Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 06, 2020 5:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona
 Islam- zagrożenie czy fobia? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Islam- zagrożenie czy fobia?
gabriel napisał(a):
Co innego gdyby islam zaczal sie reformowac od wewnetrz , czyli gdyby byly widoczne poczatki "reformacji teologicznej " jaka przeszlo chrzescijanstwo
Nic takiego w islamie nie ma miejsca ,ba jeszcze bardziej sie konserwatyzuje i radykalizuje

Czytam ze sporym zdumieniem o tym jak "konserwatyzowanie" się i brak wewnętrznych reform teologicznych przyczyniają się do zerwania kontaktu religii z normalnym światem, choć oczywiście przyznaję tu gabrielowi pełną rację.
Nie da się pogodzić islamu ze współczesną cywilizacją zachodnią.
Islam gardzi zdobyczami tej cywilizacji, które dla niego są antywartościami (wolność, równość, podmiotowość obywatela, prawa czlowieka) i chce ją rozsadzić od wewnątrz.

Śr sie 21, 2013 9:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
A tu taki przykład, że można inaczej niż dżihad:
Obrazek
a źródło tej informacji:
https://www.facebook.com/jezuici?directed_target_id=0
i:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tests.html

Cz sie 22, 2013 9:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
thoward

Piszesz: Nie da się pogodzić islamu ze współczesną cywilizacją zachodnią.

A da się pogodzić modliszkę ze skorpionem?

a słowa moje odrzuciłeś

So sie 24, 2013 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie znam tematu, ale czy w dużym stopniu nie jest tak, że islam radykalizuje się z powodu zgnilizny moralnej panującej na zachodzie?

gabriel

Jakie wewnętrzne chrześcijańskie reformy teologiczne masz na myśli?

Dla islamistów wrogiem będą tak twórcy zachodniej cywilizacji śmierci jak i wszystkie nieislamskie wyznania.
Reformy mogą zepsuć chrześcijaństwo, a sytuacji i tak nie uratują. Tym bardziej, że politykierzy tworząc różnorodność wielokulturową przyczynią się być może do otwarcia tej puszki Pandory.

a słowa moje odrzuciłeś

So sie 24, 2013 5:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
A tu taki przykład, że można inaczej niż dżihad:
Obrazek
a źródło tej informacji:
https://www.facebook.com/jezuici?directed_target_id=0
i:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... tests.html

Dzięki Małgosia za te zdjęcia, chce się po babsku płakać ze wzruszenia gdy się coś takiego widzi...Ale niestety internet aż huczy od zupełnie odmiennych wiadomości.
Tu o katolikach, którzy zostali oskarżeni o pisanie bluźnierczych sms-ów do muzułmańskich duchownych (szkoda tylko, że przyznanie się do winy zostało wydobyte siłą)
http://www.areopag21.pl/opendoors/artyk ... uftah.html

So sie 24, 2013 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
białogłowa napisał(a):
Ale niestety internet aż huczy od zupełnie odmiennych wiadomości.

Doskonale wiem, co się dzieje w krajach muzułmańskich, ale dobrze jest wiedzieć, że i tam nie każdy muzułmanin rąbie w portki przed swoimi współwyznawcami. Że są tacy, którzy bardziej cenią życie ludzkie od nakazów przywódców religijnych i nie mają w sercu nienawiści do "psów", nie traktują ludzi jak psów tylko dlatego, że nie są muzułmanami.

So sie 24, 2013 7:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach-offtop (merss) :(

a słowa moje odrzuciłeś

So sie 24, 2013 9:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach- offtop

So sie 24, 2013 9:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
moim skromnym zdaniem dochodzę do wniosku iż nalezy się szacunek i uznanie każdemu wyznaniu a uogulnianie jest tu nie wskazane. Zatem czym innym bedzie akceptacja i tolerancja islamu a czym innym czujność zachowanie dystansu. Nie możemy np jako katolicy ufać każdemu księdzu tylko dla tego iż jest naszego wyznania. Może on okazać się nie douczonym teologiem lub nawet chorym człowiekiem. Tym bardziej mamy prawo zachować dystans wobec innych wyznawców zwłaszcza wobec innych wyznawców.

N sie 25, 2013 11:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Małgosia napisał(a):
białogłowa napisał(a):
Ale niestety internet aż huczy od zupełnie odmiennych wiadomości.

Cytuj:
Że są tacy, którzy bardziej cenią życie ludzkie od nakazów przywódców religijnych i nie mają w sercu nienawiści do "psów", nie traktują ludzi jak psów tylko dlatego, że nie są muzułmanami.

No coz, tak jak chrzescijanie nie wypelniaja nakazow swojej religii tak samo postepuje czesc muzulmanow a to co wkleilas jest tego wlasnie przykladem
Tylko ze tak samo jak chrzescijanie sie nawracaja i zaczynaja przestrzegac nauk swojej religii tak samo jest u muzulmanow

Wt sie 27, 2013 2:01 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Do kochnego/ej moderatora/ki mers ;)

Rozumiem wycinanie pewnych wypowiedzi, ale dziwi mnie brak wycinania sporów a/teistycznych dienicego i thorwalda, to inny wszakże temat ;) Szkoda że taki offtopic się tutaj zrobił, ciężko w ogóle do czegokolwiek się odnieść. Czy ta część forum nie jest zamknięta dla ludzi spoza? Przecież to temat dla wierzących a nie innego typu ludzi?
Ogólnie rzecz biorąc to porobiło się tak że gdybym zaczął ja coś pisać zgodnie z ideą tego tematu to byłby dopiero offtopic. Albo rozmawiamy o islamie albo nie rozmawiajmy wcale ;)

Takie moje przemyślenie - zresztą raczej offtopic ;)

Elen síla lúmenn' omentielvo

N wrz 01, 2013 5:21 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Addendum ;) W kwestii zachowania tematu tego tematu ;)
Wszystkie posty jakichkolwiek użytkowników negujące podstawowe fakty historyczne nt. wiary naszej czy islamu, negowanie wiary, jej słuszności powinny zostać uznane za próbę 'zalania' tematu inną tematyką, nie związana z tematem islamu w świetle wiary KK i nie tylko, oraz po prostu usunięte, tak pro forma od tej chwili w przód.
Taka by była moja skromna sugestia, aby każdy chętny (włącznie przecież ze mną) mógł podyskutować na ten niezwykle ważny temat bez bycia zalanym potokiem banialuk jak pokazują co poniektórzy twierdząc np. islam kiedyś był inny, bardziej tolerancyjny- Islam jest niezmienny co do swojego kredo, Świętej Księgi,obowiązywalności każdego muzułmanina do walki o Prawo Szariat od czasu średniowiecznych komentarzy (hadith i innych) wypracowanych przez największych teologów islamu. Każda teza zaprzeczająca temu jest niehistoryczna, wiec i nie obiektywna i niemerytoryczna w tym temacie (nie do udowodnienia).
Moderacja postąpi słusznie nawet jeśli wykasuje moje własne ostatnie 2 posty, które są totalnym offtopikiem :)
Porozmawiajmy po prostu o islamie, nie o błędach KK w postrzeganiu całego świata czy promocji gdybologii historycznej.
Islam - czy jest w świetle tego co zacytowałem na początku tematu, np. księdza Pagesa, nadal tym samym co w mediach się promuje? Czego media boją się ze względów poprawności politycznej pokazać?
Polecam Max Kolonkę i jego programy, z których niektóre osiągają oglądalność większą niż wiadomości w TV Polskiej.
Np. ostatnie kwestie Syryjskie i nt. odłamów w islamie:
http://www.youtube.com/watch?v=KpItuOjYz8Q&feature=player_embedded
albo klasyk o islamie i mediach:
http://www.youtube.com/watch?v=RM4AXSzSwfM
Polecam, i zapraszam do dyskusji każdego chętnego, byleby nie próbował promować swej wiary, czy to ateistycznej czy nie zmiast merytorycznej dyskusji.

Elen síla lúmenn' omentielvo

Pn wrz 02, 2013 6:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Allatar napisał(a):
Wszystkie posty jakichkolwiek użytkowników negujące podstawowe fakty historyczne nt. wiary naszej czy islamu, negowanie wiary, jej słuszności powinny zostać uznane za próbę 'zalania' tematu inną tematyką, nie związana z tematem islamu w świetle wiary KK i nie tylko, oraz po prostu usunięte, tak pro forma od tej chwili w przód.

Wyjaśnienie (nie chcę przenosić trzech postów, użytkownik pisze krótko na forum)
Temat został wydzielony z wątku dotyczącego problematyki islamu. To spojrzenie na islam z boku, z perspektywy lęku lub strachu, to spojrzenie na islam z perspektywy cywilizacyjnej.
O religii pisaliśmy tu

I jeszcze jedno- proszę pozostawić moderatorom trochę wolności dotyczącej sposobu oceny postów i osób, które chcą zabrać głos w określonej sprawie. Cechą żywej rozmowy jest to, że może na chwilę odejść od tematu. Nie każdy offtop wymaga użycia nożyczek.
Uchybienia można zamieszczać w Uwagach lub zgłaszając konkretny post. W wątku tematycznym jest 'ciachanym' offtopem.

Wt wrz 03, 2013 11:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rząd prezydenta Hollande’a zamierza wprowadzić radykalne zmiany we francuskiej polityce integracyjnej. Ich podstawą jest założenie, że Francja powinna zaakceptować swoje “orientalno-arabskie dziedzictwo”. Jest to, szczególnie z perspektywy ogólnoeuropejskiej, bardzo niepokojąca wiadomość. Stanowi ona wyraźny sygnał, że francuska lewica, która poparcia szuka także wśród muzułmanów, liczy coraz bardziej na ten segment społeczeństwa i chcąc zapewnić sobie jego przychylność, zamierza przyspieszyć islamizację drugiego co do wielkości państwa w Europie. Jest to również niemalże zapowiedź zmierzchu cywilizacji.

http://dakowski.pl//index.php?option=co ... &Itemid=47

a słowa moje odrzuciłeś

N lut 16, 2014 12:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
No coz, tak jak chrzescijanie nie wypelniaja nakazow swojej religii tak samo postepuje czesc muzulmanow
To Prawda. Jednak zabijanie chrześcijan jest właśnie ZGODNE z Islamem - i w tym tkwi problem.

N lut 16, 2014 12:36 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona