Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 03, 2020 1:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg nie zsyła do piekła, sami wybieramy piekło
hmhmm napisał(a):
Salmon napisał(a):
Że o czym, co proszę, nawijasz? :lol: Miałaś jakąś wizję i się nią z nami dzielisz? 8O

Traktujesz tych ludzi jak ostatnie gó...o.

Masz nadzieję, że jak sto razy powtórzysz, że jestem bezczelny, chamski, traktuję ludzi jak ostatnie gówno i co tam jeszcze wymyślisz, to stanie się to faktem forumowym i w końcu, ku twojej uldze i radości, zostanę stąd wyrzucony? Myślisz, że ciemny lud to kupi? Może i kupi....

Śr lip 15, 2015 5:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
hmhmm napisał(a):
Salmon napisał(a):
Że o czym, co proszę, nawijasz? :lol: Miałaś jakąś wizję i się nią z nami dzielisz? 8O

Traktujesz tych ludzi jak ostatnie gó...o.

Masz nadzieję, że jak sto razy powtórzysz, że jestem bezczelny, chamski, traktuję ludzi jak ostatnie gówno i co tam jeszcze wymyślisz, to stanie się to faktem forumowym i w końcu, ku twojej uldze i radości, zostanę stąd wyrzucony? Myślisz, że ciemny lud to kupi? Może i kupi....

To jest faktem, tyle, że Ty tego nie uznajesz. Poza tym ja Cię nie chcę stąd wyrzucać. A jeśli Cię wyrzucano z różnych miejsc, to mamy kilka możliwości min:

1. Albo dochodziło do jakichś ogromnych nieporozumień
2. Albo to z wszystkimi wokół Ciebie jest coś nie tak
3. Albo z Tobą

Chcesz to zostań, tylko się zachowuj. Chyba, że nie potrafisz.

Śr lip 15, 2015 5:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
To jest faktem, tyle, że Ty tego nie uznajesz.

To jest faktem, w twojej głowie.

To o tobie? - viewtopic.php?f=11&t=25739

Śr lip 15, 2015 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
hmhmm napisał(a):

To o tobie? - http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=11&t=25739

Ale ja swoje wady znam. Chętnie bym Cię pochwalił, jeśli o to Ci chodzi, tylko najpierw mi powiedz: Za co?

Co jest w Tobie takiego godnego podziwu i uwielbienia? Słucham, a raczej czytam.

Śr lip 15, 2015 5:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Salmon napisał(a):
hmhmm napisał(a):

To o tobie? - http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=11&t=25739

Ale ja swoje wady znam. Chętnie bym Cię pochwalił, jeśli o to Ci chodzi, tylko najpierw mi powiedz: Za co?

Co jest w Tobie takiego godnego podziwu i uwielbienia? Słucham, a raczej czytam.

Mam w nosie twoje pochwały. Przestań tylko pisać głupoty na mój temat, to starczy.

Śr lip 15, 2015 5:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Mam w nosie twoje pochwały. Przestań tylko pisać głupoty na mój temat, to starczy.

Moje jak najbardziej, nic w tym dziwnego.

A... Rodziców? Hmm?

Jak okrutnym trzeba być, żeby żądać w zamian za miłość, szacunek, przyjaźń coraz to nowych dowodów, że jest się wartościowym.

Takie rzeczy, takie uczucia powinny być za darmo, bez potrzeby zasługiwania na nie.

Śr lip 15, 2015 5:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Salmon napisał(a):

Moje jak najbardziej, nic w tym dziwnego.

A... Rodziców? Hmm?

Jak okrutnym trzeba być, żeby żądać w zamian za miłość, szacunek, przyjaźń coraz to nowych dowodów, że jest się wartościowym.

Takie rzeczy, takie uczucia powinny być za darmo, bez potrzeby zasługiwania na nie.

Cokolwiek bierzesz, przestań, może jeszcze nie jest za późno :lol:

Śr lip 15, 2015 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczne piekło/niebo a sprawiedliwość Boga
Salmon napisał(a):
W jaki sposób próbujecie wybrnąć, kiedy ktoś zauważa, że wieczne piekło (ale też wieczne niebo), jako kara (lub nagroda) za uczynki, złe (lub dobre), które nie były nieograniczone, aby zasłużyć na nieograniczoną karę, jest nie do pogodzenia i zupełnie przeczy sprawiedliwości i mądrości Boga?

Skoro Bóg jasno i jednoznacznie przekazał informację na temat tego, co czeka potępionych i kto będzie potępiony, to jest to absolutnie sprawiedliwe.

Cytuj:
A dwa, czy można nazwać karą coś, co nie daje możliwości poprawy? To raczej sadyzm i totalna głupota, a Bóg jest przecież mądry ponad wszelkie pojmowanie ludzkie.

Piekło jest karą za grzechy, ale człowiek sam wybiera ten los odrzucając Boga.

Śr lip 15, 2015 6:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon napisał(a):
Cokolwiek bierzesz, przestań, może jeszcze nie jest za późno :lol:

Twój kolega z pewnością Cię będzie chwalił, a Ty zrobisz dla tego wszystko, na początek będziesz zatruwał tu innym życie, a potem swoje własne życie zmarnujesz.

Jeśli tak chcesz, to masz do tego pełne prawo.

Śr lip 15, 2015 6:03 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wieczne piekło/niebo a sprawiedliwość Boga
Yarpen Zirgin napisał(a):
Salmon napisał(a):
W jaki sposób próbujecie wybrnąć, kiedy ktoś zauważa, że wieczne piekło (ale też wieczne niebo), jako kara (lub nagroda) za uczynki, złe (lub dobre), które nie były nieograniczone, aby zasłużyć na nieograniczoną karę, jest nie do pogodzenia i zupełnie przeczy sprawiedliwości i mądrości Boga?

Skoro Bóg jasno i jednoznacznie przekazał informację na temat tego, co czeka potępionych i kto będzie potępiony, to jest to absolutnie sprawiedliwe.

Jeśli rzeczywiście Bóg tą informację przekazał, to znaczy, ze nie jest Bogiem, lecz okrutnym bożkiem, sadystą, pozbawionym miłosierdzia i poczucia sprawiedliwości. A ponieważ Bóg taki nie jest, to wątpię, żeby to on był źródłem tej informacji. Wieczne piekło wymyślił kościół.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A dwa, czy można nazwać karą coś, co nie daje możliwości poprawy? To raczej sadyzm i totalna głupota, a Bóg jest przecież mądry ponad wszelkie pojmowanie ludzkie.

Piekło jest karą za grzechy, ale człowiek sam wybiera ten los odrzucając Boga.

Tak, piekło jest karą za grzechy, ale my rozmawiamy o wiecznym piekle, czy jest karą w ogóle i czy jest sprawiedliwą karą. Orientuj się.

Śr lip 15, 2015 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg nie wymyślił piekła ale to nie znaczy ze go nie ma.

Śr lip 15, 2015 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
Bóg nie wymyślił piekła ale to nie znaczy ze go nie ma.
Jak ktoś nie chce zrozumieć(pojąć), że Bóg jest Miłością i siłą nikogo nie zmusza do zwrócenia się w Jego kierunku, by "obrazować" Miłość, to nie zmusisz go do tego aby zrozumiał sens istnienia takiej rzeczywistości jak piekło...

Śr lip 15, 2015 6:40 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Obrazek

Obrazek

Który lepiej oddaje ideę miłości Boga? :wink:

Śr lip 15, 2015 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mt 25,31-46
31. Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały.
32. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
33. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
34. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36. byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.
37. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
38. Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
39. Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?
40. A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42. Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43. byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
44. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?
45. Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.
46. I pójdą ci na mękę wieczną
, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Śr lip 15, 2015 6:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Salmon
Co do sprawy piekła ujmę to tak. Nikt dobry tam nie idzie. Każdy lubi sobie wmawiać, że jest doskonały, widzi cudze wady, a swoich nie dostrzega.

Dodatkowo nikt do domu nie wpuściłby kogoś, kto lubuje się w gwałtach, kradzieżach, morderstwach, niszczeniu innym życia itd. Dlaczego więc Bóg miałby wpuścić do Niego takie właśnie osoby? Czemu osoby pokojowo nastawione miałyby cierpieć przez różnej maści zbrodniarzy? Nawet jeśli Ci ostatni działają pod płaszczykiem szczytnych intencji.

Przekonałem się na sobie, że różnej maści ateiści, pederaści, lesbijki, wróżbiarze, obłudnicy i inni grzesznicy, to we własnych oczach ofiary losu, albo wspaniali ludzie. A tak naprawdę to obrzydliwe, złośliwe, zakłamane, mściwe, pozbawione współczucia sadystyczne bestie. Bestie, które swoje własne wady przypisują innym.

Tacy ludzie powoli, powoli przekształcają się we wcielone demony kłamstwa, zdrady i okrucieństwa. Kiedy ktoś takim powie przykre słowo to jest to dla nich zniewaga wielkości Jowisza. Ale kiedy tacy marnują innym życie, to jest to nic. Tacy spłoną.

Śr lip 15, 2015 6:53 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 253 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona