Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 06, 2019 11:39 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Polska mesjaszem narodów? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
MJ napisał(a):
A wilki nie dlatego "nie musiały się w ogóle zajmować zgodnością jej rzekomych pism z katolicką doktryną", ze "nie mozna ustalic co jest od niej" tylko dlatego, ze w tych wizjach, ktore sa od Ducha Swietego JEST wiele rzeczy niewygodnych dla wspolczesnych modernistow okupujacych Urzad Kosciola.

O takich niewygodnych dla modernistów rzeczach można poczytać sobie chociażby tu:
BURZYCIELE

So mar 01, 2014 11:58 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Widzę, że wikipedia poszła w ruch...
A powiedz mi czy Kościół kiedykolwiek mówił o tym, czym było dokładnie znamię Kaina? Nie wydaje mi się, a przynajmniej nie przypominam sobie. Jeśli nie mówił to znaczy, że w tym miejscu nie można stwierdzić, że czarna skóra (według objawienia AKE znamię Kaina bło tylko miejscowym zaciemnieniem skóry, które później się rozszerzyło na całe ciało) nie była znamieniem Kaina.
sahcim napisał(a):
Możesz podać MJ jakiś potwierdzenie w Objawieniu Słowa Bożego, które potwierdzałby takie stwierdzenie, że szlachetniejsi ludzie zawsze bielej wyglądali...???

To jest subiektywna ocena mistyczki, która wzięła się z jej doświadczeń (mistycznych). Autorka objawień żyła w XIX wieku, kiedy w Afryce żyli poganie. Oczywiście każdy może zostać zbawionym bez względu na kolor skóry. Ale dalej nie pokazaliście mi żadnego oficjalnego dokumentu, ani nie odnieśliście się do moich wypowiedzi. Podaliście tylko oświadczenie , z którego wynika że Kościół jeszcze nie zawyrokował i link do strony prywatnej osoby, której wiedzę na ten temat mam traktować jako dającą pogląd na ten temat. Ja czytając te objawienie nie widzę żadnej sprzeczności z Pismem. Traktuje je jako przypis do Pisma i ciekawostkę. Objawienie to pokazuje ponadto, że podczas ziemskiego życia Zbawiciela nic się nie stało i nie zostało powiedziane przypadkiem.
sahcim napisał(a):
Kain był wtedy bardzo stary i miał dzieci, Abel również miał dzieci, a oprócz tego byli jeszcze inni bracia i inne siostry. Potomkowie Kaina stali się ludźmi o śniadej cerze. Cham także miał dzieci, brunatniejsze od dzieci Sema. Szlachetniejsi ludzie zawsze bielej wyglądali. Ci, którzy mieli na ciele znamię Kaina, mieli też podobne do siebie dzieci, a wskutek szerzącego się zepsucia, owo znamię rozszerzyło się na całym ciele, wskutek czego, ciała ludzkie coraz ciemniejszy przybierały kolor. Nie było jednakże na początku zupełnie czarnych ludzi, dopiero zwolna ich ciało przybierało barwę czarną...

Ty wiesz jak wtedy wyglądali ludzie? Skąd to wiesz, że temu możesz zaprzeczyć? To, że w Piśmie nie ma niektórych epizodów, które są w tym objawieniu nie znaczy, że są sprzeczne. W Piśmie są opisane fragmenty najistotniejsze i dlatego Pismo jest najważniejszą księgą(ważniejszą niż objawienia).

N mar 02, 2014 12:06 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wizjonerzy nie są uprawnieni do uznania swych wizji za prawdziwe. Od tego jest Kościół. Nie zostały uznane za nadnaturalne. Koniec kropka.
Nie ma obowiązku wierzyć w objawienia prywatne zatwierdzone przez Kościół. W tym przypadku mamy sytuację klarowną.

N mar 02, 2014 12:13 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Wizjonerzy nie są uprawnieni do uznania swych wizji za prawdziwe. Od tego jest Kościół. Nie zostały uznane za nadnaturalne. Koniec kropka.
Nie ma obowiązku wierzyć w objawienia prywatne zatwierdzone przez Kościół. W tym przypadku mamy sytuację klarowną.

Dobrze, jeśli nie wierzysz to twoja sprawa (nie musisz wierzyć w objawienia prywatne), ale dalej nie widzę nic, co wskazywałoby, że Kościół potępił te objawienia, i że jako katolik nie mogę w nie wierzyć. Zostały tu przytoczone inne (wątpliwe) objawienia i zastanawia mnie czemu akurat krytykujecie objawienie AKE?(m.in.w tym wątku był przytoczony Garabandal, który z tego co mi wiadomo został odrzucony przez Kościół). Ale wskażcie jakiś fragment objawień AKE, który jest sprzeczny z Pismem(nie taki który został pominięty w Piśmie), bo może coś przeoczyłem.

N mar 02, 2014 12:24 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):
Mimo, ze "ustalenie tego, co pochodzi od niej, a co jest w nich niechcianym dodatkiem, okazało się niemożliwe", to jednak (uwaga!) jacys "inni katoliccy badacze" (znow uwaga!).... "ostatecznie potwierdzili, że tylko niewielka część wydanych pism może zostać uznana za relację odpowiadającą autentycznym wizjom Katarzyny Emmerich, a większość z nich jest wymysłem przedsiębiorczego na swój sposób poety" !

Zaznaczyłem na niebiesko słowo, które Ci umknęło.

Przykładowo, mogli znaleźć rozbieżności pomiędzy odręcznymi notatkami (spisanymi w trakcie rozmów) a wydanymi książkami.

N mar 02, 2014 12:34 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kościół nie potępia objawień. Po prostu ich nie zatwierdził, odrzuca. To chyba jednoznaczne na dziś.
Niestety ludzie i tak wiedzą swoje, MJ to wyjaśnił- Watykan, jak pasuje mu do jego wizji jest O.K, jak mu nie pasuje- jest siedliskiem lucyferian.
Ja cytuję słowa papieża, on dementuje i oskarża o bezrozumność i brak wiary.

N mar 02, 2014 12:35 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Kościół nie potępia objawień. Po prostu ich nie zatwierdził, odrzuca. To chyba jednoznaczne na dziś.

Nie przekonuje mnie to. Można spotkać się z pozytywnymi wypowiedziami duchownych na temat tych objawień (AKE),a nie widzę żadnej konstruktywnej krytyki tych objawień (tylko taką, że są one niewygodne).
merss napisał(a):
Niestety ludzie i tak wiedzą swoje, MJ to wyjaśnił- Watykan, jak pasuje mu do jego wizji jest O.K, jak mu nie pasuje- jest siedliskiem lucyferian.
Ja cytuję słowa papieża, on dementuje i oskarża o bezrozumność i brak wiary.

Jakie słowa i jakiego papieża na temat tych objawień(AKE)? Chyba źle rozumiesz MJa. Zależy co masz na myśli mówiąc Watykan. Nigdy nie widziałem, żeby MJ wypowiedział się negatywnie o jakimś papieżu(t.j. głowie Kościoła), przeciwnie. On mówił o tym że "wilki w owczej skórze" wkradły się do Kościoła.

N mar 02, 2014 12:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
MAGK napisał(a):
Nie przekonuje mnie to.

Czyli myślisz sam i sam sobie jesteś punktem odniesienia. Ufasz osobie postronnej, nie Kościołowi.
Cytuj:
Można spotkać się z pozytywnymi wypowiedziami duchownych na temat tych objawień (AKE),a nie widzę żadnej konstruktywnej krytyki tych objawień (tylko taką, że są one niewygodne)

O tym decydują fachowcy. Duchowni prezentują swoje odczucia. Mam książkę o innych objawieniach. Proboszcz ją wychwala, podkreśla świętość zycia wizjonerki, władze kościelne wskazują na niezgodność z Pismem.
Cytuj:
Nigdy nie widziałem, żeby MJ wypowiedział się negatywnie o jakimś papieżu(t.j. głowie Kościoła), przeciwnie. On mówił o tym że "wilki w owczej skórze" wkradły się do Kościoła.

Zacytowałam Jana Pawła II. Zdementował i ośmieszył. Biblię i rozumienie dogmatów też ośmieszy jak mu nie pasują do jego wizji. Doświadczył tego nawet ksiądz Marian.

N mar 02, 2014 1:04 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I okazało się, że MJ nie wypowiadać się inaczej, niż z pozycji autorytetu. Ks. Marian tak go zdenerwował, że MJ prostych zdań nie mógł zrozumieć.

N mar 02, 2014 1:27 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Podstawą jest Pismo Święte. Jeśli ktoś ma tendencję do stawiania wyżej objawień, to niech lepiej przestanie je czytać.

Ja osobiście bardzo cenię dzieła M. Valtorty. Równocześnie jednak zdaję sobie sprawę z tego jaki jest ich status. I zawsze mam z tyłu głowy: ostrożnie!

Objawienia jednym pomagają innym przeszkadzają. Skutki czytania objawień są trudne do przewidzenia. Zobaczcie - nawet czytanie orędzi Mary z Irlandii miało pozytywne z pozoru skutki - nawrócenia. A co się okazuje dzisiaj? Mimo zdemaskowania autorki i okoliczności, nadal istnieje grono wielbicieli, potencjalnych sekciarzy.

Czytanie rożnych wizji może powodować swoiste uzależnienie od emocji jakie powodują. Najczęściej jest to szukanie sensacji, podniety, szukanie wiadomości o tym, co ma się zdarzyć. Jeśli ktoś jest podatny na takie podniety - niech nie czyta.

Mało w kościele mamy pół-sekt na granicy wykluczenia z Kościoła? I ci ludzie, którzy są o krok od złamania zasady posłuszeństwa Kościołowi.

N mar 02, 2014 11:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dorzucę jeszcze kilka cytatów na temat.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, wielki pedagog i orędownik moralnego odrodzenia narodu (1865 r.)
“Bój bezkrwawy" :
Cytuj:
"Wy, Polacy, przez ucisk niniejszy oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludziom, nawet niegdyś wrogim. I tym sposobem wprowadzicie dotąd nie widywane braterstwo ludów: Bóg wyleje na Was wszelkie laski i dary, wzbudzi między Wami ludzi świętych i mądrych i wielkich mistrzów, którzy zajmą poczytne stanowisko na kuli ziemskiej. Języka Waszego uczyć się będą w uczelniach na całym świecie. Szczególniej przez Polaków Austria (dawniejsze Austro-Węgry) podniesie się i stanie federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa. Najwyższy zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego Papieża”.
Ufajcie przeto Panu, bo jest dobry, miłosierny i nieskończenie sprawiedliwy. On pokornych podwyższa i im łaskę daje, a pysznych poniża i odrzuca na wieki. Szukajcie przede wszystkim królestwa Niebieskiego, dóbr duchowych, które trwają na wieki, bo co nie trwa na wieki nie jest dobrym prawdziwym. Tym zapełnicie niebo a na ziemi znajdziecie szczęście, jakiego świat dać nie może. Polacy, Bóg żąda od was nie walki, jaką staczali najlepsi przodkowie wasi na polach bitew w chwilach stanowczych, ale bojowania cichego, pokornego a znojnego na każdy dzień, szczególniej przeciw nieprzyjaciołom dusz waszych, żąda od was walki w duchu Chrystusowym i w duchu Świętych Jego. On chce, abyście każdy w swoim stanowisku wiedli przede wszystkim na każdy dzień bój bezkrwawy. Tylko pod tym warunkiem dostaniecie się do nieba a w dodatku już tu na ziemi zajmiecie świetne stanowisko pomiędzy narodami. Pokój Wam!"

Maria Vadia, charyzmatyczka (13.05.2013):
Cytuj:
Wy, Polacy macie na nowo zanieść Chrystusa do Europy. Tak, jak przez wieki stanowiliście przedmurze chrześcijaństwa, tak i teraz musicie pomóc Europejczykom na nowo odkryć chrześcijańskie korzenie

o. John Baptist Beshobor:
Cytuj:
"Jestem w kraju wielu świętych, jestem w kraju żywej wiary. Mieszkańcu tego kraju nie mogą zachowywać jej tylko dla siebie. Muszą ją nieść do innych mieszkańców Europy".

So mar 08, 2014 11:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Jak zwykle lubicie przesadzac... popadac w euforie ... Tak naprawde to osobiscie nie zauwazylam zachwytu na zachodzie katolicyzmem w wykonaniu Polkow... Jan Pawel II-gi tez wcale sie nie cieszy najlepsza opinia.. Poza tym zachod to wiele odlamow chrzescijanskich nie tylko katolicyzm... W Polsce czesto wydaje nam sie jacy jestesmy wspaniali, Polacy dotarli nawet do Australii - nasz wielki podroznik odkrywca.. Pawel Strzelecki, ktory nadal najwyzszemu gorskiem szczytowi w Australii imie Kosciuszki bojownika przywodcy powstania, uczestnika w walkach o niepodleglosc w Stanach Zjedn. tyle ze Australijczycy nie maja pojecia ze Strzelecki byl Polakiem... a nazwe Kosciuszko (kosiosko) kojarza z aborygenska nazwa... tak strasznie duzo wiedza o Polakach na zachodzie. Ze nie wspomne o rowniez negatywnej i obrazliwej opini zachodu na temat Polakow w sprawie niemieckich obozow koncentracyjnych...

Lidusiu droga, chcesz nas karmic streszczeniami z tradycyjnie juz nieprzychylnych Polsce, Polakom, katolicyzmowi i kosciolowi opinii rozsiewanych szczegolnie mocno i zapamietale w tzw. 'swiecie zachodnim' przez Zydow, ktorzy w ten sposob chca zniszczyc dobre imie Polski?..

Moze tu wspomnimy o 'Polish jokes' oraz celowym przeinaczaniu faktow o 'polskich' obozach koncentracyjnych' chocby w USA, korelacji czasowej bezczelnych i kuriozalnych zadan Zydow aby Polska oddala im 65 mld USD za majatki ktorych bynajmniej Polska im nie odebrala:

http://www.ermito.eu/forums/topic/zydzi ... od-polski/

- z tropieniem 'polskiego antysemityzmu' wlaczajac w to sprawe Jedwabnego itp.

Te srodowiska od lat urabiaja opinie swiatowa, toez nalezy zachowac bardzo wiele dystansu co do tego jak ow 'zachod' widzi Polske i kto tak naprawde ja tak 'widzi'.

Nie mowiac juz o systemie edukacji na owym zachodzie ksztalcacym pozytecznych idiotow w zakresie wiedzy historycznej a to dlatego iz edukacje opanowalo lewactwo.

Pt mar 21, 2014 2:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
W Polsce czesto wydaje nam sie jacy jestesmy wspaniali, Polacy dotarli nawet do Australii - nasz wielki podroznik odkrywca.. Pawel Strzelecki, ktory nadal najwyzszemu gorskiem szczytowi w Australii imie Kosciuszki bojownika przywodcy powstania, uczestnika w walkach o niepodleglosc w Stanach Zjedn. tyle ze Australijczycy nie maja pojecia ze Strzelecki byl Polakiem... a nazwe Kosciuszko (kosiosko) kojarza z aborygenska nazwa... tak strasznie duzo wiedza o Polakach na zachodzie. Ze nie wspomne o rowniez negatywnej i obrazliwej opini zachodu na temat Polakow w sprawie niemieckich obozow koncentracyjnych...

No. I ciekawe o kim i jak taki, nie inny stan wiedzy świadczy :D
Klasyczny już w wykonaniu tej userki strzał w stopę (którego zresztą nawet nie zauważy, ale nic to).

Pt mar 21, 2014 2:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, co pisze @lidka, to tradycyjne już u nas plucie na siebie samych. Jakieś masochistyczne uderzanie w samych siebie.
Nie jestem bezkrytyczny względem swojego narodu, ale bez przesady. Czy nawet to, co dobre mamy mieszać z błotem?

Niedawno obchodziliśmy 76. rocznicę ogłoszenia prawd Polaków spod znaku Rodła.
Ilu z nas dzisiaj zgodziłoby się z takim podejściem do polskości?

Obrazek

Pt mar 21, 2014 3:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Qwerty napisał(a):
To, co pisze @lidka, to tradycyjne już u nas plucie na siebie samych. Jakieś masochistyczne uderzanie w samych siebie.
Nie jestem bezkrytyczny względem swojego narodu, ale bez przesady. Czy nawet to, co dobre mamy mieszać z błotem?

Niedawno obchodziliśmy 76. rocznicę ogłoszenia prawd Polaków spod znaku Rodła.
Ilu z nas dzisiaj zgodziłoby się z takim podejściem do polskości?

Ja mysle ze to co pisze Lidka to uleganie propagandzie- a ta karmieni sa zarowno Polacy w Polsce jak i ludzie w wielu innych krajach. Twierdze, ze jest to zaplanowanie dzialanie dezinformacyjne.

<znow powiedza ze to teria spiskowa...... :clever: ..... i niech mowia!- pomyslal> ;)

Co do Rodla, hmm- chyba najgorszej z tym 'byciem bratem', niestety..... :?

Pt mar 21, 2014 3:38 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona