Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 04, 2020 11:57 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
Oczywiście, że chrześcijaństwo ma odpowiedź na powyższe wątpliwości...(można ją znaleźć np: tu)
Problem polega nie na tym, że nie ma odpowiedzi, ale że odpowiedzi podawane przez Kościół, co niektórym się nie podobają ot tak...nie bo nie i już :D

Wt lip 14, 2015 9:23 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Oczywiście, że chrześcijaństwo ma odpowiedź na powyższe wątpliwości...(można ją znaleźć np: tu)

Możesz streścić? Swoimi słowami, od siebie, zwyczajnie...

sahcim napisał(a):
Problem polega nie na tym, że nie ma odpowiedzi, ale że odpowiedzi podawane przez Kościół, co niektórym się nie podobają ot tak...nie bo nie i już :D

A to dziwne, bo jak dotąd zauważyłem argumenty, a nie "nie bo nie i już".
A poza tym, zarzut brzmiał "nie ma SENSOWNEJ odpowiedzi" a nie "nie ma odpowiedzi". Czaisz różnicę? Eh te manipulacje...

Śr lip 15, 2015 9:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczne piekło/niebo a sprawiedliwość Boga
Salmon napisał(a):
Nie chce być upierdliwy, ale ta kwestia jest bardzo ważna, jeśli nie fundamentalna. Los duszy po śmierci jest przecież kluczową sprawą w każdej religii.

Czy naprawdę chrześcijaństwo nie ma sensownej odpowiedzi na powyższy dylemat?

Ma jak najbardziej. Ma też odpowiedzi na całą masę innych pytań.

Jednak nie są one dla innowierców. Widzisz, jakby to ująć. Mam wrażenie, że nie wierzysz, bo nie chcesz wierzyć, ani Bogu, ani w Boga i choćby nie wiem, co się wydarzyło zdania nie zmienisz. Więc odpowiedzi nie będzie. Co najwyżej teologiczne "bla/bla/bla"

Poza tym Chrystusa przyjmuje się "jak dziecko" bez żadnych "ale".

Śr lip 15, 2015 11:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jak komuś naprawdę zależy na znalezieniu odpowiedzi, to czytanie nie będzie mu zawadą...
Salmon napisał(a):
sahcim napisał(a):
A poza tym, zarzut brzmiał "nie ma SENSOWNEJ odpowiedzi" a nie "nie ma odpowiedzi". Czaisz różnicę? Eh te manipulacje...
Sensowne odpowiedzi są tylko, że niektórym nie chce się szukać i czytać...

Śr lip 15, 2015 11:33 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Salmon napisał(a):
Nie chce być upierdliwy, ale ta kwestia jest bardzo ważna, jeśli nie fundamentalna. Los duszy po śmierci jest przecież kluczową sprawą w każdej religii.

Czy naprawdę chrześcijaństwo nie ma sensownej odpowiedzi na powyższy dylemat?

Ma jak najbardziej. Ma też odpowiedzi na całą masę innych pytań.

Jednak nie są one dla innowierców.

Ojeej, tylko dla wtajemniczonych? Jakieś inicjacje trzeba przechodzić? Podobno taka mentalność to w sektach?

hmhmm napisał(a):
Widzisz, jakby to ująć. Mam wrażenie, że nie wierzysz, bo nie chcesz wierzyć, ani Bogu, ani w Boga i choćby nie wiem, co się wydarzyło zdania nie zmienisz. Więc odpowiedzi nie będzie. Co najwyżej teologiczne "bla/bla/bla"

Dobrze, że zaznaczasz, ze to tylko twoje wrażenie.

hmhmm napisał(a):
Poza tym Chrystusa przyjmuje się "jak dziecko" bez żadnych "ale".

Mówimy o wyjaśnieniach, a nie o Chrystusie. Czy dokładniej, o Jezusie.

Śr lip 15, 2015 12:42 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Salmon napisał(a):
Jak komuś naprawdę zależy na znalezieniu odpowiedzi, to czytanie nie będzie mu zawadą...

Czyli nie możesz. Myslałem, że masz jakąś misję i wyjaśnianie jest miłą jej częścią. Linkować każdy głupi potrafi.

sahcim napisał(a):
Salmon napisał(a):
Sensowne odpowiedzi są tylko, że niektórym nie chce się szukać i czytać...

To je podaj, wyjaśnij, po to jest to forum. Aby dyskutować. Nie chce ci się czy nie potrafisz? Gdzie twoja misja ewangelizowania? Myślisz, że ewangelizowanie to podanie linka?

Śr lip 15, 2015 12:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Ojeej, tylko dla wtajemniczonych? Jakieś inicjacje trzeba przechodzić? Podobno taka mentalność to w sektach?

Po co te obraźliwe porównania? Jak mamy rozmawiać, jeśli stawiasz się na pozycji ofiary, a nas na pozycji katów?

Póki co, to Ty najwięcej się czepiasz, wyzywasz i wnosisz bezpodstawne skargi.

Co do inicjacji to jak najbardziej. Również w KRK
chrzest>Komunia>bierzmowanie>kapłaństwo, to tylko przykład.

W Biblii jeśli się nie mylę:
chrzest z wody>Komunia>chrzest Duchem Świętym
Salmon napisał(a):
Dobrze, że zaznaczasz, ze to tylko twoje wrażenie.

Nie wiem, co siedzi w Twojej głowie, mogę się tylko domyślać.
Salmon napisał(a):
Mówimy o wyjaśnieniach, a nie o Chrystusie. Czy dokładniej, o Jezusie.

Wyjaśnienia nie są dla ludzi z zewnątrz. Ujmę to obrazowo. Czy dałbyś obcemu człowiekowi klucze do mieszkania, upoważnił do konta w banku itp? Nie wydaje mi się.

Poza tym w Biblii jest wszystko jasno wyjaśnione, trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać. Co też jest zawarte w samej Biblii, polecam przeczytać, a potem możemy rozmawiać.

Śr lip 15, 2015 12:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Co do inicjacji to jak najbardziej. Również w KRK
chrzest>Komunia>bierzmowanie, to tylko przykład.

Posiadam te stopnie inicjacji, więc....

hmhmm napisał(a):
Wyjaśnienia nie są dla ludzi z zewnątrz.

1... więc nie jestem ludziem z zewnątrz. Możesz spokojnie wyjaśniać. Jeśli potrafisz.
2. Nie wiedziałem, że kościół katolick dzieli ludzi na "swoich" i "tych z zewnątrz". Znowu mam skojarzenie z sektami.... I nie jest to żadne wyzwisko czy obraźliwe porównanie. Stwierdzenie faktu, opinia tak.

hmhmm napisał(a):
Poza tym w Biblii jest wszystko jasno wyjaśnione, trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać. Co też jest zawarte w samej Biblii, polecam przeczytać, a potem możemy rozmawiać.

Czytałem, nie znalazłem, rozmawiajmy. Wyjaśnij.

Śr lip 15, 2015 1:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Interesująca sytuacja. Forum religijne, użytkownik zgłasza wątpliwości teologiczne, prosi o wyjaśnienia, a nie ma nikogo, kto chciałby i umiałby te wyjaśnienia podać i o nich dyskutować.

Śr lip 15, 2015 1:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Posiadam te stopnie inicjacji, więc....

Niestety ja nie jestem katolikiem. Bliżej mi do gnozy, ale nie w klasycznym rozumieniu. I nie uważam zbawienia za wynik własnych działań.
Salmon napisał(a):
1... więc nie jestem ludziem z zewnątrz. Możesz spokojnie wyjaśniać. Jeśli potrafisz.
2. Nie wiedziałem, że kościół katolick dzieli ludzi na "swoich" i "tych z zewnątrz". Znowu mam skojarzenie z sektami.... I nie jest to żadne wyzwisko czy obraźliwe porównanie. Stwierdzenie faktu, opinia tak.

Bardziej jednak opinia. Poza tym nie zachowujesz się jak chrześcijanin.
Salmon napisał(a):
Czytałem, nie znalazłem, rozmawiajmy. Wyjaśnij.

A czy przeczytałaś całość? I czego nie znalazłeś?

Bo jeśli chodzi o kwestie piekła, to wszystko jest wyjaśnione. Co nie znaczy, że w jednym miejscu...

Salmon napisał(a):
Interesująca sytuacja. Forum religijne, użytkownik zgłasza wątpliwości teologiczne, prosi o wyjaśnienia, a nie ma nikogo, kto chciałby i umiałby te wyjaśnienia podać i o nich dyskutować.

Nic w tym nadzwyczajnego.

Śr lip 15, 2015 1:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):

Na tym forum zdarza się tyle dziwów, że normalnie cuda niewidy. Przychodzi np użytkownik i rozklada 155 pytań oczekując odpowiedzi. Jest nabuzowany, że czlek myśli czy on na wspomaganiu nie pisuje, frustracja 155! W tym samym czasie inny użytkownik opisuje swe problemy w górnym dziale. Modowi jednak wychodzi, że to ten sam użytkownik. Myśli sobie- człek ważniejszy, niech pozałatwia swe problemy życiowe. Nie mógl załatwić, bo on chciał, by Kościół myslał jak on i się obraził nie tylko na bożych robotników, ale i forumowiczow, że gadają jak klechy. U góry się nie udało. Dolny użytkownik wpadł w furię i zażadał (wystepując w wielkim stylu) likwidacji konta. Poszedł to poszedł, niech mu się wiedzie. Ale paskud wszedł w innym ubranku i znów zaczyna rozróby.
Normalnie cuda! Egzorcysty trza! Takie scenariusze jak tu widujemy to czasem iście piekielne scenki.

Śr lip 15, 2015 2:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
marcin9098 napisał(a):
Odpowiedz tylko a lub b.

a) odpowiem ci tak, jak uznam za stosowne
.

I dziwisz się że nikt nie chce Ci udzielić odpowiedzi....Szkoda palcy.
Ale z racji tego że jesteś bardzo mlody a życie trwa, masz jeszcze szansę wszystko zrozumieć. Zmien tylko postawe z: odpowiadam jak chce, żyje jak chce, wiem wszystko lepiej, na: odpowiadam z pokora i szacunkiem, żyje jak Bóg tego chce, nic nie wiem ale sie uczę.

Tak jak obiecałem, z tej dyskusji ja wypadam.

Powodzenia w znaleIeniu odpowiedzi. Pomodl sie do Boga o odpowiedz, nie zawiedzie Ciebie.

Śr lip 15, 2015 4:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Salmon napisał(a):

Na tym forum zdarza się tyle dziwów, że normalnie cuda niewidy. Przychodzi np użytkownik i rozklada 155 pytań oczekując odpowiedzi. Jest nabuzowany, że czlek myśli czy on na wspomaganiu nie pisuje, frustracja 155! W tym samym czasie inny użytkownik opisuje swe problemy w górnym dziale. Modowi jednak wychodzi, że to ten sam użytkownik. Myśli sobie- człek ważniejszy, niech pozałatwia swe problemy życiowe. Nie mógl załatwić, bo on chciał, by Kościół myslał jak on i się obraził nie tylko na bożych robotników, ale i forumowiczow, że gadają jak klechy. U góry się nie udało. Dolny użytkownik wpadł w furię i zażadał (wystepując w wielkim stylu) likwidacji konta. Poszedł to poszedł, niech mu się wiedzie. Ale paskud wszedł w innym ubranku i znów zaczyna rozróby.
Normalnie cuda! Egzorcysty trza! Takie scenariusze jak tu widujemy to czasem iście piekielne scenki.

Że o czym, co proszę, nawijasz? :lol: Miałaś jakąś wizję i się nią z nami dzielisz? 8O

Śr lip 15, 2015 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Że o czym, co proszę, nawijasz? :lol: Miałaś jakąś wizję i się nią z nami dzielisz? 8O

Traktujesz tych ludzi jak ostatnie gó...o. Nie wiem, czego Ty oczekujesz w zamian. Do tego tłuczesz projekcjami na prawo i lewo, czyli przypisujesz innym swoje własne wady. Jak to zrobiłeś w temacie skargi na merss.

Jeśli ktoś tu ma kompleks Boga, to Ty. Szkoda, że jesteś ostatnią osobą, która to zobaczy.

Być może sam byłeś źle traktowany, natomiast nikt nie uzna tego za usprawiedliwienie.

Śr lip 15, 2015 5:14 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
marcin9098 napisał(a):
Salmon napisał(a):
marcin9098 napisał(a):
Odpowiedz tylko a lub b.

a) odpowiem ci tak, jak uznam za stosowne
.

I dziwisz się że nikt nie chce Ci udzielić odpowiedzi....Szkoda palcy.

Nie tyle nie chce, co nie potrafi.

marcin9098 napisał(a):
Ale z racji tego że jesteś bardzo mlody a życie trwa,

A skad ty, dobry człowieku (chyba), wiesz, że jestem bardzo młody? Pisanie w ten sposób świadczy o tym, że albo ty jesteś bardzo młody, albo... Ja niestety już nie....

marcin9098 napisał(a):
masz jeszcze szansę wszystko zrozumieć.

Jak każdy. Ty też. Ale dzięki za dobre rady i chęci. Pominę ich protekcjonalność i nadęcie.

marcin9098 napisał(a):
Zmien tylko postawe z: odpowiadam jak chce, żyje jak chce, wiem wszystko lepiej, na: odpowiadam z pokora i szacunkiem, żyje jak Bóg tego chce, nic nie wiem ale sie uczę.

Czy ty odpowiadasz z pokorą i szacunkiem? Nie bardzo. Najpierw sam się zastosuj do swoich rad, a potem ich udzielaj, nawet/zwłaszcza nieproszony....

marcin9098 napisał(a):
Tak jak obiecałem, z tej dyskusji ja wypadam.

Papa, dzięki za udział.

marcin9098 napisał(a):
Powodzenia w znaleIeniu odpowiedzi. Pomodl sie do Boga o odpowiedz, nie zawiedzie Ciebie.

Jesteś jego rzecznikiem prasowym, o święty? :P

Śr lip 15, 2015 5:18 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona