać, że Kościół nie rozstrzygnął tej sprawy ex cathedra - ale nie znaczy to, że ta wypowiedź jest nieprawdziwa.

Wt gru 30, 2014 1:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ale zauważ Sahcimie, że MJ wskazał wypowiedź kardynała - nota bene świętego i doktora Kościoła - która potwierdza jego słowa. Oczywiście możesz udowadniać, że Kościół nie rozstrzygnął tej sprawy ex cathedra - ale nie znaczy to, że ta wypowiedź jest nieprawdziwa.
Nie mowię o wypowiedzi kardynała ale o prywatnym zdaniu MJ'ota jakoby(cyt):
a skoro MJ'ot kiedyś napisał, że pisze tylko Prawdę, to albo pisze nieprawdę nieświadomie, a tzn że nie zna Prawdy albo świadomie kłamie...

Wt gru 30, 2014 1:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Nie mowię o wypowiedzi kardynała ale o prywatnym zdaniu MJ'ota jakoby(cyt):

Nie jakoby tylko tak jest jak MJ pisze.
Czciciele fałszu, zła są jak złe psy.. Zresztą same demony ukazują się często jako: czarne psy..
Kobieta Kananejska (Kananejczycy to czciciele Baala, Astarte, a więc czciciele fałszu) usłyszała z ust Pana:
A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: "Panie, dopomóż mi!" On jednak odparł: "Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom".

Wt gru 30, 2014 8:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ale zauważ Sahcimie, że MJ wskazał wypowiedź kardynała - nota bene świętego i doktora Kościoła - która potwierdza jego słowa.

Tyle, że jest to prywatna wypowiedź i opinia tego kardynała, a nie nauczanie Kościoła. Ani w Piśmie Świętym, ani w dokumentach soborów czy synodów, ani w dogmatycznych wypowiedziach papieży takiej nauki nie znajdziesz.

Cytuj:
Oczywiście możesz udowadniać, że Kościół nie rozstrzygnął tej sprawy ex cathedra - ale nie znaczy to, że ta wypowiedź jest nieprawdziwa.

Nikt nie podważa prawdziwości tej wypowiedzi. Problem polega na tym, że przekazana w niej wizja piekła jest błędna (i to już od pierwszego zdania, w którym pada stwierdzenie, że jest ono we wnętrzu Ziemi).

Wt gru 30, 2014 9:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nikt nie podważa prawdziwości tej wypowiedzi. Problem polega na tym, że przekazana w niej wizja piekła jest błędna (i to już od pierwszego zdania, w którym pada stwierdzenie, że jest ono we wnętrzu Ziemi).

Czy wiec Matka Boza rowniez sie myli?
A moze klamie?
Moze zwodzi?

Matka Boza pokazala Dzieciom z Fatimy pieklo do ktorego wpadaja dusze biednych grzesznikow (i pokazala takze jak te dusze wpadaja).
A bylo ono we wnetrzu ziemi.

Pieklo jest pod ziemia.
Od zawsze tak Kosciol uczyl.

Wt gru 30, 2014 10:04 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona