Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 19, 2019 9:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 369  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Dla rozrywki i treningu umysłowego.

Wt lut 12, 2019 9:57 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dla rozrywki i treningu umysłowego.

Hehe hehe...

Wt lut 12, 2019 9:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
Jak prosiłem o stricte naukę w nauczaniu Jezusa lub apostołów
To od kiedy to dla ciebie Ap Jan nie jest Apostołem, że odrzucasz jego nauczanie o Słowie jako Bogu ?
Cytuj:
Na tysiące wyznań chrześcijańskich każde twierdzi że jego denominacja jest tą jedyną prowadzoną przez ducha świętego prowadzoną i to co ta denominacja głosi jest jedyną prawdą.
A to jest bzdura.
No i co z tego, że tysiące denominacji chrześcijańskich twierdzi, to co uważasz za bzdurę...? Kościół katolicki(powszechny) nie jest żadną denominacją...
Cytuj:
Jedno napisałeś dobrze że jest to "nauczanie ludzi Kościoła". I z tym się zgodzę. Jest to nauka wymyślona przez ludzi kościoła, tak rozumiecie Jezusa jako Boga w Trójcy.
To ty nawet nie wiesz, że wszyscy autorzy/pisarze ksiąg NT byli ludźmi Kościoła gdy z natchnienia Ducha Świętego podjęli się spisywania nauczania, które głosili ?
Cytuj:
No to co że imię Jezus znaczy Jahwe jest zbawieniem. To tylko jest znaczenie imienia. Nie stawia to Jezusa automatycznie jako równego Bogu Ojcu Jehowie.

Znaczenie imienia Jezus nie miałoby wielkiego znaczenia gdyby to ktoś inny, a nie właśnie Jezus był zbawieniem...
Cytuj:
Każdy tak może sobie uzurpować oprawo do manipulowania tekstem Biblii powołując się na ducha świętego. Dlatego mamy spisane prawo Chrystusowe w słowach samego Jezusa i jego najbliższych uczniów. Wszystko co ponad to jest już nauką ludzką. A w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma stricte takiej nauki jak Trójca czy Bóg najwyższy Jezus.
Gdybyś nie ignorował lub przeinaczał znaczenia przytaczanych ci wielokrotnie cytatów z nauczania apostolskiego, to tak jak wszyscy uczniowie Jezusa wyznawał byś Go swoim jedynym Panem i Bogiem oraz byłbyś Jego świadkiem tak jak On polecił swoim uczniom...

Śr lut 13, 2019 12:23 am
Odpowiedz z cytatem
Zaraz się pewnie dowiesz że św. Piotr w Rzymie w ogóle nie przebywał. A Kościół Katolicki swoją władzę otrzymał od cesarza rzymskiego i w ogóle wielka nierządnica i pogaństwo

Śr lut 13, 2019 1:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół katolicki nie jest żadną denominacją, tylko pierwszą religią chrześcijańską, a więc prawdziwą. Cała reszta to odłamy (denominacje). Niektóre nich nawet nie są chrześcijańskie, choć za takie się mają.
Chrześcijanie przede wszystkim uznają Trójcę Świętą. Chrześcijanin wierzy w Bóstwo Chrystusa. Chrześcijanin to nie człowiek ochrzczony, tylko uznający Jezusa za Boga. Każdy może się chrzcić i nazywać siebie chrześcijaninem, ale to tak nie działa.

Religia z Brooklynu powstała w XIX wieku, a katolicyzm w I wieku. Jeżeli katolicyzm to fałsz, oznacza to, że od I do XIX wieku nasza planeta nie nosiła wyznawców prawdziwego Boga.

Dlaczego ŚJ uznają katolicki kanon ksiąg biblijnych? Przecież wszystkich ksiąg było od 200 do 250. KK ustanowił kanon, a resztę uznał za apokryfy.

(Ap 12, 1)

Śr lut 13, 2019 5:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Jacek.J napisał(a):

Rozochociles się ponad miarę Jacku J. Już kiedyś na innym forum, powiedziałem ci że zmiażdżone będą twoje słowa.
Niech przemówi Ewangelia:
Kto zaś zaprze się mnie przed ludźmi, tego i Ja się zaprze przed aniołami Bożymi. "ŁUK. 12-9.
"Ale tego, kto by się mnie zaparl przed ludźmi, i Ja się zapre przed Ojcem moim, który jest w niebie." MAT.10-33.
"Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych. "ŁUK. 9-26.

Niech przemówi apostoł Jan:
"Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca." 1Jana.2-22,28.

A do katolików; Po co w ogóle wchodzicie w dyskusję z kłamcami i tymi co sami siebie oklamuja.

?;)) a co ma piernik do wiatraka?

Śr lut 13, 2019 6:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
jotef napisał

Cytuj:
Rozumiem, że czcisz Syna jak Ojca (Jn 5:23)

Nie. Nie czczę Syna bo nie ma takiego nakazu w nauczaniu Jezusa lub apostołów. Werset który podajesz Jana 5:23 mówi o szacunki nie o czci. Czyli mamy szanować Syna tak jak Ojca. Tak to jest jak się w tłumaczeniu naciąga fakty pod dyktando doktryn.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 23/param/1

Cytuj:
i upadasz przed Panem Jezusem? Potwierdź albo zaprzecz, ale nie kręć.

rozumiem że nawiązujesz do Obj 5:8. Po pierwsze księga Objawienia odnosi się do przyszłości. Po drugie zdarzenie to odnosi się do sytuacji w niebie. Po trzecie upadło przed nim dwudziestu czterech starszych, a nie każdy. Ja się nie zaliczam do tego grona wybranych.
Podciąganie tych wersetów na poparcie oddawania Jezusowi czci jest zwykłą manipulacją

Jacek, w Księdze Objawienia chodzi o to, że Bóg objawia ludziom prawdę. Częścią podstawową tego objawienia jest to, jaką pozycję zajmuje po wniebowstąpieniu Jezus Chrystus. Księga objawia nam, że starsi upadają przed Panem Jezusem. Kim są starsi i co Bóg chce nam poprzez Księgę przekazać?

Śr lut 13, 2019 7:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sahcim pisze

Cytuj:
To od kiedy to dla ciebie Ap Jan nie jest Apostołem, że odrzucasz jego nauczanie o Słowie jako Bogu ?

:) no i gdzie tam pisze że Jezus jest Bogiem najwyższym [wszechmocnym]?Jan w pierwszych słowach swojej ewangelii opisuje przedludzki rozdział z życia Jezusa to w którym miejscu rozpoczęło się jego życie, kim był, czego dokonał, itp.. Ty natomiast dopatrujesz się w tych słowach tego czego tam nie ma. To znaczy - tak jak już wiele razy mówiłem- WNIOSKUJESZ , INTERPRETUJESZ, stan rzeczy który ma zaledwie znamiona prawdopodobieństwa bo układa się w pewną logikę. Ale to nie jest nauka stricte tylko interpretacja. Nie ma tu wykładni i uzasadnienia. Podejrzewam że nie rozumiesz znaczenia słowa "stricte". ;) ale nie przejmuj się to się zdarza;)

Cytuj:
No i co z tego, że tysiące denominacji chrześcijańskich twierdzi, to co uważasz za bzdurę...? Kościół katolicki(powszechny) nie jest żadną denominacją...

o! czyżby odzew urażonych uczuć religijnych?

Cytuj:
To ty nawet nie wiesz, że wszyscy autorzy/pisarze ksiąg NT byli ludźmi Kościoła gdy z natchnienia Ducha Świętego podjęli się spisywania nauczania, które głosili ?

Dobra, dobra ;)) zaraz dokopujesz to tych "ludzi Kościoła" takich którzy stworzyli naukę o Trójcy. I tym sprytnym sposobem udowodnisz że ta nauka jest stricte Biblijna.

Cytuj:
Znaczenie imienia Jezus nie miałoby wielkiego znaczenia gdyby to ktoś inny, a nie właśnie Jezus był zbawieniem…

Acha! I tym sposobem- Sahcim mówi- że to automatycznie stawia Jezusa na równi z Bogiem Ojcem Jehową i że stanowi to o tym iż jest to nauka stricte Biblijna. Muszę ci podziękować bo naprawdę czuję się takimi argumentami podbudowany i jednocześnie rozbawiony. Mam dziś bardzo dobry humor z twojego powodu:)

Cytuj:
Gdybyś nie ignorował lub przeinaczał znaczenia przytaczanych ci wielokrotnie cytatów z nauczania apostolskiego, to tak jak wszyscy uczniowie Jezusa wyznawał byś Go swoim jedynym Panem i Bogiem oraz byłbyś Jego świadkiem tak jak On polecił swoim uczniom...

Ależ jak wyznaję Jezusa jako swojego Pana i Boga. I tak robi każdy ŚJ. Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg. Sam Jezus nauczał;

Jan 10: 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?

Śr lut 13, 2019 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
no i gdzie tam pisze że Jezus jest Bogiem najwyższym [wszechmocnym]?
Tam, gdzie Ap Jan mówi(pisze): Bogiem było Słowo...
Ap. Jan(w przeciwieństwie do ciebie) nie uznaje Bogiem inną istotę niż Najwyższy...
Cytuj:
Jan w pierwszych słowach swojej ewangelii opisuje przedludzki rozdział z życia Jezusa to w którym miejscu rozpoczęło się jego życie
Nie zmyślaj...Jan nigdzie nie opisuje w którym miejscu rozpoczęło się jego(Słowa) życie.
Ps...resztę twojego wpisu pominąłem z uzasadnionych przyczyn...
Cytuj:
o! czyżby odzew urażonych uczuć religijnych?
Nie, stwierdzenie faktu...
Cytuj:
Dobra, dobra ;)) zaraz dokopujesz to tych "ludzi Kościoła" takich którzy stworzyli naukę o Trójcy. I tym sprytnym sposobem udowodnisz że ta nauka jest stricte Biblijna.
Jak masz jakieś dowody, że jedni lub drudzy nie byli(nie są) ludźmi Kościoła apostolskiego(chrystusowego), to dawaj...
Cytuj:
Acha! I tym sposobem- Sahcim mówi- że to automatycznie stawia Jezusa na równi z Bogiem Ojcem Jehową i że stanowi to o tym iż jest to nauka stricte Biblijna.
Oczywiście ponieważ Jahwe „ustami” Jeremiasza i Ozeasza wyraźnie stwierdza, że nie ma innego zbawcy poza Nim...
Ps...i daruj sobie te infantylne gierki, bo to nie piaskownica...
Cytuj:
Ależ jak wyznaję Jezusa jako swojego Pana i Boga. I tak robi każdy ŚJ. Nie uznajemy tylko Jezusa za Boga Najwyższego [wszechmocnego] bo tym jest tylko i wyłącznie jego Ojciec Jehowa Bóg.
Skoro wyznajecie Jezusa jako swojego Pana i Boga, a nie uznajecie Go za Boga Najwyższego/Wszechmocnego, tzn że wbrew przykazaniu Boga wyznajecie jakiegoś innego/różnego od Boga Jahwe Boga swoim Bogiem...
Cytuj:
Sam Jezus nauczał;

Jan 10: 34 Jezus im odrzekł: „Czy w waszych Pismach nie napisano: ‚Powiedziałem: „Jesteście bogami”’? 35 Bóg więc nazwał ‚bogami’ tych, przeciw którym sam się wypowiadał — a przecież Pism nie można unieważnić. 36 Jak w takim razie mnie — którego Ojciec uświęcił i posłał na świat — możecie posądzać o bluźnierstwo, bo powiedziałem, że jestem Synem Bożym?
No to teraz wskaż w Piśmie fragment gdzie jakiś starotestamentalny wyznawca Boga nazywa swoim Panem i Bogiem kogoś innego poza Bogiem JHWH...

Pt lut 15, 2019 1:00 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem to sa niekonczace sie dyskusje.Posluchalem audycji Szymona Matusiaka(bylego,wysoko postawionego niegdys swiadka).Tenze pan pokazuje nader rzeczowo o plusach,ale glownie o minusach przynaleznosci do swiadkow,pokazujac spekuacje myslowe swiadkow od podszwewki,od zrodla.Goraco polecam...

Wt lut 26, 2019 1:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jotef pisze

Cytuj:
Jacek, w Księdze Objawienia chodzi o to, że Bóg objawia ludziom prawdę.

o to chodzi w całej Biblii

Cytuj:
Częścią podstawową tego objawienia jest to, jaką pozycję zajmuje po wniebowstąpieniu Jezus Chrystus.

najwyższą i pierwszą po Bogu

Cytuj:
Księga objawia nam, że starsi upadają przed Panem Jezusem. Kim są starsi

Najbliżsi współpracownicy Jezusa Chrystusa

Cytuj:
i co Bóg chce nam poprzez Księgę przekazać?

co się sanie w przyszłości

Pt mar 22, 2019 12:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
Księga objawia nam, że starsi upadają przed Panem Jezusem. Kim są starsi

Jacek.J napisał(a):
współpracownicy Jezusa Chrystusa

Buuhhaaahahhaaa...!!! Nie no, na prawdę?
jotef się pyta świadka jehowy kim są starsi?

W organizacji świadków są starsi , nazywani tak przez pozycję jaką zajmują w zborze. I są przez to mądrzejsi bo są bardziej oswieceni niż reszta organizacji, takie przynajmniej jest przekonanie wśród nich.
I dlatego taka odpowiedź Świadka, że to są ; Najbliżsi współpracownicy Jezusa.
Nie, no brawo...

Kim są starsi z Apokalipsy Jana wie co najwyżej garstka ludzi na Ziemi.
Nikt tego nie wie oprócz tych, którzy mieli to poznać, i poznają .
A diabeł może się tylko domyślać .

Ostatnio edytowano Pt mar 22, 2019 9:07 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

korekta cytowania

Pt mar 22, 2019 1:27 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję merss, za poprawienie mojej wypowiedzi. Zawsze mam z tym problem. :cfaniak:

Pt mar 22, 2019 9:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):
Kim są starsi z Apokalipsy Jana wie co najwyżej garstka ludzi na Ziemi.
Nikt tego nie wie oprócz tych, którzy mieli to poznać, i poznają .
A diabeł może się tylko domyślać .
A to co znowu? Nowy forumowy prorok? ;)

Pt mar 22, 2019 4:22 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Jacek.J napisał(a):
jotef napisał

Cytuj:
Rozumiem, że czcisz Syna jak Ojca (Jn 5:23)

Nie. Nie czczę Syna bo nie ma takiego nakazu w nauczaniu Jezusa lub apostołów.

Kłamiesz twierdząc, że nie masz nakazu w nauczaniu Jezusa aby Go czcić.Nie dość, że masz taki nakaz, to masz jeszcze informację o tym, w jaki sposób masz Go czcić, a mianowicie Syna masz czcić tak jak czcisz Ojca.J 5,23 zobowiązuje do oddawania Jezusowi takiej samej czci jak Bogu Ojcu.

Po drugie,

" A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło:«Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!»" (Ap 5,13-14)

Skoro wszelkie stworzenie które jest w niebie, na ziemi, i pod ziemią, i w morzu oddaje cześć Jezusowi, to kimże ty jesteś, że tego nie czynisz ?

Jacek.J napisał(a):
Werset który podajesz Jana 5:23 mówi o szacunki nie o czci. Czyli mamy szanować Syna tak jak Ojca. Tak to jest jak się w tłumaczeniu naciąga fakty pod dyktando doktryn.

Nieprawda.Jak podaje Wielki słownik Grecko Polski Nowego Testamentu str. 604, słowo "timao" oznacza: "określać wartość, oceniać, szacować; oddawać cześć, czcić; okazywać szacunek."

No ale tak to właśnie jest, jak Biblię naciąga się pod doktryny.Towarzystwo Strażnica jest w tym mistrzem.

Jacek.J napisał(a):
Cytuj:
i upadasz przed Panem Jezusem? Potwierdź albo zaprzecz, ale nie kręć.

rozumiem że nawiązujesz do Obj 5:8. Po pierwsze księga Objawienia odnosi się do przyszłości. Po drugie zdarzenie to odnosi się do sytuacji w niebie. Po trzecie upadło przed nim dwudziestu czterech starszych, a nie każdy. Ja się nie zaliczam do tego grona wybranych.
Podciąganie tych wersetów na poparcie oddawania Jezusowi czci jest zwykłą manipulacją

"Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon." (Mt 2,11)

"Gdy to mówił do nich, pewien zwierzchnik [synagogi] przyszedł do Niego i, oddając pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i włóż na nią rękę, a żyć będzie»" (Mt 5,18)

"Gdy zszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy.A oto zbliżył się trędowaty, upadł przed Nim i prosił Go: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić»" (Mt 8,1-2)

"Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym»." (Mt 14,33)

"Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich.A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy." (Mt 24,51-54)

" A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon." (Mt 28,9)

"Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili." (Mt 28,17)

"Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin" (Łk 17,15-16)

"Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!" (Hbr 1,6)

Skoro ludzie, i wszyscy aniołowie upadają przed Jezusem i oddają Mu pokłon, kimże ty jesteś, że tego nie czynisz ?

Pt mar 22, 2019 8:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366 ... 369  Następna strona