Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2019 7:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Problem tkwi również w tym, że Jacek.J nie potrafi, albo co gorsza nie chcę zrozumieć tego, że nakaz powstrzymywania się od krwi, został dany chrześcijanom nawracającym się z pogaństwa, ze względu na Żydów, obecnych w każdym mieście, którzy mogą się tym zgorszyć.Zamiast przyjąć do wiadomości ten prosty fakt, o którym wyraźnie napisano w Dz 15,21, wymyśla on jakieś niedorzeczności, na temat tego, o czym mówi wspomniany przeze mnie werset, które są oczywiście sprzeczne z tym, co tam zapisano.

Wt cze 04, 2019 11:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Błąd. Nie rozumiesz specyfiki myślenia świadków Jehowy. Jacek J. nie przyjmuje do wiadomości tego, co chcesz mu przekazać nie z powodu niezrozumienia, ale z racji na to, iż Ciało Kierownicze przekazało mu, iż absolutnie nie wolno, pod żadnym pozorem i okolicznościach, spożywać krwi (nawet jeżeli de facto nie jest to konsumpcja, tylko przeszczep). Nauczanie CK jest "ponad wszystko" i jeżeli oni stwierdzą, że spożywanie krwi jest "ok", to Jacek natychmiast zmieni zdanie o 180 stopni i będzie równie zaciekle bronił możliwości przyjmowania przeszczepów, jedzenia kaszanki itp., jak teraz broni zakazu.

Wt cze 04, 2019 11:26 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Czyli wychodzi na to, że jakakolwiek dyskusja z nim i wykazywanie faktów jest pozbawiona sensu, ponieważ nie przyjmie on do wiadomości niczego, co nie zgadza się z nauką, jaką przekazało mu Ciało Kierownicze.

Wt cze 04, 2019 11:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dokładnie tak. Z tej przyczyny zasadniczo rozmowa z śJ jest jak trening w prowadzeniu rozmów mających na celu obronę wiary i sposób na wyłapanie miejsc we własnej wiedzy, gdzie brakuje nam jakichś informacji.

Wt cze 04, 2019 11:49 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sahcim pisze
Cytuj:
Cytuj:
Chcę powiedzieć że Biblijne odniesienie wyrażone słowami «jeden Bóg« odnosi się wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
Ok...zatem jeszcze raz czy dla ciebie Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem czy poza Jezusem wyznajesz jedynym Panem i Zbawicielem jeszcze kogoś wiecej...?

Nie będzie "jeszcze raz" wyjaśniłem ci wystarczająco dokładnie jak rozumiano w czasach Jezusa pojęcie "Jeden Bóg". Skrzętnie ominąłeś te wyjaśnienia i zaczynasz od nowa stawiać pytania na które już ci udzieliłem odpowiedzi. Moim zdaniem robisz sobie jaja. Chyba że …. Jesteś ograniczony umysłowo. Stawiam raczej na jaja.

Cytuj:
WOW...byt – istota duchowa z natury Boski(Słowo Boże), przez którego(jak mówi Pismo „wszystko się stało” czyli czas także „i dzięki któremu także my jesteśmy”) i „podróże” w czasie...czy to może być dla Jacka godne wiary? 

Nie. Natomiast z twojego komentarza wynika ze ty dopuszczasz taką ewentualność?

Cytuj:
Apropo twoich domniemań iż „Pan Jezus Chrystus który nie może być jednocześnie własnym Ojcem” zajrzyj sobie do proroctwa Izajasza 9:6...dla niego niego Jezus może być nazywany: Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny...jak myślisz dlaczego?

Nie rozumiem co to ma do wątku na który rozmawiamy?
1.To jest proroctwo i wyraźnie w nim pisze że dopiero jak się [Jezus] narodzi będzie się nazywał Ojcem odwiecznym.
2.Jest tam też mowa o Bogu Mocnym. Dlaczego Izajasz nie użył słowa wszechmocny?... Bo Wszechmocny jest tylko "jeden Bóg" Ojciec Jehowa
3.Tytuł „Wiekuisty Ojciec” nawiązuje do władzy mesjańskiego Króla, umożliwiającej mu otworzenie przed człowiekiem perspektywy życia wiecznego na ziemi (Jana 11:25, 26)

25 Wtedy Jezus jej wyjaśnił: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, to nawet gdyby umarł, ożyje, 26 a każdy, kto żyje i we mnie wierzy, w ogóle nie umrze. Czy w to wierzysz?”.

Stał się on naszym Ojcem duchowym dzięki któremu mamy życie . Pierwszy ojciec, Adam, przekazał nam w spuściźnie śmierć. Jezus, ostatni Adam, „stał się duchem życiodajnym” (1 Koryntian 15:22, 45

1Kor 15: . 22 Jak przez Adama wszyscy umierają, tak dzięki Chrystusowi wszyscy powrócą do życia. […]45 Tak jak napisano: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się istotą żywą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym.

Cytuj:
Cytuj:
Jezus dla Dawida stał się Panam dopiero «Po Chrystusie« natomiast Dawid nazwał Jezusa swoim Panem proroczo - z wyprzedzeniem.
Nie zmyślaj...

To jest proroctwo, nie opis stanu faktycznego.

Podsumowując. Określenie "Jeden Bóg" w rozumieniu pisarzy Biblii odnosi się tylko i wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.

1Kor 8;Bo chociaż są tak zwani bogowie, czy to w niebie, czy na ziemi — a jest wielu takich „bogów” i wielu „panów” — 6 dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego żyjemy. I jeden jest Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko powstało i dzięki któremu żyjemy

ta wypowiedź Jezusa nie pozostawia najmniejszej możliwości kombinacji w odniesieniu do rozumienia kto to jest "Jeden Bóg". Nie należy rozumieć że w związku z tą wypowiedzią nie ma żadnych innych bogów. O czym tłumaczył Jezus że nawet Jego Ojciec Jehowa użył takiego określenia.

Jan 10;33 Żydzi odparli: „Nie chcemy cię ukamienować za coś dobrego, ale za bluźnierstwo. Bo jesteś człowiekiem, a robisz z siebie boga”. 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?

Osobę Jezusa można nazywać Bogiem i Ojcem w sensie przenośnym lub z uwielbienia i nie ma w tym nic złego. Jak pisał Izajasz miał On być nazwany dopiero w przyszłości Bogiem Mocnym ale nie wszechmocnym i Ojcem wieczności dzięki swojej Ofiarnej śmierć dał ludziom możliwość wiecznego życia. W tym znaczeniu jest Ojcem wieczności.

Jana 3: 13 Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego. 14 I jak Mojżesz uniósł w górę węża na pustkowiu, tak musi być uniesiony w górę Syn Człowieczy, 15 żeby każdy, kto w niego wierzy, mógł żyć wiecznie.

So cze 08, 2019 1:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z kim Ty chłopie polemizujesz?
Przecież pierwszą prawdą wiary Kościoła jest "jest Jeden Bóg".

So cze 08, 2019 2:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Nie będzie "jeszcze raz" wyjaśniłem ci wystarczająco dokładnie jak rozumiano w czasach Jezusa pojęcie "Jeden Bóg".
Skrzętnie ominąłeś te wyjaśnienia i zaczynasz od nowa stawiać pytania na które już ci udzieliłem odpowiedzi.
Nie kłam, bo gdybym ominał te twoje wyjaśnia, to nie byłoby pod nim tych pytań o osobę Boską będącą Ojcem Jezusa przed którymi uciekłeś pomijając je...
Cytuj:
Nie. Natomiast z twojego komentarza wynika ze ty dopuszczasz taką ewentualność?
Hmm...To jak to jest, że tobie logika podpowiada że Jezus nie mógł być Panem w okresie "przed Chrystusem" czyli w tym okresie istnienia Jezusa Chrystusa o którym sam pisałeś, że(cytat): "Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski" skoro z Pisma(słów Chrystusa zapisanych przez Ewangelistę) wynika, że wówczas posiadał tą samą chwałę, którą ma obecnie(po powrocie do nieba)...?
Cytuj:
Nie rozumiem co to ma do wątku na który rozmawiamy?
1.To jest proroctwo i wyraźnie w nim pisze że dopiero jak się [Jezus] narodzi będzie się nazywał Ojcem odwiecznym.
2.Jest tam też mowa o Bogu Mocnym. Dlaczego Izajasz nie użył słowa wszechmocny?... Bo Wszechmocny jest tylko "jeden Bóg" Ojciec Jehowa
3.Tytuł „Wiekuisty Ojciec” nawiązuje do władzy mesjańskiego Króla, umożliwiającej mu otworzenie przed człowiekiem perspektywy życia wiecznego na ziemi (Jana 11:25, 26)
Czyli co...wg ciebie to osoba narodzona w ciele ludzkim/człowiek "będzie się nazywał Ojcem odwiecznym" a nie osoba o której pisałeś, że istniał wówczas jako byt – istota duchowa z natury Boski, a o której z Pisma wiemy, że w Nim, przez Niego i dla Niego wszystko zostało stworzone i że bez Niego nic się nie stało/zostało stworzone z tegi co się stało/zostało stworzone...??
Cytuj:
Stał się on naszym Ojcem duchowym dzięki któremu mamy życie .
Ale Prorok nic nie mówił o ojcostwie duchowym ale, że nazwą Go Odwieczny Ojciec[/quote] zatem przymiotnik [b]odwieczny wskazuje na odwieczność Jego ojcostwa, a nie tylko teraźniejszość...
Cytuj:
Pierwszy ojciec, Adam, przekazał nam w spuściźnie śmierć. Jezus, ostatni Adam, „stał się duchem życiodajnym”
Chciałeś powiedzieć odwiecznym duchem życiodajnym ?
Cytuj:
To jest proroctwo, nie opis stanu faktycznego.
Jeżeli słowa Dawida wg ciebie nie dotyczyły stanu faktycznego, to dlaczego ów autor pisząc to zdanie w tym czasie gdy tylko Jahwe był jego jedynym Panem używał określenia Pana mego wobec osoby Boskiej nie będącej wg ciebie dla Dawida osobą Boga Jahwe...?
Cytuj:
Podsumowując. Określenie "Jeden Bóg" w rozumieniu pisarzy Biblii odnosi się tylko i wyłącznie do jedynego Boga Ojca Jehowy.
To twój wymysł nie mający oparcia w Biblii gdyż pisarze Biblii wyznający Bogiem wyłącznie Jahwe nie nazywaliby Bogiem kogoś nie będącego osobą Boga Jahwe, a jak widać w Piśmie nazywają...
Cytuj:
Osobę Jezusa można nazywać Bogiem i Ojcem w sensie przenośnym lub z uwielbienia i nie ma w tym nic złego. Jak pisał Izajasz miał On być nazwany dopiero w przyszłości Bogiem Mocnym ale nie wszechmocnym i Ojcem wieczności dzięki swojej Ofiarnej śmierć dał ludziom możliwość wiecznego życia. W tym znaczeniu jest Ojcem wieczności.
Hmm...no to po pierwsze, kto wg ciebie ma przyjść powtórnie na ziemie: Bóg Ojciec czy Bóg Syn skoro Apokalipsa mówi o Jego powtórnym przyjściu i nazywa Go Wszechmogącym "Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący." (Ap.1:7-8)
Po drugie, jeśli sam Jezus "ustami/piórem" Ewangelisty mówi iż "Dana Mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi’ (Mt 28:18), to jakiego aspektu władzy wg ciebie brakuje mówiącej powyższe słowa osobie Boskiej, że nie może Ona być nazywana wszechmocną/wszechwładną...? ?

N cze 09, 2019 7:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5527 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 365, 366, 367, 368, 369