Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 11:07 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Atimeres napisał(a):
No, z tą "doskonałością" moralną pierwszych rodziców trzeba ostrożnie!
..Pierwsi rodzice byli poddani próbie, a to sugeruje niedoskonałość ich poznania, moralnej postawy i woli.
Uważam podobnie. Czy Świadkowie Jehowy piszą o rzekomej doskonałości pierwszych ludzi, ponieważ Jezus był sprawiedliwym człowiekiem i jedynie dlatego mógł dostarczyć okupu ?

A przecież Apostoł Piotr wyjaśnił, że :" Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych.." 1P.3:18.

Nie pisze, że umarł za doskonałych.

So sie 03, 2013 6:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Fedorowicz napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Fedorowicz napisał(a):
Yarpenem ( To pewnie jakiś duchowny katolicki, zajadły zwolennik militaryzmu

Ciekawe ile razy jeszcze będę musiał dementować ploty, że jestem duchownym...

No dobrze, a jak odniesiesz się do drugiej części mojej wypowiedzi ?
Nauka o doskonałości pierwszych ludzi to fundamentalna doktryna S.J.

Niech się z niej tłumaczą świadkowie Jehowy. Ja nie muszę. :D

So sie 03, 2013 6:58 pm
Gaduła
Gaduła

sahcim napisał
Cytuj:
Cytuj:
Dla imienia Jezusa dzieje się poprzez to że przestrzegamy jego przykazań.
to w końcu czyje przykazania przestrzegacie Jezusa(człowieka) czy Boga...?

Jak już kilka razy nadmieniałem Pan Jezus nie czynił nic z własnej woli tylko tak jak mówił mu Ojciec
viewtopic.php?f=12&t=21645&start=390

więc wszystkie przykazania są Boga za pośrednictwem Pana Jezusa Inaczej! otrzymujemy je z ręki Pana Jezusa

Heb 8: 6 Ale teraz Jezus dostąpił wspanialszej służby publicznej, tak iż jest też pośrednikiem odpowiednio lepszego przymierza [prawa Bożego], które zostało prawnie ugruntowane na lepszych obietnicach.
9:15 Dlatego też jest on pośrednikiem nowego przymierza, żeby powołani mogli otrzymać obietnicę wiecznotrwałego dziedzictwa, gdyż nastąpiła śmierć, by na podstawie okupu zostali uwolnieni od występków popełnionych pod poprzednim przymierzem.

Cytuj:
Cytuj:
w BT ten werset jest tłumaczony mocno subiektywnie pod potrzeby wyznaniowe. W innych przekładach jest to trochę inaczej.
jak inaczej skoro w każdym z podanych przez ciebie przykładów jest mowa, że w Chrystusie mieszkacała pełnia boskości , a to że dla ciebie słowo cała pełnia boskości/bóstwa oznacza co innego niż to, iż w osobie Jezusa objawia sie Bóg w całej pełni swojego bóstwa, to już problem twojej niewiary, który jest tym samym problemem co i Żydów...

ale Biblia nie może sama sobie zaprzeczać. Dlaczego nie odniosłeś się do wersetu z 1Tmoteusza

1Tym 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus

Wyraźnie pisze że Jezus Chrystus to człowiek nie Bóg

Cytuj:
Cytuj:
Pan Jezus nie może być jednocześnie Bogiem i człowieczym pośrednikiem między Bogiem [czyli samym sobą] a ludźmi
i tutaj pokutuje twoje postrzegania Boskości jako funkcji, a nie jako natury, chociaż wyznajesz iż Jednorodzony Syn jest zrodzony z Boga(Ojca)...Twój Pan czyli Jezus może być jednocześnie osobą Boga ze względu na boską naturę, którą ma z Ojca i może być jednocześnie człowieczym pośrednikiem u swojego Ojca ze względu na drugą(ludzką) naturę, którą przyjął jako w pełni swoją i tak istniejąc przed czasem jako osoba Boża u Ojca, po przyjęciu za swoją drugą naturę człowieczenstwo dalej jest tą samą odwieczną Osobą Syna Bożego, który wcielony w Człowieka pośredniczy między Osobą Ojca Niebieskiego, a ludzkością...i gdzie tutaj widzisz problem...?

;))) jasne. Gdzie ja widzę problem?! ;)). A świstak siedzi i zawija te sreberka. Giętki język może poprzez filozofię uzasadnić wszystko. Ale uzasadnij tą filozofię Biblią tak by biblia nie przeczyła sama sobie

Cytuj:
Jacek...kiedy Jezus tłumaczył/wyjaśniał na czym polega Jego pełnia Boskości, to mówił "Ja jestem...[tym lub tym]" co znaczy iż On jest wszystkim we wszystkich...natomiast kiedy mówił samo "JA JESTEM", to wskazywał na siebie jako na ISTNIEJĄCEGO(od wieków/wiecznie)...

Może poprzestańmy na tym że ty tak w to wierzysz. Ja z wiara nie dyskutuję tylko ją szanuje.

Cytuj:
nie pajacuj Jacku...bo wiesz doskonale co oznacza imię Jezus, a jeśli Osoba nosząca to imię posiadapełnię mocy i władzy Boga i sama siebie określa jako "JA JESTEM", to wierzący Jezusowi oddają Mu cześć jako Osobie Boga Jedynego, a niewierzący drwią z Jego słów...

Jezus nie określa sam siebie jako „ja jestem” tylko pewni ludzie narzucają m.in. Jackowi takie rozumienie w swojej interpretacji. Ty i twoi bracia w wierze chcecie żeby tak to rozumiano i przecie z całej siły na taką interpretację. Kto chce może się z tym zgodzić gdy jest mu z tym po drodze, ale to tylko interpretacja i uczciwie rzecz ujmując nie można narzucać tej tylko interpretacji jako wykładni.

Cytuj:
to Wy przyjmujecie Ojca Syna i Ducha jako postacie, a nie jako Osoby i przyjmujecie chrzest nie w imię jednego Boga ale w te postacie...? hmm...ciekawe

napisałem „postaci” bo duch święty nie jest osobą. Zatem nie mogłem napisać „bo te trzy osoby…” nie czepiaj się słówek

So sie 03, 2013 7:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Atimeres napisał(a):
Fajnie. Natomiast teraz poproszę o odpowiedź na moje pytanie z poprzedniego posta.
Nie lubię zagadkowych/niezrozumiałych pytań.

Zagadkowych? Pytanie jest proste: Wejdź na stronę http://www.jw.org/pl/ i napisz nam jaka tam figuruje nazwa.

To nie jest urzędowa, tylko internetowa nazwa.
Urzędowa jest ta na wykazie wyznań religijnych w Polsce.

So sie 03, 2013 9:14 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Atimeres napisał(a):
Atimeres napisał(a):
Nie lubię zagadkowych/niezrozumiałych pytań.

Zagadkowych? Pytanie jest proste: Wejdź na stronę http://www.jw.org/pl/ i napisz nam jaka tam figuruje nazwa.

Urzędowa jest ta na wykazie wyznań religijnych w Polsce.

Nazwy wyznań (ale nie oficjalne nazwy instytucji religijnych, wyznań i kościołów), zawsze pisze się mała literą, np.:
katolicy, protestanci, adwentyści Dnia Siódmego, świadkowie Jehowy, jehowici (sic!) itd.

So sie 03, 2013 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Atimeres napisał(a):
Nazwy wyznań (ale nie oficjalne nazwy instytucji religijnych, wyznań i kościołów), zawsze pisze się mała literą, np.:
katolicy, protestanci, adwentyści Dnia Siódmego, świadkowie Jehowy, jehowici (sic!) itd.

Nazwy członków wyznań pisze się małymi literami, a nie nazwy wyznań. Nazwy Kościołów, religii lub związków wyznaniowych zawsze piszemy dużą literą.

So sie 03, 2013 9:48 pm
Dyskutant
Dyskutant

Niech się z niej tłumaczą świadkowie Jehowy. Ja nie muszę. :D
Pomimo wnikliwych wypowiedzi Jacka na forum, Świadkowie nieczęsto angażują się w dyskusje na swobodne tematy religijne, ponieważ wolą styl wypowiedzi przyjęty na zebraniach zborowych. Polega on jedynie na odczytaniu wcześniej zredagowanych w Strażnicy i publikacjach do studium biblijnego gotowych pytań i odpowiedzi. Taka metoda omija skutecznie pytania niewygodne i -co za tym idzie- niewygodne odpowiedzi na nie..

Jacek napisał(a):
Giętki język może poprzez filozofię uzasadnić wszystko..

Pozwolę sobie zauważyć, że pojęcie "doskonałość" o które Was pytałem i nie uzyskałem odpowiedzi było stosowane właśnie w filozofii. W filozofii greckiej doskonałe jest to, co istniało jej zdaniem zawsze, czyli wieczne idee (Platon). Arystoteles z kolei w "Metafizyce" pisał, iż doskonałe jest to, co jest zupełne, zawiera wszystkie należne części, a także to, co osiągnęło swój cel. Rzecz doskonała nie może być, zgodnie ze swym znaczeniem, ulepszana. Parmenides za doskonały uważał Kosmos.

Jak to zatem się dzieje, że niechętni wobec filozofii Świadkowie używają filozoficznego pojęcia -doskonałość i odnoszą je do pierwszych ludzi, którzy zgrzeszyli ?

Cytuj:
Ale uzasadnij tą filozofię Biblią tak by biblia nie przeczyła sama sobie..
Właśnie. Czy to nie sprzeczność, ze "doskonali ludzie" stali się niedoskonali, aby następnie w przyszłości znów zostać "doskonałymi" ? Oczywiście nie ma gwarancji, na jak długo wytrzymają w "doskonałym" stanie. A może znów zostaną z doskonałości -wypędzeni ?
Czy doskonałym się pozostaje, czy raczej niestety tylko bywa ?

Atimeres napisał(a):
Prawidłowa nazwa to Jehovah's Witnesses, a nazwa spółki (korporacji) to Watch Tower Bible i Tract Society. To macierzysta organizacja szeregu spółek na całym świecie zależnych od Watch Tower.

Nazwy są ważne, ale czy nie ważniejsze niż szyld i etykietka jest zwrócenie uwagi na samą rzecz ? :wink:

N sie 04, 2013 7:21 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Fedorowicz napisał(a):
Prawidłowa nazwa to Jehovah's Witnesses, a nazwa spółki (korporacji) to Watch Tower Bible i Tract Society. To macierzysta organizacja szeregu spółek na całym świecie zależnych od Watch Tower.
Nazwy są ważne, ale czy nie ważniejsze niż szyld i etykietka jest zwrócenie uwagi na samą rzecz ?
Mówimy tu o zasadach polskiej pisowni w zastosowaniu do polskiego nazewnictwa.
Jeśli masz jakiś osobisty kult dla świadków Jehowy to Twoja sprawa (możesz go manifestować np. w prywatnych listach), ale nie manifestuje się tego łamaniem zasad pisowni na forum publicznym.

N sie 04, 2013 2:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
ale Biblia nie może sama sobie zaprzeczać. Dlaczego nie odniosłeś się do wersetu z 1Tmoteusza

Własnie i z tego powodu w wielu sytuacjach Świadkowie Jehowy muszą wymyslać dziwne interpretacje bo wówczas by zaprzeczała.

Gal 3,20 "Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg jest jeden"
Nie potrzeba bo Jezus jest Bogiem i wówczas nie ma tu sprzeczości, a istnije ona tylko dla ŚJ. :-)
Cytuj:
nie można narzucać tej tylko interpretacji jako wykładni.
o i tu się zgadzam z Tobą :-)

N sie 04, 2013 4:57 pm
Dyskutant
Dyskutant

Ciekawi mnie Jacku czy ŚJ uważają Jehowę za jedynego Pana? bo przecież Jeden jest Pan? czy raczej jest nim Jezus? a wóczas Jehowa nie może (wg tej logiki być naszym Panem bo istnieje tylko Jeden Pan, Jezus Chrystus.

Czy będzie to kolejna sprzeczność?

N sie 04, 2013 5:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Atimeres napisał(a):
Mówimy tu o zasadach polskiej

Czyżby? Temat wątku to "Pytania do Świadków Jehowy".

Cytuj:
pisowni w zastosowaniu do polskiego nazewnictwa.

Czy ktoś w regulaminie forum zabronil używania obcego nazewnictwa?

Cytuj:
Jeśli masz jakiś osobisty kult dla świadków Jehowy..

Prawdziwy chrzescijanin miłuje nawet nieprzyjaciół.

Cytuj:
to Twoja sprawa..
Dzięki za "przyznanie" mi prawa do swojego zdania, anonimowości i prywatności na anonimowym forum. Ale to prawo miałem już wcześniej, mam i będę miał nadal. Nic Ci do tego.

Cytuj:
.. na forum publicznym.

Nie istnieją fora publiczne. Fora dyskusyjne dzielimy na ogólnodostępne, anonimowe, półanonimowe, prywatne, wielotematyczne, ogólnotematyczne, płaskie, ustrukturalizowane. Służą do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej.

Cytuj:
..łamaniem zasad pisowni..
Nonsens. To nazwa własna tej organizacji. Świadkowie Jehowy (pełna nazwa: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy) to związek wyznaniowy głoszący o tym, że jedynym Bogiem jest Jehowa i o zbliżającym się objęciu władzy nad światem przez Królestwo Boże. Według polskiej pisowni litera wielka stawiana jest na początku nazwy własnej. A cenzurę forum zostaw Moderacji.

N sie 04, 2013 6:59 pm
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Świadkowie nieczęsto angażują się w dyskusje na swobodne tematy religijne, ponieważ wolą styl wypowiedzi przyjęty na zebraniach zborowych. Polega on jedynie na odczytaniu wcześniej zredagowanych w Strażnicy i publikacjach do studium biblijnego gotowych pytań i odpowiedzi. Taka metoda omija skutecznie pytania niewygodne i -co za tym idzie- niewygodne odpowiedzi na nie..

I to wyróznia Jacka z pośród nich i za to Go cenię. być może zrobił to z gorliwości o nas lecz tym bardziej dobrze to o Nim świadczy.

Liczę też że wytrwasz Jacku z nami, pomimo że czasem kogoś z nas poniesie emocjonalnie, bo to zrozumiałe w dyskusjach dotyczących naszego zbawienia, a to przecież wysoka stawka. A co na pewno nikomu nie zaszkodzi a wiara rodzi się ze słuchania więc czytajmy posty głośno :-)

Cierpliwie czekamy na odpowiedzi.

Pn sie 05, 2013 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jacek.J napisał(a):
Tak to się nie da prowadzić merytorycznej dyskusji skoro ty nakładasz sobie klapki na oczy i nie chcesz nawet odnieść się do fragmentów Biblii które przytoczyłem w tym poście;
jak to jest Jacek, że ty sugerujesz iż ja nie chcę się odnieść do owych fragmentów, kiedy ty mojego posta dotyczącego owych fragmentów skomentowałeś...viewtopic.php?f=12&t=21645&start=435
Cytuj:
Pan Jezus bardzi wyraźnie podkreśla swoje poddanie się Bogu Ojcu Jehowie. a ty Jedność stawiasz na równi z równością.
Brak w tym logiki bo to by znaczył zgodnie ze słowami Pana Jezusa że jego uczniowie w związku z tym że jest z nimi w jedności są równi jemu i jego Ojcu
brak logiki byłby wtedy gdyby oTym, którego nazywasz PAN, Słowo Boże nie mówiło iż jest zrodzonym, a nie stworzonym z Boga Ojca(Hbr.1:5), oraz iż On jest przed wszystkim i wszysko w Nim ma istnienie...poza tym przecież sam przyznałeś/napisałeś wcześniej, że On(Jezus) stwarzał wszystko wraz z Ojcem, który wg. ciebie był dawcą życia, prawda...?
Cytuj:
Brednie? Dowodem na to jest list z 29 czerwca 2008 roku do konferencji episkopatów w sprawie imienia Boga, wystosowany przez Kongregację do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W dyrektywie tej Kościół katolicki zaleca, by tetragram, oddawany do tej pory na różne sposoby, zastępować słowem „Pan”.
i co w tym dziwnego, że nie znając dokładnej wymowy imienia Boga Kościół zaleca używać słowa "Pan"(Adonai) zamiast tetragramu...? przecież jak wiadomo z historii, Izrael bardzo przestrzegał przykazania,,Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy", a zwłaszcza przejmował się groźbą, że "Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy" (Wj 20, 7) zatem wypowiadanie Imienia Bożego w życiu codziennym uważano za niedopuszczalne bezczeszczenie świętości Bożej, w związku z czym nie znając dokładnej wymowy czcimy to imię Boga, które Jezus na objawił czyli "Abba, Ojcze" poza tym to Imię Boga, które objawił Bóg Mojżeszowi w czasach poprzedzających Wcielenie(jak i w trakcie Objawienia) wymawiał tylko arcykapłan, składając raz w roku ofiarę w Miejscu Najświętszym...w każdej innej sytuacji Żydzi zastępowali je słowem Adonai (Pan) albo Haszem (imię)...
Cytuj:
Watykan zarządził też, że osobiste imię Boga nie powinno być używane ani wypowiadane w trakcie pieśni i modlitw liturgicznych.
"Watykan" postępuje tak jak pouczył swój Kościół Jezus Chrystus czyli w trakcie modlitw/pieśni chrześcijanie(bracia Chrystusa/synowie Boży) zwracają się do Boga tak jak Jednorodzony Syn(Hbr 1:5) zwracał się do swojego Rodzica(Mk 14:36, Rz 8:15 i Ga 4:6) czyli "Abba, Ojcze", a nie wymawiając/używając na codzień tego imienia, które ŚJ się wydaje iż jest Imieniem Boga...
Cytuj:
Ogólne podsumowując to zupełny analfabetyzm odnośnie imienia Bożego, a ty twierdzisz że to bzdura na jakiej podstawie?
na takiej, że twoje twierdzenie jakoby w Kościele katolickim całkowicie pomijało się osobę Boga(Ojca) odbierając Jemu należną chwałę i przypisując ją niesłusznie Jezusowi, a tym samym gloryfikując go ponad OSOBĘ Boga Ojca, jest po prostu totalną bzdurą świadczącą o nieznajomości nauczania KK, który codziennie głosi: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, Tobie, Boże, Ojcze wszechmogący, w jedności Ducha Świętego, wszelka cześć i chwała, przez wszystkie wieki wieków. Amen”....
Jacek.J napisał(a):
Jak już kilka razy nadmieniałem Pan Jezus nie czynił nic z własnej woli tylko tak jak mówił mu Ojciec
więc wszystkie przykazania są Boga za pośrednictwem Pana Jezusa Inaczej! otrzymujemy je z ręki Pana Jezusa
skoro twierdzisz, że wszystkie przykazania Boga otrzymujecie(ŚJ) za pośrednictwem(inaczej z ręki) Pana Jezusa więc chciałbym żebyś to udowodnił odpowiednim cytatem albo czymś, co potwierdzi twoje twierdzenie gdyż cytaty które podałeś nie mówią nic o tym, że wszystkie przykazania Boga przekazywane są za pośrednictwem Pana Jezusa ale odnoszą się do pośrednictwa Nowego Przymierza...
Cytuj:
ale Biblia nie może sama sobie zaprzeczać.
no i nie zaprzecza... :) to tylko Jacek(wraz ze ŚJ) widzi sprzeczność w tym, że w Osobie chodzącego po ziemi Jezusa, mogła mieszkać cała Pełnia(Moc i Chwała), Bóstwo na sposób ciała...
Cytuj:
Dlaczego nie odniosłeś się do wersetu z 1Tmoteusza
1Tym 2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
Wyraźnie pisze że Jezus Chrystus to człowiek nie Bóg
skoro wg. twojej interpretacji całego Słowa Bożego Jezus to wyłącznie człowiek, to dlaczego wcześniej napisałeś Bo owszem Jezus jako wykonawca woli Jehowy stwarzał w jego imieniu wszystko nawet ciała duchowe Aniołów... czyżbyś sugerował, że człowiek czyli ludzka natura może stwarzać wszystko, nawet ciała duchowe Aniołów nie mając Boskiej natury...?
Cytuj:
;))) jasne. Gdzie ja widzę problem?! ;)). A świstak siedzi i zawija te sreberka. Giętki język może poprzez filozofię uzasadnić wszystko. Ale uzasadnij tą filozofię Biblią tak by biblia nie przeczyła sama sobie
już ci mówiłem, że Biblia nie przeczy sama sobie...niestety to ty zakładasz sobie "klapki na oczy" i przytaczasz tylko te fragmenty Biblii, w których autorzy natchnieni Duchem Świetym, świadomi Boskiej natury w Osobie Syna Bożego, wskazują na Jego drugą naturę, którą przyjął z miłości do rodzaju ludzkiego, odrzucając/pomijająć świadomie(?) te mówiące o tej Jego naturze Boskiej ... :roll: no bo jak inaczej wytłumaczysz to, że Jezus stał się człowiekiem co do natury, jak nie poprzez poczęcie się i narodzenie z Maryi Dziewicy, a przecież wiemy(co też sam też potwierdzasz), że już istniał przed założeniem świata w naturze Boskiej jako Stwórca wszystkiego, nawet duchy Aniołów, prawda...? :D
Cytuj:
Może poprzestańmy na tym że ty tak w to wierzysz. Ja z wiara nie dyskutuję tylko ją szanuje.
ok... :)
Cytuj:
Jezus nie określa sam siebie jako „ja jestem” tylko pewni ludzie narzucają m.in. Jackowi takie rozumienie w swojej interpretacji.
Jacej...Chrystus kilkakrotnie przypisał sobie określenie Boga z Wj 3, 14 aby objawić Żydom swe odwieczne istnienie, swe Bóstwo (J 8, 24. 28. 58; 13, 19), a szczególnie jedna z tych wypowiedzi Chrystusa jest bardzo wyrazista i nie ma mowy o jakiejś odmiennej interpretacji a mianowicie:
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem" (J 8, 58)...
Cytuj:
napisałem „postaci” bo duch święty nie jest osobą. Zatem nie mogłem napisać „bo te trzy osoby…” nie czepiaj się słówek
no ale przecież twierdzisz, że dla ŚJ te trzy postacie(Ojciec, Syn i Duch Św.) są najważniejsze i tworzą jakby trzon wiary w Boga i chrzcicie właśnie w imię tych trzech "postaci" więc jak to jest, że przymujecie chrzest w imię(l.poj. czyli jedno imię) takich postaci jak Ojca i Syna, a jednocześnie odmawiacie przymiotów osobowych Duchowi Swiętemu...? przecież udzielając chrztu tak, jak poleca Jezus w Mt.28:19 czyli w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego chcąc(nie chcąc) zrównujecie w obrzędzie tegoż postać Ojca z tym, co wg.ŚJ nie jest osobą, a czymś co jest czynną siłą oraz z Synem, w którym "widzicie" tylko naturę stworzenie... :x

Pn sie 05, 2013 11:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

viko napisał(a):
I to wyróżnia Jacka z pośród nich i za to Go cenię. Być może zrobił to z gorliwości o nas lecz tym bardziej dobrze to o Nim świadczy..
Pomimo różnicy wyznań ważne jest, aby nie towarzyszyła rozmowom wzajemna złośliwość i nienawiść wobec odmiennych przekonań. Każdy ma prawo rozumieć Biblię po swojemu. Dyskusja pokazuje argumentację obu stron, a każdy niech sobie z niej wybierze, co uważa za słuszne w świetle swoich wierzeń i poglądów.

sahcim napisał(a):
..i co w tym dziwnego, że nie znając dokładnej wymowy imienia Boga..

Świadków Jehowy zastanawiał fakt, że Święty Tetragram, występujący w Biblii Hebrajskiej kilka tysięcy razy zniknął całkowicie w przekładach i kopiach Chrześcijańskich Pism Greckich. Czy to nie dziwne?

Jacek, podobnie jak Świadkowie stawia doniosłe pytanie, czy w oryginalnych Pismach Greckich widniało Imię Boże? To pytanie przywiodło Świadków do koncepcji, ze musiało tam również istnieć.
Pamiętajmy, że w modlitwie "Ojcze Nasz" padają ważne słowa: "Święć się Imię Twoje..Przyjdź Królestwo Twoje"..

Wt sie 06, 2013 6:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Fedorowicz napisał(a):
Pomimo różnicy wyznań ważne jest, aby nie towarzyszyła rozmowom wzajemna złośliwość i nienawiść wobec odmiennych przekonań. Każdy ma prawo rozumieć Biblię po swojemu. Dyskusja pokazuje argumentację obu stron, a każdy niech sobie z niej wybierze, co uważa za słuszne w świetle swoich wierzeń i poglądów.

Wprowadzaj takie zasady w przedszkolach bolszewickich albo innych instytucjach reprodukujących nihilistyczne brednie.
Ludzie, którzy tu ze sobą dyskutują uznają obecność prawdy i rozumieją prawdę na sposób Platona i św. Tomasza, tj. że prawda jest, że jest jedna, i że jest niezależna od naszych na jej temat wyobrażeń,
Ponieważ jednak uczestnicy dyskusji uznają Obecność Boga i rozumieją rozum czynny jako element transcendentny w istocie ludzkiej, to uznają także potencjalność człowieka dotarcia do prawdy. Źródłem tej prawdy jest Słowo Boże I tu rozjeżdżają się doktryny, bo wyznawcy błędów protestanckich rozumieją Słowo Boże jako zasób, z którego można korzystać bezpośrednio zaś katolicy rozumieją je jako pokłady, z których jednak prawdę należy WYDOBYĆ.
Ty - jako wyznawca doktryny sekty nihilistycznej (więc doktryny w pełni protestanckiej) jesteś w stanie pojąć jedynie brak pojęcia, więc odrzucasz treść zadowalając się wyłącznie formą. Jako wyznawca skrajnej wersji nominalizmu jesteś wyznawcą fetysza formalizmu, więc sytuacji, gdzie przy zachowaniu jedynie słusznej procedury (polityczna poprawność), która ustala dobro i zło, prawdę i fałsz w drodze plebiscytu politycznego każdy może uważać sobie, co chce, ponieważ nie ma prawdy skoro są tylko mniemania.
To taka współczesna forma kwietyzmu (sekta protestancka) uznająca skrajną odmianę doktryny predestynacji.
Tym samym nie próbuj nas ze sobą godzić narzucając nam jednocześnie doktrynę swojej religii jako jedynie słusznej i absolutnie prawomocnej.
Tym samym spełniasz wszelkie kryteria by uznać cię za fanatycznego wroga fanatyzmu, który jednak jest nieodłączną częścią każdego wyznania każdej sekty protestanckiej.

Fedorowicz napisał(a):
Świadków Jehowy zastanawiał fakt, że Święty Tetragram, występujący w Biblii Hebrajskiej kilka tysięcy razy zniknął całkowicie w przekładach i kopiach Chrześcijańskich Pism Greckich. Czy to nie dziwne?

Nieodłączną częścią błędu protestanckiego jest postrzegania świata w granicach teorii spiskowych, więc absolutnie nie dziwne. Tyle, że tu trzeba leczyć ze skłonności do gnostyckich bujd a nie zwalczać jakiego wymyślonego demiurga. Takim demiurgiem dla wszystkich sekt protestanckich zawsze był w pierwszej kolejności Kościół Katolicki, więc każda sekta za punkt główny stawia sobie zawsze tego Kościoła unicestwienie. Doskonale służy temu poczucie strachu wywoływanego perspektywą gnostycką.

Fedorowicz napisał(a):
Jacek, podobnie jak Świadkowie stawia doniosłe pytanie, czy w oryginalnych Pismach Greckich widniało Imię Boże? To pytanie przywiodło Świadków do koncepcji, ze musiało tam również istnieć.
Pamiętajmy, że w modlitwie "Ojcze Nasz" padają ważne słowa: "Święć się Imię Twoje..Przyjdź Królestwo Twoje"..

Bardzo mi przykro ale będziesz przejawiał symptomy choroby umysłowej protestantyzmu tak długo, jak długo będziesz uznawał doktrynę soli scriptura. To jej konsekwencją jest skłonność postrzegania wszystkiego w granicach schematu zakładającego obecność zła w naturze człowieka a zatem i spisku, który utrudnia bądź uniemożliwia osiągnięcie zbawienia i raju (oczywiście wyobrażenie zbawienia i raju jest inne w każdej sekcie protestanckiej - wliczając w to także sekty religii oświeceniowej).

Wt sie 06, 2013 10:16 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 379  Następna strona