Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 11:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
Słuchajcie jak to jest? Zawsze byłem uczony, że Bóg jest tak nieskończenie dobry i miłosierny, że kocha człowieka. Pytałem wtedy: no dobra, kocha człowieka, ale jak może w takim razie posłać to swoje kochane dziecko do tak strasznego miejsca jakim jest piekło? Kochający tatuś wrzuca synka na męki wieczne? Odpowiadali wtedy: ależ nie, On nie wrzuca nikogo do piekła, to grzesznik SAM wybiera dla siebie piekło, bo odwraca sie od Boga, a przecież Bóg dał nam wolną wolę i nie może cię przytrzymać za fraki i siłą wrzucić do nieba...

W porządku. Co powiecie na takie oto sytuacje:
1. Matka występuje do sądu o ubezwłasnowolnienie niepoczytalnej córki, która sama robi sobie krzywdę
2. Lekarz na siłę przyłącza zdesperowanemu pacjentowi kroplówkę
3. Strażak wyciągający z barierki mostu, za fraki dziewczynę chcącą popełnić samobójstwo
4. Pielęgniarka wmuszająca siłą jedzenie dziewczynie, która nienawidzi jeść w klinice leczenia anoreksji
5. Ojciec lejący po łapach 5latka, który chciał bawić się zapalniczką
6. Facet wbiegający do burdelu i porywający swoją laskę, która z lubością tańczy na rurze i myśli, że jest panią życia, a tylko stacza się coraz bardziej

i wiele podobnych takich przykładów. Czy ratowanie kogoś, nawet na siłę, nie jest prawdziwym przykładem dobra i miłosierdzia?

Wt sty 14, 2014 9:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
sorry, bo mi się tak nick źle kojarzył.
Tak jest, że tu na świecie Bóg się ukrywa tak jakby Go nie było i chce by Go szukać. Dopuszcza zło, ale robi wszystko by człowiek wybrał dobro. Gdyby Mu nie zależało to by się nie dął ukrzyżować.

Wt sty 14, 2014 9:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więc chciałbyś aby Bóg interweniował nie dopuszczając do zła? Taka lemowska etykosfera?

Wt sty 14, 2014 9:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Więc chciałbyś aby Bóg interweniował nie dopuszczając do zła? Taka lemowska etykosfera?

Nie ważne co ja bym chciał, chodzi mi o dyskutowanie jak jest w rzeczywistości. No ale dobrze, co ja bym chciał? Ja to bym chciał żeby świat nie był ułożony wg. zastanych praw, tylko żeby reguły nimi rządzące były z gruntu inne. Np. żeby nie było problemu: dobro-zło, żeby był wolny wybór, owszem, ale np. między jednym dobrem a drugim. I skoro tak było na początku stworzenia, tylko człowiek skuszony przez szatana wszystko zepsuł, to ja bym chciał, żeby wtedy na początku nie było takiej możliwości, żeby to się stało. Jeżeli wynalazca skonstruuje maszynerię, będzie ona sobie działała i działała, a po pewnym czasie pęknie jakiś trybik i się wszystko zacznie psuć, to co tu zawiniło? A no to, że wynalazca nie pomyślał za wczasu i nie skonstruował maszyny z solidnych, metalowych części, tylko z byle jakiego plastiku. I teraz musi dosztukowywać części, łatać, nawet poświęcić własną rękę, żeby podtrzymywała chwiejący się trybik. Ale mądre to to? Nie trzeba było od razu przemyśleć sprawy i stworzyć maszynerii tak, by się nie psuła?

Wt sty 14, 2014 9:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Każdy by tak chciał, ale jest inaczej. Ten świat jest przemijający a Bóg wie co robi.

Wt sty 14, 2014 9:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli nie jest tak do końca miłosierny? Skoro wiedział co stwarza i wiedział ile cierpienia wytworzy się w "machinie" ?

Wt sty 14, 2014 10:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Onanek napisał(a):
Czy ratowanie kogoś, nawet na siłę, nie jest prawdziwym przykładem dobra i miłosierdzia?
a czy jest Piekło jeśli nie boskim przejawem utrzymywania istnienia przy życiu "na siłę"...???

Wt sty 14, 2014 10:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Onanek napisał(a):
Czy ratowanie kogoś, nawet na siłę, nie jest prawdziwym przykładem dobra i miłosierdzia?
a czy jest Piekło jeśli nie boskim przejawem utrzymywania istnienia przy życiu "na siłę"...???

Przyznam, ze nie rozumiem...

Wt sty 14, 2014 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mi pomagały słowa objawienia do Juliany z Norwich, chociaż nie zatwierdzone przez Kościół: "Wszystko będzie dobrze, wiem jak zrobić aby było wszystko dobrze, mam moc aby zrobić wszystko dobrze, i zrobię wszystko dobrze"
Bóg ma w rękach całą historię, ani na chwilę Mu się nie wymknęła, nie jest tak że "chciał dobrze ale Mu nie wyszło"

Wt sty 14, 2014 10:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 ale przecież nie jest "wszystko dobrze". Istnieją miejsca, gdzie w tej chwili ludzie cierpią potworne katusze, wiesz?

A jak mowa o obiawieniach poczytaj św. Faustynę: "piekło jest pełne"

Wt sty 14, 2014 10:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W człowieku tkwi ogromne poczucie sprawiedliwości, to jego boski pierwiastek, stąd uważa, że Bóg powinien wpisać się w tę ludzką i logiczną sprawiedliwość. A Bóg nie dał człowiekowi odpowiedzi, milczy. Człowiek maluje Boga na obraz i podobieństwo swoje. Wymaga, by Bóg przemówił.

Wt sty 14, 2014 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widocznie Bóg uznał że cierpienie jest potrzebne. Żadne słowa nie są odpowiednie w obliczu cierpienia, raczej są bezczelnością. Ale Jezus sam potwornie cierpiał i na tym trzeba się skupić.
A w Apokalipsie jest obietnica:
(1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. (4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

Wt sty 14, 2014 10:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Onanek napisał(a):
sahcim napisał(a):
Onanek napisał(a):

Przyznam, ze nie rozumiem...
a komu potrzebna jest ta bezbożna rzeczywistość(Piekło)...Bogu czy człowiekowi, który nie chce istnieć w boskiej rzeczywistości ale bezbożnej...???

Wt sty 14, 2014 10:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Widocznie Bóg uznał że cierpienie jest potrzebne. Żadne słowa nie są odpowiednie w obliczu cierpienia, raczej są bezczelnością. Ale Jezus sam potwornie cierpiał i na tym trzeba się skupić.
A w Apokalipsie jest obietnica:
(1) I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. (2) I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego. (3) I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi. (4) I otrze wszelką łzę z oczu ich, i śmierci już nie będzie; ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie; albowiem pierwsze rzeczy przeminęły.

Andy72, to opis Raju, a obok są jeszcze opisy piekieł.

Wt sty 14, 2014 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Piekła da się uniknąć

Wt sty 14, 2014 10:35 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona