Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 1:36 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona
 Przepowiednie, orędzia, objawienia prywatne 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przepowiednie, orędzia, objawienia prywatne
Człowiek stara się jak może, wkłada w to pisanie na forum tyle serca, poświęca swój czas, a tutaj admin tnie posty, czas uważam za stracony i dochodzę do wniosku że nie warto poświęcać czasu dla tego forum. Z tego działu zniknęły conajmniej 4 strony. Zaczynam dochodzić do wniosku że nie warto tutaj się udzielać. Jestem zdruzgotana

Cz mar 16, 2017 11:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
klaudia30e napisał(a):
sahcim, dobrze że bronisz nauk Kościoła, jest to sprawdzona i pewna droga. Ja także bronię stanowiska Kościoła i zawsze stoję po tej stronie. Może podam pewien przykład: bycie posłusznym papieżowi jest dobre zawsze, ale ślepe posłuszeństwo nawet pomimo gdyby głowa Kościoła zaczęła stosować rozcieńczoną formę ewangelii, mowa, słownictwo jego przybrane było w szatę ewangeliczno-liturgiczną ale treść typowo humanistyczna dostosowana do potrzeb człowieka, zmierzająca bardziej w kierunku świata a nie pierwowzoru nauczania, odchodząca od radykalnego chrześcijaństwa aż po złagodzoną jego wersję, kończąc na odstępstwie, to my mielibyśmy nadal być "w pełnej łączności z papieżem"? Niezależnie od tego czy uznajesz orędzia ostrzeżenie za fałszywe czy prawdziwe, pozwolę sobie przypomnieć, czy tego chcemy czy nie odstępstwo zadomowi się w Kościele Chrystusowym, to zostało przepowiedziane, także w Piśmie Świętym i objawieniach uznanych przez Kościół. Pytanie tylko - kiedy? ale tego nie przeskoczysz choćbyś obiecywał dozgonną wierność papieżowi.
Jeśli nauka szerzona przez przywódcę Kościoła jest zawsze ściśle zgodna z ewangelicznymi zasadami, jak najbardziej niech doprowadzi nas wszystkich do Królestwa Bożego, tylko się modlić aby dotarła do jak najliczniejszej liczby owieczek; by wydała jak najwspanialsze owoce. W tym celu przecież Pan Jezus wyznaczył apostoła Piotra, by na tej skale, opoce wybudować swój Kościół, który trwał będzie do końca czasów. Rozwaga jest sprzymierzeńcem człowieka, a roztropność nie pozwoli mu zginąć.
Sorry Klaudio, ale to co napisałaś sprowadza się mniej-więcej do rozumowania "nalezy być posłusznym, ale tylko wówczas, gdy mamy takie zdanie jak papież".
Sorry, mimo że nie uważam za słusznego ślepego posłuszeństwa ani nie podoba mi się wiele rzeczy, taką wizję "posłuszeństwa" mam za groteskową.
Posłuszeństwo objawia się przede wszystkim wówczas, gdy nie zgadzamy sie z tym, któremu jesteśmy posłuszni.

Pt mar 17, 2017 12:14 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
klaudia30e napisał(a):
Człowiek stara się jak może, wkłada w to pisanie na forum tyle serca, poświęca swój czas, a tutaj admin tnie posty, czas uważam za stracony i dochodzę do wniosku że nie warto poświęcać czasu dla tego forum. Z tego działu zniknęły conajmniej 4 strony. Zaczynam dochodzić do wniosku że nie warto tutaj się udzielać. Jestem zdruzgotana
Nie ma się co czuć zdruzgotanym...wystarczy tylko się rozejrzeć...viewtopic.php?f=12&t=25686&start=810

Pt mar 17, 2017 12:15 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Nie ma się co czuć zdruzgotanym...wystarczy tylko się rozejrzeć...viewtopic.php?f=12&t=25686&start=810

Przeniesiono wątek. Na pierwszy rzut oka nie mogłam znaleźć dalszej części, dzięki za link.
A ja zaczęłam zamiast tego się rozglądać jak usunąć konto... :? Na razie nie będę usuwać konta, zastanowię się jeszcze nad tym.

Pt mar 17, 2017 12:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie przeniosłam wątku, ale posty, które były offtopami. Następnym razem wejdź w swój profil i tam pod liczbą postów kliknij w 'Znajdź posty użytkownika'. Znajdziesz ich miejsce w wątkach.

Pt mar 17, 2017 12:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
klaudia30e napisał(a):
Może podam pewien przykład: bycie posłusznym papieżowi jest dobre zawsze, ale ślepe posłuszeństwo nawet pomimo gdyby głowa Kościoła zaczęła stosować rozcieńczoną formę ewangelii, mowa, słownictwo jego przybrane było w szatę ewangeliczno-liturgiczną ale treść typowo humanistyczna dostosowana do potrzeb człowieka, zmierzająca bardziej w kierunku świata a nie pierwowzoru nauczania, odchodząca od radykalnego chrześcijaństwa aż po złagodzoną jego wersję, kończąc na odstępstwie, to my mielibyśmy nadal być "w pełnej łączności z papieżem"?

To bardzo dobre pytanie i ,pomijając urząd papieża, dotyczy całego chrześcijaństwa.
Barney napisał(a):
Posłuszeństwo objawia się przede wszystkim wówczas, gdy nie zgadzamy sie z tym, któremu jesteśmy posłuszni.

A mógłbyś Barney powiedzieć, gdzie wg Ciebie przebiega granica posłuszeństwa?

So mar 18, 2017 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To proste. Jest nią granica grzechu.

So mar 18, 2017 2:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A mógłbyś Barney powiedzieć, gdzie wg Ciebie przebiega granica posłuszeństwa?

Barney napisał(a):
To proste. Jest nią granica grzechu.

A mógłbyś to bardziej rozwinąć, ale w wątku "Przełożeni i starsi w Kościele", bo bardziej tam jest odpowiednie miejsce, gdzie też zadałem Ci to pytanie?
Ten wątek przeczytałem jako drugi.

Pn mar 20, 2017 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, nie mógłbym.
Mam dość już Waszych z Wujem ciągłych oszczerstw - odpieram jedno, natychmiast (bez przeproszenia, bez oddania sprawiedliwości) wprowadzacie następne. Czysta propaganda i hejt.

Pn mar 20, 2017 2:45 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Barney, nie martw sie, wiejadlo juz jest w ruchu i oddzielanie ziarna od chwastow juz sie zaczelo.
Wkrotce Europa poczuje gniew Bozy.

Pn mar 20, 2017 3:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie, nie mógłbym.
Mam dość już Waszych z Wujem ciągłych oszczerstw - odpieram jedno, natychmiast (bez przeproszenia, bez oddania sprawiedliwości) wprowadzacie następne. Czysta propaganda i hejt.

Ok.
Zapytałem szczerze i bez podtekstu.
Skoro nie chcesz to przyjmuję to do wiadomości.

sapper napisał(a):
Barney, nie martw sie, wiejadlo juz jest w ruchu i oddzielanie ziarna od chwastow juz sie zaczelo.

No i po co to zgrzytanie zębami i odgrażanie się?
Chcesz się wpisać do grona ludzi, o których Jezus uprzedzał uczniów?
[Jan 16.2]: Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą.

Moja szczera - dobra rada dla Ciebie skoro jest jeszcze czas.
Pohamuj swą zapalczywość, aby Cię ciemność nie ogarnęła.

Pn mar 20, 2017 5:08 pm
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):

No i po co to zgrzytanie zębami i odgrażanie się?
Chcesz się wpisać do grona ludzi, o których Jezus uprzedzał uczniów?
[Jan 16.2]: Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą.

Moja szczera - dobra rada dla Ciebie skoro jest jeszcze czas.
Pohamuj swą zapalczywość, aby Cię ciemność nie ogarnęła.

Gregor, gdzie ty tu widzisz odgrazanie sie czy zgrzytanie zebami.
Ani nie ma w tym co napisalem nic o Protestantach, ani o Katolikach, ani nawet o tobie.
Masz juz chyba jakies urojenia, no ale jak to mowia, "udzerz w stol a nozyce sie odezwa".

Wt mar 21, 2017 12:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Daj spokój Gregor, nie pozuj na proroka (te stylizacje językowe "Pohamuj swą zapalczywość, aby Cię ciemność nie ogarnęła" ;) )
Nie odwalaj kabaretu...

Wt mar 21, 2017 1:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Gregor, gdzie ty tu widzisz odgrazanie sie czy zgrzytanie zebami.Ani nie ma w tym co napisalem nic o Protestantach, ani o Katolikach, ani nawet o tobie.Masz juz chyba jakies urojenia, no ale jak to mowia, "udzerz w stol a nozyce sie odezwa".

Po prostu Twoje słowa napisane otwartym tekstem w wątku pasują albo do krucjaty, albo do dżihadu. :mrgreen:
Wybrałem więc krucjatę lub może kontrreformację. ;)
Barney napisał(a):
Daj spokój Gregor, nie pozuj na proroka (te stylizacje językowe "Pohamuj swą zapalczywość, aby Cię ciemność nie ogarnęła" )Nie odwalaj kabaretu...

Nie powiedziałem nic innego niż to, co Ap. Jan napisał w swoich listach.
Uważasz go również za kabareciarza :?:

Wt mar 21, 2017 2:34 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
Gregor, gdzie ty tu widzisz odgrazanie sie czy zgrzytanie zebami.Ani nie ma w tym co napisalem nic o Protestantach, ani o Katolikach, ani nawet o tobie.Masz juz chyba jakies urojenia, no ale jak to mowia, "udzerz w stol a nozyce sie odezwa".

Po prostu Twoje słowa napisane otwartym tekstem w wątku pasują albo do krucjaty, albo do dżihadu. :mrgreen:
Wybrałem więc krucjatę lub może kontrreformację. ;)
Barney napisał(a):
Daj spokój Gregor, nie pozuj na proroka (te stylizacje językowe "Pohamuj swą zapalczywość, aby Cię ciemność nie ogarnęła" )Nie odwalaj kabaretu...

Nie powiedziałem nic innego niż to, co Ap. Jan napisał w swoich listach.
Uważasz go również za kabareciarza :?:

Mi bardzo daleko do jakichs krucjat itp.
Jest wiele innych sposobow wyjasniania prawd.
Te pytania o decyzje w kolejce z innego watku zapodalem dlatego ze pod koniec bedzie duzo wiecej roznych informacji i interpretacji pism, wiele bedzie bardzo prawdopodobnych i jednoczesnie niezgodnych z Pismami.
tak w jedna jak i w druga strone.
Ze znakami podobnie. Wtedy to dopiero bedzie problem z odroznieniem co jest co. Z tad moje pytania w sasiednim temacie.

Wt mar 21, 2017 2:46 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1010 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona