Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 1:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wolna wola, moja i sąsiada. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola, moja i sąsiada.
watchman napisał(a):
Ty po prostu nie rozumiesz czego Ty chcesz, nie rozumiesz na czym polega to do czego dążysz.., a dążysz do absurdu..

Jesteś kolejnym po MJ, który sądzi, że wie lepiej, co ja rozumiem, czego chcę, do czego dążę.

watchman napisał(a):
Przecież napisałeś, że wolna wola polega na wyborze wszystkich opcji..
Napisałem, że polega na wyborze ze wszystkich dostępnych opcji. Jeśli nie ma dostępnych opcji złych, albo dobrych, ale wszystkie inne są mi dostępne to mam wolną wolę wyboru spośród tych pozostałych. Naucz się czytać ze zrozumieniem.

watchman napisał(a):
Istota opcji diabelskich, złych, fałszywych, wprowadzających w błąd, zwodzących, oszukujących itp.. polega na tym, że gdy je wybierzesz zostajesz pozbawionym wolności, a wciągniętym w bagno grzechu..
Czyli, Ty nigdy w swoim życiu nie zgrzeszyłeś? A ja zgrzeszyłem wiele razy i jakoś nie zostałem pozbawiony wolności - jak to możliwe? Potraktuj te pytania jako retoryczne, nie mam ochoty na dalszą rozmowę.

N gru 28, 2014 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
esteś kolejnym po MJ, który sądzi, że wie lepiej, co ja rozumiem, czego chcę, do czego dążę.

Na to wygląda..
Pit CK napisał(a):
Napisałem, że polega na wyborze ze wszystkich dostępnych opcji. Jeśli nie ma dostępnych opcji złych, albo dobrych, ale wszystkie inne są mi dostępne to mam wolną wolę wyboru spośród tych pozostałych.

Wg Twojej obłędnej argumentacji, piekielnicy (a więc osoby całkowicie zniewolone przez zło, przez nie dręczone, nie mający jakiejkolwiek nadziei na poprawę swojego losu) są osobami wolnymi! Mają wolną wolę!
Gratuluję poczucia humoru..
Pit CK napisał(a):
Czyli, Ty nigdy w swoim życiu nie zgrzeszyłeś? A ja zgrzeszyłem wiele razy i jakoś nie zostałem pozbawiony wolności - jak to możliwe?

Oczywiście, że zgrzeszyłem i za każdy grzech żałuję. Każdy grzech był i jest moim wielkim błędem. Każdy grzech ograniczał i ogranicza moją wolność.
A że Ty tego nie widzisz.. Na pewno kiedyś to zobaczysz. Oby nie było za późno..
Pit CK napisał(a):
Potraktuj te pytania jako retoryczne, nie mam ochoty na dalszą rozmowę.

Chciałbyś żeby te bzdury zostały bez stosownej odpowiedzi?

N gru 28, 2014 4:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PitCK
Cytuj:
Wg Twojej obłędnej argumentacji, piekielnicy (a więc osoby całkowicie zniewolone przez zło, przez nie dręczone, nie mający jakiejkolwiek nadziei na poprawę swojego losu) są osobami wolnymi! Mają wolną wolę!

Oczywiscie ze tak, PitCK ma racje Ci ludzie maja wolna wole mimo ze sa zniewoleni przez zlo
Ba sam szatan ma wolna wole caly czas i z wlasnej wolnej woli chce byc w piekle a nie w niebie
Cytuj:
Każdy grzech był i jest moim wielkim błędem. Każdy grzech ograniczał i ogranicza moją wolność.

Kazdy grzech ogranicza Twoj wybor dobra a nie wybor wogole , bo kazdy grzech sklania Cie do wolnego wyboru zla

Wytumacze Ci to najlepiej na przykladzie .Masz dwie dziewczyny jedna uczciwa , porzadnie sie prowadzaca ( to jest dobro ) druga zachwujaca sie niemoralnie i zlodziejka ( to jest zlo )

Za kazdym czynieniem zla bedzie Ci sie bardziej podobala ta druga za za kazdym czynieniem dobra bedzie Ci sie podobala ta pierwsza
Tak wiec wolna wola bedziesz wybieral bycie z ta druga lub pierwsza w zaleznosci jaki sam bedziesz sie zachowywal

N gru 28, 2014 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Oczywiscie ze tak, PitCK ma racje Ci ludzie maja wolna wole mimo ze sa zniewoleni przez zlo
Ba sam szatan ma wolna wole caly czas i z wlasnej wolnej woli chce byc w piekle a nie w niebie

Skoro sam szatan ma wolną wolę, to może wybrać Dobro? tak?!
Szatan wybrał ostatecznie i już nie ma możliwości wyboru Dobra.
W piekle nie ma Dobra, czy możliwości jego wyboru. W piekle nie ma wolnej woli. Wolna wola jest tylko wtedy gdy istnieje możliwość wyboru Dobra.
Bez Dobra zostaje tylko wola. Nie jest ona w żadnym wypadku wolna (dobra) tylko zniewolona przez zło.

N gru 28, 2014 4:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
Pit CK napisał(a):
esteś kolejnym po MJ, który sądzi, że wie lepiej, co ja rozumiem, czego chcę, do czego dążę.

Na to wygląda..

Tak, do osądzania jesteście pierwsi, a do zrozumienia tego, co czytacie jesteście ostatni... "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni". Co z tego zrozumiałeś? Nic, czy celowo sprzeciwiasz się słowom Boga?

watchman napisał(a):
Oczywiście, że zgrzeszyłem i za każdy grzech żałuję. Każdy grzech był i jest moim wielkim błędem. Każdy grzech ograniczał i ogranicza moją wolność.
W jaki sposób ją ogranicza?

watchman napisał(a):
Pogratuluj sobie czytania bez zrozumienia. Rozmawiałem z innym użytkownikiem, który poczynił pewne założenie na potrzeby rozmowy. Ja się do tego założenia odniosłem, a Ty przeczytawszy jeden wyrwany z kontekstu post twierdzisz, że ja tak myślę. Ja, na temat tego, jak jest w piekle, nie mam zdania. Zrozum to w końcu.

N gru 28, 2014 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wachman
Cytuj:
Skoro sam szatan ma wolną wolę, to może wybrać Dobro? tak?!
Szatan wybrał ostatecznie i już nie ma możliwości wyboru Dobra

Szatan teoretycznie moze wybrac dobro ale nie chce tego zrobic
To prawda ze wybral ostatecznie ale jego decyzja jest nieodwolna nie dlatego ze nie moze ale ze NIE CHCE a to ogromna roznica
Cytuj:
W piekle nie ma Dobra, czy możliwości jego wyboru. W piekle nie ma wolnej woli. Wolna wola jest tylko wtedy gdy istnieje możliwość wyboru Dobra.

W piekle jest wolna wola .Teoretycznie moga wyjsc z piekla ale nie chca dlatego ze jak twierdza niekanoniczne wersje tekstow KK udreka bycia w niebie bylaby dla nich gorsza niz bycie w piekle

N gru 28, 2014 5:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Dowcip polega na tym że my żyjemy zanurzeni w czasie, natomiast byty takie jak Bóg i anioły (demony z resztą też) żyją poza czasem. Ich wybór (znaczy się aniołów) jest z naszej perspektywy wieczny bo ponadczasowy. Nie można powiedzieć że szatan wybrał zło kiedyś tam i może lub nie może zmienić zdania w przyszłości, bo on je wybiera zawsze tu i teraz przez wszystkie (nasze) wieki. Dla tych bytów zawsze jest tu i teraz.

N gru 28, 2014 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Dowcip polega na tym że my żyjemy zanurzeni w czasie, natomiast byty takie jak Bóg i anioły (demony z resztą też) żyją poza czasem. Ich wybór (znaczy się aniołów) jest z naszej perspektywy wieczny bo ponadczasowy. Nie można powiedzieć że szatan wybrał zło kiedyś tam i może lub nie może zmienić zdania w przyszłości, bo on je wybiera zawsze tu i teraz przez wszystkie (nasze) wieki. Dla tych bytów zawsze jest tu i teraz.

Oj oj ..myli Ci sie to z Bogiem.
Byla kiedys taka rzeczywistosc kiedy szatan nie istnial w przeciwienstwie do Boga ktory go stworzyl
Byla taka rzczywistosc kiedy szatan nie sprzeciwial sie Bogu i nastapila taka rzeczywistosc kiedy to zrobil
Szatan nie zna przyszlosci w przeciwienstwie do Boga

N gru 28, 2014 6:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Szatan teoretycznie moze wybrac dobro

Nie.
Juz nie moze.

Cytuj:
ale nie chce tego zrobic

Tak.

Cytuj:
To prawda ze wybral ostatecznie ale jego decyzja jest nieodwolna nie dlatego ze nie moze ale ze NIE CHCE a to ogromna roznica

To co jest ostateczne jest nieodwolalne.
Gdyby było odwolalne=> to nie byłoby ostateczne.

Istnieja decyzje ostateczne i nieodwolalne.

Kazdy byt osobowy dazy albo juz osiagnal stan w ktorym juz niczego (istotnego) zmienic sie nie da.
Stan ostateczny.
Wiecznosc.
Wszystkie byty duchowe sa juz jednoznacznie okreslone.
Stworzeni przez Boga Aniolowie podzielili sie na Poczatku na Dobre Anioly i zlosliwe diably.
Kazdy wedle swojej woli.
Wsrod bytow anielskich juz nic sie nie zmieni.

Ludzie sa zas w trakcie dzielenia sie.
Czesc juz sie podzielila.
Czesc wlasnie sie dzieli.
A jeszcze inni podziela sie w przyszlosci.
Kazdy wedle swojej woli.
Jak mu serce podpowiada.

Aniol wybiera (ostatecznie) tylko raz.
Czlowiek ma wiecej szans.

Lecz czlowiek nie ma nieskonczonej ilosci szans i nie bedzie mogl zmieniac zdania w nieskonczonosc.
Lecz kazdy kiedys dokona ostatecznego wyboru , a niektorzy juz dokonali.

Cytuj:
ale jego decyzja jest nieodwolna nie dlatego ze nie moze ale ze NIE CHCE a to ogromna roznica

Nie!
Roznica jest pozorna!

Kto dokonal ostatecznego wyboru, ten juz zmienic nie moze.
(Gdyby mogl, to nie bylby to wybor ostateczny. A ostateczny wybor istnieje. Choc nie wszyscy wierza. Niektorzy bowiem wierza, ze "zawsze bedzie mozna zmienic". Inni zas dali sie uwiesc np. klamstwu reinkarnacji lub ze "po smierci jeszcze bedzie mozna zmienic")

Diabel nie moze juz wybrac Dobra i Prawdy, bo nie chce.

Jego "chce", jego wola jest zniewolona przez zlo, przez zly wybor.
Kazdy wybor ma swoje konsekwencje.
A konsekwencja ostatecznego wyboru jest taka, ze nie mozna go juz zmienic.

Diabel nie moze juz chciec Dobra i Prawdy.
Albowiem calkowicie utrwalil sie w falszu i w zlym.
Zapetlil sie w bledzie i w nienawisci.

Istnieje takie zapetlenie w zlym i w falszu, z ktorego juz nie ma wyjscia.

Wiem, ze dzisiaj wielu nie wierzy, ze takie istnieje.
Lecz ono istnieje naprawde.

Istnieje taki stan duszy, a szczegolnie woli, ze nie mozna juz chciec Dobra i Prawdy.
I to jest wlasnie pieklo.
Na tym polega.

W takim stanie jest kazdy zlosliwy aniol (demon) i kazdy potepieniec.

Cytuj:
W piekle jest wolna wola .

Nieprawda.
Wolna wola jest wtedy i tylko wtedy, gdy jeszcze mozna wybrac Dobro i Prawde.
A w piekle nie ma ani Dobra, ani Prawdy.
I tego juz wybrac nie mozna.
Lecz wiecej !

Nawet gdyby w piekle pojawilo sie Dobro i Prawda (jak na przyklad pojawilo sie, gdy Pan Jezus zstapil do piekiel), to i tak potepiency nie mogaliby go wybrac.
Albowiem oni nie maja juz wolnej woli.
Lecz wola ich jest doskonale opetana i zniewolona przez zlo i blad.
Sa utrwaleni w falszu.
Nie moga juz chciec Dobra i Prawdy.
Lecz Dobro i Prawda sa dla nich tym co najbardziej dreczy ich PYCHE.
Oni za wybrali pyche i siebie samych.
Bardziej pragneli, niz Prawde i Dobro.

Ludzie popelniaja taki blad:

Myla wole z wolna wola
.

A przeciez ja prosto napisalem Prawde, tak jak JEST.
Jak polecono mi napisac.

Wola to jest "chce".
To "chcenie".
Kazdy byt osobowy ma "chce", ma wole.

Lecz "wolna wola" nie jest przeciez dokladnie tym samym co "wola".

Gdyby byla dokladnie tym samym, to po co bylby przymiotnik "wolna"?
Slowo z okresleniem przy tym slowie zazwyczaj nie jest tym samym co slowo bez okreslenia.
To proste.

Wola jest to wiec "chce".
I kazdy byt osobowy ma "chce" , a nigdy go nie utraci.
Lecz wolna wola nie jest to "dowolne chce".

Lecz wolna wola jest wtedy i tylko wtedy, gdy jeszcze mozna wybrac Dobro i Prawde.

Co bardzo latwo jest udowodnic.
Z Wiary i z rozumu.

Kazdy wybor woli (czyli "chce") ma konsekwencje.
A konsekwencje sa takie, jaki jest rodzaj dokonanego wyboru.
Inne sa wiec konsekwencje wyboru Dobra i Prawdy.
Inne sa gdy wybiera sie zlo i blad.

Wybor Dobra i Prawdy nie pozbawia (ani pozbawic nie moze) ani woli ("chce"), ani wolnej woli ("wolnego chce").
Po wyborze Dobra i Prawdy wciaz mozna wybierac Dobro i Prawde.

Wybor zla jest zas inny.
Wybor falszu i zla przez wole (przez "chce") moze pozbawic wolnej woli.
Kazdy wybor zla krepuja wole, zniewala ja (przynajmniej w jakims stopniu).
Kazdy kto grzeszyl wie dobrze , ze tak jest.
Zlo wciaga, zlo niepokoi, zlo zniewala.

O ile wiec JEST TAK, ze Dobro i Prawde mozna wybierac w nieskonczonosc (jezeli sie jeszcze ma dobra wole), a po kazdym wyborze Dobra i Prawdy bedzie mozna w sposob wolny ponownie wyboerac Dobro i Prawde, o tyle NIE JEST tak, ze "zlo mozna wybierac w nieskonczonosc, a po kazdym takim wyborze wciaz bedzie sie mialo wolna wole".

Istnieje bowiem taki prog, po ktorym juz nie ma odwrotu.
Istnieje takie zapetlenie w falszu, w bledzie i takie zacietrzewienie w nienawisci, ze po jego osiagnieciu JUZ NIE BEDZIE MOZNA CHCIEC DOBRA I PRAWDY.

I prog po osiagnieciu ktorego juz nie mozna chciec Prawdy i Dobra jest wlasnie "momentem" utraty wolnej woli.

[Przy slowie "moment" jest cudzyslow, poniewaz nie zawsze musi to byc moment w czasie. Gdyz Aniolowie dokonali swego wyboru jeszcze przed powstaniem czasu, to jest na Poczatku. Zasady (rzeczy niewidzialne) zostaly bowiem stworzone przed bytami widzialnymi. Co jest oczywistoscia dla rozumu: pomysl i projekt jest zawsze przed rzecza "namacalna".]

Wciaz pozostaje "chce" (czyli wola), lecz ono (to "chce") juz nie moze chciec Dobra i Prawdy.
Juz jest ZNIEWOLONE.

I to wlasnie jest pieklo.

Nie nalezy wiec popelniac takiego bledu w mysleniu, ze sie miesza "wole" z "wolna wola".
Bo wola to jest tylko jakies "chce".
Lecz wolna wola to nie jest "jakies chce", tylko takie "chce", ktore jeszcze moze chciec Dobra i Prawdy.

To JEST Prawda.

Wszyscy mieszkancy piekiel, piekielnicy maja wole.
Lecz zaden z nich nie ma juz wolnej, czyli dobrej woli.
Albowiem ich "chce" jest juz utrwalone w falszu i bledzie.
I juz nie moga chciec Dobra i Prawdy.

Mieszkancy piekiel sa to istoty przewrotne, zlosliwe i falszywe, calkowicie utrwalone w zlym.
Karykatury Bozych Stworzen zmienione przez wlasne zle wybory, zniewolone przez swoj wybor, swoje "chce", przez wlasna wole.

Cytuj:
Teoretycznie moga wyjsc z piekla

Nie moga ani "teoretycznie" ani praktycznie.

Cytuj:
ale nie chca dlatego ze jak twierdza niekanoniczne wersje tekstow KK udreka bycia w niebie bylaby dla nich gorsza niz bycie w piekle

Tak.
To JEST Prawda.
Sa bowiem zniewoleni przez zlo i falsz.
A Dobra i Prawdy nienawidza najbardziej.

N gru 28, 2014 9:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
MJ napisał(a):

Lecz wolna wola jest wtedy i tylko wtedy, gdy jeszcze mozna wybrac Dobro i Prawde.

A czy jak ktoś odrzuci Boga to czy możemy powiedzieć że posłużył się wolną wolą?

N gru 28, 2014 10:26 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No jakoś tak nie bardzo po drodze co niektórym z naukami JPII

Cyt:

''Wolna wola osoby wypływa z faktu, że będąc stworzona na obraz Boży (por. Rdz 1,27), została ona obdarzona możliwością poznania i wolnością, która w pełni aktualizuje się w momencie podejmowania wszelkich decyzji. Wolna wola jest władzą zakorzenioną w osobie; rzeczywistością, dzięki której osoba ma świadomość „samoposiadania” i „samostanowienia” siebie (o sobie) oraz decydowania. Jest tym, co osobie „pozwala chcieć” i wybierać; dyspozycją do świadomego celowego regulowania swojego postępowania. Wolna wola stanowi wyraz podmiotowości osoby; potwierdza jej wolność oraz godność. Wolna wola sprawia, że człowiek znajduje się w szczególnej relacji do Boga: Bóg traktuje człowieka jako suwerennego partnera, któremu proponuje przymierze. Dzięki wolnej woli człowiek może przyjąć lub odrzucić Boże propozycje, a nawet sprzeniewierzyć się Jego woli, grzesząc. Dzięki niej osoba podejmuje decyzje dotyczące realizacji czynu. Wolna wola działa podczas wykonywania czynu ludzkiego; obok poznania intelektualnego jest drugim jego integralnym elementem'' [1].

http://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index. ... Wolna_wola

N gru 28, 2014 10:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):
A czy jak ktoś odrzuci Boga to czy możemy powiedzieć że posłużył się wolną wolą?

Tak. Nie może się ta osoba tłumaczyć, że ktoś tak za niego wybrał..
sylvian napisał(a):
No jakoś tak nie bardzo po drodze co niektórym z naukami JPII

O co Ci chodzi?
JPII napisał(a):
Dzięki wolnej woli człowiek może przyjąć lub odrzucić Boże propozycje, a nawet sprzeniewierzyć się Jego woli, grzesząc.

Innymi słowy można napisać, że:
Korzystając z wolnej woli, można się jej stopniowo pozbywać (jeśli wybieramy propozycje diabelskie, a więc gdy sprzeniewierzamy się woli Boga..)

Pn gru 29, 2014 12:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):
JPII napisał(a):
Dzięki wolnej woli człowiek może przyjąć lub odrzucić Boże propozycje, a nawet sprzeniewierzyć się Jego woli, grzesząc.

Innymi słowy można napisać, że:
Korzystając z wolnej woli, można się jej stopniowo pozbywać (jeśli wybieramy propozycje diabelskie, a więc gdy sprzeniewierzamy się woli Boga..)
A gdyby tak korzystając z wolnej woli pozostać jedynie przy dobrej woli. "Jedyna wolność to zwycięstwo nad samym sobą" - F. Dostojewski.

Pn gru 29, 2014 1:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sylvian napisał(a):
MJ napisał(a):

Tak.

Pisalem juz przeciez: wolna wola jest wtedy i tylko wtedy, gdy (jeszcze) mozna wybrac Dobro i Prawde.
Kto wiec mogl wybrac Boga, ale odrzucil, ten mial wolna wole.
Bo mogl wybrac Boga, czyli Dobro i Prawde.

Kazdy byt stworzony przez Boga mial (lub nadal ma) wolna wole.

Akt odrzucenia Boga dokonuje sie w sposob wolny, z wolnej woli.
(Bo wolna wola jest wtedy i tylko wtedy...-patrz wyzej).

Tu jednak dobrze jest przypomniec czym jest Pelna Wolnosc.

Otoz Pelna Wolnosc jest wtedy i tylko wtedy, gdy moge wybierac tylko Dobro i Prawde.

Pelnia Wolnosci ciesza sie Dzieci Boze, Mieszkancy Raju, Zbawieni i Aniolowie.

Oni nie moga juz wybrac zla.
Sa wolni od mozliwosci wyboru zla, a wiec sa w pelni wolni.

Bo mozliwosc wyboru zla nie jest zadnym zyskiem, ale jest zagrozeniem.

Zlo jest bowiem zagrozeniem.
A rozum zaswiadcza: najlepszy jest stan w ktorym nie ma zadnych zagrozen.

Mozliwosc wyboru zla jest jakims zagrozeniem.

Dlatego Pelna Wolnosc to stan, w ktorym nie ma juz nawet mozliwosci wyboru zla.

I taka Wolnoscia ciesza sie Mieszkancy Nieba.
Juz niczego obawiac sie nie musza, takze wlasnej woli nie musza sie juz lekac, wlasnych wyborow i bledow!
Tam gdzie mieszkaja zla juz nie ma.
Nie ma nic zepsutego i podstepnego.
Ani na zewnatrz, ani w nich samych.
I moga wybierac dowolnie sposrod tego, co tam jest, a kazdy ich wybor bedzie (i JEST) dobrym wyborem.

To JEST Pelna Wolnosc.
OD zla, falszu, bledu i nienawisci.

Gdy mozna juz wybierac tylko to co Dobre i Prawdziwe, gdy sie juz bledu nie popelni i nie wpadnie w zasadzke, takze w pulapke wlasnej woli, wlasnego "chce".

Najwieksze zniewolenie jest bowiem we wlasnej woli, wlasnym "chce".
Jezeli "chce" sklania sie ku bledom i zlym rzeczom
.

Nie peta narzucone z zewnatrz sa najwiekszym zniewoleniem, lecz zla wola- jarzmo wewnetrzne.

To JEST Prawda.

Kazdy wiec, ktory ostatecznie wyrzeka sie Boga czyni to z wolnej woli.
A dokonujac takiego wyrzeczenia wyrzeka sie jednoczesnie i wolnej woli.
A swoje "chce", swoja wole powierza we wladanie diablu i jego aniolom.

I staje sie niewolnikiem calego piekla, lecz przede wszystkim niewolnikiem samego siebie.

Kazdy wybor zla oslabia wole i zniewala.
A wybor ostateczny (zla)- ostatecznie usmierca wolna wole.
Dlatego kazdy mieszkaniec piekiel nie czyni tego co chcialby w sposob wolny, lecz musi spelniac pozadania swego ojca (duchowego).
Moze on wybierac sposrod tego, co diabel mu poda.
Lecvz kazdy jego wybor jest wyborem pomiedzy "dzuma, a tyfusem".
W takim zas stanie (gdy ma sie taki wybor) nie mozna mowic o wolnosci.
Swoich zas pragnien i tesknot (kazdy byt osobowy pragnie szczescia i zadowolenia) mieszkaniec piekiel zrealizowac nie moze.
Po pierwsze dlatego, ze sa one urojeniem- szczescie istnieje bowiem tylko w Bogu.
On zas (potepieniec) odrzucajac Boga pragnie szczescia bez Boga, czyli tego, co nie istnieje.
Po drugie zas diabel nie pozwala mu nawet uciekac w marzenia (czyli we wlasne urojenia), albowiem to dawaloby potepiencowi jakies ukojenie.
Na to zas szatan pozwolic nie moze, gdyz jakiegolwiek szczescie lub ukojenie u innych jest dla niego nie do zniesienia.

Kazdy wiec, ktorego diabel oszukal jest zniewolony przez diabla.
I musi spelniac pozadania swojego ojca.

Pan Jezus jasno o tym zaswiadczyl.

W piekle nie ma wiec zadnej wolnosci, zatem nie ma i wolnej woli.

O tym, ze zlo jest zniewalajace mogl sie przekonac kazdy kto grzeszyl.
Popelnienie grzechu wciaga i peta czlowieka.
Jak trudno jest zerwac z grzechem !
Latwiej uciekac jest w klamstwo, czyli w kolejny grzech.
Brniecie w klamsto peta i zniewala jeszcze bardziej.
I teraz jeszcze trudniej zerwac jest z grzechem.
I tak dalej.
Dlatego zaglebianie sie w grzech prowadzi do coraz wiekszego zniewolenia, spetania woli.

Nienawisc jest wciagajaca i zniewalajaca.
Kazdy kto mial nieszczescia wpasc w zlosc latwo moze to poznac.
Ktos wyrzadzil nam krzywde (niechby nawet prawdziwa)- my chcemy sie "odgryzc" zemscic, to przyniesie nam "ukojenie".
Odplacamy wiec nienawiscia i zlem za zlo.
To daje chwilowe "ukojenie"
[zemsta jest rozkosza bogow- mawiali starozytni. Wiadomo o jakich "bogow" chodzi. Ktorzy bowiem bogowie rozkoszuja sie zemsta? Wszyscy bogowie pogan sa diablami- zaswiadcza Pismo].
Zemsta i nienawisc daja chwilowe (przejsciowe) "ukojenie", rodzaj "uspokojenia".
Lecz jest to klamliwa pociecha, natychmiast bowiem pojawia sie wyrzut sumienia, ktory dreczy dusze.
I stan msciciela, ktory znienawidzil jest gorszy, niz przed zemsta, gdy byl skrzywdzony (nawet prawdziwie).
Wyrzut sumienia sprawiaja, ze pojawia sie obrzydzenie i niechec do samego siebie.
I teraz pojawia sie pokusa, by dreczyc juz nie tylko innych, ale i siebie samego.
By usyskac "ukojenie".
Dreczenie samego siebie wywoluje zas rozpacz.
I szuka sie wyjscia w unicestwieniu samego siebie.
I tak dalej.

To wlasnie jest wciagajaca moc zla.

Zlo wciaga i zniewala !

Istnieje taki prog wciagniecia sie w zlo za ktorym nie ma juz odwrotu.
I to JEST PROG PIEKLA.

Takie zapetlenie w falszu, w bledzie, a przede wszystkim w nienawisci do innych i do samego siebie, w rozpaczy, ze juz sie wycofac nie mozna.

To wlasnie JEST PIEKLO.

Na progu piekla czeka ostatnie uwiedzenie, ostatni czar, ostatnia falszywa nadzieja podsuwana przez diabla.
Czar zludzenia jest tutaj najsilniejszy.
Albowiem rozstrzyga sie wieczny los duszy i diabel wklada cala swa sile, by zlowic dusze.
Grzesznik, ktory brnal w zlo i ktory petal swoja wole otrzymuje na progu piekla falszywa wizje, majaca najsilniejszy pozor Prawdy, falszywe "rozwiazanie wszystkich problemow".
Od Boga otrzymuje zas ostatnia Laske, ostania Prawde, Prawdziwy Ratunek.
Niestety sytuacja notorycznego grzesznika nie jest latwa.
Poniewaz Prawda Boza, ostatnia deska ratunku JEST TRUDNA do przyjecia przez kogos kto cale zycie nauczyl sie wybierac latwiejsze wyjscia.
Na zatwardzialego grzesznika, ktory cale zycie odrzucal Boga na progu piekla czeka bowiem z zasady taka Laska Boza: przyjmij sprawiedliwa kare za grzechy twoje, a bedziesz Zabawionym, ocalisz swa dusze. I Pan Bog ukazuje meczernie czyscca, wiele lat ciezkich tortur w lochach czyscowych. Prawdziwa Droge do Zbawienia. Ostatnia Laske, przyjecie tego, co sprawiedliwe i sluszne za zle uczynki.
Diabel ukazuje jednak "latwiejsza droge". Ee tam, nie sluchaj glupot, zadnego Boga nie ma, jestes na progu smierci, rozum ci szwankuje, mozg sie psuje, to wszystko wytwory zamierajacego mozgu, masz halucynacje, za chwile wszystko sie skonczy i bedzie tak samo, jak bylo, gdy ciebie nie bylo na swiecie. Nie bedziesz juz wiecej cierpial, niczego odczuwal nie bedziesz, bo cie po prostu nie bedzie.

To jest ostatnie uwiedzenie.
Najsilniejsze.
Ostatnie zwodzenie.
Majace najwiekszy pozor Prawdy.

Coz wiec wybierze na proghu piekla ten, ktory cale zycie zyl bez Boga i nauczyl sie tak zyc?

Dlatego na progu piekla tylko niewielu zawraca.
Taka jest bowiem zasada: jakie zycie taka smierc.

Sa od tej zasady wyjatki.
Lecz bardzo nieliczne.

Kazdy wiec, ktory petal swoja wole zlymi wyborami na progu piekla wybierze najpewniej podstep diabelski.
Ostatnia iluzje, ostatnie zludzenie.
O najsilniejszej mocy wciagania.

Przezyje swoje "ostatnie zachwycenie" (falszywe, ale najsilniejsze).
Po czym czar prysnie.

A on uslyszy szyderczy rechot szatana: oszukalem cie glupku, przeciez wiedziales, ze jestem klamca. czy ten z gory ci tego nie mowil, czy cie nie ostrzegal? sam jednak wybrales, jak chciales. Twoj wybor.

Tak to sie odbywa na progu piekla.
To jest tylko przyklad.

Ostatnie uwiedzenie moze byc bowiem innego rodzaju, w zaleznosci od urojen ktore zagniezdzily sie w duszy.
Niektorzy (najczesciej Lucyferianie) slysza na progu piekla na przyklad cos takiego: teraz juz bedziessz bogiem i skoncza sie twoje problemy, zostaniesz uwolniony od wyrzutow sumienia, osiagniesz stan boskosci i bedziesz ponad dobrem i zlem, nie bedziesz juz cierpial.

Zlo jest zniewalajace, zlo jest wciagajace i niepokojace.
Oraz ma silny pozor Prawdy, ktory uwodzi.
Ma tez zlo rodzaj "nagrody", ktora jest czar iluzji.

Biada wiec kazdemu, ktory wszedl na droge wybierania zlych rzeczy!
Bo kazdy zly wybor oslabia wole.
I istnieje wybor ostatni, poza ktorym juz nie ma odwrotu (od zlego).
Nie ma wolnosci i wolnej woli.
Istnieje prog piekla.

Pn gru 29, 2014 1:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
watchman napisał(a):

Piszesz tutaj o osobach całkowicie zniewolonych przez zło, czyli o piekielnikach. A więc słowo to "piekielnicy" i Ty i MJ używacie nie tylko do dusz potępionych, ale także w stosunku do osób żyjących.
Co w takim razie z Sakramentem Pojednania, dla kogo jest przeznaczony?
Czy może tylko dla tych, co to rano zaspali i nie zmówili rannego pacierza?
Dlaczego osoba żyjąca nie ma nadziei na jakąkolwiek poprawę? Skoro ostatecznie wybrała, to na co chce mieć nadzieję? Ma się coś stać poza daną osobą, poza jej wolą ? Ma się dziać dobro dla niej, ale bez jej udziału?
Czyli ktoś ma się np za kogoś usilnie modlić, ta modlitwa dająca Łaski jest oczywiście przyjmowana, ale dana osoba nie chce mieć nic wspólnego ze Źródłem Łask? czy tak?
Bo jak rozumieć fakt, że np żyje sobie jakiś "piekielnik" i ma się całkiem dobrze? Żeby żyć, trzeba wytwarzać dobro - nawet tylko na swoje potrzeby!
Cytuj:

To jak to jest - każdego grzechu żałujesz, a on nadal ogranicza Twoją wolność? Skoro żałujesz, to znaczy, że skończyłeś z grzechem i masz czyste konto. Owszem, trzeba wcześniejsze winy naprawić i wynagrodzić nie tylko danemu człowiekowi, ale też Bogu. A więc jest żal za grzechy, jest naprawa grzechów, pewnie też postanowienie poprawy, a mimo to coś Cię ogranicza?
MJ napisał(a):
Zlo wciaga, zlo niepokoi, zlo zniewala.

Owszem, tak jest, ale przecież ludzie mają Sakrament Pojednania !!!!
Dla kogóż on jest?

Pn gru 29, 2014 1:31 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona